Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Lelek napisał:

Na chwilę obecną skupiam się na innych planach związanych z autem, kto śledzi mój temat wie do czego zmierzam krok po kroku. Jak nie w tym roku to w następnym, kiedyś musi być prezentacja tego auta :)

Właśnie  czasami problem u ciebie   bo, mozna  pomyśleć że sam nie wiesz co chcesz bo co chwilę  coś wymyślasz...  i przy tych  kombinacjach  to naprawdę  będzie "kiedyś".. za  10 lat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lapka666 napisał:

Dawaj zdjęcia paczek od kurierów a nie trzymasz nas w niepewności.

Mile widziane zdjęcie z kurierem :mrgreen:

Dawaj temat Twojego auta, może pokażesz mi / nam wszystkim na swoim przykładzie jak się powinno robić auto. :)

 

 

 

9 godzin temu, Wisnia135i napisał:

Właśnie  czasami problem u ciebie   bo, mozna  pomyśleć że sam nie wiesz co chcesz bo co chwilę  coś wymyślasz...  i przy tych  kombinacjach  to naprawdę  będzie "kiedyś".. za  10 lat...

Masz tak samo jak ja ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Wisnia135i napisał:

Nie mam..  jedyne  co to z kolorem był problem  i  tyle a tak to miałem  2 konkretne projekty e głowie  tylko  konirc końców musiałem zdecydować  który wybrać ^^

Ja mam problem z kołem a reszta już w głowie zaplanowana :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lelek napisał:

a reszta już w głowie zaplanowana

To co jest w głowie trzeba pomnożyć x 2 w monetach i x 3 w czasie. 

Jak chcesz mogę Ci zrobić foto spisu treści książki "sam naprawiam" i po kolei będziesz sobie wykreślac co zrobiłeś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, jacoo napisał:

To co jest w głowie trzeba pomnożyć x 2 w monetach i x 3 w czasie. 

Jak chcesz mogę Ci zrobić foto spisu treści książki "sam naprawiam" i po kolei będziesz sobie wykreślac co zrobiłeś. 

Dawaj jeszcze kogoś do pomocy to napiszemy poradnik:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No cóż lekka cisza w temacie, ale chwilowo złapałem zadyszkę związaną z autem. Kilka problemów na raz w życiu i lekko posypały się mocne plany na początek nowego roku.







Zawsze zastanawiałem się dlaczego w moim aucie po zmianie podsufitki są 3 sztuki rączek - nie wytrzymałem, trafiłem na allegro i zamówiłem. Czemu tak zrobili? Nie wiem, ale już są cztery.

b250yykjk.jpg

b251v7ja8.jpg

b252nrkdt.jpg

Wiem, wiem kolejne pierdoły, głupoty, ale cóż. Nawet najmniejsza zmiana w aucie powinna cieszyć, dawać radość i frajdę z zrobionego kolejnego kroku w przód.







@lapka666 już myślałem, że będzie to ostatnia paczka związana z pierdołami na dole, ale:

b253oxj8v.jpg

Muszę Ci powiedzieć, że jeszcze znalazłem kilka pierdół jakie będę musiał zamówić, ale będę na tyle kochany, że z dobrego serca pokaże całość na jednym zdjęciu. Dlaczego? Byś sobie uświadomił, że te auto nie jest robione na skróty, a jak trafi mi się pani kurier to aż poproszę ją o wspólne zdjęcie: ja, paczka i ona. Czego to się nie robi dla Ciebie.










@atos1987 jesteś wielki, to Twoja zasługa, że ta część zwędrowała do mnie. @Thepiekarz a Tobie za przekonanie mnie do zakupu, również dziękuje. Lekko ominąłem temat zawieszenia tym zakupem, ale trafiła mi się okazja.

b25472kxr.jpg








Niedługo luty, więc moje urodziny tuż, tuż - coś pewnie zrobię przy aucie sobie w ramach jakby mojego święta. Co to będzie? Zależy od stanu konta, kupiłem sobie na wszelki wypadek pomoc by mi garażu nie zachlapało wraz z kobyłkami, może w końcu zrobię jedne z ostatnich części przygotowań przy podwoziu i zawieszeniu. Niby tak mało brakuje, ale jednak coś:

b255lrje8.jpg








Przy okazji zapraszam na mojego Instagrama:
https://www.instagram.com/e46compact_lelek/

W, którym w większym skrócie postaram się przedstawić budowę auta do czasu teraźniejszego i później z kolejnych prac przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyszlo ci do glowy ze moze od strony kierowcy ta raczka jest nie potrzebna bo raczej podczas jazdy by bylo dziwnie za nia trzymac.Fakt faktem ja u siebie w dwoch autach mam te raczki wszedzie.Moze przy produkcji niektorych modeli liczono sie z kazdym groszem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

powiem Ci ze odwalasz kawał dobrej roboty! wymienione już bardzo dużo części i skrupulatnie idziesz w ideał.  wielki szacunek za ten projekt bo myślę że mało takich compotów  w polsce jest :D  widać że jak już sie zabierasz za jakiś etap prac to robisz to rzetelnie i o to chodzi :D na pewno na jakimś zlocie musimy zbić pionę przy tym aucie bo ja bardzo chętnie je obejrzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.02.2020 o 14:15, Envis napisał:

powiem Ci ze odwalasz kawał dobrej roboty! wymienione już bardzo dużo części i skrupulatnie idziesz w ideał.  wielki szacunek za ten projekt bo myślę że mało takich compotów  w polsce jest :D  widać że jak już sie zabierasz za jakiś etap prac to robisz to rzetelnie i o to chodzi :D na pewno na jakimś zlocie musimy zbić pionę przy tym aucie bo ja bardzo chętnie je obejrzę :)

Takie słowa od Ciebie? Mmm mega zaszczyt, że osoba, która zbudowała samochód od podstaw dostrzega moją pracę przy aucie oraz docenia to. To bardzo dobry strzał motywacyjny dla mnie. Ostatnio bardzo mocne ilości ciosów spadły na mnie oraz walczę na kilku frontach życiowych,. 








