Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

17 godzin temu, feconi napisał:

Miej zamysł od a do z. Czasem wyrazem smaku jest prostota.

x2

Prace nad zawieszeniem przebiegają okej, plany na lepszy gwint bardzo spoko ale tak jak koledzy piszą nie marnuj czasu i pieniędzy na "głupoty" typu czerwona deska..
Trzymam kciuki, liczę że nie zboczysz ostatecznie w stronę Torunia i będzie kolejny godny Compact w szeregach Syndykatu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.12.2019 o 16:24, Wisnia135i napisał:

@Lelek czym ty się przejmujesz?  Moje już  stoi rok czasu   a planowany wyjazd na  2021 kwiecień/maj ^^  więc  u ciebie miesiąc w tę czy  w drugą myślę że żaden  wiekszy problem aczkolwiek wiem jak jest  i wszystko chciało by się na wczoraj mieć zrobione xx

@Wisnia135i -  Problem, którym się przejmuje dłuższy czas , to są plany i założenia na auto, których w tym roku nie udało mi się zrealizować. U mnie problem siedzi w tym, że może nie udać mi się wyjechać w 2020 roku. I to tylko dlatego, że przez moje  niespełnione ambicje, nie czuje się  na tyle pewnie ze swoim samochodem by pokazać się nim na drogach i zlotach. 




 

Dnia 16.12.2019 o 16:25, feconi napisał:

Najpierw planuj potem rób. Po co 20 razy zmieniać kolory dekorow, desek, mieszków i żarówek w schowku. Czasem jak tu zaglądam widzę, że masz pomysł na auto. Robisz fajnie mechanikę, jakieś pierdoły do zawieszenia itp. aż tu nagle wyjeżdżasz z czerwoną deską . Gdyby Cię tutaj nie zj***li to by już deska jechała kurierem do Ciebie. 

 

Moja rada. Odpocznij od kupowania i szukania gratów na chwilę i spójrz z dystansu na projekt. Miej zamysł od a do z. Czasem wyrazem smaku jest prostota. Nie kombinuj. To nie Toruń.

Pozdro.

@feconi - Jeśli chodzi o zamysł i plan na auto to mam go już od bardzo długiego czasu. Fakt faktem,  jeśli chodzi o modyfikacje to w trakcie wertowania internetu zdarza mi natrafić  na rzeczy, które przykuwają moją uwagę, przez co zaczynam za dużo myśleć o tym czy nie wprowadzić ich do swojego projektu. Przez to bardzo często i gęsto robi się w mojej głowie mętlik.  Aspekt ,który stanowi mały problem to fakt ,że pracuje przy projekcie na kilku płaszczyznach, przez co wiele rzeczy mam zaczętych i nie skończonych. Ponadto wiele elementów mam robionych metodą prób i błędów, co skutkuje tym,że przez moje auto przewinęło się kilka wizji, które  się nie przyjęły mimo realizacji. 
received_12389375529u6kih.jpeg

received_91972824842kljof.jpeg

Jeśli chodzi o czerwoną deskę to chciałem znać wasze zdanie, po za tym i taky to nie wyszło ponieważ moja dziewczyna jasno dała mi do zrozumienia ze nie chce jej w aucie. Teraz mam 3 grubsze inwestycje przez co nie będę miał czasu na myślenie o mniejszych rzeczach. Wraz z nowym rokiem zapewne będą nowe plany i postanowienia, także na pewno spójże na projekt z dystansu oraz postaram się ułożyć plan od a do z. 



 

Dnia 16.12.2019 o 17:16, atos1987 napisał:

Wiem że nie byłeś ale niektórymi działaniami przy aucie kwalifikujesz się tam(chociażby pomysł z zaciskami o którym mi wspominałeś). Dlatego mówię Ci wprost co myślę o różnych zakupach, podesłałeś mi deskę na msngra - odpisałem Ci krótko zwięźle i na temat. 

Jesteś już bliżej niż dalej dlatego nie zbaczaj z obranej drogi. Kup jakieś przejściowe koło jak obgadany przez nas styling95 chociażby i tyle. Żebyś znowu nie płakał w 2020 roku jak będzie jakiś zlot a Ty nie pojedziesz bo nie masz koła. 

Ja przez te 9 lat na forum naoglądałem się "projektów" i takich indywidualistów co to im ku*wa nikt mówić nie będzie jak mają budować auto. Później jedziesz na zlot a tu Ci podjeżdza e36 z gwiazdkami na błotniku i złotymi spiczastymi nakładkami na śruby w kołach.

Dla mnie naklejki na szybę czołową, malowanie zacisków/felg w jakieś kosmonautyczne kolory nie pasujące do niczego, czy dziwne ingerenecje we wnętrze auta to jest profanacja i tyle. Może w JDM to pasuje i niech tam zostanie. Od indywidualności do tandety w BMW jest bardzo mały krok.

