Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

Po przywiezieniu od FGB Studio, udało mi się złapać lukę u znajomego i oddałem dekory do niego. Padł wybór na lakier Schwarz 2:
b820sskxo.jpg
b821zykpc.jpg
b8222wku1.jpg

W czasie oczekiwania na dekory, zebrałem się na wieczorne składane wnętrza:
b823uxjma.jpg
b8245mjcf.jpg
b825jkk0z.jpg
b826gwku2.jpg
b827vwk14.jpg
b828thjmm.jpg
b8298gj5t.jpg
b830uajrd.jpg
b831vbka1.jpg
b832xqklb.jpg
b833hzk0x.jpg
b8359xjk4.jpg
b836tokfr.jpg
b837ktjv0.jpg
b838gvk8p.jpg
b8393qjjg.jpg
b840m0kkx.jpg
b8415tky3.jpg
b842ysjbx.jpg
b8439ukgh.jpg
b8442bjl8.jpg
b845s2klt.jpg
b846crkq3.jpg
b847m2k16.jpg
b8484rjot.jpg
b849dyjy5.jpg
b85061j0c.jpg

Właśnie dzisiaj odebrałem dekory, korzystając z pięknej pogody wyprowadziłem auto na świeże powietrze i dokończyłem składanie wnętrza:
b851lsjz5.jpg
b852j1kj3.jpg
b853htkio.jpg
b854hwk1m.jpg
b8557rklp.jpg
b856fvkjk.jpg
b857x4jp3.jpg
b85888khi.jpg
b8598zjg7.jpg
b860zxkmp.jpg
b861qtj65.jpg
b8626lkvu.jpg
b863kskc8.jpg
b8643kjos.jpg
b865zwjr2.jpg
b866zqkj3.jpg

Zostawiam Wam jeszcze kilka strzałów jej jak się prezentuje na przejściowym kole. Przy okazji pozwoliłem sobie oznaczyć auto naklejką Syndykatu - wydaje mi się, że już zasługuje na to:
b867mqjwz.jpg
b868g4k2w.jpg
b869twjv6.jpg
b870gmjtn.jpg
b871nrj2c.jpg


Przy składaniu auta, wpadła nowa koncepcja na dalsze modyfikacje wnętrza. Muszę w wolnej chwili odszukać numeru części i przy okazji zobaczyć czy jest ona dostępna. Na tą chwilę nie zmieniałem jeszcze listw wewnętrznych progowych na nowe, bo auto chwilowo będzie służyć do ładowania akumulatora dalszej walki z budową tego potworka. Mam jeszcze kilka pomysłów w głowie, które muszę przeanalizować...

Ciąg dalszy nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
16 minut temu, Tomajx6m napisał:

I jak dalsze mody??

Na tą chwilę zawiesiłem działania przy aucie - mam w głowie jeszcze jedną rzecz, którą chciałbym osiągnąć w tym roku. Zbieram kolejne elementy układanki, w dążeniu do ideału zostało jeszcze kilka aspektów, które mnie drażnią. Później zaczynam proces odkładania na felgę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lelek napisał:

Na tą chwilę zawiesiłem działania przy aucie - mam w głowie jeszcze jedną rzecz, którą chciałbym osiągnąć w tym roku. Zbieram kolejne elementy układanki, w dążeniu do ideału zostało jeszcze kilka aspektów, które mnie drażnią. Później zaczynam proces odkładania na felgę.

Zdradzisz jaka felga jest w głowie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z dniem dzisiejszym jestem posiadaczem E46 Compact 330ti, właśnie przeszedłem pozytywnie dodatkowy przegląd techniczny auta. Jeszcze kilka dni czekania na nowy dowód rejestracyjny ( 06 września ), zaczynam korzystać z niego, by naładować akumulator do kolejnych działań przy nim.
b8761ofqf.jpg
b879jiifh.jpg
b880zudlk.jpg

Inne szybkie zdjęcia z dziś:
b878z0dez.jpg
b877h5irx.jpg
b88132esj.jpg


Trwa powolne kompletowanie kolejnych elementów układanki:
* element odpowiadający za otwieranie i zamykanie półki tylnej bagażnika
* osłony prowadnic pasa
* dźwignia hamulca ręcznego
b8729jf82.jpg
b87346c8t.jpg
b874e5i0h.jpg
b875haiqv.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to auto miało szczęście, że trafiło do Ciebie :twisted: Igła. Lepiej, niż fabryka oczywiście. Wnętrze jest super, rozumiem, że jesteś już blisko celu tam? 

