Skocz do zawartości

[E30] DarkO 325i


DarkO

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałbym wam przedstawić moje E30 z roku: 1988. Została zakupiona przeze mnie około 2 lat temu i wyglądała następująco ( Przeszukałem wszystko i znalazłem tylko 1 zdjęcie)

wtMMxm7.jpg

Przez  zapewne niespełna dwa lata w aucie został zmienione koła na:

- BBS Styling 5 Custom.

Przód: 8J rozmiar 17 i tył 10J..

- Wleciały oryginalne dokładki zderzaków m-technic I.

- Lampy zostały zastąpione Yellow Hella wraz z halogenami.

- Został dodany złoty pasek przez karoserię.

- Przyciemniane szyby.

Auto w tym momencie wyglądana następująco:

F4tkUGH.jpg

 

W1tYgoF.jpg

 

cDGReFy.jpg

 

4pMI15x.jpg

 

6wzlP9e.jpg

 

Co do wnętrza to zostały przeprowadzone niewielkie zmiany związane z: 

- Wymiana kierownicy na Nardi z logiem Bawarii 

- Zmiana gałki biegów na drewnianą

- Fotele Sportsitze obszyte w jasną skórę.

PxjBNSY.jpg

 

2xNNQlv.jpg

 

Pod maską znajduje się silnik 325i, moim zdaniem daje sobie dobrze radę. Zbudowany został od nowa i  auto ma przejechane zaledwie 3/4 tysiące kilometrów.

B2tbSmI.jpg

 

W E30 chciałbym wprowadzić takie modyfikacje jak:

- Zawieszenie gwintowane ( Proszę o doradzenie jaki, myślałem nad PK Coilovers)

- Lampy Startec

- Cały układ wydechowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przepadam za paskami ale u ciebie ten złoty pasek komponuje się z całością bardzo dobrze.  E30 w cabrio sama w sobie jest piękna a ty zrobiłeś ja w niepowtarzalny sposób który lubimy na syndykacie.  Gratuluję i życzę powodzenia w dalszych pracach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne auto, plusy za wąską i mt1, takich mało się już spotyka.

Osobiście mi nie leży wzór z którego zostały zrobione customy, widać "podparcie" ramion i przez to optycznie słabo to wygląda.

Co do gwintu to stawiałbym na coś lepszego np. d2 lub bc racing, cenowo wygląda podobnie, więc postawiłbym na markę a nie na rzemiosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, ze mozemy ogladac kolejna uratowana E30. Z tego co widze, to obszywales nie tylko fotele, ale rowniez konsole srodkowa i polke pod kierownica. Caloksztalt jest dobry, lecz zeby nie bylo ze wszyscy bedziemy Cie klepac po ramieniu to ja pierwszy rzuce kamien:

1. Wywal ta ohydna naklejke z przedniej szyby - mam nadzieje iz nie musze tlumaczyc dlaczego...

2. Przyciemniane szyby w cabrio - jaki jest w tym sens? Chcesz jezdzic bez dachu ale z przyciemnionymi szybami z boku? Moim zdaiem to jest porazka!

3. Dobrze, ze napisales iz szukasz gwintu - ewidentnie tego elementu tutaj brakuje. Ja w swojej E30 zdecydowalem sie na gwint ISC, poniewaz Klemens z JDM Planet zalatwil mi kompleksowa usluge zrobienia gwintu do E30 (dla tych co nie wiedza, napisze tylko ze to nie jest taka latwa sprawa, seryjna piasta jest przyspawana do lagi i taki szary czlowiek jak ja, sam by tego nie przerobil pod gwintowane zawieszenie).

4. Pomyslalbym jeszcze nad zmiana szkiel od kierunkowskazow na biale, poniewaz wybrales kolor zolty jako dodatek dla tego auta (yellow hella, skory bezowe, dekory), a zolty z pomarancza troche sie gryzie moim zdaniem.

