Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Bocian napisał:

Graty jak się patrzy mam nadzieje ze za niedługi czas będę w podobnym miejscu :D  Gdzies w internetach rzucił mi się w oczy kompot z GT classem bardzo sympatycznie to wyglądała jakby wyciągnął ten spłaszczony tyłek nie zastawiałes się nad ta opcja ? ;) 

Jeszcze daleka droga przede mną, to tak naprawdę zalążek tego wszystkiego co mnie czeka.

 

Co do klapy? Jeżeli ktoś mi da za lotke Zendera fajną kasę to może się skuszę na sprzedaż.

 

Swego czasu chodziło mi po głowie taki:

https://www.lumma-tuning.de/tuningartikel/heckfluegel-clr-fuer-bmw-e46-compact_393.php?PHPSESSID=007b318c0230e4465e7fc43241f83511

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miało być grubo, ale życie zweryfikowało wszystko i nie poszło tak jak chciałem... Wiele gotówki do mnie jeszcze nie przyszło, tak jak planowałem - wiadomo to dopiero początek miesiąca, ale raczej nie uzbieram na to co kupić miałem, ale przyjdzie z czasem i na pewno to. 






Element do montowania gaśnicy wpadł, tylko zamontować z czasem.

b147dkk4s.jpg





Przy okazji udało się namierzyć osłonę do drzwi:

b148qjkt6.jpg

b149utj0u.jpg

b150kxjjj.jpg





Szybki montaż:

b151dej4l.jpg

b152zdjud.jpg

b15398kp2.jpg





Zostawiam dwa zdjęcia auta na tą chwilę jak stoi:

b1550xkip.jpg

b156udj2k.jpg








Zostawiam jeszcze ten obrazek, bo mimo wszystko nie poddaje się i planuje działać dalej:

b154pfjdz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wisnia135i napisał:

@Lelek  co masz na myślu mówiąc że te  osłonki rygli dało się namierzyć? Przecie one w aso są po 30zl :) co do zdjęcia  to każdy kłamie  jak tak mówi że nie  będzie więcej kasy w to pakował xx

Akurat byłem z znajomym po części dla niego, otwieram drzwi w poszukiwaniu czegoś dla siebie, patrzę o nie mam tych osłon rygli - biorę, a trafił się komplet za cenę czteropaka. Tak to pewnie bym nawet nie wiedział,  że takie osłony są.

 

 

Hahaha, dokładnie czekam na wypłatę i pewnie się coś zamówi do tego autka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wisnia135i napisał:

@Lelek a  no chyba  że to taki przypadek haha  

Dokładnie, można to nazwać przypadkiem.

 

Bardziej boli mnie fakt, że gotówka, która miała wpaść na konto na wydatki, czytajcie auto się nie pokaże w tym miesiącu. Coś mniejszego przydatnego do dalszych prac przy aucie - kupię a może nowy rok coś przyniesie fajnego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wisnia135i napisał:

Ta  ja u mnie mam inny  problem xd zamiast  kupować co trzeba  to co chwilę jakieś carbony dokładki  itp  się pojawiają  na ebay  i  kasa  leci nie w to co powinna  haha

Ja miałem rok zakończyć zakupem zestawu SCHMIEDMANN  BMW e46 m52TU/m54. 

 

Hmm, ale... Co się odwlecze, to nie uciecze. I na pewno wpadnie jeszcze do mojego garażu zanim auto pójdzie na zrobienie podłogi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikołajki to tak jakby mini święta także i moje autko dostało ode mnie prezenty. Ho ho ho!  

Biorąc pod uwagę tematy @Thepiekarz  na, którym ludzie nie szczędzą słów "otuchy" - zaczynam nabierać pewności siebie, że nie mam tak strasznego autka oprócz felg kolorowych o czym mi ciągle @atos1987 stara się sumiennie przypominać. Wybacz @Thepiekarz, ale musiałem sobie jakoś rozjaśnić swój piątek 13ego. Ja tam trzymam kciuki za Ciebie i mam nadzieję, że Twój plan wypali!




