Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 10.05.2019 o 18:48, Thepiekarz napisał:

Zmiana motoru na duży plus bo sam myślę o tym silniku ale komora to dla mnie dramat że aż wstyd było wsadzać do jej ten silnik.

Niestety nie byłem już przy wymianie silnika, więc nie mogłem dopilnować czystości - a jednak czas gonił, nic nie wyklucza, że jeszcze tam nie będzie posprzątane. Mam jeden wyciek, który musiałem zaniedbać z racji braku środków i jak będę z nim walczył to zapewne powalczę również z zachowaniem czystości. Nie zawsze idzie tak jak trzeba, co widać na załączonym obrazku wyżej...




Zaczynamy nowy dzień, nowe zmagania - nowe prace, poranna wizyta kuriera zawsze na plus. 

a1164vj1d.jpg



 

 






Sytuacja na dole wygląda następująco:

a117laj7i.jpg

a118uxkt9.jpg

a11954jik.jpg

a120fnkxt.jpg


Auto z czasem na pewno pójdzie na zrobienie konserwacji podłogi wraz z wspawaniem wszystkich dostępnych wzmocnień skoro ma służyć mi latami.






A wizyta kuriera zawsze ucieszy moją mordę:

75khjrb.jpg


a121azjlp.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akcja CERAMIKA...


86ewj7m.jpg


87i8k6p.jpg
 

886pkg2.jpg


89y9jsb.jpg


905kj61.jpg


912ykfv.jpg


92omj3r.jpg


935nk4t.jpg


94dtk35.jpg


95p8ju8.jpg


96b6js0.jpg


97mhkrs.jpg

























Z czystym sercem mogę polecić Kubę, nie bierze koksów, ale robi robotę konkretnie i przykłada się do pracy. Jakby ktoś chciał namiar chętnie podam ---> mazowieckie <---

***********************

Co dalej?
Hamulce... Myślę nad kupnem nowych tarcz i zacisków, bo widok tak zapuszczonych tarcz mnie po prostu paraliżuje - kwestia przeliczenia jeszcze gotówki czy starczy na wszystko. Do tego jeszcze muszę kupić linki ręcznego, bo robiąc na łączonych zespołach dawca, compact nie wytrzymały wyjęcia. Do tego nie miną mnie te zaciski, które na razie dostaną szlifierkę + lakier z spreyu.
Układ wydechowy, ciągle czekam na paczkę z Poznania, która mam nadzieję, że do środy przyjdzie i będę mógł skleić cały dół oraz dokręcić już wszystko od A do Z.
Pod maską? Tutaj muszę na pewno posprzątać, ale jeszcze zostało: sprawdzić czy wszystko jest podłączone, wyeliminować lewe powietrze, dorzucić filtr kabinowy i powietrza, wypucować całą komorę, przeciągnąć przewód od spryskiwaczy xenonu, podłączyć wszystkie kostki do xenonu i rozwiązać problem z przewodami od klimatyzacji, których obecnie nie mam.
Pod zderzakiem? Też jest mały pi***olnik za przeproszeniem - tam muszę dopasować spryskiwacze do xenonu, podłączyć klaksony oraz dokręcić do belki, do tego doprowadzić wiązki do świateł przeciwmgielnych przednich. Wytrzeć miejsce oraz wkleić magnesy by tablica była przyciągana przez ich siłę oraz ściągana na miejscach eventów. Na koniec spasować zderzak w ślizgach oraz dorzucić prawe nadkole małe przednie, bo te jest w kiepskim stanie. 
Po wszystkim skręcić osłonę silnika, bo jej nie mam, jeszcze raz sprawdzić wszystkie śruby.

Wchodząc do środka muszę zrobić jeszcze spasowanie mieszków, dorzucić radio ori BMW, bo niestety nie udało mi się jeszcze zakupić radia 2 DIN, dorzucić schowek na okulary oraz przenieść climatronic na oryginalne miejsce, wsadzić fotele oraz skręcić je, usadzić boczki, odkurzyć oraz zarzucić nowe dywany. Wyjąć stary EWS i w jego miejsce wkręcić nowy oraz zamknąć tamten schowek.

Na koniec zostawię sobie szyby boczne z folią, które zastąpią zwykłe szyby bez niej. Ostry zapierdziel, ale mam nadzieję, że się wyrobię do czwartku.


PS. W środę jadę odebrać felgi, wielu się nie spodobają, ale mam nadzieję, że zrobią robotę i skupią uwagę na aucie, bym zapomniał jeszcze za nerkami planuje pomalować na czarno elementy metalowe, odnowić miejsca od klapy oraz zamalować wystający element zza zderzaka tylnego na czarno, by się ładnie to komponowało. 3mać kciuki, planowany wyjazd na środę / czwartek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Thepiekarz napisał:

Ja bym jeszcze pas przedni zdjął i polakierował bo strasznie je*** czarnym po oczach.

