Skocz do zawartości

[E46] 330 "Chmurka" by Hazel


Hazel

Rekomendowane odpowiedzi

@Thepiekarz

Co do zabezpieczenia to jeszcze nie jestem do końca pewien,  ale z tego co pamietam gdzies w garazu lezy boll do profili zamkniętych i raczej go wykorzystam a do miejsc łatwo dostępnych jak spody błotników to pojdzie po dobrym oczyszczeniu podkład epoksydowy. Jezeli ktos ma cos innego do zaproponowania to jak najbardziej poczytam z chęcia ;) 

@Wisnia135i  Jakies lekkie naloty są ale wyczyszczenie do blachy i zabezpieczenie wystarcza. Zadnych dziur ani innych podobnych mankamentów. Jak na e46 to jest prima sort, buda trafiona bardzo dobrze :D  

Juz mówiłem ze koncze na dzisiaj ale jeszcze nakleiłem naklejki i połozyłem wosk na dekielki od hartagełów ;) 

p4Mu4CR.jpg

Kult3ZW.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest dość obszerny temat :) kwestia tego o co konkretnie się rozchodzi.

Z tym bollem to nie żadne wysmiewanie czy coś tylko poważnie nie polecam. Jest słaby, nie ma żadnych właściwości antykorozyjnych czy pentrujacych. Klasyfikowal bym go na końcu listy środków wartych użycia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hazel zmienił tytuł na [E46] 330 by Hazel

Przy aucie cały czas temat detailingu ;) Komora silnika wyczyszczona a potem połozony dressing do plastików i wosk na elementy lakierowane. Myśle ze jakas tam roznica jest w porownaniu do tego co było w dniu zakupu ;) 

59dWqFF.jpg

jRL6EFh.jpg

I2XeqgC.jpg

Aktualnie jestem w trakcie polerowania całego auta. Idzie w miare przyjemnie i efekt zapowiada się zacny. Wyleciały także tylne szyby i listwy które zostaną zastąpione shadowline'em ;) Zbytnio ciekawych zdjęc akurat tutaj nie posiadam więc wrzuce raczej jak bedzie juz na gotowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat korekty lakieru juz w miare raczej skonczony poza jakimis tam drobnymi poprawkami ;) Zajeło to troche czasu ale efekty były warte prac jakich trzeba było wykonać. Ponizej fotki efetków 

Ot0EHXR.jpg

tztze0a.jpg

Tylnie lampy także zostały przepolerowane i zabezpieczone woskiem i wygląda ten tył dla mnie obłędnie ;) 

G0y8efA.jpg

pME2g6m.jpg

Jednak na składanie całosc i jezdzenie sie nie zapowiada w najblizszym czasie. Auto raczej zostanie także rozebrane w srodku i wpadnie troche zmian. Z najwaznieszych planów na zmiany w aucie to czarny sufit,roleta tylnej szyby, elektrycznie składane lusterka, dołozenie xenonu a także lakierowanie przedniego zderzaka. Będe robił jakieś audio i tutaj mam pytanie czy mozecie polecic jakies konkretne głosniki w miejsce ori i wzmiacniacz do całosci ? ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie niepozorne rzeczy a jak cieszą. Elektrycznie składane lusterka w bardzo dobrym stanie w shadowline ;)  

atCSGGm.jpg

No i ukochany xenon. Calosc została wyczyszczona i roznica jest dość mocno widoczna ;) przede mną jeszcze polerka reflektorów i ich zabezpieczenie. W lampy wlecą także krzyże.

CDpLKgg.jpg

GkujjaL.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mała aktualizacja ostatnich działań i zakupów. Z auta wyciągnąłem całe wnętrze skórzane które zostało odrazu wyczyszczone. Spodziewałem się że bedzie duża roznica po ich wyczyszczeniu lecz na żywo to poprostu dzień do nocy. Na skóre wpadnie także odżywka od Manufaktury wosku więc myśle ze efekt bedzie jeszcze lepszy.

d0oYhqp.jpg

uufR9yj.jpg

aiQhn91.jpg

ljaVH4D.jpg

Wnętrze auto także zostało porządnie wyczyszczone to jest odkurzenie i wypranie dywanu, wnętrza bagaznika a także czyszczenie plastików i ich zabezpieczenie.  Tak to wyglądało przed