Zaczynamy seans! :twisted:



Paczka, jak paczka - pudełko, stretch, jakieś wypełnienie, bla, bla, bla.

b1581pkwb.jpg

b157lcjqb.jpg





Z racji walki z zawieszeniem, przyszło do mnie kilka kolejnych elementów układanki...

b159qakq1.jpg

b1606jk7w.jpg

b161w2k7p.jpg

b16212jxq.jpg

b179qnkah.jpg

b180rijxt.jpg

b181skjvm.jpg







Kupując nowe drążki kierownicze zapomniałem dodać do nich osłon - także teraz pojawiły się u mnie:

b182agkeg.jpg

b1837jjw2.jpg


I przy okazji oryginalne opaski zaciskowe BMW:

b1728gj9p.jpg








Te śrubki ponoć nie lubią wykręcania i potrafią stworzyć problemy, więc zakupiłem nowe:

https://abload.de/img/b1759ikoy.jpg]






Kiedyś, kiedyś @MAREK GERMAN wspomniał mi, że wymiana ślizgów zderzaka pomaga w lepszym spasowaniu go. Jak się okazało zderzak standardowy jak i m-pakietowy ma ten sam ślizg w miarę przyjaznej cenie także wpadł komplet:

b1734pkd5.jpg

b174hxkcy.jpg

b1759ikoy.jpg


Wraz z nowymi kołkami - by mieć pewność, że ułoży się jak trzeba:

b163vjk20.jpg







Z racji robienia podłogi wpadłem także na genialny pomysł, że układ wydechowy też nie może być zapomniany. Czy to coś znaczy? Kto ma kontakt ze mną wie co mi chodzi po głowie :wytrysk:

b1651jkn0.jpg

b1663tjir.jpg

b167gfkpc.jpg

b168jqjbe.jpg

b16967kp0.jpg

b170y4k4o.jpg

b171v6kdj.jpg






Kiedyś wpadną nowe koła także nie mogę sobie pozwolić na rdzę lub jakiś nalot na śrubach  - witaj nowy komplecie śrub:

b176kfj94.jpg

b1775yks6.jpg

b178vmkhx.jpg







Zdjęcia finalne zakupów:

b184lrj8z.jpg


+ dokładna lista zakupów:

b185mzj6z.jpg









We wtorek prawdopodobnie przyjdzie nowa paczka w, której idą małe detale, które by wkurzały moje oczy jakbym spojrzał się od spodu auta... W koszyku zostało mi tylko dwa wahacze Meyle HD oraz dwa czujniki ABS i praktycznie zakończę temat zawieszenia... Chociaż myślę o tym, by  w końcu zdjąć gwint Ta Technix - jaki obecnie siedzi na aucie. Dlatego też padło pytanie na spamboxie o zawieszenie ISC...



Czas pokaże i zweryfikuje wszystko,... chociaż lekko podwinęła mi się noga w pracy a dokładnie wypłata nie byłą zadowalająca i kilka osób nie wywiązało się z umowy ze mną - liczę, ze jeszcze coś mi Mikolaj kupi pod choinkę.


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, atos1987 napisał:

Ślizgi zderzaka tylnego i mi by się przydały,śruby do kół to samo bo moje już ociekają rudą. 

Zakupy na propsie. 

To akurat są ślizgi zderzaka przedniego, bo tam jest tragedia o czym wiesz doskonale.

A śruby nie ukrywam przyda Ci się wraz z zaciskami poprawić jak tylko sytuacja się poprawi...