Na zewnątrz przyda się trochę kontrastu - kierunki są na ten moment różne - może iść w pomarańcz wszędzie? Do tego opcjonalnie listwy w inny kolor (jedyny słuszny :) ) Kółka bardziej unikalne, niż custom S32 lepiej tu siądą, ale jeszcze jest czas pomyśleć.

Miło było poznać! Czekam na możliwość obejrzenia kompota na żywo :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

@PaatrykŁMŻ- wracając z felgami zajrzałeś do mnie oraz poznałeś plany na ten rok, ale skoro wezwałeś mnie do tablicy to chociaż zaktualizuję swój temat. @DEROfelga dla mnie ma być zwieńczeniem całej budowy auta. :)

Po każdym otworzeniu maski irytował mnie wygląd jej od spodu. Dlatego kupiłem: zamki części górnej, zaczep maski, element prowadzący zaczep, śruby montujące: Dzięki @Krystek94za zamówienie paczuszki po Twoich rabatach. Przy okazji odkupiłem od Niego również sprężyny oraz czekam na przybycie mojego podszybia - kolejny krok w porządkach pod maską będzie odhaczony!
b892avkeze.jpg
b893ilisy.jpg
b894h4cf8.jpg
b895tod5n.jpg
b8964vcgh.jpg
b888tjchd.jpg


Zakupiłem drugi zestaw uszczelek komory silnika, obudowy filtra - troszkę czasu i wyglądają już dużo lepiej:
b901bsd5i.jpg
b9027cfr8.jpg
b903a1cxr.jpg


Od @PoliniSpeedzakupiłem pokrywę mikrofiltra wraz z zatrzaskami obrotowymi i poddałem je małemu odnowieniu:
b904b9i0l.jpg
b905bgi2w.jpg


Już wcześniej robiłem podejście do Audio, ale z powodu problemów finansowych sprzedałem stary set. I teraz wróciłem z nowym zestawem w skład, którego zagoszczą: AudioSystem MXC 165 EVO - na przód, AudioSystem MXC 130 EVO - na tył.  Muszę jeszcze dokupić dystanse na przód jak i rozwiązać sytuację z montażem głośników tylnych:b898ieea7.jpg
b899xkcf7.jpg
b900occq5.jpg


W ostatnim swoim wpisie pokazywałem nowo zakupione osłony prowadnic pasów tylnych. Jednak stan osłon głośników tylnych mocno odstawał od osłon prowadnic, dlatego kupiłem nowe. Dzięki @Choloza paczkę.
b889kufsi.jpg
b890l2fhu.jpg


Odkopałem w garażu troszkę pierdół, zakupiłem zamienniki spinek ( jeżeli będą się łamać - to gąbki przerzucę do swoich OEM ). Odszukałem swoje stare czarne listwy boczne ( brak zdjęcia ) wraz z pomarańczowymi kierunkami bocznymi o, których mówił mi @mateq34.
b89121iu8.jpg
b9063hcai.jpg
b882epdf3.jpg


Mam dylemat czy zostać przy srebrnym połączeniu czy wybrać czarne ( co wiąże się z zakupem nowych - obecne nie spełniają moich oczekiwań )
b883hoffz.jpg
b884bme9f.jpg
b887t3f5t.jpg
b8861wi3i.jpg
b885k8es8.jpg


Powoli przygotowuje się do akcji XENON, zostało mi dokupić jeszcze: listwy maskujące lamp, naklejki świateł ksenonowych, zestawy montujące. Moje lampy potrzebują reanimacji także szykuje się naprawa uchwytów reflektorów, następnie zostaną skompletowane klosze z całymi prowadnicami pod kierunki przednie, które zostaną spolerowane oraz pokryte folią PPF, a na koniec zostaną zabezpieczone plastiki lamp. Kupiłem przy okazji całą wiązkę z xenonem na przyszłość dla elektryka. Jak zacznie się proces odnowy na pewno wstawię jakiś post.
b8975xit4.jpeg
b9071vewk.jpg
b908b9cih.jpg


Na chwilę obecną czekam na wyjęcie dwóch wiązek: z podgrzewanymi stołkami oraz elektrycznymi fotelami i pompowanymi lędźwiami.


