Skocz do zawartości

[E30] Zinnoberrot 2d 1989 by Paweł


pawel_nopl

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 17.01.2019 o 22:06, matys954 napisał:

bardzo fajnie m42 ogarniete, nie myslałeś by mu troszke zapłon poprawić i wrzucić cewki z m62? 

Myslalem nad tym, aczkolwiek nie znalazlem jeszcze rozwiazania montazu ktore dogodziloby moim wymaganiam wizualnym. Ale zobaczymy jak to bedzie.

 

Dnia 17.01.2019 o 22:13, Wisnia135i napisał:

Ja bym tam dmuchawe dorzucił :twisted: idealnie by się komponowała z  tym wycackanym motorkiem :grin:

To w nastepnym etapie :) W glowie jakas dmuchawa siedzi. Ale to odlegly temat. Najpierwsz trzeba tym wyjechac tak jak jest, dotrzec ladnie i potem pomyslimy nad podnoszeniem mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro auto siedzi juz bez silnika, skrzyni i walu, az prosilo sie zeby sciagnac zawieszenie w miedzyczasie oczekiwania na dodatkowe czesci. Tak i wyszlo.
Olkusz czeka i pozdrawia z twardoscia 80 ShA. Przed nami jeszcze dluuga droga, zeby je zamontowac.

 

IMG_7079.jpg

IMG_7130.jpg

IMG_7131.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.01.2019 o 14:45, pawel_nopl napisał:

Myslalem nad tym, aczkolwiek nie znalazlem jeszcze rozwiazania montazu ktore dogodziloby moim wymaganiam wizualnym. Ale zobaczymy jak to bedzie.

 

To w nastepnym etapie :) W glowie jakas dmuchawa siedzi. Ale to odlegly temat. Najpierwsz trzeba tym wyjechac tak jak jest, dotrzec ladnie i potem pomyslimy nad podnoszeniem mocy.

Paweł widziałem kilka fajnych cleanów m42 w google, i cewki w deklu zasłonięte wiekszą blacha kogoś ogarnietego na cnc i ogarnie coś fajnego!
coś takiego zobacz tutaj m42b18 clean

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2019 o 20:44, matys954 napisał:

Paweł widziałem kilka fajnych cleanów m42 w google, i cewki w deklu zasłonięte wiekszą blacha kogoś ogarnietego na cnc i ogarnie coś fajnego!
coś takiego zobacz tutaj m42b18 clean

Pomyslimy jak to z tym bedzie. To ewentualne dalsze plany, priorytetem jest podwozie i napedy. Bez cewek tez bedzie jezdzic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do podwozia, to lecimy dalej z tematem. Z racji iz silnik wyjechal, warto bylo odnowic tez rzeczy dookola.
Dla spostrzegawczych: Tak, koncowki stabilizatora nie sa wymienione. Sa dobra, a ja i tak mam w planach grubszy stabilizator. W miedzyczasie ten wraca na auto.

 

 IMG_7145.jpg

IMG_7144.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

Przepraszam, ze mnie nie bylo tutaj chwile. Dosc duzo przygotowan bylo z samochodem, aby wjechala na sezon w nowej sile.
Plan na tegoroczne wakacje byl taki, aby odwiedzic Szkocje. Wiecej na temat naszej wyprawy znajdziecie tutaj: https://www.facebook.com/events/2348959278677797/ 

Wracajac do tematu samochdo, to w miare mozliwosci postaram sie nadgonic temat.

Oczywiscie nie obeszlo sie bez wymiant wszystkich przewodow paliwowych i hamulcowych.


30908876_10160067145500315_2012239931_o.

 

W miedzyczasie niestety musialy zawitac bebny na tyl. Chce miec jezdzace auto zanim zawita odpowiednie tylne zawieszenie. Tutaj tak na szybko wyczyszczone, musi dac rade. 

IMG_7187.jpg


Potem oczywiscie przyszedl czas na wsadzanie silnika. Wjechal od dolu. Auto na podnosniku. Silnik spiety z wozkiem i opuszczamy. 

