Skocz do zawartości

[E46] 330 "Chmurka" by Hazel


Hazel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy później...

No hej, pomyślałem ze może napisze co i jak z autem, bo może akurat kogoś to interesuje :D  Auto się nie sprzedało, zainteresowanie jakieś tam niby było ale nic szczególnego co mnie generalnie nie dziwi. Trzeba modyfikować dalej;)  Wracając do tematu to przy aucie działo się w sumie troche i troche dziać się będzie w najbliższym czasie.

Na początek zaczniemy od kół. Zmiana dość konkretna bo zamiast aluminiowych rantów 2.5 calowych wjechały Radinoxy 2.75 cala. Przepaść jest kolosalna. 

3GZociS.jpg

Korzystając z okazji przed złożeniem wszystkiego do kupy wylakierowałem także bębny na srebrny połysk. Rotory przepolerowałem ręcznie i położyłem wosk Collnite 476s ;) 

qBwViM7.jpg

vF0Bm35.jpg

LFkABcm.jpg

Drugim konkretnym zakupem jest nowy wydech końcowy marki dobrze znanej na tym forum :D Wizualnie jak i dźwiękowo jest na plus.

I4VgKuz.jpg

Kupione także zostały kolektory wydechowe Schmiedmann, niestety z powodu braku czasu nie zostały one zamontowane. Miejmy nadzieje że kiedyś się doczekają. 

Fotka w doborowym towarzystwie jakim niewątpliwie jest M3 E46 :D

TfH5nTP.jpg

 Widać tam załozony juz wydech. Także zmieniłem lampy w klapie na polifty, które jednak wydają mi się ciut ładniejsze :D Polakierowałem rownież dyfuzor, ponieważ poprzedni miał zacieki, a także jego połysk pozostawiał wiele do życzenia.

Auto doczekało się wkońcu wymiany sprzęgła, o którym powiedzieć, że było w stanie agonalnym to nie powiedzieć nic. Tarcza została na nowo obita plus docisk z M54. 

Tak to wyglądało. Bardzo nieciekawie  :D 

3ZBOSHD.jpg

No i z rzeczy mniej przyjemnych. W wigilie wracając ze spota pewna sarna postanowiła przyjrzeć się Chmurce z bliska. Bardzo bliska...

Generalnie szczęście w nieszczęściu. Bilans strat nie jest jakiś duży na to co mogło się wydarzyć. Uszkodzona została nerka,lampa,halogen. Maska miała wgniote która została wyciągnięta metodą PDR.  Zderzakowi poza tym ze popękał lakier też nie stało się nic konkretnego.

59kfxcy.jpg

Największa obawa była o koło oczywiście. Była to pierwsza jazda na nowych rantach czyli bardzo pechowo. Na obawach się skończyło choć wyglądało to dość nieciekawie

ToBHyBx.jpg

We wtorek auto pojechało do lakiernika i auto będzie znowu doprowadzane do konkretnego stanu. Lakierowana będzie maska, kawałek lewego błotnika, spryski i kawałek budy pod tylną klapą. Mam już także kupione nowe nerki i klosz lampy.

W najbliższych modach mam zamiar polakierować na nowo M pakiet i splittery, ale to już bede robił samemu jak auto wróci do mnie. 

Trzymajcie sie i pozdrawiam ;) Myjcie rączki i siedźcie w domu/garażu :D 

PS. Ładne zdjęcie z nowym stróżem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radinoxy zamontował, eisenmanna zamontował a Schmiedmanna nie?:shock: zrób to jak najszybciej byś mógł posłuchać pięknego brzmienia. A i koni trochę przybędzie :grin:. Dla mnie połączenie Schmiedmanna z Eisenmannem to chyba najlepsze połączenie jeśli chodzi o dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Bartek.P napisał:

Radinoxy zamontował, eisenmanna zamontował a Schmiedmanna nie?:shock: zrób to jak najszybciej byś mógł posłuchać pięknego brzmienia. A i koni trochę przybędzie :grin:. Dla mnie połączenie Schmiedmanna z Eisenmannem to chyba najlepsze połączenie jeśli chodzi o dźwięk.

To prawda ze te kolektory to konkretny sztos. Wiecznie mało czasu  a na montaż Schmiedmannów trzeba go trochę poświęcić więc leżą jeszcze w kartonie. :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, ryyyan napisał:

Widziałem że felgi sprzedajesz, co z autem? Zmiana kola? 

Auto zostaje ze mną i raczej się to juz nie zmieni. Co do koła to wystawiam za taki hajs żeby być zadowolonym ze sprzedaży. Jeśli się sprzedazą to super, jeśli nie to zostają. W przypadku sprzedaży to albo znajde poprostu kolejne Hartge albo wrzuce coś innego. Mocno podoba mi sie także styling 32 i 37 w 3tlg, albo coś na wzór bbs'ów jak ma obecnie Dawid w M3  :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ulepa wróciła od lakiernika. No i wygląda całkiem całkiem :D Z roboty jestem bardzo zadowolony, nie pierwsze auto które dawałem do tego lakiernika, więc nie było żadnych obaw o jakość pracy ;)  A tutaj efekty

3WrY0Ka.jpg

GseFkFZ.jpg

yDJRBnG.jpg

Wkońcu błotnik bez schodzącego klaru co było bardzo szpecące. Drugi raz się spotykam ze schodzącym bezbrawnym w tym kolorze, dziwna sytuacja zważywszy że lakier ori.:huh:

Gmiy5on.jpg

fSi23HC.jpg

Wkońcu bez rudej :D  Nic więcej nie mam ciekawego aktualnie do pokazania . Jeśli się uda to jutro moze zacznę lakierowanie m pakietu ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wrócił docelowy silnik do niebieskiej, S54B32 8-) Jak dobrze wiemy pierwsze co trzeba zrobic w tym silniku to wymiana panewek bo zawsze są w opłakanym stanie. Przeprowadzony został remont generalny tak, żeby juz nie było trzeba więcej tykać silnika :D 

PGFkhkQ.jpg

HPXVG7n.jpg

Prima Aprilis :( Idzie do niebieskiej ale innej :D 

V45SXMm.jpg

R2vnZ3x.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisując ostatnie aktualizacje zapomniałem wspomnieć o dośc ważnej rzeczy, a mianowicie kupiłem zaciski 4 tłoczkowe z Alfy Romeo. 

zE08se5.jpg

Problem w tym, że Hartge ma małe ET i jest mało miejsca między felgą a zaciskiem. Aktualnie trwają prawdopodobnie owcne próby upchania tego, ale jakiekolwiek porady mile widziane ;)  Nie mam jeszcze sprecyzowanego koloru zacisków, mocno chodzi mi po głowie jakieś ciemne złoto.

Wczoraj odbyły się kolejne przymiarki Recaro. Troche fotek dla potomnych jak to wygląda. Sportsitze wypada bardzo biednie ;) 

afYZU5f.jpg

k98luuw.jpg

GMxMvFK.jpg

Sh0OuMg.jpg

W zeszłym tygodniu zapodkładowałem progi, a dzisiaj wziąłem się za tylny zderzak. Przyznam szczerze, że wciąż miałem wrażenie, że jego stan jest troche lepszy. 

jW5agz1.jpg

C7Vc8To.jpg

KFqBu7v.jpg

Z4m46z5.jpg

Mirunia w dłoń i lecimy z tematem ;) 

twtLAIM.jpg

Aktualnie jest już wyszlifowany i poszpachlowane co trzeba i jutro kontynuujemy walke. W przyszłości będe starał się dorwać jakis w lepszym stanie, w którym obejdzie się bez szpachli. Pozdrawiam ;) 

Edit.

Dzisiaj wyszlifowałem nałożoną wcześniej szpachle i ostatecznie przygotowałem zderzak do podkładowania. Tak to mniej więcej sie prezentuje.

m2tw0fR.jpg

WJhxkNF.jpg

iZfKKF7.jpg

Jak można zauważyć pracowania istnie profesjonalna. ;) Co do materiałów to wszystkie produkty jakie używam są z firmy Novol. 

SjQEihU.jpg

I już zapodkładowany.  Teraz zostawiam go na jakiś czas, w razie jeśli są jakieś niedoskonałość to mogło sobie to posiadać. Jest co robić poza tym autkiem więc może sobie spokojnie leżakować ;)  Do miłego :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czas wkońcu na aktualizacje ostatnich wydarzeń. Na pierwszy rzut ogarnąłem trochę pod maską. Zdemontowałem rozpórke i polakierowałem jeszcze raz lakierem bezbarwnym. Poprzedni rysował się strasznie, mam nadzieje, że ten będzie lepszy.

qmodYQJ.jpg

Troche także ogarnąłem bałagan jaki tam panował i zamontowałem ponownie rozpórkę. Całość prezentuje się tak 

oRZxc4f.jpg

Wylakierowałem wkońcu progi i tylny zderzak. Myślę ze wyszło w miarę jak na moje słabe warunki i jak narazie niewielkie umiejętności ;) W akcji użyty lakier bezbarwny Novol 8500 Dart Clear 

8psxSZu.jpg

qE0vfI7.jpg

Jako że miejsce do lakierowania słabe to są wtrącenia które trzeba wypolerować. Troche to czasochłonne, lecz warte efektu.

dkg3fG8.jpg

Zestaw do polerowania, sprawdza się wyśmienicie ;) 

mbIotV0.jpg

No i tutaj efekt już po polerowaniu 

P2ScLko.jpg

Tak wyglądało auto bez zderzaka. Troche tu brudno więc było trzeba wykorzystać nadarzającą się sytuacje.

ixGAS9K.jpg

e8kODFI.jpg

Zderzak i progi zamontowane na aucie. Efekt ostatnich działań oceniam zdecydowanie na plus 

iyfaN4a.jpg

O7eJAiY.jpg

Dzisiaj wymieniony został także prawy przedni przewód hamulcowy, ponieważ stary był przetarty.
W pokoju zrobił mi sie mały magazyn części, ale przyjemnie się na niego patrzy :D 

lsj9Rqb.jpg

Na zdjęciu widać uszczelki tylnych szyb. Kupiłem nowe z ASO matowe i będą lakierowane na czarny połysk. Zacząłem także renowacje dekorów, lecz jak narazie mam tylko doły i jakoś nie mam okazji by ruszyć dalej z tym tematem. W najbliższym (prawdopodobnie pewnie dalszym) czasie mam zamiar się wziąć konkretnie za poskładanie tego nieszczęsnego przodu. Pozdrawiam :D   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...