Na ten rok stawiam sobie trzy cele:
* dokończyć wnętrze - obszyć kanapę,
* elektryka w aucie
* wymienić części, które drażnią mnie w aucie na nowe bądź używane, którym nadam nowe życie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lelek napisał:

Odkopałem w garażu troszkę pierdół, zakupiłem zamienniki spinek ( jeżeli będą się łamać - to gąbki przerzucę do swoich OEM ). Odszukałem swoje stare czarne listwy boczne ( brak zdjęcia ) wraz z pomarańczowymi kierunkami bocznymi o, których mówił mi @mateq34.

Podtrzymuję, że kierunki pomarańcz bardziej pasują do przodu :) listwy srebrne jednak 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegląd komory silnika, podsunął myśl o zakupie lub odnowieniu zbiornika spryskiwaczy:
b908au8cev.jpg

Postanowiłem spróbować swoich sił z odnowieniem tego elementu. Kupiłem używkę na grupie i zaczęła się zabawa...
b9099ye6u.jpeg
b910rsetz.jpeg
b91169efj.jpeg
b91272ehb.jpg
b913s8itp.jpg
b914j4cvt.jpg
b915t5ez2.jpg
b916nqet9.jpg

Efekt finalny:
b917uzd45.jpg
b9183bibj.jpg


Udało się kupić lampę z niepołamanymi prowadnicami kierunku przedniego co było dla mnie priorytetem, po czym lampy pojechały na wymianę kloszy o czym będę informować w następnym poście.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W weekend rozpoczął się początek akcji ksenon. Lampy trafiły do Kuby ( https://www.facebook.com/kubapaasternak //  https://www.instagram.com/kubapasternak/  ) na pierwszy etap prac przy nich - jego zadaniem było rozklejenie 2 kompletów lamp, wyczyszczenie wnętrzności, sprawdzenie sterownika. zapłonu, czyszczenie odbłyśników, ponowne zmontowanie i wklejenie kloszy z całymi prowadnicami pod kierunki przednie oraz zespawanie uchwytu dolnego lampy. Fotorelacja z prac poniżej:
b919b2e3j.jpeg
b920cgfq9.jpeg
b9217vipf.jpeg
b9228niyx.jpeg
b9235pfja.jpeg
b924n2i96.jpeg
b925vki4d.jpeg
b926sge7x.jpeg
b9273fequ.jpeg
b9289ydxn.jpeg
b929f3cuc.jpeg
b930nicbh.jpeg
b931l6fb1.jpeg
b932f4dp1.jpeg
b933gtdp9.jpeg
b934hxfcv.jpeg

b935wbds1.jpeg
b936n8c6a.jpeg
b937wai01.jpeg


Udało się również z wybrać ładne listwy maskujące lamp górne. W jednej trzpień miał nalot rdzy, ale okazało się, że jest możliwość jego wyjęcia i również został odświeżony przez co udało się uniknąć zakupy nowych. 
b9400lihu.jpeg
b938nzii3.jpeg
b9397jfiw.jpeg


Oto efekt finalny pierwsze etapu prac:
b942r7csm.jpeg
b941hfe15.jpeg
b943haf78.jpeg


Zostały również zamówione:
* nakrętki samo zabezpieczające - na górę lamp.
* klipsy do reflektorów - do dolnych uchwytów
* śruby do montażu lamp
* nowe gniazda świateł postojowych dostosowanych do xenonu.

Udało się jeszcze zaklepać termin u tapicera, także jak Krystian odbierze swoje wnętrze - moja kanapa jedzie do F.G.B. Studio.

Po powrocie lamp, jadę zawieźć je do Cezar's Detailing na polerowanie lamp i kierunków przednich, zabezpieczenie ceramiką, położenie PPF oraz czyszczenie plastików i ich zabezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarła do mnie paczka od częścidobmw z wymienionymi rzeczami w poście powyżej. Zdjęcia, które dostał nie oddawały rzeczywistego efektu, także postanowiłem zrobić nowe.  Gniazda i śruby montujące górne na swoim miejscu, prowadnice całe - zdementowane kierunki przednie doniesione. Lampy spakowane i jutro wyruszają na dopieszczenie i końcowy etap prac przy nich.
b944uydn5.jpg
b945ruc0e.jpg
b946zsds2.jpg
b947ohiup.jpg
b948jxecj.jpg
b9493wd2i.jpg
b950gwcha.jpg
b951l8iiz.jpg

Zostało dokupić jeszcze żarówki H7 i postojowe po odebraniu lamp. W nowym tygodniu spodziewam się przyjścia paczek z wiązkami elektrycznymi. 

Co dalej? Czas pokaże. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...