Sam mówiłeś, że Syndykat to nie przelewki - a tutaj masz dowód tego, że uparcie idę do celu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lelek luz mnie i tak te krytyki nie ruszają ani trochę dobrze wiesz o tym. A jeśli chodzi o moje plany to możesz być spokojny że wszystko mi wypali oby tylko zdrówko było a resztę sobie ogarnę na spokojnie:) I dobre zakupy oby tak dalej ogarniaj resztę gratów i działaj z tym spodem! :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Thepiekarz napisał:

Lelek luz mnie i tak te krytyki nie ruszają ani trochę dobrze wiesz o tym. A jeśli chodzi o moje plany to możesz być spokojny że wszystko mi wypali oby tylko zdrówko było a resztę sobie ogarnę na spokojnie:) I dobre zakupy oby tak dalej ogarniaj resztę gratów i działaj z tym spodem! :-D

Teraz już się wycofać nie mogę, bo zostało już nie wiele... Jeszcze jeden kurier lub dwóch zależy na ile fundusze pozwolą. 

No i dzisiaj miałem ciekawą rozmowę telefoniczną. Może zaskoczę, może... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miło się patrzy na takie zakupy. Widać że comoakt ma z tobą dobrze. Jeśli chodzi o gwint ISC użytkuje taki w E46 od niecałego roku i szczerze polecam. Dystrybutor prowadzi chyba jeszcze zapisy na zakup grupowy więc można zaoszczędzić parę stówek:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem, że bodajże wczoraj lista została zamknięta na zawieszenie ISC. Ogólnie rozmawiałem z osobą przez fanpage ,a później jest telefoniczne także wymieniliśmy się poglądami na temat zawieszenia,i być może wpadnie do auta.  

@Thepiekarz, bądź cicho. :)

 

 

 

 

 

W środę, pewnie przyjdzie kolejna paczka bynajmniej tak wnioskuję po e-mailu.

received_27877132645k0ks3.jpeg

 

 

 

 

 

Oprócz tego co przyjdzie brakuje mi jednej paczki, ale czy wpadnie w styczniu? Czas pokaże. Jeżeli nie zrobią nas w ch... w firmie to planuje zakup ostatnich elementów układanki i później zapisuję auto na robienie podłogi. I będzie wielkie układanie puzzli jak u @gamek2 tylko, że chce zawieszenie montować u mechanika wraz z nim, by wiedzieć,  że wszystko będzie pięknie wsadzone. 

 

 

 

 

 

Na chwilę obecną moja polka z elementami układanki wygląda tak:

received_56179842771l5km4.jpeg

 

 

 

 

 

 

Jest wiele rzeczy małych i dużych na tych regałach pukrywanych w pudełkach, koszykach itd. Także jedno wielkie składowanie elementów w garażu... Około okresu świątecznego będzie prawdopodobnie dostawa części, które są na malowaniu proszkowym i ocynku śrub.  Także muszę też zainwestować w nowy regał. Ach ten Syndykat!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

received_12867133148agj02.jpeg

 

@Bartek.P smutne jest to, że @MAREK GERMAN sam prezentuje swoim Compactem szeregi Syndykatu, a to naprawdę dobre auto tylko opinie ma strasznie złą.  Wystarczy wejść i da radę spowodować uśmiech na twarzy, a wersja z b30 pod maską jeszcze ciekawsza jest i zaskoczy nie jednego na światach,  drogach itd., słyszałem opinie na Molo o tym aucie, więc wiem z czym walczę! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany oto wnętrze mojego auta:

received_4869795386098j29.jpeg

received_292560168332mjsq.jpeg

 

 

 

 

 

Dzisiaj udało mi się namierzyć czerwoną deskę, czyli wersję z indyviduala w miarę przyjaznej wartości pieniężnej. Zastanawiam się co z tym faktem zrobić, mógłbym kupić nowe mieszki czarne i wtedy kombinować z deską. Co o tym myślicie?

received_198541871493rkw5.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Wisnia135i napisał:

Nie wszystko co z indyviduala to jest fajne... i ta deska  właśnie fajnie nie wygląda... przy okazji totalnie mi nie  pasuje u ciebie ten czerwony mieszek..