Może i jestem przesiąknięty za bardzo tymi zasadami jak to o mnie powiedział Twój kolega ze srebrnego sedana ale Syndykat był moim pierwszym forum na które trafiłem i dlatego uważam że zasady tu przyjęte są słuszne jeśli chodzi o "budowanie" BMW.

 

 

 

 

@atos1987 - Pomysł z deską był chwilowym pomysłem, który nie miał by szans przejścia. Skoro wspominasz o zaciskach to wiedz, że będą malowane proszkowo w czarny czysty kolor bez udziwnień. Cenie sobie twoje zdanie dlatego byłeś jedną z pierwszych osób którym podesłałem ten pomysł, zanim jeszcze wstawiłem go na forum. Nie mam zamiaru zbaczać obranej drogi, ciągle mam w głowie S95, bo wiem ze ona na prawdę fajnie siedzi na aucie.  Chociaż bardziej leżą mi Rial Daytony na radinoxie, które ci kiedyś pokazywałem. Tylko musiał bym tam przemalować rotor. Na obecną chwile mam inne założenia na 2020 rok i jeżeli nie będę miał felgi  to nie będę płakał, bo zawsze jest opcja ze z kimś znajomym się zabiorę. Moja droga zanim pojawiłem się tutaj była bardzo kręta i być może miałem złych doradców, przez co byłem zawsze anty Syndykat. Chociaż wiem że droga jaką pokonałem wiele mnie nauczyła, i widać to w moim projekcie. Rzućcie okiem na poniższe zdjęcia! 

received_22200652382sjjrs.jpeg


received_48136084582otkex.jpeg

received_75482785836tbk3m.jpeg

Także wydaje mi się, że uciekłem z drogi Toruń. :twisted:






 

Dnia 16.12.2019 o 17:21, Wisnia135i napisał:

Myślę że @atos1987 i @feconi wyczerpali w tym momencie temat  i polać im  a ty lelek  jak chłopaki mówią uspokój się trochę  i na spokojnie ogarniaj bo będziesz straszony  Toruniem ^^


@Wisnia135i - jak będzie okazja to na pewno się z Nimi napije. A Toruń nie jest mi pisany... :wytrysk:







 

Dnia 17.12.2019 o 09:53, Karyk napisał:

x2

Jak Trzymam kciuki, liczę że nie zboczysz ostatecznie w stronę Torunia i będzie kolejny godny Compact w szeregach Syndykatu. :D

@Karyk - Obiecuje nie zawieść pokładanych nadziei w mój projekt  i również gorzałki się z Tobą napije. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, feconi napisał:

Więc nie masz zamysłu i planu na auto skoro byle pierdoła Ci już w głowie miesza i jak to mówisz, metodą prób i błędów coś robisz. Odpocznij na chwilę od zakupów, to taka świeżość wtedy na Ciebie spadnie.

Na razie mam listę zakupów w głowie i nie są to tanie rzeczy, więc o tyle dobrze, że będę zbierać kasę na to. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@patrykm88 - tutaj masz niezłą lipę zrobioną. Spójrz na sposób climatronic, nie wspomnę o tej cudownej ramce na radio. Także jak widać koleś szedł po kosztach, ale taka deska ma swoje plusy jak i minusy - kiedyś widziałem deskę czarną, ale od dekorów w dół czerwone i naprawdę to fajnie wyglądało, gdzieś w moim temacie się to przewija nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lipa lipa panie, to pazdzierz z olx. Chciałem tylko pokazać ze sportami jak to wygląda. Wcale tak źle nie jest jak niektórzy twierdzą. Do srebrnego bardzo pasuje czerwony środek.. Myślę że jak byś miał z czerwoną deską od początku to nie byłoby takiego jechania. Ja osobiscie dałbym boczki i fotele w czerwień a resztę typu mieszki, deska daj ciorne I będzie dobrze. Choć jak mówiłem wcześniej z czerwoną deską nie ma lipy. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, patrykm88 napisał:

Lipa lipa panie, to pazdzierz z olx. Chciałem tylko pokazać ze sportami jak to wygląda. Wcale tak źle nie jest jak niektórzy twierdzą. Do srebrnego bardzo pasuje czerwony środek.. Myślę że jak byś miał z czerwoną deską od początku to nie byłoby takiego jechania. Ja osobiscie dałbym boczki i fotele w czerwień a resztę typu mieszki, deska daj ciorne I będzie dobrze. Choć jak mówiłem wcześniej z czerwoną deską nie ma lipy. Pozdro 

Jakby troszkę serca wsadził w auto to może i coś, by jeszcze z niego zrobił.
Co deski czerwonej - to wtedy mieszki i podłokietnik musi być czarny, by nie jeba** się w oczach.

