Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

MG Motorsport w dniu dzisiejszym wysyła mi mój długo oczekiwany tłumik końcowy. Wybrałem wersję Racing, jestem ciekaw jak to zagada w połączeniu z układem Schmiedmann'a.

pt6hnTr.jpg

jDQGdMo.jpg






W wolnej chwili wziąłem się za czyszczenie zbiornika płynu do spryskiwaczy, bo psuł swoim wyglądem całokształt komory.

DUJJ87R.jpg

gDbag1h.jpg




Dotarły też dwie podgrzewane dysze spryskiwaczy:

DkfhVDC.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Witam po raz pierwszy w Nowym Roku. Jak u każdego pewnie, tak i u mnie są nowe postanowienia i początek kolejnych zmian w aucie.




W tym roku Mikołaj był mniej hojny w dobie całej tej pandemii. Przyniósł mi kilka akcesoriów BMW w postaci: 
- 2 kamizelek BMW
- pokrowiec na butelkę o pojemności 1 litra,
- buty Pumy z kolekcji BMW.

b646xzjwd.jpg

b647otjzm.jpg

b648mkkjn.jpg

fsdsdv7lja8.jpg





Z racji, że będę wsadzać radio na Androidzie - zakupiłem używany stelaż pod opuszczony climatronick, który niedługo zostanie przekazany do lakiernika na malowanie w kolor tunelu.

b6502vkwe.jpg

b650akwjuj.jpg





Przed końcem roku 2020 udało się zdobyć też używane aluminiowe nakładki na pedały M Performance - stan na pierwszy rzut tragiczny, ale dam im nowe życie w najbliższym czasie.

b651vrjoe.jpg 





Udało się również nabyć osłonę skrzyni zmiany biegów, której mi brakowało - również zostanie odnowiona jak uda mi się skompletować resztę, których nie mam i zostaną zamontowane na auto:

b653vmjgv.jpg

b654bpjko.jpg





Z racji, że wraz z 2021 rokiem wchodzę w wnętrze to będę rozszerzać wyposażenie auta. Udało się nabyć przyciski od grzanych dup - wiązka zostanie poszerzona właśnie o grzane du** jak i elektrykę do foteli przednich.

b652wdk02.jpg


 


Wraz z Nowym Rokiem została zamówiona - krótka gałka m, która powinna się na dniach pojawić. 
Kolejna aktualizacja mam nadzieję, że niedługo...




Oby 2021 był lepszym rokiem niż ten poprzedni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, feconi napisał:

Rok 2021 będzie lepszy jak na forum wrzucisz zdjęcie gaci z logiem M-power :-)

 

Ile ty masz lat żeby się butami na forum chwalić albo pokrowcem na butelke

Tak myślałem, że mój wpis oczywiście poruszy pewne osoby, które tylko czekają na jakiś punkt zaczepienia. Tak jest od dawna, więc nic nowego.  



Pozwolę sobie przytoczyć wpis z tematu @Cholo:
https://forum.bmw-syndykat.pl/index.php?/topic/4476-e36-330i-coupe-by-cholo/page/46/

Tutaj nie wyskoczyłeś z swoim tekstem o butach.  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lelek napisał:

Tak myślałem, że mój wpis oczywiście poruszy pewne osoby, które tylko czekają na jakiś punkt zaczepienia. Tak jest od dawna, więc nic nowego.  



Pozwolę sobie przytoczyć wpis z tematu @Cholo:
https://forum.bmw-syndykat.pl/index.php?/topic/4476-e36-330i-coupe-by-cholo/page/46/

Tutaj nie wyskoczyłeś z swoim tekstem o butach.  

 

A ja mam dziwne wrażenie że skoro nie ma zainteresowania Twoimi pracami przy aucie to musisz się popisać czymś innym aby tylko być na "świeczniku". Taki trochę Najman Syndykatu z Ciebie wyrasta powoli, Nie ważne jak mówią, ważne by mówili. 