NQY8xVu.jpg

dHH00t8.jpg

a tutaj juz efekty po

I2OYkES.jpg

ijScESs.jpg

jYHiNKD.jpg

W międzyczasie wypolerowałem reflektory które prezentują się tak, chociaz nie do końca jestem z nich zadowolony.

dUALgwP.jpg

Z rzeczy które zostały kupione to nowe halogeny zderzaka, zestaw głośników na przód wraz z dystansami oraz maty wygłuszające na przednie drzwi. Gdzieś leża jeszcze krzyże w lampy ale nie mam żadnego zdjęcia ;) 

eEE7RxQ.jpg

3Qe7m0X.jpg

GE5F6ZW.jpg

Nadal zostało kupic troche rzeczy by skompletowac całe nagłosnienie. Nie długo także auto bedzie powoli składane w całość. Oddałem także przedni zderzak do lakierowania bo poprzedni był w stanie powiedzmy niezbyt zadowalającym ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Czas troche odkopac ten temat bo wkoncu zostało cos popchnięte w temacie auta w związku ze w sobote odbyło sie wesele na które musiałem miec auto :D. Na początek powiem ze zdjęc mam aktualnie mało, postaram sie niedługo dostarczyc lepsze w ładniejszej scenerii ;)  Z ciekawszych rzeczy wpadły dekory wnętrza w czarnym połysku które poprostu wymiatają w połaczeniu z czerwoną skóra

gT4Rn2j.jpg

0riqUtK.jpg

Jesli chodzi o wnętrze to została zamocowana roleta elektryczna lecz nie działa jeszcze aktualnie. Roleta została odnowiona i zdjęcia także podrzuce w najblizszej przyszłosci. Fotele zostały stare sporty bo nie było aktualnie czasu ogarnąc mocowań pod Recaro. Temat nagłosnienia tez mam nadzieje ze zostanie niedługo ruszony. 

Z zewnątarz auto prezentuje się dość zacnie. Aktualnie czekam na czarne nerki od HTT gdyż obecne mają połamane mocowania. Zderzak pomimo ze jest nowo polakierowany to będzie inny gdyż obecny ma ciut dużo szpachli :D Składane lusterka są juz gotowe i działają jak nalezy.

Wpadły także ciemne kierukowskazy DEPO i wkoncu spasowały co mnie niezmiernie cieszy. Niestety kierunek od strony kierowcy ma delikatny uszczerbek więc jak ktos ma na zbyciu to chętnie przygarne 

8LnUSUm.jpg

gRjIWOh.jpg

OCXAYIZ.jpg

Kolor tego auta po korekcie lakieru i kilku produktach podbijących wygląd jest poprostu oszałamiajacy. Do lamp zamowiłem jednak nowe klosze do xenonui był to bardzo dobry ruch.

A tutaj jeszcze zdjęcie z Balbinką :D

C8nTRbY.jpg

Co do wnętrza to jeszcze przypomniało mi się w trakcie pisania ze kupiłem jeszcze dwie fajne rzeczy a mianowicie nową podstopnice m pakiet i 6b gałke m pakiet. Cena dość duża ale na szczęscie nie licze ile to auto kosztuje 

V1BSnYe.jpg

Miejmy nadzieje ze teraz bedzie juz znowu częsciej aktualizowany temat, a przede mną wiele poprawek detali by auto wyglądało jak najlepiej ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze spasowaniem kierunku to u Ciebie też szału nie ma, brewka prawa nie dochodzi, to samo mam teraz aktualnie. Wszystko przez to, że lampę ściągałem by dostać się do spryskiwacza xenona. Wczesniej wszystko było spasowane super. W wolnej chwili zrobię też to samo tj. zdjąć lampę i na mocowaniach ją poprawić. Wtedy wejdzie jak dawniej idealnie kierunek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Hazel napisał:

@feconi to są własnie te rzeczy które musze poprawic. Tak wgl i tak musze zdjąc lampy gdyż podczas montazu zapomniałem dac tych małych uszczelek :(  Atosowi chodziło raczej o fakt ze kierunku DEPO czasami poprostu nie idzie nawet wsadzic na miejsce

@KUJON zawsze to jeden dodatkowy "kucyk" :D

Coś o tym szajsie z depo wiem, teraz mam trzeci komplet bo albo przy próbie montażu połamałem albo przy demontażu:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...