Na pas przedni jeszcze przyjdzie czas w okresie od poniedziałku do środy - prawdopodobnie jak zacznę poprawiać makaron za zderzakiem o, którym wyżej napisałem to i przyjdzie czas na czarny mat w pas przedni >...<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Lelek napisał:

przyjdzie czas na czarny mat w pas przedni >...< 

Ja to myślałem żeby dać w kolor auta ale z tego co widzie to ten pas wychodził chyba w każdym E46 czarny bo i MAREK GERMAN, DAWID82 ty również masz czarny ja z resztą też u siebie mam tylko że ja to mam czarne auto to nie dziwne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, Thepiekarz napisał:

Ja to myślałem żeby dać w kolor auta ale z tego co widzie to ten pas wychodził chyba w każdym E46 czarny bo i MAREK GERMAN, DAWID82 ty również masz czarny ja z resztą też u siebie mam tylko że ja to mam czarne auto to nie dziwne.

Wiele osób też maluje na czerwono, ale z wyborem jest ciężko, bo jak zrobisz za jaskrawy to będzie agrotuning a też nawet ciekawie to dla oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Walka z xenon'em trwa bez końca, staram się nie poddawać, ale już coraz mniej mam sił, chęci do robienia go. Miałem nadzieję, że nowe przetwornice zrobią robotę, ale nie pomogło, więc poszło 500 zeta w błoto - fakt są nowe przetwornice zawsze na podmianę.
 

80w0kq3.jpg




 

 

 


Z racji chęci na działania musiałem coś tego dnia zrobić, wsadziłem w takim razie nowe nadkola krótkie w miejsce wcześniejszych rozerwanych:
 

821ik0t.jpg

8322jf9.jpg



 

 




Czas trzeba mądrze wykorzystywać, więc nie mogłem zwolnić tempa, bo każdy dzień bez pracy może mieć zabójcze skutki dla mnie.

81ghkhl.jpg

8496kx9.jpg

85ptjdo.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to udało się ulepić przejściowy układ wydechowy, który i tak z czasem się zamieni.

798vkg3.jpg

764rjpi.jpg

772jj7g.jpg

78wojbb.jpg


 

Plan jest na coś lepszego, coś co naprawdę będzie umilać jazdę i dźwięk będzie podkreślał silnik jaki wpadł pod maskę.








Przyszły zaciski, jarzma od razu zakup tarcz i klocków - padło na ATE i montaż:


72mqk52.jpg

71hhk5t.jpg

732pkeo.jpg

74tck01.jpg


Plan na zaciski będzie to proszek czarny z wstawką... Za jakiś czas, ale to jak zgromadzę przewody w oplocie HEL oraz przewody by pociągnąć wszystko pod podwoziem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, MAREK GERMAN napisał:

Tak myślę że może jednak trzeba zakodować ten Xenon , ja chyba tak miałem bo i tak jeśli chcesz żeby spryski działały to wgrywał elektryk mi to 

Co do reszty to widać idziesz konkretnie!

 

Pozdro

Ściągnę dzisiaj prawdopodobnie xenon do czasu aż rozwiąże problem z nim, bo sprawdziłem: przetwornice, żarnik, kable w lampie też przewodzą etc. - mam w domu ori lampy, więc wyjmę moduł i wsadzę stary. Co do auta, staram się dobrze zrobić. by później jak najmniej wracać do prac przy nim, bo muszę się odkuć finansowo. 

Zostało jeszcze troszkę pracy: 
- lampy przednie, kierunki wrzucić, do tego klakson i światła przeciwmgielne oraz spasować zderzak a i jeszcze magnesy ulokować na nim, by wyeliminować ramkę z przodu.
- dorzucić nowe felgi oraz porobić spasy / dzisiaj jadę odebrać.
- wsadzić radio ori BMW.
- wyjąć fotele i odkurzyć wnętrze, wsadzić dywany + gałkę zmiany biegów oraz poprawić mieszki,
- zerwać folię z szyb tylnych.
- może jeszcze z xenonem powalczę.



3mać kciuki. Z felgami się wstrzymam, bo postawiłem odejść z German na chwile dopóki nie uzbieram na 3tlg felgi, ale jak będziecie chcieli to Wam wrzucę zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 16.05.2019 o 18:31, Wisnia135i napisał:

@Lelek to że nie będzie 3tlg to nie znaczy że nie może być przyzwoity german :)


Powiem tak, mój wybór jest dziwny, ale już tak wybrałem. Mam zamysł na felgi w 3tlg, ale jeszcze po drodze będę zmiany - mam w planach zabezpieczenie podwozia, do tego rozwiązanie problemów z ręcznym // czasu zabrakło //,  może wydech jeszcze zmienię o ile kobieta nie dostrzeże, że zbieram kasę gdzieś na boku do puszki, bo powiedziałem, że zmniejszam sumy idące na auto.

