Skocz do zawartości

BMW 1M (e82) by Chilli


Chilli WonderBoy

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, MAREK GERMAN napisał:

Jest gwint i będą spasy, zacznie się hehe

 

Pozdro

 

...no tak, trochę auto już odleciało od Top Seria...

Nowe wnętrze Recaro, nowy, kompletny układy wydechowy Eisenamm, nowe felgi BBS FI-R, a teraz nowe zawieszenie... 1M się zmienia i to bardzo, choć dyskretnie względem standardu SYNDYKAT ale bez kompromisów :-)  W brew pozorom to już mocno rozwinięty projekt, choć skromny :-) 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.09.2021 o 20:48, lapka666 napisał:

Powiem Ci że u Ciebie to dużo lepiej siedzą niż w e46. Wzór kontrowersyjny i dla samego posiadania są okey. Jest ładnie i poprawnie. Więcej niestety nie. 

To nie jest ta sama felga, którą ma ASMO do E46 M3. Są podobne ale to nie to samo. Ty piszesz o BBS FI jak sądzę, to jest FI-R.

Przyjdzie gwint, zrobi się lepszy spas, zmieni kolor felgi i będzie miodzik :-) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

Prace montażowe trwają, gwint właściwie zainstalowany...

51940634800_d3e84d204f_k.jpg

został jeszcze tył...

Jak odbiorę BBS z lakierowania w Authentic Cars, będę wszystko finalnie pasował.

Kupiłem także nowe Continental SportContact, tym razem zdecydowałem się na 285/30 i 265/30 r19, więc tym bardziej z utęsknieniem czekam na felgi, a do felg zakupiłem małą wisienkę na tort

5f6ab56693ad15ee550364f8c4069219_4000x.p

więc muszę kupić jeszcze tylko szpilki właściwej długości i będzie jak lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mała zajawka od Authentic Cars Wieliczka, nowa kolorystyka dla BBS FI-R

51960334334_6fd0a2d194_o.jpg%22

wiem, wiem...następnym razem będzie skręcana, choć w kontekście performance ten model od BBS zjada większość felg skręcanych, a napewno wszystkie komercyjnie dostępnych od BBS (wyjątkiem mogą być modele wyczynowe jak BBS E88).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nakrętki do szpilek BBS dotarły z USA, co ciekawe można je kupić tylko tam i w Japonii, w innych krajach nie są dystrybuowane, dziwne...Szpiki też już na miejscu.

Dodatkowo założyłem już KW V.3. i kolejne zaskoczenie, przód skręcony na max, a nie leży jakoś wyjątkowo nisko, już wiem, że niżej nie będzie, nie da się...

Do tego komplet nowych Conti Sport 265/30R19 z przodu i 285/30R19 z tyłu i zaczyna to wyglądać.

BBS Fi-R także świetnie pomalowany, poza kolorem, który została "stworzony" pod ten wzór, samo lakierowanie to petarda, polecam Authentic Cars Wieliczka, warto.

51997436211_81fb5c97bc_o.jpg

51997708574_b572418fa3_o.jpg

51997973955_f0c86de784_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było oglądane i jeżdżone, wóz prowadzi się wyśmienicie, na KW jest niesamowity przeskok między serią a tym gwintem. Koła wyglądają super, jakość malowania jest naprawdę top. Jak dla mnie brakuje centymetra w dół, no może dwóch :P Poza tym jest idealnie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Podczas GermanFest Chotowa 22 miałem okazję zmierzyć 1M na mobilnej hamowni Ślusarczyk. 

Wiem, że wielu z Was narzekało na zbyt niski pomiar względem założeń czy innych, wcześniejszych pomiarów.

Ja nie ma co narzekać, szczerze wątpię by faktycznie było aż tyle mocy, z drugiej strony wciąż jest to realny wynik.

Wyszło to tak: 444KM / 555Nm -przynajmniej będzie łatwo zapamiętać jak ktoś spyta :-D

 

52148857590_0c4eb7d6ab_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

mały update, udało się zakwalifikować i wybrać 1M na tegoroczny Ultrace, bardzo fajna impreza. 

Jestem tym bardziej zdziwiony, bo auto nie jest w stylu STANCE, ale skoro zaprosili, przyjechałem i było super!  Podczas rozmów na miejscu z ludźmi i uczestnikami stwierdziliśmy, że to OEM+ bez wstydu  :-D dla mnie może być

52210101875_bd98b70eef_k.jpg

...a dziś jak przystało na OEM+ wpadł kolejny skromy element układanki, nowe, tylne lampy Black Line. Tu podziękowania dla BMW Koneser.

52209638518_3cd732a70f_k.jpg

W mojej opinii na + 

Cieszy, że to część OEM BMW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czyli lecimy z tym seryjnym BMW dalej...

Gdy pojawiły się felgi FI-R obnażyły oryginalny układ hamulcowy (taki sam jak w M3 e92) i widok był biedny...

Trzeba było coś naprawić i stało się.

Cały zestaw z BMW M2 Competition z tarczą 400mm + 380mm jest już w moim ręku i czeka na instalację. Będzie lepiej hamować i lepiej wyglądać, mam nadzieję...

52230165772_c642ae2597_k.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Udało się skompletować wszystkie elementy. Ogarnięty został adapter przedniego hamulca (dzięki Hubert za kontakt do gościa), ogarnięte mocowanie tylnego hamulca, zakupione przewody hamulcowe w oplocie więc pora próby...

52326086866_6fe38fad1f_k.jpg

tak, wiem... trochę rozpierdol w garażu ale jak praca wre...jutro posprzątam :-) , a dziś odpowietrzanie układu hamulcowego, po dwa zawory na każdy zacisk.

52326437984_1d0536a20b_k.jpg

i tak będzie wyglądało 6 tłoków z tarczą 400mm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...