Skocz do zawartości

BMW 1M (e82) by Chilli


Chilli WonderBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś chciałbym Wam przedstawić swoje inne auto, a mianowicie BMW 1M (e82). Jest to jedna z 6309 wyprodukowanych tylko w latach 2010-2011 BMW 1M. Samochód był dostępny tylko w trzech kolorach (i nawet na zamówienie nie było opcji inaczej). Mój egzemplarz jest w kolorze pomarańczowym -Valencia Orange, były dostępne jeszcze tylko czarne oraz białe.  
Prezentowany samochód to ostatni wypust, wyprodukowany w grudniu roku 2011 w trzeciej i ostatniej edycji produkcyjnej. Wyposażenie seryjne jest na dość wysokim poziomie, jednak nie udało mi się kupić wersji full. Brakuje mi m.in. Harman/Kardon oraz pełnej elektryki foteli.   Poza tym wyposażenie całkiem przyzwoite, zgodnie z VIN opisane poniżej.
Na dziś dzień samochód dostał sprężyny EIBACH ( więc to egzemplarz bardziej na Top-Seria ) oraz program do 380KM. W planach jest intercooler Wagner evo 1, down pippe i program do 400KM.
Nie chcę tu jednak pisać o planach na przyszłość, będę rozwijał temat i go na bierząco uzupełniał. Mam jednak głębokie wrażenie, że ten projekt nie pójdzie w kierunku German a Performance, choć w stylu za który Syndykat nie powinien się wstydzić (mam nadzieję).

 
31218637217_61e70bf43e_o.jpg
 

Tym czasem specyfikacja VIN:

Type code: UR91
Model: M COUPE (EUR)
E-F-R series: E82 LCI (LifeCycleImpulse)
Series: 1
Type: COUPE
Steering: LL
Doors: 2
Engine: N54T
Displacement: 3.00
Power: 250 (340 hp)
Drive: HECK
Transmission: MEC
Paint code: B44 - VALENCIA ORANGE METALL
Upholstery code: LWNZ - LEDER BOSTON 2/S
Prod.date: 2011-12-09
S1CA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES
S1CB ACEA / CO2 scope
S1CD Brake Energy Regeneration
S2N6 19"M LM RAEDER Y-SPEICHE 359 M/MB
S4WB INTERIEURLEISTEN M82M ALCANTARA
S5AC High-beam assistant
S6AA BMW TeleServices
S6AB Control, Teleservices
S6FL USB/audio interface
S6VC STEUERUNG COMBOX
P7KB NAVIGATIONPAKET PROFESSIONAL
S8SC Telematics access request,country-spec.
S8SP Control unit COP
S8TN TAGFAHRLICHT UEBER LICHTMENUE EINST
S216 HYDRO STEERING-SERVOTRONIC
S230 Extra package, EU-speciifc
S249 Multifunction f steering wheel
S302 Alarm system
S321 Exterior parts in vehicle colour
S423 Floor mats, velours
S428 Warning triangle and first aid kit
S430 Interior/outside mirror with auto dip
S431 Interior rear-view mirror with auto dip
S468 Ski bag
S470 Isofix-System
S473 Armrest front
S481 Sports seat
S488 Lumbar support, driver and passenger
S493 Storage compartment package
S494 Seat heating driver/passenger
S502 Headlight cleaning system
S507 Park Distance Control (PDC), rear
S521 Rain sensor
S522 Xenon Light
S534 Automatic air conditioning
S540 Cruise control
S548 Kilometre speedo
S563 Light package
S609 Navigation system, Professional
S612 BMW Assist
S614 Internet
S615 Extended BMW Online Information
S616 BMW Online
S620 Voice control
S633 Preparation, mobile phone, Business
S654 DAB tuner
S676 HiFi speaker system
S698 Area-Code 2 for DVD
S760 High gloss shadow line
S775 Headlining anthracite
L801 NATIONAL VERSION GERMANY
S851 Language version German
S879 Operating instructions German

i kilka zdjęć...

 
45245612215_a886836aea_o.jpg
45245618025_a30c5a30c8_o.jpg
45434128524_fca3f5594b_o.jpg32286581798_0049eb3133_o.jpg
45245629915_a16b882703_o.jpg
 
 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa. 