Lubisz z siebie robić pośmiewisko?Ok rób ale nie płacz później ludziom że ktoś kręci bekę z Ciebie a wszyscy są źli bo nie lubią Patryczka i jego Compacta.

Po sesji zdjęciowej z ISC twierdziłem że nic tu lepszego się nie odj*bie a tymczasem Nowy Rok wjechał na grubo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, feconi napisał:

Przestań już się kompromitować człowieku. Zrób sesję w tych butach ala słynne tap madl jak kiedyś przy zawieszeniu. 

 

Skup się na częściach do samochodu. Nie na garderobie.

Podałem Ci wpis osoby, która sporo jest związany z kolektywem Syndykatu. Nawet byś nie musiał szukać wpisu o jaki mi chodzi - podałem Ci stronę. To tam Twój wpis nie wystąpił, bo niby po co?
Tak jak się mówi, jeżeli się chce do kogoś wyskoczyć z pretensjami to znajdzie się zawsze jakiś powód, by tylko zaatakować. 



aasczzxqnks3.png

Nie każdy na tym forum buduje auto według zasady: koło, gwint, spas. Reszta jakoś będzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lelek napisał:

Podałem Ci wpis osoby, która sporo jest związany z kolektywem Syndykatu. Nawet byś nie musiał szukać wpisu o jaki mi chodzi - podałem Ci stronę. To tam Twój wpis nie wystąpił, bo niby po co?
Tak jak się mówi, jeżeli się chce do kogoś wyskoczyć z pretensjami to znajdzie się zawsze jakiś powód, by tylko zaatakować. 



aasczzxqnks3.png

Nie każdy na tym forum buduje auto według zasady: koło, gwint, spas. Reszta jakoś będzie. 

Człowieku nie porównuj się do ludzi, którzy coś tu osiągnęli. 

Robisz z siebie pośmiewisko, zwykłe normalne pośmiewisko zrozum. Potem się żalisz na priw chłopakom że się z Ciebie ludzie śmieją. Jak mają się nie śmiać jak sam robisz sobie zdjęcia przy zawieszeniu, ba nawet wstawiasz wątpliwe "bonusy". Czy ktoś inny takie cyrki na forum wstawia? Odpowiedz sobie na to pytanie sam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, atos1987 napisał:

A ja mam dziwne wrażenie że skoro nie ma zainteresowania Twoimi pracami przy aucie to musisz się popisać czymś innym aby tylko być na "świeczniku". Taki trochę Najman Syndykatu z Ciebie wyrasta powoli, Nie ważne jak mówią, ważne by mówili. 

Lubisz z siebie robić pośmiewisko?Ok rób ale nie płacz później ludziom że ktoś kręci bekę z Ciebie a wszyscy są źli bo nie lubią Patryczka i jego Compacta.

Po sesji zdjęciowej z ISC twierdziłem że nic tu lepszego się nie odj*bie a tymczasem Nowy Rok wjechał na grubo.

 

Piszesz o grubym wjechaniu w rok 2021, bo ktoś wstawił  buty ( prezentu od dziewczyny ) między zakupami kolejnych detali do swego auta - czy widać na tym zdjęciu mnie? Czy pozuje z butami? Gdzie tutaj robię z siebie pośmiewisko w Nowym wpisie? Czego nie zrobię przy tym aucie: czy włożę fotele m3, recaro, silnik od m3, Hartge 3tlg - to i tak będzie hejt, bo będziecie w swojej grupie jaką tworzycie szukać dziury w całym. Zrobiłem podłogę: źle, bo coś tam - większość nawet nie rusza jej i jeździ z rudą, która się non stop rozwija, zrobiłem komorę silnika, poprawiłem silnik, poprawiłem estetykę wewnątrz niej źle, bo pomyliłem się przy pisaniu nazwy filtra. Nie wiesz co się szykuje w tym aucie, jaki jest następny krok a stoisz i tylko czekasz, by zaatakować.