 

 

 

 

 

 


Kiedyś powiedziałem, że trzeba jechać po regał, bo miejsca brakuje już na półkach - wystarczył weekend, troszkę % i wycieczka zakończyła się zakupem:

b186z2kso.jpg








 




A dziś przyszła do mnie paczka z zaślepkami - nie wszystkie jednak zakupiłem. Muszę namierzyć kolejne i zrobić spis ich wymiarów:

b187swj41.jpg

b188mhjs5.jpg

b189h9jqa.jpg

b190u6jxl.jpg

b191uikiq.jpg

b1928hkq0.jpg

b193ijked.jpg

b194z1kqk.jpg

b19517k5n.jpg

b1964zk6m.jpg

b197g1kx9.jpg










Zdjęcie całości + lista kupionych zaślepek:

b198w5j6m.jpg

b199sok5s.jpg











 

 


b200j4kuk.jpg

Co dalej? 28 grudnia jadę w końcu po elementy z lakierni proszkowej. Wtedy raczej będzie zakończony sezon dla mnie - z racji, że nie planuje większych zakupów na ten rok.

Niedługo będzie trwać planowanie prac na sezon 2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wisnia135i napisał:

Ładnie ładnie lecisz ale już to montuj  bo chcę zobaczyć efekt końcowy jak to siądzie ^^  Co do wypłaty  to z tego co wiem to na papierze  jakaś jest haah

To jeszcze nie ten czas. Jeszcze kilka elementów układanki mi tutaj brakuje by to siadło pod auto wszystko + termin na podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wisnia135i - chyba mnie kiedyś rozpracowałeś i mówiłeś, że jak coś wstawię to będą śruby. Oto zdjęcia dla Ciebie:


b209jckxz.jpg

b2104fjo4.jpg

b2117nkmm.jpg

b212cakmg.jpg

b213oojct.jpg

b214avj1e.jpg

b2159lju8.jpg

b216ryjod.jpg

b217rvk18.jpg


 

 

 

 



Już niedługo usłyszę magiczne słowa związane z moim projektem:

b208jtjsm.jpg





 

 

 





A oto reszta elementów z lakierni proszkowej:

b218mdj0q.jpg

b219zpjrr.jpg

b220i4k02.jpg

b221m8kay.jpg

b222ejkm5.jpg






W ocynk poszły piasty:

b223k3joq.jpg

b224crkpm.jpg






I kolejne elementy układanki:

b225n0kh6.jpg

b227dukxv.jpg

b228xbjjo.jpg






b226rzj8q.jpg

Zostało jeszcze złożyć osłonę, bo mam do niej plastikową osłonę, które opada a dość rzadko to spotkać w BMW w pełni sprawne.








I lecimy dalej z zdjęciami:

b2298bk2h.jpg

b2302jkjo.jpg

b23144k9e.jpg

b23243js5.jpg

b233qhj20.jpg

b234z5k4r.jpg





Efekt końcowy:

b235kdku5.jpg

b236kxj47.jpg

b237e8j37.jpg

b238q7jvp.jpg




@DarkO - cyganeria i u mnie wpadła związku z śrubami, tak jak pisałem.



Kolejność zakupów:
Zostało jeszcze kupić dwa wahacze przednie Meyle HD - uszkodzone sworznie urwane uszy czy coś ( jak ktoś ma jakieś zużyte to zapraszam na prywatną ). 
Dwa czujniki nowe ABS, na przód.
Jeszcze dwie paczki zaślepek - jedną już skompletowałem w styczniu przyjdzie i kolejną muszę skompletować, ale już numerki zaślepek namierzyłem.


A następnie umówienie terminu na podłogę!  :twisted:


Wcześniej zakupy widzieliście, także mogę powiedzieć, że prace przygotowawcze prawie ukończone.




W sekrecie mogę zdradzić, że pod koniec marca przypłynie do mnie zawieszenie gwintowane ISC w wersji Racing, które się dość spoko wkomponuje w całość.







b239gmkff.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, patrykm88 napisał:

Masz może foty śrub przed? Chętnie bym zobaczył. Pozdro 

 

https://forum.bmw-syndykat.pl/index.php?/topic/18974-e46-compact-by-lelek/page/4/ na tej i kolejnej stronie masz zdjęcia śrub, innych nie będę mieć raczej. :( Były piaskowane wcześniej,  bo miały dobry nalot na sobie.

 

 

3 minuty temu, DarkO napisał:

Bardzo fajnie to wygląda:-D Będę  tu zaglądał. Pozdro 

No nareszcie i Ciebie do mojego tematu przyciągnęło. Haha :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mati0618 napisał:

Jak zabezpieczałeś miejsca na tuleje, sworznie itp żeby ich nie zamalować? Czy było lakierowane ze starymi tulejami i dopiero później zostały wyprasowane?  

Elementy oddałem do Łukasza.

https://www.facebook.com/felgipolerowanieiposzerzanie/

 

Wydaje mi się, że robił to na wybitnych wszystkich tulejach etc. A w miejsce starych elementów robił jakieś zabezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...