Dlatego tylko zapytałem o Wasze zdanie i nie kupiłem, tego. Heheh. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wrażenie że Patryk dalej dryfuje myślami gdzieś w klimatach majówki w Toruniu.

Czerwony rotor będę Ci wypominał do końca Twoich dni. Na to masz gwarancje moją. :D

Czerwony mieszek jak Wiśnia napisał, też mi osobiście nie siedzi.

Dekory z tym czerwonym brokatem też jak dla mnie wielkie NIE w Twoim aucie.

No ale ku#wa, czerwona deska to już pozamiatało moją psychikę która odprężyła się w weekend spędzony z Kobietą.

Patryk do kur#wy nędzy,znamy się krótko ale co Ci mam powiedzieć to Ci powiem. Weź nie odpier%alaj z tym autem. Piszę Ci kolejny raz:

-Nie kombinuj

-Nie udziwniaj tego auta które i tak już samo w sobie dostaje po du*** za całokształt 

I teraz na koniec rada którą powieś sobie nad łóżkiem, wytatuuj na nadgarstku kiedy będziesz go używał :wytrysk::wytrysk::wytrysk:

- LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO. 

Mocno inwestujesz w detale które tu robią różnicę, wszystko układasz w całość po czym wchodzi w Ciebie jakiś syndrom odpustu i psujesz efekt ciężkiej pracy.

Ma być klasycznie z gustem a nie odpustowo. 

Dziękuję za uwagę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, atos1987 napisał:

Ja mam wrażenie że Patryk dalej dryfuje myślami gdzieś w klimatach majówki w Toruniu.

Czerwony rotor będę Ci wypominał do końca Twoich dni. Na to masz gwarancje moją. :D

Czerwony mieszek jak Wiśnia napisał, też mi osobiście nie siedzi.

Dekory z tym czerwonym brokatem też jak dla mnie wielkie NIE w Twoim aucie.

No ale ku#wa, czerwona deska to już pozamiatało moją psychikę która odprężyła się w weekend spędzony z Kobietą.

Patryk do kur#wy nędzy,znamy się krótko ale co Ci mam powiedzieć to Ci powiem. Weź nie odpier%alaj z tym autem. Piszę Ci kolejny raz:

-Nie kombinuj

-Nie udziwniaj tego auta które i tak już samo w sobie dostaje po du*** za całokształt 

I teraz na koniec rada którą powieś sobie nad łóżkiem, wytatuuj na nadgarstku kiedy będziesz go używał :wytrysk::wytrysk::wytrysk:

- LEPSZE JEST WROGIEM DOBREGO. 

Mocno inwestujesz w detale które tu robią różnicę, wszystko układasz w całość po czym wchodzi w Ciebie jakiś syndrom odpustu i psujesz efekt ciężkiej pracy.

Ma być klasycznie z gustem a nie odpustowo. 

Dziękuję za uwagę.

 

Nigdy nie byłem w Toruniu i raczej się nigdy tam nie pojawię - nie moje klimaty. O czerwonych rotorach nie zapomnę z racji, że Ty ciągle lubisz do tego wracać, heheh.  :twisted:
 

 

 

Temat wnętrza to na chwilę obecną jest odsunięty na dalszy plan. Ciągle rozważam jak wszystko tam wykończyć, by było klasycznie i z gustem. 

* Czerwona deska była chwilowym natchnieniem z racji, że zauważyłem ją w sieci i jak to ja - napaliłem się na to, ale już na starcie dostałem mały opierdziel od Darii - znasz ją, nie przebiera w słowach.  Później stanąłem w Twoim oknie na facebook'u i kilku innych znajomych, każdy miał inne zdanie, ale wiadomo gusta są różne i każdy lubi co innego. 
* Czerwony brokat na dekorach - będzie zdejmowany, ponieważ mam nowy zamysł na dekory oraz chce przejść na klasyczne barwy. Na chwilę obecną nie chce o tym gadać, by nie zapeszyć moich planów.
* Czerwony mieszek/i - również ciągle rozważam czy nie przejść na czarne z przeszyciem trójkolorowym bardzo dobrze nam znanym.

