Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

Wtorek - ciąg dalszy zmagań.
Dzień zacząłem z nowym mechanikiem od walki z skrzynią zmiany biegu. Jej stan dał wiele do myślenia, części zamówione także trzeba - było się brać za robotę.

b524.jpg

Troszkę czasu poświęconego i wróciła do normalności.

b525.jpg

 

 

 

 

 

Na kolejny etap prac został wybrany silnik:

b526.jpg






Kilki godzin pucowania i pożądany efekt został uzyskany:

b527.jpg


b528.jpg

b529.jpg

b530.jpg

 

 

 

 

 

Bardzo wiele osób zwróciło mi uwagę na zaniedbanie sytuacji w komorze silnika. Mieli rację, był totalny syf zostawiony po zmianie silnika. 
 

b531.jpg

b532.jpg

b533.jpg

 


Troszkę ją pod remontowaliśmy :)

b534.jpg

b535.jpg

b536.jpg

b537.jpg



Zjechało się troszkę towaru na warsztat - niestety jeszcze nie jest to koniec przyjazdu paczek, kolejne będą schodzić na dniach:

b538.jpg

b539.jpg






Zostały zamontowane również nowe zamki dolne maski:

b540.jpg

b541.jpg


 

 



Auto obstawione doborowym towarzystwem czeka na jutrzejszy dzień. 

b542.jpg

 

 

 

 

 

Plan na jutro? Zamontować wszystkie nowe części: sprzęgło, pompę wspomagania, termostat, przewód wspomagania, chłodnicę wody, klimatyzacji + skraplacz, uszczelka miski, uszczelniaczy walu przód i tył, uszczelkę bagnetu itd. Montaż kolektorów Schmiedmanna i zostanie kolejne czekanie na dostawy części: przewodu odpowietrzającego silnik do filtra węglowego, odmę, kilku śrub OEM,  łącznika podpory wału. 


Ogólnie zmiana warsztatu na P&C Motors w Węgrowie - wpłynęła na mnie bardzo pozytywnie. Właściciel warsztatu zmotywował mnie do dalszych prac przy aucie ( jeszcze nie dawno rozważałem sprzedaż ). Poprawił wszelakie niedociągnięcia po poprzedniku. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że starannie i z dbałością o szczegóły podchodził do powierzonego mu zadania. I mimo brudów jakie mu zostawił poprzednik, zachował czystość. Co w dzisiejszych czasach jest trudne na warsztatach. Także jak najbardziej na plus ten warsztat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, jacoo napisał:

Zdjęcia wygasły, popraw bo jest co oglądać :wink:

Właśnie dostałem wiadomość od fotosik, że zablokowali mi zdjęcia z racji przekroczenia 50 zdjęć. Także już abonament opłaciłem - czekam aż mi odblokują, byście mogli pooglądać. 

A teraz zmykam na warsztat walczyć dalej przy Compatcie. 

Ciąg dalszy nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mega podejście z dopieszczaniem i czyszczeniem. Będzie naprawdę dobra sztuka. Sprzedaż to nie wyjście. Mało tego... sprzedaż byłaby wisienką na torcie w kwestii załamania. Srebrny compact na sell? Oferty by Cię zabiły. Najgorsze, że nikt nie doceniłby serca i pracy jaką włożyłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lapka666 napisał:

Mega podejście z dopieszczaniem i czyszczeniem. Będzie naprawdę dobra sztuka. Sprzedaż to nie wyjście. Mało tego... sprzedaż byłaby wisienką na torcie w kwestii załamania. Srebrny compact na sell? Oferty by Cię zabiły. Najgorsze, że nikt nie doceniłby serca i pracy jaką włożyłeś.

W sedno 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Środa...




Wpadła nowa pompa wody HEPU i termostat Wahlera:

b543.jpg

b544.jpg

 

 

Uszczelniacz wału przód został zmieniony:

b545.jpg




Przygotowania do przyjęcia kolektora wydechowego:

b546.jpg

b547.jpg

b548.jpg

b549.jpg






Witaj, przyjacielu...

b550.jpg

b551.jpg




Został wymieniony łącznik elastyczny wału:

b552.jpg




Prace związane z przekładaniem akumulatora do bagażnika również ruszyły:

b553.jpg







Zapadła decyzja o przesunięciu włożenia silnika do komory z racji, że lepiej i łatwiej będzie zamontować na luźnym silniku:
- odmę z wężami wentylacji skrzyni korbowej, 
- przewodu odpowietrzenia zbiornika,
Również czekamy na uszczelki: bagnetu. Śruby OEM od miski - poprawka zerwanej śruby, oringi chłodnic. 




Ciąg dalszy nastąpi... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień czwarty...





