Skocz do zawartości

[E46] 330 "Chmurka" by Hazel


Hazel

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Widze ze dawno nic tutaj nie publikowałem ale to nie znaczy ze nic się nie dzieje ;) Hartge juz skręcone i prezentują sie nieziemsko. Kupione zostały także fotele Recaro i myślę ze siądą tutaj konkretnie. Szczerze przyznam ze dopoki nie zobaczyłem ich na zywo to nie powalały mnie na kolana. Fotele dzisiaj zostały zawiezone do szycia w czerwoną skóre. 

20wYqye.jpg

img]https://i.imgur.com/UHcd3c9.jpg[/img]

HfXWOUi.jpg

eavDvr8.jpg

W międzyczasie kółka zostały załozone na auto. Opona z przodu 205/40/18i tył 215/40/18. Wydaje mi się ze profil z tyłu mógłby byc 45. Mimo ze gwintu nie ma to da sie na to patrzeć
w03SN1e.jpg

zBIJtzW.jpg

Gdyby ktoś był zainteresowany to zielona e46 jest na sprzedanie. Kolor dość sentymentalny z racji ze poprzednie miałem w takim kolorze lecz juz nie mam zamiaru zmieniac ;) Dzisiaj także taki oto komplecik zawiozłem do lakierowania 

hWPTPDu.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, DarkO napisał:

Fajnie to wygląda,  lecz moim zdaniem fotele obszyl bym cale na czarno.  Czekam na dalsze aktualizacje,  powodzenia. 

Jakoś uparłem sie na to czerwone i raczej zdania nie zmienię ;) dziękuje ;) 

 

8 minut temu, Wisnia135i napisał:

Fotelec racaro z audi?  Koła za***iste ale osobiście do e46 tylko 19.. 18  za mała i nie robi tak roboty... 

Fotele z golfa. Jak dla mnie 18 siedzą jak nalezy i jest dobrze takze ile ludzi tyle opinii

 

1 minutę temu, Bartek.P napisał:

Koła mega wyszły ale w związki z tym że to 18" to przydał by się tu gwint.  

Gwint w drodze ISC. Troche sie spoznia tak poza tym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanty fajne zbierasz, koło mi się bardzo podoba ale są dwie kwestie. Pierwsza wiesz że jak to spasujesz jak trzeba to splittery dotkną ziemi? Druga kwestia powiedz mi dlaczego tak wąsko? Jak już koła były w częściach i bębny inne kupowane to trzeba było zrobić przynajmniej te 9 i 10. Jest to w ostatnim czasie drugi temat w którym do E46 zakładane są na przód opony 205. Pamiętajmy koła zawsze robimy pod auto nigdy odwrotnie. Powodzenia w dalszych modach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Richie_G Bębny były wymieniane ponieważ tył jeden był pęknięty a naprawianie mnie nie bawi bo i tak sie rozpadnie i tak. Trafiły się w miare tanio 2 bębny na tył i kupiłem. Jeżeli kiedyś trafią siię kolejne w dobrych pieniądzach to zmienie bo dlaczego nie ale narazie w kwestii kół nic się nie zmieni. Co do splitterów to będziemy patrzec jak to wyjdzie jak juz wszystko będzie spasowane ;) 

@lukaszk widziałem i ten żółty to kompletnie nie moja bajka. U mnie czarny plus elementy alu w srebro i zaciski w kolor auta

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W ostatnim czasie to przy samym aucie za dużo sie nie dzieje. Większosc wolnego czasu jaki miałem poświeciłem na detailing białej E30 ale to nie znaczy ze nie ma co pokazać w temacie ;) Poprzychodziło troche zamówionych fantów a że dzisiaj ładna pogoda to porobiłem jakieś tam zdjęcia.  

TcPjML8.jpg

OUTUlbQ.jpg

Troche jak widac tego sie nazbierało a to nie jest wszystko. Ranty i bębny idą do niebieskiej E30 która także jest odziana w OZ Hartge ;) 

Gwint ISC wersja Sport. Piękny pachnący aby zakładac i kręcic w dół ;) 

vt4MXkK.jpg

Ponizej na zdjęciu mamy nowiutke wahacze Meyle HD.Na innym zdjęciu widać także poliuretany na przednie wachacze W kartonikach mamy łożyska przód z piąstą FAG, łożystka na tył FAG i piasty tył Meyle. Musiałem także zakupic zestawy naprawcze do zacisków. 
V7m4fH2.jpg

Na pozostałych dwoch zdjęciach elementy zawieszenia po lakierowaniu ;) Kolory normalne bez zadnych dziwnych wymysłów.

OZ7F1x7.jpg

MEgXKSO.jpg

Na zdjęciach brakuje jeszcze zacisków ponieważ są one aby w podkładzie na obecną chwile. Nie polakierowany został także dyfer z obawy przed jego uszkodzeniem podczas lakierowania proszkowego więc stwiedziłem ze sam go polakieruje ;) 
Jedyna zmiana w aucie w ostatnich 2 tygodniach to zostały  założone tylne lampy LED. Lampy w klapie zostały takie jak były ponieważ wygląda wg mnie to bardzo dobrze. 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W piątek ruszył temat składania zawieszenia i ogolnie ogarnięcia spodu. Prace obejmują wymiana starego zawieszenia na nowe polakierowane, wzmocenia mocowania tylnego wózka które mają tendencje do wyrywania się i usunięcia i zabezpieczcenia ognisk korozji. No to zaczynamy ;) 

wtSgIIN.jpg

dHjFMzF.jpg

6u9HcRH.jpg

Wyciągnięcie wozka obyło się w miare szybko i bezproblemowo. Bak paliwa został także zdemontowany.  Czas zobaczyć jak to wszystko wygląda od spodu.