Po prostu nie samymi częściami człowiek żyje, @Cholo wstawił tam Waszego hejtu nie było.  Zrobiłem Ci, Wam screena tej wypowiedzi:
zczxzasdso1jr9.png

 

22 minuty temu, feconi napisał:

Człowieku nie porównuj się do ludzi, którzy coś tu osiągnęli. 

Robisz z siebie pośmiewisko, zwykłe normalne pośmiewisko zrozum. Potem się żalisz na priw chłopakom że się z Ciebie ludzie śmieją. Jak mają się nie śmiać jak sam robisz sobie zdjęcia przy zawieszeniu, ba nawet wstawiasz wątpliwe "bonusy". Czy ktoś inny takie cyrki na forum wstawia? Odpowiedz sobie na to pytanie sam. 

No tak jednym można wstawić zdjęcia butów od dziewczyny - innym już nie, bo on jest gorszy? Sam zrobiłeś błąd przy budowie swojego bagażnika w samochodzie, nie było tam zbytnio miłych komentarzy pod tymi zdjęciami. Gdybym był taki jak Ty. Mógłbym wylać swoją złość w wpisie pod tym, by tylko wytknąć palcem jak bardzo poszedłeś w agrotuning z tym bagażnikiem, gdzie wróciłeś do czasów NFS2 Undergrounda, gdzie to było modne. Szukanie dziury w całym, by tylko komuś dogryźć. W sumie nie komuś, tylko mi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co wrzucasz tu osoby trzecie gościu. Tutaj jest rozmowa o tobie i o tym jak ty to tu prezentujesz. 

Bagażnik jakoś straszny nie był, tylko ty szukasz dziury i porownujesz z du**. Ja moim autem chociaz byłem na dwóch zlotach i się z ludźmi bawiłem..ty wolales wypisywac na priw do chłopaków a potem na zlocie udawać że ich nie widzisz ze wstydu (?). Więc co ty pi***olisz.

Szkoda mi dalej ciągnąć tę gadkę bo z mroku twojej wiochy i tak cię nie wyciągnę. 

Żeby nie było, za ogrom pracy włożoną w auto, szanuję. Szczerze.

 

Za sesje z zawieszeniem i fotki pokrowca na butelkę 1 litr i butów zawsze będzie beczka ode mnie w tym temacie.

Kończę, co chciałem to przekazałem. Nie będę już tu postów off nabijał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahahahahahahaha weź człowieku wyjdź na spacer i ochłoń bo chyba ego Cie przerasta. 

Gdzie ja krytykuję Twoje prace związane z autem? Akurat na ten temat mam inne zdanie niż myślisz ale Twoja kompaktowa głowa nie widzi już nic oprócz tego że każdy Cie rzekomo ciśnie. Można było pośmiać się z czerwonego rotoru ale też z czasem zrobiło się to nudne. Racja, najlepiej się nie wypowiadać jak większość którzy tu zaglądają i może to być słuszna decyzja.

A co do butów to jak nie widzisz różnicy między customowymi Nike a masówką Puma no to o czym tu dyskutować z Tobą człowieku. 

Nie nabijam tu więcej postów. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, feconi napisał:

Po co wrzucasz tu osoby trzecie gościu. Tutaj jest rozmowa o tobie i o tym jak ty to tu prezentujesz. 

Szkoda mi dalej ciągnąć tę gadkę bo z mroku twojej wiochy i tak cię nie wyciągnę. 

Żeby nie było, za ogrom pracy włożoną w auto, szanuję. Szczerze.

 

Za sesje z zawieszeniem i fotki pokrowca na butelkę 1 litr i butów zawsze będzie beczka ode mnie w tym temacie.

Kończę, co chciałem to przekazałem. Nie będę już tu postów off nabijał.

