Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

W godzinach wieczornych auto zostało posprzątane, akumulator wylądował oficjalnie w bagażniku.
c167hiea6.jpeg
c1687efx6.jpeg


Koleżeńska informacja w sprawie gotowości do wycieczki --> kierunek BMW Bawaria Motors Katowice



Auto zostało dostarczone na plac, przejdzie akcję serwisową wymiany poduszek
c170u1fzp.jpeg
c171zhd6w.jpeg
c17207ib9.jpeg
c17394cl0.jpeg
c174lmcxq.jpeg


Czujniki parkowania zostały sprawdzone w naturalnym środowisku - działają jak trzeba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już jakiś czas temu auto zostało odebrane i wróciło na Mazowsze.
c175ak2ffx.jpeg
c176nefji.jpeg
c177mxdxq.jpg
c178afidu.jpg
c1795jfh8.jpg
c180e1fs2.jpgc181jfc5o.jpg
c182hacdj.jpg
c183jre31.jpg
c184yudoi.jpg
c185qwfzb.jpg


Czas napisać kilka słów odnośnie całego przebiegu prac i gdzie została wykonana usługa. 
Auto zostało dostarczone do firmy Radio Auto DK w Sosnowcu ( http://www.radio.auto.pl ). Osobą zajmującą się moim autem był Kuba ( https://www.instagram.com/kubapasternak/ ), który odpowiadał za całą prace przy nim. Polecam gościa!
Zakresem pracy:
* ksenon, poziomowanie, dodatkowa pompka, spryskiwacze
* klimatyzacja
* lusterka składane
* elektryczne szyby tył
* podświetlane klamki
* dodatkowa zapalniczka w tunelu
* oświetlenie stóp z przodu
* oświetlenie słoneczników
* przywrócić centralny do życia
* poprawka wiązki multifunkcji
* poprawka wiązki tempomatu
* rozwiązać problem dwóch kompletów kluczyków - otwieranie, odpalanie po swapie było na dwóch oddzielnych
* wymiana baterii w kluczykach
* dołożenie głośników w drzwiach
* dołożenie głośników z zestawu HiFi
* dołożenie przycisku Harman'a
* fotele - dołożenie wiązek od elektryki, pompowania, grzania
* przywrócenie alarmu
* otwieranie klapy z podstopnicy jak i pilota
* dołożenie mikrofonu w podsufitkę
* akumulator do bagażnika
* montaż subwoofera, wzmacniacza
* gniazdo zapalniczki w bagażniku
* czujniki parkowania
* czujnik oblodzenia
Mogłem coś pominąć, także przepraszam z góry. Było kilka przygód po drodze, bo materiały jak to zwykle bywa nie zawsze są zgodne z opisem sprzedających, ale udało się. Estetyka pracy zachowana, wszystko udokumentowane zdjęciami. W razie problemów telefon - co robimy z tym fantem. Osobiście jestem w ch** mega zadowolony, z czystym sercem polecam gościa!

Co dalej? Na chwilę obecną w planach mam:
* Dostarczyć kanapę do Marcina zaraz po tym jak @Krystek94 odbierze swoje wnętrze. Materiał już kupiony czekam tylko na swój termin.
* Odebrać odnowione i zabezpieczone listwy zewnętrzne czarne od Cezar’s Detailing, następnie zostanie uzbroić je w nowe spinki i gumki.
* Kompletowanie elementów, których stan odstaje od reszty.

Zostanie zbieranie na kolejny grubszy etap prac przy aucie a zaplanowanych mam jeszcze 4-5. 


Szykujcie auta, GF coraz bliżej!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Korzystając z pogody coraz to częściej auto zostaje wyciągane na okoliczne wycieczki. Oto kilka ostatnich zdjęć, jakie zrobiłem na szybkości.
c2041ufdo.jpg
c205sbc0g.jpg
c206o4cdx.jpg
c2079iias.jpg
c2082nf9k.jpg
c200wzdn3.jpg
c203z4ekj.jpg
c201rhibi.jpg
c202qmi7l.jpg

Przy aucie wiele się nie dzieje, można powiedzieć, że zbieram się do kolejnego większego kroku przy nim. Ostatnio kupiłem komplet spinek z gumkami, do zewnętrznych listw, które są w odżywce i w najbliższym czasie dostaną ceramikę u Cezar's Detailing jak i został zakupiona nowa osłona mechanizmu otwierania szyb bocznych.
c199jfcf6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W ostatnim czasie podjąłem decyzję o częstszym korzystaniu z samochodu. Postanowiłem, więc: kupić nowe opony, podnieść auto oraz zrobić zbieżność i geometrię..
c209ujfrr.jpgc210qhi4n.jpg