Najpierw chce zakończyć temat z:
* zawieszeniem - muszę domówić jedną paczkę, jak wcześniej gdzieś wspominałem. 
* podłogą - jeżeli będę miał zakupione wszystkie elementy układanki to zaklepie sobie termin.
* układem wydechowym - tutaj niestety z racji zawirowań przy wypłacie za listopad, plany się mocno pokrzyżowały, ale niestety nie samym autem człowiek żyje. Po rozmowie z @Cholo również rozważam to z czym się  on chwilowo wstrzymał  - także może będzie głośno i naprawdę przyjemnie dla uszów. 
* układem hamulcowym - tutaj muszę na bank dać zaciski do malowania proszkowego, kupić oploty i wsadzić nowe przewody hamulcowe od początku do końca.

Plany są ambitne jak zwykle, ale co życie przyniesie tylko ono samo wie. 

Kiedy wyjadę? Nie wiem sam dokładnie - po prostu chce zrobić naprawdę solidne auto. Krok po kroku dojdę do celów przez siebie postawionych. W 2020 będę chciał ogarnąć kilka spraw poza autem, także tempo jego robienia spadnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelek czym ty się przejmujesz?  Moje już  stoi rok czasu   a planowany wyjazd na  2021 kwiecień/maj ^^  więc  u ciebie miesiąc w tę czy  w drugą myślę że żaden  wiekszy problem aczkolwiek wiem jak jest  i wszystko chciało by się na wczoraj mieć zrobione xx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw planuj potem rób. Po co 20 razy zmieniać kolory dekorow, desek, mieszków i żarówek w schowku. Czasem jak tu zaglądam widzę, że masz pomysł na auto. Robisz fajnie mechanikę, jakieś pierdoły do zawieszenia itp. aż tu nagle wyjeżdżasz z czerwoną deską . Gdyby Cię tutaj nie zj***li to by już deska jechała kurierem do Ciebie. 

 

Moja rada. Odpocznij od kupowania i szukania gratów na chwilę i spójrz z dystansu na projekt. Miej zamysł od a do z. Czasem wyrazem smaku jest prostota. Nie kombinuj. To nie Toruń.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że nie byłeś ale niektórymi działaniami przy aucie kwalifikujesz się tam(chociażby pomysł z zaciskami o którym mi wspominałeś). Dlatego mówię Ci wprost co myślę o różnych zakupach, podesłałeś mi deskę na msngra - odpisałem Ci krótko zwięźle i na temat. 

Jesteś już bliżej niż dalej dlatego nie zbaczaj z obranej drogi. Kup jakieś przejściowe koło jak obgadany przez nas styling95 chociażby i tyle. Żebyś znowu nie płakał w 2020 roku jak będzie jakiś zlot a Ty nie pojedziesz bo nie masz koła. 

Ja przez te 9 lat na forum naoglądałem się "projektów" i takich indywidualistów co to im ku*wa nikt mówić nie będzie jak mają budować auto. Później jedziesz na zlot a tu Ci podjeżdza e36 z gwiazdkami na błotniku i złotymi spiczastymi nakładkami na śruby w kołach.

Dla mnie naklejki na szybę czołową, malowanie zacisków/felg w jakieś kosmonautyczne kolory nie pasujące do niczego, czy dziwne ingerenecje we wnętrze auta to jest profanacja i tyle. Może w JDM to pasuje i niech tam zostanie. Od indywidualności do tandety w BMW jest bardzo mały krok.

Może i jestem przesiąknięty za bardzo tymi zasadami jak to o mnie powiedział Twój kolega ze srebrnego sedana ale Syndykat był moim pierwszym forum na które trafiłem i dlatego uważam że zasady tu przyjęte są słuszne jeśli chodzi o "budowanie" BMW.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...