Po prostu wprowadziłem tutaj temat Cholo, bo u niego również wystąpiły buty, ale tam nie zostawiłeś hejtu. A tutaj znalazłeś powód, by tylko się przyczepić. Wstawiłem zwykły post w, którym pokazałem kolejne zakupione rzeczy do auta, które dostaną drugie życie to i tak znalazłeś wśród tego coś. Jakby to wystąpiło u kogoś innego to byś nawet nie napisał postu, tylko zostawił polubienie i poszedł dalej bądź obejrzał nie wypowiedział się i tyle.


 

1 minutę temu, atos1987 napisał:

Hahahahahahahahaha weź człowieku wyjdź na spacer i ochłoń bo chyba ego Cie przerasta. 

Gdzie ja krytykuję Twoje prace związane z autem? Akurat na ten temat mam inne zdanie niż myślisz ale Twoja kompaktowa głowa nie widzi już nic oprócz tego że każdy Cie rzekomo ciśnie. Można było pośmiać się z czerwonego rotoru ale też z czasem zrobiło się to nudne. Racja, najlepiej się nie wypowiadać jak większość którzy tu zaglądają i może to być słuszna decyzja.

A co do butów to jak nie widzisz różnicy między customowymi Nike a masówką Puma no to o czym tu dyskutować z Tobą człowieku. 

Nie nabijam tu więcej postów. 

 

 

Nie wychodzę tutaj z założenia, że każdy mnie hejtuje. Wiele osób zmieniło swe poglądy na temat auta po akcji z ISC, po czym wziąłem się w garść i poszedłem mocno do przodu: podłoga odnowiona, zawieszenie zbudowane na nowych częściach, układ hamulcowy nowy itd., później poprawka komory silnika - estetyki, poprawka silnika jak i nowe części przy nim. Do tego wpadł układ Schmiedmanna, który będzie połączony z MG Motorsport. Teraz szykuje kolejny skok w pracach związanych z autem - szykuje się do tego, kupuje kolejne to pierdoły. Nie chce się zatrzymywać tylko iść do przodu. Poczekaj na rozwój sytuacji, po prostu.

Temat butów dla mnie już zakończony, bo i tak tego nie zrozumiesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzę aktualizacje w temacie Lelka i przed wejściem w temat na miniaturce jest obrazek Wisni jako osoba, która ostatnia skomentowała, to juz mi sie z automatu morda cieszy i ide najpierw odpalic popcorn, a dopiero później otwieram temat. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Brodi97 napisał:

Jak widzę aktualizacje w temacie Lelka i przed wejściem w temat na miniaturce jest obrazek Wisni jako osoba, która ostatnia skomentowała, to juz mi sie z automatu morda cieszy i ide najpierw odpalic popcorn, a dopiero później otwieram temat. :mrgreen:

Ja  już się wyjebałem na ten temat,  nie wdaję się w żadne dyskusje z lelkiem bo, nie ma to sensu, on wszystko wie i najmądrzejszy jest  zwrócisz uwage i jest wielki problem więc zostawiam innym pole do popisu:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wisnia135i napisał:

Ja  już się wyjebałem na ten temat,  nie wdaję się w żadne dyskusje z lelkiem bo, nie ma to sensu i w sumie on sam siebie lubi orać i on wszystko wie i najmądrzejszy jest  zwrócisz uwage i jest wielki problem więc zostawiam innym pole do popisu:mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mimo wszystko jestem ciekaw efektu końcowego tego auta i to co z niego wykrzesa chłopak, bo zaangażowania mu nie brakuje. A te wszystkie "rodzynki" w tym temacie na swój sposób są nawet fajne i tworzą specyficzny klimat, otoczkę wokół tego auta :lol: Badz co badz, nie ma na tym forum w dziale pre german takiego tematu, który by wzbudził tyle różnych emocji :lol: Od śmiechy z koloru rotora po propsy za zaangażowanie w odbudowe podłogi, komory. 

@Lelek działaj dalej, rób swoje według własnej wizji, badz sobą dalej i pokaz wszystkim że nawet srebrny Compact (moim zdaniem gorzej nie mogłeś wybrać pod względem koloru jak i nadwozia) moze sie godnie reprezentowac.