@KUJON bardzo fajnie trafił czasowo z prezentem dla mnie, bo akurat w moje urodziny z kurierem 

b256eckpx.jpg

Auto zostanie oznaczone po tym jak wewnętrznie poczucie się na tyle spełniony, że nie przyniosę wstydu BMW Syndykat - czyli zapewne jak wylecą BBS z czerwonym rotorem ( @atos1987 - czekasz i czekasz, przed emeryturą się doczekasz! :)












Hmm, ale luty to piękny czas dla mnie: urodziny, lada moment walentynki także i mój projekt coś dostał ode mnie:

b257r2kzm.jpg

b2584pj24.jpg


Skoro mowa o przodzie auta - ma ktoś namiar na dobrą i rzetelną firmę od maglownicy w sensie regeneracji. Najlepiej w woj. mazowieckim?







Budując układ hamulcowy zastanawiałem się nad wymianą gratów.  Z tyłu od ręcznego wpadły też dwa zestawy naprawcze:

b2594vjw7.jpg

Jednak trafił się  błąd przy pakowaniu i jeszcze jedną śrubę mają mi dosłać na jutro.







Będąc ostatnio na wsi, gdzie stoi moje auto postanowiłem przekopać się przez kilka elementów i dostałem się do czujników poziomowania - niedługo biorę je na warsztat, by je odnowić oraz wstawić w wahacze tylne już na stałe, ale najpierw muszą wrócić do należytego stanu.

b2608ukio.jpg




Każdy detal się liczy, także wpadło też kilka nowych śrub i podkładek na przyszłość:

b2620hj0t.jpg



A stare jakie udało mi się odzyskać od kilku dni są w kwasie fosforowym....





Niedługo powinny się pojawić relacje w stylu @jacoo, ale jeszcze do końca takie same, bo ciągle podłoga czeka - w sumie brak gotówki mnie hamuje...





Post zakończę memem pasującym do mnie:

b261vnjba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walcz walcz, składanie jest przyjemne ale się nie napalaj tylko spokojnie działaj.

Jakbyś chciał to mam firmę na śląsku co regeneruje maglownice, pewnie też można im ją wysłać i odeślą zregenerowaną. Koszt jaki trzeba liczyć to od 550-750 średnio, ale otrzymujesz praktycznie "nową" maglownice 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, jacoo napisał:

Walcz walcz, składanie jest przyjemne ale się nie napalaj tylko spokojnie działaj.

Jakbyś chciał to mam firmę na śląsku co regeneruje maglownice, pewnie też można im ją wysłać i odeślą zregenerowaną. Koszt jaki trzeba liczyć to od 550-750 średnio, ale otrzymujesz praktycznie "nową" maglownice 

Domyślam się @jacoo, dlatego chyba powoli zacznę sobie składać zawieszenie, by budować sobie uśmiech na buzi. I wszystko co zmontowane pakować w paczki i czekać do czasu zrobienia podłogi a wtedy wszystko wkładać nowo, by była miazga.

Jasne nie ma problemu, podeślij mi numer - zadzwonię do nich jak będę szedł do pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem dziwnie się ogląda Twoje posty i styl ich publikowania. Niemniej jednak coś się dzieje. Jeden z plusów tych aktualizacji. 

 

Ps. Taka rada ode mnie mała, rozumiem, że cieszysz się nowymi zakupami ale nie oznaczaj pół forum w postach z pierdołami albo z ramką bo to co najmniej ... Dziwne. Jakbyś na siłę szukał atencji. Nie tędy droga. Nie mówię tego po złości a z czystej życzliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacoo napisał:

Walcz walcz, składanie jest przyjemne ale się nie napalaj tylko spokojnie działaj.

Jakbyś chciał to mam firmę na śląsku co regeneruje maglownice, pewnie też można im ją wysłać i odeślą zregenerowaną. Koszt jaki trzeba liczyć to od 550-750 średnio, ale otrzymujesz praktycznie "nową" maglownice 

No to ja  się będę  musiał odezwać kiedyś jak jjż swoje będę składał  :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, feconi napisał:

Czasem dziwnie się ogląda Twoje posty i styl ich publikowania. Niemniej jednak coś się dzieje. Jeden z plusów tych aktualizacji. 

 

Ps. Taka rada ode mnie mała, rozumiem, że cieszysz się nowymi zakupami ale nie oznaczaj pół forum w postach z pierdołami albo z ramką bo to co najmniej ... Dziwne. Jakbyś na siłę szukał atencji. Nie tędy droga. Nie mówię tego po złości a z czystej życzliwości.

Nie no lepiej jest zbudować auto na czystej serii a tylko kupić mocno felgę i gwint a później zrobić spasy. Co nie? Nie tędy droga, nie obieram drogi na skróty, postanowiłem i wybrałem trudniejszy kierunek -> budowa auta. Jeżeli zakup wahaczy przód uważasz, że pierdołe.  Heheh, troszkę musiałem sobie odpuścić by na ode elementy uzbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...