Czekając na paczkę z częściami od częścidobmw.pl została zdemontowana przepustnica i odma - jej stan wiele dawał do życzenia ( jedno zdjęcie starsze jeszcze przed czyszczeniem silnika ).

b554.jpg

b555a.jpg

b555.jpg







Do dotarciu odmy na warsztat wzięliśmy się za jej montaż:

b554.jpg

b556.jpg

b557.jpg

b558.jpg

b559.jpg








Przy okazji zostały poprawione zardzewiałe śruby, nakrętki...

b560.jpg






Został namierzony zużyty i wymieniony przewód podciśnieniowy:

b561.jpg

b562.jpg







Kolejnym etapem było czyszczenie miski olejowej. W środku niej znaleźliśmy fragmenty uszczelki podstawy filtra, tak samo na smogu małych sztuk, przy okazji zajęliśmy się urwaną śrubą w bloku jak i nagwintowaliśmy na nowo miejsca dla śrub. Miska została oczywiście solidnie wymyta. :)Został również wymieniona uszczelka czujnika poziomu oleju.

b563.jpg

b564.jpg

b565.jpg

b566.jpg

b572.jpg







Następnie został usunięty stary uszczelniacz wału, założona nowa uszczelka dekla, nowy uszczelniacz i czekaliśmy na wolne miejsce na warsztacie:

b567.jpg

b568.jpg

b569.jpg

b570.jpg

b571.jpg







Później wymieniliśmy przewód wspomagania ( wcześniej przerobiony z anglika siedział ), do tego wpadły też nowe poduszki silnika od Lemfordera. Został również solidnie wymyty magiel, który odzyskał dawny blask:

CgHU8jp.jpg

cHe1RgX.jpg

6tQ3miZ.jpg






Długo oczekiwany moment ponownego wsadzenia silnika do komory...

6eb4DlI.jpg

rhA1Hkg.jpg

4FcqJ05.jpg

3AjJarG.jpg






Widok baranów w komorze:

8QAC3u1.jpg

UXmkTzR.jpg






Kolejny dzień był dość wyczerpujący, ale widok zapakowanego silnika w komorze - był warty poświęceń. 
Niestety nie wszystko idzie tak jak powinno i robią się delikatne opóźnienia, ale powikłania są nieuniknione i jeszcze brakuje tym razem sond diagnostycznych, bo sondy z B30 są krótsze niże te co występowały w B25 jak u @MAREK GERMAN - dzięki za wskazówkę na temat sond.. I będzie trzeba zamówić dwie nowe lub wywalić owe dwie sondy. @Cholo, dzięki za pomoc również.
Czekam na poranek i kończenie prac związanych z autem - trzeba jeszcze zrobić sprzęgło, zarzucić go na silnik oraz połączyć z wałem. Zamontować sprężarkę klimatyzacji, pompę wspomagania od Meyle HD, dwie poduszki skrzyni Lemforda, gumy stabilizatora tylnego, bo mam za duże obecnie. Zostanie zarzucić obie chłodnice oraz skraplacz. Podłączyć silnik, uzupełnić: płyn chłodniczy, olej, wsadzić nowy filtr i odpalamy auto na nowo :wub:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piątek, piąteczek...

Dzisiejszy dzień był pełen dobrych i złych momentów. Jak wiadomo nie zawsze idzie tak jakbyśmy tego chcieli... Auto miało dzisiaj zostać złożone, ale wyszły małe komplikacje i nie wypalił plan. 



Na początku zostały zmienione zużyte poduszki skrzyni zmiany biegów:

rbr1qj9.jpg



Następnie w ruch poszły prace związane z sprzęgłem:

NrWKVVs.jpg

uuQ6RJ1.jpg

WxMeLWp.jpg

6Gk7eYU.jpg




Został założony wał i podpora skrzyni oraz stan podłogi na dzień dzisiejszy:

l8rhnZ5.jpg

eCQWAfy.jpg




Została wymieniona pompa wspomagania na nową z Meyle HD:

eP60J9i.jpg

I7tyoHR.jpg




Skraplacz został również wymieniony na nowy firmy Nissens'a:

F5MRiwj.jpg




Została również założona sprężarka klimatyzacji, ale niestety zapomniałem sfotografować.  Jutro kolejny dzień zmagań przy aucie tyle, że do południa. Także akcja składania, dopieszczania Compacta pewnie przedłuży się o kolejne kilka dni, bo jest kilka detali, które chcemy poprawić w aucie i będę zaglądać na warsztat po pracy, by je wyeliminować. 


Także ciąg dalszy nastąpi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że mechanik szykuje swój samochód na kolejną rundę Driftingowych Mistrzostw Polski - dzisiejszy dzień był dniem bardziej detailingowym w moim wykonaniu, bo skupialiśmy bardziej uwagę na jego aucie... Coś się udało podziałać, by prace poszły do przodu.