Trochę słów motywacji na 2k21 :mrgreen: 

Pozdro dla wszystkich i bez spinki piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Brodi97 napisał:

Ja mimo wszystko jestem ciekaw efektu końcowego tego auta i to co z niego wykrzesa chłopak, bo zaangażowania mu nie brakuje. A te wszystkie "rodzynki" w tym temacie na swój sposób są nawet fajne i tworzą specyficzny klimat, otoczkę wokół tego auta :lol: Badz co badz, nie ma na tym forum w dziale pre german takiego tematu, który by wzbudził tyle różnych emocji :lol: Od śmiechy z koloru rotora po propsy za zaangażowanie w odbudowe podłogi, komory. 

@Lelek działaj dalej, rób swoje według własnej wizji, badz sobą dalej i pokaz wszystkim że nawet srebrny Compact (moim zdaniem gorzej nie mogłeś wybrać pod względem koloru jak i nadwozia) moze sie godnie reprezentowac.

Trochę słów motywacji na 2k21 :mrgreen: 

Pozdro dla wszystkich i bez spinki piwo

Ale tu nikt nigdy nic nie umował lelkowi jesli chodzi  to sama robotę z autem, jedynie kilka blędów i tyle ale  i najlepszym się zdarza , problem tu jest  aby sie przyznać że, cos jest zrobione slabiej bo  ego nie pozwala a i te wrzuty  nie potrzebne...  my rozumiemy  wszystko ale  bez przesady , rozumiem ze , cieszyl się z gwintu itp, kazdy z nas  się z takich rzeczy cieszy ale  to nie powod aby walic foty jak do tygodnika  moja wiec... brakowalo tam tylko soltysa z kluczem do "miasta".. to samo wrzucanie fot bo, kupilem  2 srubki.. i tera buty.. ja rozumiem ze moze  cale zycie chodzil w  dizurawych , bo kazdy ma  jak ma  ale  bez przesady wrzucanie  w temat fot butow  modelowo z przed  lat 10...  tak jak my bysmy nie mieli po za autem innych gadzetow zwiazanych z bmw..  szkoda ze nie wpadlo foto  zelu pod prysznic czy brudnych gaci  bo, znaczek bmw  jest..

Nieatety lelek sam siebie lubi zaorac a potem placze  ze, my sie  smiejemy , a sam daje  nam ku temu powody..  tu klotnie nie raz ida  o  byle  pierdoly  a co dopiero tego typu rzeczy, niech chlopak dziala  ale  posypie troche glowe  popiolem i w zaparte  nie idzie w  " nie wazne  co gadaja, aby gadali"  bo, momentami serio wpisy wygladaja  jak szukanie kumpli i  atencji.. projekt jest  ciezki  bo, to compact i jak wiemy  malo komu sie podoba ale  marek pokazal ze, i compact moze wygladac i lelek idzie w dobra strone  aby na tym forum byly  dwa dobre  compacty ale  sam sobie rzuca  klody  pod nogi  i tyle...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem o co wam chodzi i ja to rozumiem wszystko, po prostu chodzi o to żeby chłopak czasem sie nie podłamał i przestał aktualizowac temat albo go zamknął, bo poza tym wszystkim co wymieniłeś fajnie chłop działa. 

Niech weźmie wasze "porady" uwagi odnośnie aktualizacji do serca i będzie luxus 8-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Brodi97 napisał:

Ja wiem o co wam chodzi i ja to rozumiem wszystko, po prostu chodzi o to żeby chłopak czasem sie nie podłamał i przestał aktualizowac temat albo go zamknął, bo poza tym wszystkim co wymieniłeś fajnie chłop działa. 