Od dłuższego czasu gryzłem się z myślami, że mój garaż wygląda fatalnie, a auto w jakimś stopniu trzyma poziom. Zapadła decyzja o jego remoncie. Poniżej fotorelacja z przebiegu prac:
c211fdfik.jpg
c212xbdcn.jpg
c2134eeen.jpg
c214b4dg3.jpeg
c215e8dhy.jpg
c21618fgr.jpg
c2178jfbp.jpg
c218lgi7a.jpg
c2191ldh4.jpg
c220ghccq.jpg
c221a8djc.jpg
c22227dg5.jpg
c223bndgh.jpg
c224zzi33.jpeg
c225ceefg.jpg
c226vidok.jpg
c227b0eg6.jpg
c2280cd3k.jpg
c229stiqv.jpg
c230keie1.jpg


Na chwilę obecną garaż jest skończony w 70%, mam jeszcze kilka pomysłów w głowie. Obecnie Compact prezentuje się w nim następująco.
c231p3dcs.jpg
c2322eccs.jpg
c233x4ef5.jpg
c234mrdhp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Kiedyś pytaliście mnie jak to gada, zostawiam Wam dwa filmiki na szybkości zrobione:
c2432rdsg.jpeg


Przy okazji sprawdziłem stan podwozia i dalej jest w nienagannym stanie oraz cieszy dalej oko:
c245d7dyj.jpeg
c244g9dby.jpeg

Auto zaczęło służyć jako typowe daily.
c247t0e51.jpg
c235shith.jpeg
c237hvegd.jpeg
c249ojcog.jpeg
c23689e3a.jpeg
c24013c7z.jpeg
c239flii9.jpeg
c238qydt0.jpeg

Udało mi się kupić szyby tylne z uszczelkami w bardzo dobrej kondycji
c241eydac.jpg
c242tdca1.jpg


Niedługo wracam do dalszej budowy... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, BartoszzG napisał:

ja bym się przyczepił do jednego detalu, kierunkowskazów w błotnikach, dał bym jakieś ciemniejsze, bo i z przodu i z tyłu ciemne lampy a tutaj zwykły pomarańcz.

Nowe czarne leżą na półce w garażu. Ogólnie jeszcze do odebrania mam czarne listwy boczne, ale ciągle się zastanawiam co będzie lepiej się komponować całość w lakierze czy przełamanie tego listwami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lelek napisał:

Nowe czarne leżą na półce w garażu. Ogólnie jeszcze do odebrania mam czarne listwy boczne, ale ciągle się zastanawiam co będzie lepiej się komponować całość w lakierze czy przełamanie tego listwami.

zdecydowanie całość w kolorze karoserii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lelek napisał:

Ogólnie jeszcze do odebrania mam czarne listwy boczne, ale ciągle się zastanawiam co będzie lepiej się komponować całość w lakierze czy przełamanie tego listwami.

Wesz ty nie wymyślaj, zdecydowanie tylko i wyłącznie całość w kolorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...


c2601eevr.jpg
c262a0dd2.jpeg
c263qoi7j.jpeg
c26454cfp.jpeg
c2619xfu9.jpg

W ostatnim czasie zakupiłem z ASO ( uszczelkę przedniej szyby, zaślepkę mechanizmu uchylania szyby, zaślepki boczku tapicerki oraz przyciski do trzymania półki bagażnika ). Wpadł również komplet uszczelek wewnętrznych szyb tylnych uchylanych a także lusterko wewnętrzne M3 ( które niedługo dostanie drugie życie ). 
c265tve11.jpg
c2660ecd2.jpg
c267rdfuu.jpg

Złota Polska Jesień
c281a7io8.jpeg
c274i3fe2.jpeg
c269aifz4.jpeg
c278afcf9.jpeg
c27558ivm.jpeg
c272n5dha.jpeg
c279cteks.jpeg
c271q0ewm.jpeg
c2761lcy1.jpeg
c273prfu2.jpeg
c277ikewp.jpeg
c2808dc8o.jpeg
c270lyidn.jpeg
c282y3eap.jpeg
c2833pepq.jpeg




Ciąg dalszy nastąpi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli szykuje sobie kolejny zakres prac na najbliższy rok. Tworzę listy rzeczy do kupienia i będę starał się powoli kompletować wszystko. 

 

Przyszła niedawno naklejka "Ciśnienia w oponach" na wnękę drzwi. Prosto z Niemiec a nie drukarni.img_20231102_122415hgiyf.jpg

 

 

07 listopada Compact trafił do newslettera firmy Schmiedmann, zostawiam link poniżej: https://www.schmiedmann.com/showroom/en/newsletters-en/newsletter-week-45-2023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Udało się kupić spoiler od ICC Tuning, wzorowany na produkcie Hamann'a. Zrobiłem pierwsze przymiarki - muszę zeszlifować środkowy filar a później spasować to idealnie.

c2857qi5m.jpg
c286buizr.jpg
c2873dc81.jpg
c2887pe1x.jpg
c289ebf97.jpg

c290dzco1.jpg
c291fve2q.jpg
c292dddx3.jpg
c293c1c5z.jpg
c294ices4.jpg


Lusterko M3 wewnętrzne pojechało na odbudowę zatrzasków a także wymianę szkła do @V-MAX.
c295m7cy7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...