Zaległe zdjęcie sprężarki klimatyzacji, która jest już usadzona na aucie od wczoraj:

0YTsXgP.jpg




Fotorelacja z dnia dzisiejszego czas, start... 

GXJo2jL.jpg



Po rozebraniu pasa przedniego, rozdzieleniu chłodnic ( stan na zdjęciu ), plastików od niej zacząłem czyszczenie tego przed ponownym montaże.

tqnarNu.jpg

clFqDY9.jpg

fAAYcWS.jpg

tJTKnF7.jpg




Przewody również dostały swoje małe spa, jak i również zbiorniczek wyrównawczy, przy okazji też gumy chłodnicy lewe i prawe:

unhNyxG.jpg


p4Faa3F.jpg

4gTzgZz.jpg

ZJ0vRwn.jpg

E8Tbpyh.jpg

PcAlLb8.jpg

ksiltBO.jpg



Obudowa filtra kabinowego również nie została pominięta:

XMTukFH.jpg

Ab5m2rd.jpg

QnRLllq.jpg

cJ9GbuW.jpg

YLXif8R.jpg




Silnik dostał nowy olej - tym razem padła decyzja na Mobil 1 5W-40, natomiast w układ wspomagania został zalana Mobilem ATF 220:

MPds18i.jpg

U5sDg6g.jpg




Ostatnie dzisiejsze dwa strzały i uciekłem z warsztatu:

OYUMN0V.jpg

xrnawB6.jpg







Zostało jeszcze troszkę pracy, ale nie ma co się śpieszyć. Wolę, by to trwało dłużej a wszystko zostało zapięte na ostatni guzik tak jak tego chcę. 

Hosting fotosik - kręci zdjęciami jak chce niektórych przypadkach - zdjęcia mogą być kopnięte inaczej niż były wstawione. Na dysku moim tam wszystko jest jak powinno.


Miłego weekendu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna sprawa, godna pozazdroszczenia, auta często się nudzą lub dopada flustrscja jak coś ciągle trzeba dokładać do nich ale jeśli coś już pochłonęło jakiś budżet sprawia frajdę, lepiej zamrozić schować pod koc auto na dłuższy czas żeby czekało na lepsze czasy. Kawał dobrej roboty jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniedziałek - powolutku krok po kroku do celu.





Montaż chłodnic wraz z pasem przednim:

b616.jpg

b615.jpg




Szybkie czyszczenie obudowy filtra powietrza, było w nim sporo kurzu:

b613.jpg




Nowy płyn chłodniczy wpada do zbiorniczka wyrównawczego:

b614.jpg




Kilka strzałów komory silnika:

b617.jpg

b618.jpg

b619.jpg

b620.jpg




Auto trafiło na podnośnik, ale jak to w Compact'cie zawsze jest pod górkę. Układ wstępnie zamontowany, ale będzie za jakiś czas demontowany - niestety...

b621.jpg

b622.jpg

b623.jpg

b628.jpg

b629.jpg

b624.jpg

b625.jpg

b626.jpg

b627.jpg






Co dalej? 
Chwilowo zawieszam działania przy aucie i będę powoli gromadzić dalsze materiały do auta. Po 10 października przyjedzie do mnie końcowy od MG Motorsport, później auto muszę umówić na układ wydechowy - niestety tak jak myślałem układ Schmiedmanna nie pasuje do końca w Compact'cie i będzie lekko przerobiony według mojego zamysłu. Na sezon jesienno-zimowym mam pomysł na kilka prac przy aucie, ale to poinformuje o nich w trakcie ich realizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaram się dzisiaj zaktualizować zdjęcia, które wygasły przez dziwną politykę fotosika.

 

@MAREK GERMAN, dzięki za wczorajszą poradę. Jak auto pójdzie na montaż końcowego na pewno zastosuję się do Twoich wskazówek. :)

 

Dziękuję wszystkim za miłe słowa, na pewno napędza mnie do dalszych działań przy aucie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 15 może się lekko przycinać, bo nie poprawiałem jej - mam dość. Mi osobiście na laptopie jak i telefonie z opóźnieniem zdjęcia się ładują.
Strona 16 powinna być już widoczna dla Was - zmieniłem hosting dla zdjęć.
Strona 17 zdjęcia podmienione, więc powinny być widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu dzisiejszym auto zostało sprowadzone do garażu. W wolnych chwilach będę szukać detali i dopieszczać komorę silnika, by wyglądała jeszcze lepiej niż obecnie.

 


W sumie zastanawiam się nad montażem osłon plastikowych na bak, jeszcze poszukuje dłuższy czas osłony na skrzynię. Denerwuje mnie też mocno osłona tłumika końcowego jej stan nie jest zadowalający niestety...

PahFDkK.jpg

95rpqjk.jpg

zJLYmUZ.jpg

hSWROYK.jpg

bkbXWSI.jpg

t2EiAuz.jpg


UiozZC4.jpg


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...