Niech weźmie wasze "porady" uwagi odnośnie aktualizacji do serca i będzie luxus 8-)

 

No właśnie  o to chodzi, tu serio wystarczy sobie działac powoli  wrzucać  cos raz  na x czasu zwiazanego z tematem i tyle.. a  nie szukac atencji na siłę i próbować się przypodobać.. koniec konców i tak liczą się ludzie a nie auta, to tylko dodatek i pretekst aby sie spotkać, posiedzieć, napić , po prostu dobrze  bawic w dobrym towarzystwie z ludzmi z tymi samymi zainteresowaniami   i  tyle, tu nie liczy sie ile  masz w  portfelu  i czy masz  nowe  m4  czy 30 letnie e36 , ale żeby sie o tym przekonac to trzeba wpaść na zlot, zbić piony, pogadać  i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...
2 godziny temu, Brodi97 napisał:

A tu co taka cisza? Jeszcze jakiś czas temu najbardziej oblegany temat na forum w dziale pre german, a teraz co?:roll: Musiałem sie cofnąć na 4 stronę zeby znaleźć temat :mrgreen:

Dzieje sie cos w temacie auta? 

Pozdro

Myślałem, że nikt nie wskrzesi mojego tematu, a jednak Wojtku naszło Cię na cofanie stron, by go odnaleźć.



W ostatnim czasie w moim życiu prywatnym trochę się pozmieniało, a co za tym idzie auto zeszło na drugi plan i dopóki nie zakończę tego co zacząłem obecnie - to nie planuje powrotu do dalszej budowy auta na pełnych obrotach. Auto stoi w garażu, jest regularnie przepalane, a czasem wpadają kolejne elementy układanki.




Wpadły listwy wewnętrzne - BMW Individual:

b6580njx9.jpeg

b659wajkg.jpeg



Nowa gałka m-pakietowa krótka:

b661b7kxv.jpeg

b662u1jql.jpeg

b660x8j86.jpeg



Kierownica została na nowo obszyta:

b6649ckje.jpg

b666r4jsh.jpeg

b665edjw1.jpeg

b667vzk4v.jpeg

b668ebklx.jpeg

b66978j63.jpeg



Wpadł również przycisk pod Harman Kardon, który o ile mi się uda będzie służyć jak w innych modelach E46, by odpalić zestaw HiFi ( oryginalny z Compacta ) połączony z zestawem Harmana z innego nadwozia:

b67026kjz.jpg



Zakupiłem również radio na Andoidzie, bo wcześniej swoje sprzedałem:

b671kkjkj.jpg



Od dłuższego czasu myślałem o rozszerzeniu funkcji moich foteli  - także szukałem dawcy, by przełożyć skórę z swoich. Trafiły się: elektryczne z grzanymi dupami oraz sporty w śmiesznych pieniądzach.

b672igk7n.jpg

b673y1jde.jpg

b674xmkvs.jpg


przy okazji zakupiłem pompowane lędźwie do nich:

b6636dkyq.jpg



Auto stoi rozebrane i czeka na kolejną fazę prac związaną z elektryką, wyciszeniem auta i przebudową wnętrza:

b655y1kyl.jpg

b6563fjt7.jpg

b657erjre.jpg





Czekam na kolejne paczki w, których mają dotrzeć:
- lotka na klapę,
- halogeny wraz z kratkami
- mieszki czarne
- wiązka wyjęta z Compacta, która będzie posiadać elektryczne lusterka

Pod koniec czerwca jadę wraz z fotelami, kokpitem oraz boczkami do FGB Studio. Półka tylna wraz z schowkiem jest oddana do tapicera ma wpaść na nią materiał jakim jest pokryty czarny sufit. 

Poszukuje ciągle lusterka wewnętrznego M3 - jakby ktoś, coś wiedział na jego temat , proszę o kontakt.
Szukam też osoby, która jest w stanie przerobić mi pojedynczy przycisk panelu na przycisk z napisem SPORT - rozważam tą opcję, by z niego dawać sygnał do przepustnicy.  Zostawiam zdjęcie podglądowe poniżej

26aa126e4c3b85389d36cjwkpy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...