Ze65st2.jpg

uA3cbur.jpg

RJwxqtY.jpg

KRNVCGg.jpg

Tt1tcF5.jpg

Od spodu jest bardzo dobrze. Oczywiscie jest troche rudej ale auto ma 20 lat więc mozna wybaczyc ;) Cała ruda okazała sie być tylko powierzchniowa, nigdzie nie ma dziur ani niepokojących objawów. Jak mozna zauwazyc juz wczesniej ktoś wspawał jedno wzmocnienie wózka. Ruda została wyczyszczona, zabezpieczona podkładem epoksyodwym, barankiem i na to lakier akrylowy w żółtym kolorze.  W miedzyczasie przysżło troche rzeczy i troche zostało ich kupionych między innymi : nowe tuluje na cały wózek, regulowane wachacze od Swagier Custom Parts, nowe przewody hamulcowe, nowe klocki ATE, Tarcze kotwiczne tył itd ;)  Z lakierowania odebrałem także zaciski hamulcowe

c00bQPl.jpg

fa6Gi25.jpg

Przed załozeniem bak został troche wyczyszczony 

dBpj2oR.jpg

a1LthZT.jpg

Dzisiaj zostało troche zamontowane i wygląda to wszystko tak na obecną chwile 

lvjt9uC.jpg

Jutro walczymy dalej ;)  

edit: Tutaj mam jeszcze zdjęcie srubek po ocynku. Wybór padł na złoty i wyglada to dobrze. 

PSFdndm.jpg

I jeszcze zdjęcia z lakierowania podwozia i składania zacisków ;) 

wfZIujC.jpg

ZAYJ4WF.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ciągle cos sie dzieje nie tylko związanego z autem ale jest jakiś postęp. Najważniejsze to zostało złozone prawie do końca wszystko w zawieszeniu z przodu i tyłu więc auto stoi już na kołach i da sie nim przemieszczac ;) Z montazu przedniego zawieszenia i reszty prac nie mam zdjęc bo w sumie nie było zbytnio co uwiecznic, więc mam tylko jedną małą fotke 

QErRZYD.jpg

Wpadły także ramki na zegary i jest to dla mnie mała wielka zmiana to jest bardzo miła dla oka modyfikacja ;) 

E6dMHmP.jpg

zvimQjn.jpg

No i czas na dwie najważniejsze rzeczy. Jedna z nich to chmurka bo tak jakoś zostało nazwane autko przechodzi w pełni w tryb weekendowy, a na codzień do jazdy mam o to takiego pięknego karawana ;)  O wiele lepiej bedzie sie pracowało przy aucie i całkiem inne będzie podejscie wiedząc ze moze stac i stac w razie potrzeby ;) 

r7sEDud.jpg

Odebrałem fotele od obszycia i wyszły elegancko ;) nie moge sie doczekac ich montazu w aucie ale myślę ze minie troche czasu zanim to nastąpi 

3zJ5Uic.jpg 

W najblizszym czasie zabieram się za porządny autodetailing i z tego prawdopodobnie pojawi się obszerna relacja na forum kosmetykaaut ;) Kiedy zacznie się dla mnie sezon w tym roku pozostaje nadal pod znakiem zapytania ale zostaje dobrej myśli :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ryyyan @Wisnia135i Dzięki, miło czyta się wasze słowa i dają dodatkową motywacje do pracy. Fotele są bodajże z golfa jak dobrze pamietam więc szyny do przerobienia. 

Z kolenych modyfikacji wpadną także lusterka składane elektrycznie i mam tutaj pytanie. Czy ktoś wie jakie modyfikacje trzeba zrobic by w aucie w którym są one obecnie zamontowac zwykłe lusterka? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu rozebrane, może ten raz będzie ostatni :mrgreen: No więc dzisiaj rozebrałem cały przód w celach wyczyszczcenia i zakonserwowania a także zobaczenia czy gdzies ruda sie nie buja na rejonach. Zdjęty został cały przedni pas i błotniki ;) 

ITA6TFZ.jpg

5kKcQ8e.jpg

9eMa0Un.jpg

Na zdjęciu ponizej mamy błotnik od strony kierowcy. Myśle ze niektórzy daliby się pociąc za takie ;) z drugiej strony wygląda podobnie wiec aby się cieszyc.  Zadnej rudej a to rzadkosc w e46 

4bqfKWz.jpg

1zpEfqg.jpg

i pierwszy jakis maly zestaw plastików do wyczyszczenia i troche ziemi pochowanej w progach

cJ97nul.jpg

4kiocR7.jpg 

Dużo pracy przede mną ale myśle ze efekty będą juz konkretnie widoczne i nie moge doczekac się efektu końcowego ;) Małe czyszczenie dostało także podwozie ale szałowych zdjęc nie ma wiec nie ma nawet co ich wstawiać 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Hazel zmienił tytuł na [E46] 330 by Hazel

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...