5. Nie jest to konieczne, ale dla Twojego bezpieczenstwa przyspawaj sobie dluzsze ucho cholownicze z przodu, jak to mialy oryginalnie E30 z M-technikami 1, zeby Cie kiedys nie spotkala przykra sytuacja na dordze.

Mam nadzieje ze dzieki Syndykatowi powstanie kolejny porzadny projekt E30. Widac ze zajawka i checi sa, kierunek tez dobry obrales, wiec teraz wystarczy podpowiedziec jakie zmiany zrobic (a czego lepiej nie robic) i bedzie kolejny cabrius do kolelekcji ELITE. Powodzenia! :D    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna e30 ale wywalil bym te folie z szyb oraz naklejke na przedniej bo nie pasuje do klasyka. Co do gwintu to kupil bym cos markowego d2,K-sport,isc,bc racing bo to sprawdzone gwinty i na pewno bedziesz z nich zadowolony.

PS: Tej E30 przydalo by sie zrobic porzadne zdjecia :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Blaniu napisał:

Bardzo fajna e30 ale wywalil bym te folie z szyb oraz naklejke na przedniej bo nie pasuje do klasyka. Co do gwintu to kupil bym cos markowego d2,K-sport,isc,bc racing bo to sprawdzone gwinty i na pewno bedziesz z nich zadowolony.

PS: Tej E30 przydalo by sie zrobic porzadne zdjecia :twisted:

Tak jak napisałem wyżej autem jeździe w Hardtopie a szyby sa na 30% przyciemniane i fajnie to sie komponuje. A co do zdjęć to by sie przydały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze parę zdjęć. 

tAcKnS0.jpg

 

H5NkdEl.jpg

 

XJIrfO1.jpg

 

1p84gTx.jpg

 

35xAKd3.jpg

 

HvlvB4f.jpg

 

Tak jak pisałem tworząc post ewidentnie brakuje układu wydechowego oraz gwintu bo auto stoi wysoko. Postaram się zrobić to jak najszybciej aby wyglądała jak należy. Pasek również będę wymieniał, bo ten jak widać odchodzi, mam już gotowy który będzie się trzymał dłużej tylko czekam na ciepłe dni czyli w kwietniu zapewne będzie zmieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak jak tak się przypatrzyłem autu bardziej to tak zdania nie zmieniam bo z zewnątrz wygląda naprawdę cudnie, ale trzeba wywalić naklejki z zderzaka tylnego bo aż wstyd żeby takie auto miało jakieś naklejki również z szyby by się zdało jak ktoś napisał wcześniej i trzeba również poświecić trochę czasu przy komorze silnika bo po tej jednej fotce to za pięknego widoku to pod ją nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam was ponownie, po krótkiej przerwie pojawiła się spoko pogoda aby dodać parę zdjęć :) Naklejka z tylnego zderzaka już znikła. Co do naklejki na przedniej szybie to na pewno  zniknie tylko, że zdjęcie jej pochłania dużo czasu a zdjęć po ciemku nie chciałem robić :)uHF9kxb.jpg

 

TbpbA6y.jpg

 

ZTID7on.jpg

 

4XNGDd4.jpg

 

juXnwIe.jpg

 

vF8jMG5.jpg

Zastanawiałem się nad zmianą kierownicy na m technic I, ale po dłuższych przymiarkach zostaje przy Nardi.  Zastanawiam się nad obszyciem deski w kolorze skór, aby wszystko było jednolite tak jak u Bobika i Brzytwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

Majówka się rozpoczęła to i czas odświeżyć temat chodź dużo zmian nie zostało wprowadzone. 

 

E5CWHmO.jpgKBbkBxg.jpg

AwKxixZ.jpg

ibHUAht.jpg

Fqeenjg.jpg

LQRsaYH.jpg

Tak na ten moment wygląda, paski zostały zmienione na nieco szersze.  Udało się wypolerować auto i jak widać wygląda lepiej. Niestety pogoda lekko nie dopisała, ale wydaje mi się że efekt kropelek na niektórych zdjęciach daje fajny efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...