 

Pierwszy up date...

 

Niektórzy znają mnie jako hejtera podrabianych wzorów felg. Zgadza się, jestem zagorzałym wrogiem podróbek i wątpliwego lansu jaki dają. 

Moje M zostało kupione na nieoryginalnych kołach, ładnych, w idealnym stanie, prawie nowych, nawet podobnych wzorem do ori, ale nie... 

Strasznie mnie to wkurzało, choć koło nie jest repliką M, zapewne jest repliką inne bardziej uznanej felgi, to jest jakieś Made in Taiwan "looks like".

Dziś udało się kupić oryginalne BMW styling 359M (Y-spoke style 359 M) które występowały tylko w 1M oraz M3 e9X w konfiguracji competition w rozmazach 9J i 10J 19".

Stan, hmmm... dla mnie nie do zaakceptowania, ale nie szkodzi i tak chce je w drugą fabryczną kolorystkę, srebro - Dekorsilber (A55) 

32293952758_934ca8f66e_o.jpg

32293952088_3fa44d4a7f_o.jpg

46114623542_b18508201e_o.jpg

 

p.s.

Finalnie i tak będę celował w coś od BBS, chciałem jednak mieć do niej fabryczne koła, które napewno zostaną w garażu. 

Dla ciekawych waga:

11,90kg tył
11,20kg przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lelek napisał:

Zawsze zastanawiałem się jak te auto może wyglądać zadbane i mam dobry przykładzik, tutaj - dziękuje ;)

Dziękuję.

Tu jest tylko 60 000km, więc kondycja jest mocno poprawna ale nie powiedziałem ostatniego słowa i będę ją jeszcze pieścił, będzie lepiej!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Lelek napisał:

Tylko, nie można zapomnieć o przekroczeniu granicy między czymś fajnym a kiczem a to dość często ludzie mylą. A tutaj auto już robi robotę na początku a reszta tak naprawdę zależy od właściciela i jego kierunku rozwoju. 

Prawda. 

Niektórzy jednak znają mój projekt Z3 Coupe, który także tu jest prezentowany i przez pryzmat tamtego auta mogą się spodziewać co ja tu odpierdolić mogę :-)

Auto znajduję się w temacie Top Seria, bo założenie jest by blisko je właśnie serii utrzymać. Po pierwsze nie chce zabić performance, które daje auto, a po drugie szkoda mocno modyfikować taką budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.12.2018 o 14:10, Chilli WonderBoy napisał:

Prawda. 

Niektórzy jednak znają mój projekt Z3 Coupe, który także tu jest prezentowany i przez pryzmat tamtego auta mogą się spodziewać co ja tu odpierdolić mogę :-)

Auto znajduję się w temacie Top Seria, bo założenie jest by blisko je właśnie serii utrzymać. Po pierwsze nie chce zabić performance, które daje auto, a po drugie szkoda mocno modyfikować taką budę.

Nie możesz być odbierany tylko przez pryzmat Z3 Coupe, fakt zrobiłeś ją, ale poszedłeś krok dalej i walczysz z zrobieniem M1 tutaj masz szanse zawojować i to robisz już ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marcin607 napisał:

Ps jest piękna :shock:

Dzięki :-) 

Projekt BMW Z3 Coupe trwa i będzie rozwijany, a dla zainteresowanych jest tu:

BMW Z3 Coupe

Jeśli chodzi o porównanie obu aut, ono nie nastąpi, to całkiem inne konstrukcje nabyte w innym celu. Chodziło mi jedynie o to, że radykalnie, w klasycznym stylu zrobione inne BMW nie zapowiada tu powietrza, wide body i lotek NFS czy naklejek na boku opon :-) 

32486924848_2690c06a32_o.jpg

Dnia 14.12.2018 o 15:12, Envis napisał:

kocur straszny!  bardzo mi się podoba zwłaszcza w tym kolorze!  tak jak pisałeś patrząc na Twoją Z-kę tutaj nie ma opcji zeby była lipa :D  kiedyś sie ugadamy na mieście to mnie przewieziesz :D

Z dużą chęcią, okazji powinno być wiele :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...