IMG_7191.jpg

IMG_7192.jpg

IMG_7233.jpg

IMG_7228.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mega pieknie to nie jest. Wiadomo, zawsze jest cos co jeszcze chcialoby sie ulepszyc. Tak jak na przyklad to ze wywalilem wygluszenie, poniewaz bylo tragiczne, a nowe ma troche zaporowa cene (wiec trzeba uskladac). Ale jak to mowie, powoli do przodu. 

IMG_7229.jpg

IMG_7230.jpg

IMG_7675.jpg

 

Auto idealne nie jest. Karoseria oglonie nadaje sie do poprawek, ale jest zdrowo jak na E30. Mechanicznie robie pratycznie wysztko wlasnymi rekoma. I moge powiedziec zajelo mi mniej wiecej po ponad pol roku walki z silnikiem i zawieszeniem zanim samochod o wlasnych silach wyjechal z garazu.

IMG_7281.jpg

Pierwsze co to myjka:

IMG_7284.jpg

A potem szybka korekta lakueri. Specem nie jestem od tego, ale chce sie nauczyc. Plan jest zeby za rok-dwa wrzucic nowy lakier, wiec jak cos przepoleruje to az takiej tragedii nie bedzie.

IMG_7295.jpg

IMG_7296.jpg


I mniej wiecej tak to wyszlo. Zle nie jest, szalu nie ma. W takim zestawieniu mozna powoli bylo myslec aby pojechac na przeglad i w koncu ja zarejestrowac.

IMG_7298.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MAREK GERMAN napisał:

Pod maską mega czysto, to lubię!jeśli chodzi o lakier to już naprawdę dobrze wygląda, oby tak dalej 


Dzieki. Chociaz powiem tak, na foto zawsze lepiej wyglada niz w realu. Jesli chodzi o ogolny stan lakieru na aucie to jest slabo :-P

A tak bylo na przegladzie rejestracyjnym. W miedzyczasie dotarlem tez silnik i potem bylo testowanie na torze. Czerwona dala mega rade, a semi-slicki kleily bardzo dobrze na zakretach! Przy okazji zuzylem przednie hamulce, wiec mozna juz je wyzucic i zakupic odpowiedni zestaw.

IMG_7558.jpg

IMG_7672.jpg

IMG_7459.jpg

IMG_7628.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zarejestrowaniu auta, wyszlo tak ze mialem oponki 185/55 i 195/55, ktore tak naprawde mialy isc do E21, ale ze moje felgi nie jeszcze gotowe, wiec szkoda zeby lezaly. Tak wiec na szybko wyszlo ze w miedzyczasie E30 na Style 5 15" 7J. Napewno lepiej niz na sloneczkach (ktore i tak byly pozyczone, wiec lepiej niz na stalowkach). Tak wiec powtarzam, to tymczasowe rozwiazanie :D 

IMG_7577.jpg

IMG-7834.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Potem wpadlo jeszcze male naglosnienie.

IMG_7755.jpg

IMG_7754.jpg

Tak wiem, czarne drzwi od uszczelki... Dlugo stala u poprzedniego wlasciciela i troche sie przykleila do drzwi. Trzeba wyczyscic :mrgreen:

Przy okazji montowania tylnych glownikow, poprawilem kolor podszybia. Niestety nie jestem zadowolony z rezulatatu. Bardzo zmarnowane podszycie i miejscami dziwnie tluste. Szukam innej.

IMG_7751.jpg

IMG_7753.jpg

Trafila sie tez podbitka tylnej klapy. Zawsze chcialem i w koncu mam. Moze nie jest idealna, bo jest lekko peknieta w jednym miejscu, ale ogolnie git jak na tak wrazliwy temat. Musze teraz zamontowac druga lampke podswietlenia bagaznika.

_701655754.jpg

IMG_7679.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Bartas ZSZ napisał:

Piecyk mega sztos! Kawał dobrej roboty. Mam nadzieje że uda mi sie osiągnąć podobny efekt u siebie. 

Dziękuje :) Odbudowa zajęła mi jakieś pół roku dość intensywnej pracy w weekendy. Oczywiscie pomijając mechanicznie obróbki bloku i w głowicy, ponieważ ja nie mam do tego maszyn na garażu.

Cóż mogę powiedzieć, życzę ci wytrwałości - to chyba najważniejsze. Dłubiąc «tą sama» rzecz przez po roku, nie zawsze widząc jakiekolwiek efekty, potrzeba jej dużo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...