Skocz do zawartości

BMW 1M (e82) by Chilli


Chilli WonderBoy

Rekomendowane odpowiedzi

58 minut temu, ryyyan napisał:

Trzeba dzwonić do lakiernika xd

To nir oznacza że, juz maluję w ten kolor :lol:

Ogólnie z  całej to dość duże slowo jak na 3 kolory "palety" 1M, wgl nie przekonywala mnie valencia, ale im dłuzej widzę tym jednak nie taki zły ten kolor :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odebrałem tylną kanapę uszytą od nowa, tak aby pasowała materiałami oraz wzorem do przednich foteli Recero CS. Za bazę posłużyła materiałowa kanapa z allegro. Komplet oryginalnego wnętrza jest zachowany i w przyszłości będzie oczywiście możliwy pełny powrót do serii, dodatkowo seryjne fotele wciąż będą w stanie jak dziś, zabezpieczone i zaimpregnowane leżakują na magazynie nie używane...

50952671108_25f0f3354f_h.jpg

50953475977_e90aa50139_h.jpg

Myślę, że wybrana koncepcja spójnie się spasuje z fotelami przednimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.02.2021 o 21:24, lapka666 napisał:

To ten sam kolor co karramby? Jak tak to karramba musi jeszcze wyciągnąć swój trochę bo tu jest sztos! 

karramba ma inny b44/2 i nie da sie z niego juz wyciągnąć nic wiecej , na m1 jest bardziej rudy u karramby bardziej pomarańczowy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Łukasz ///3 napisał:

karramba ma inny b44/2 i nie da sie z niego juz wyciągnąć nic wiecej , na m1 jest bardziej rudy u karramby bardziej pomarańczowy 

Czyli potwierdzasz wyniki mojego śledztwa pt. "Valencia Orange" i to co napisałem na stronie poprzedniej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Chilli WonderBoy napisał:

Czyli potwierdzasz wyniki mojego śledztwa pt. "Valencia Orange" i to co napisałem na stronie poprzedniej.

 

tak dokładnie z tego co ja wiem sa dwa kolory Valencii twój i karramby 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wisnia135i napisał:

@Chilli WonderBoy a nie myślałeś kupić jeszcze drugi komplet boczków  i obszyć dodatkowo na nich jeszcze podlokietniki w alcantare   i pomarańczową nić dać?

 Nie planowałem.

Boczki są z dekorem z alcantara i pomarańczowy przeszyciem w oryginale, nie widzę sensu poprawiać dobrego na potencjalnie „lepsze”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, DamianTr napisał:

PIerwszy raz widze, ze ktos zwraca uwage na takie detale jak pasujaca kanapa tylna do swiezo co wrzuconych kubkow. Brawo.

Pytanie z natury: polak zawsze sie do czegos przyczepi. 

Nie myslales o zrobieniu 5 zalaman na oparciu a nie 4? Tak jak masz w fotelach? 

Oryginalne fotele były ze skóry, nowe mają dużo aklantary, nawiązując do dekorów wewnątrz auta. Przód alkanatara, tył skóra raził mnie w oczy, nie tworzył kompletu, więc stało się...

 

Nie liczyłem załamań na oparciu, chciałem by było nawiązanie i było schludne, bez zbędnych zdobień. Wydaje mi się, że się udało i nie boli ta mniejsza liczba załamań, dalej będąc spójna z przodem. Przód i tył to inne fotel, inny ogólny wzór, nie dało się skopiować tego 1:1 więc jest tak i w mojej opinii to nie problem. W innym wypadku całe tylne oparcie było by w prążki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Auto przygotowane do sezonu, po kilkuetapowej polerce została zabezpieczona powłoką kwarcową oraz dodatkowo powłoką Hydro HD. Całe auto poszło więc w kwarc, lakier, felgi, szyby i lampy. Pisałem już o tym wcześniej, dziś dostałem zdjęcia od ADHD detaling. Można powiedzieć, że auto gotowe na GermanFest 2021 za wyjątkiem tego, że nie zostało zakwalifikowane...choć fakt, to nie german pełną gębą.

Dobrze, że Z3 miała więcej szczęścia więc i tak się widzimy :-D51085649622_efa787a4f9_k.jpg

51085554171_cdea9443fa_k.jpg

51085649637_9573e5eedc_k.jpg

51085649647_df6eef54cc_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem mega zaskoczony że, to auto się  nie dostało... samo to że, to edycja  limitowana, w stanie idealnym  po prostu top seria  a tym czasem znając parę aut z listy dostają się auta na chinczykach lub składane z 5  gdzie , polepione aby był.... ale chociaż zetka będzie  to plus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Wisnia135i napisał:

Jestem mega zaskoczony że, to auto się  nie dostało... samo to że, to edycja  limitowana, w stanie idealnym  po prostu top seria  a tym czasem znając parę aut z listy dostają się auta na chinczykach lub składane z 5  gdzie , polepione aby był.... ale chociaż zetka będzie  to plus...

Nie chce podejmować tego wątku, a mój wpis nie był formą wylania żalu.

Organizator ma swoje zasady, a ja winny jestem je uszanować co niniejszym robię. Nie mi wchodzić w tą polemikę, tym bardziej, że każdy ma swój gust i swoje zdanie, a w tym wypadku ostatnie słowo należy do organizatorów, co jest ich świętym prawem :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, BartoszzG napisał:

auto z nowymi fotelami jest już top TOP, także ja bym się jakoś bardzo nie przejmował. druga sprawa jak sam zauważasz Zetka bardziej się wpisuje w kanony forum/GF. 

Zgodzę się z Tobą w pełni :-D toteż nie ma żali, nigdy nie kryłem, że to auto nie idzie w German w przeciwieństwie do Z, która spełnia podstawowe założenia kanonu, inna kwestia, że auta robię dla siebie i w swoim stylu, nie dla innych i ich uznania. Miło jednak, że projekty się podobają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W weekend udało się odebrać długo oczekiwaną paczkę z Niemiec. Eisenmann produkował wydech od grudnia 2020, w końcu dotarł. Zakupiłem pełny, dedykowany układ. Ponieważ DP z stali nierdzewnej został zainstalowany wcześniej, po tym zabiegu na pokładzie 1M siedzi już kompletny układ wydechowy i ten wątek został nie mniejszym zakończony. Ze względu na duże uznanie dla Eisenmann jako producenta, podobnie jak w BMW Z3 i w 1M wybór mógł być już tylko jeden.  Tym razem wybór padł na układ środkowy z dodatkowym tłumikiem oraz układ końcowy w wersji Sport (ten cichszy). Z obawy o zabicie jakiejkolwiek przyjemności z dłuższej drogi i finalnie uciążliwy hałas generowany przez auto nie zdecydowałem się na wersje Race, zdrowy rozsądek wygrał nad kuszącą opcją nieprzyzwoicie głośnego ŁUTUTUTUTUTU....

Barwa się odczuwalnie poprawiła, dźwięk nabrał bardziej basowego i pełnego brzmienia co cieszy. Z pewnością wydech się jeszcze wypali, fabrycznie nowy nie brzmi jeszcze z pełnym rozmachem, choć w sumie głośniej być nie musi, a ja jestem już obecnie ukontentowany :-) 

Jestem wdzięczny, także uczestnikom społeczności SYNDYKAT (Paweł #Koneser) za pomoc przy finalnym zakupie.

51110720732_5157584188_k.jpg

51111036769_68015f0d83_k.jpg

51111034634_a38b65fb5d_k.jpg

51110721312_99ee296401_k.jpg%5B

51111282626_b47d5d6187_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...