Relacja z zdjęciami pewnie w nocy wstawię z dnia dzisiejszego, bo jeszcze idę dopieścić kilka szczegółów, które mnie kują a na jutro zostanie jeszcze zderzak bo spasy nie wychodzą mi, ale to chyba wina ślizgów... Jak wrażenia o Compactcie 330i? Na razie brak słów, to coś pięknego po prostu. A oto pierwsze oficjalne zdjęcie z spacerku:


62zyjup.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko to czekam na rozwój sytuacji :) No ja tam się nosze spodnie u mnie w domu  i nie kryję się z wydatkami na auto :razz: M54B30 fajny motor, miałem w e30 i robił robotę tak więc u cb też będzie robił, mocy do polatania jest już  trochę więc i  zabawa spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Felgi, felgi...

55p5kdn.jpg


56c3kei.jpg


57llke4.jpg

Wys zły ciut za jasne, ale do końca sezonu na pewno posiedzą w aucie...





Obiecane, zerwanie folii z tylnych szyb

52tckiu.jpg

53q9jlp.jpg

To była dobra decyzja, więcej światła co prawda wpada do auta, ale i większy komfort pod względem jazdy na wstecznym...




 

Prace nad wnętrzem, czyszczenie, odkurzanie i nabieranie blasku:

67vkk51.jpg


646ckub.jpg
 

65bdkj1.jpg

68fdkjj.jpg

Ciągle to nie jest to, ciągle mi czegoś brakuje, ale powoli osiągnę swój zamysł, który mam w główce stworzony.

 




 

Zakup i montaż od razu gałki do auta, nie warto zwlekać z takimi smaczkami...

660ukgp.jpg


61f5jqk.jpg


Niby taka drobnostka a cieszy oko każdego dnia.





Zakup


Z racji przegranej walki z xenonem, wpadły oryginalne lampy // zwykłe:

69pgkyu.jpg

7095kn8.jpg


Boląca przegrana, ale niestety - na razie nie mam pomysłu na nie. Chociaż nie ukrywam, wsadzę xenon to tylko kwestia czasu.

 

 



 


Znalazła się też chwila czasu, by zajrzeć pod maskę i co nieco posprzątać:

60vsjpi.jpg

582fkbv.jpg

5940kjd.jpg

Ciągle to nie jest to, ale już mam ustalone, że jak ogarnę sobie kolektor SCHMIEDMANNA to zrobi się porządek tak jak książka pisze wraz z wyjęciem ponownym silnika. 






 




Jak pech to pech, podczas zakładania felg - lewarek spadł i rozjeb** mi próg - dołączam zdjęcie...

546ijux.jpg


Wpadła szybka akcja z spreyem czarnym, widoczna jest różnica, ale nie było czasu już naprawdę na nic...





 

 

Szybkie spa dla auta za pomocą qd i mikrofibry  i w drogę...
6399jl0.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całość prac zdawało by się zmierzała w dobrym kierunku ale kolor rotora chyba nie na to Forum..
Auto dobrze zrobione ale czemu tak na szybko? Swap silnika do brudnej komory? Kupiłeś ksenon żeby leżał w garażu?
3mam kciuki, że jednak uda Ci się to wyprowadzić na ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o 330i w compakcie e46 to jestem jak najbardziej na tak bo sam chce wsadzić ten silnik tylko że do E36 compact :)

Ale silnik wsadzać do takiej komory to mi by było wstyd.

A jeśli chodzi o rotor felg to dla mnie wiocha level expert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 17.05.2019 o 14:30, Karyk napisał:

Całość prac zdawało by się zmierzała w dobrym kierunku ale kolor rotora chyba nie na to Forum..
Auto dobrze zrobione ale czemu tak na szybko? Swap silnika do brudnej komory? Kupiłeś ksenon żeby leżał w garażu?
3mam kciuki, że jednak uda Ci się to wyprowadzić na ludzi.

Co do rotoru, chciałem spróbować czegoś nowego - nie jest on tragiczny w ciemności, bo robi się bordowy i dość ciekawy odcień w słońcu znowu jest za jaskrawy, kto nie ryzykuje ten nic nie zdobywa - byłem tego zdania.  Czy to grzech? Czy urwiesz mi głowę? Nie wiem, raczej nie. Już mam wizytę umówioną na zmianę rotoru w razie co, chociaż mam ciągle 3tlg, ale to jeszcze daleka droga zanim odłożę daną sumę.
Swap do brudnej komory? Wszystko się przeciągało w czasie mimo, że silnik leżał na warsztacie długi czas nie było przy nim wiele robione - czemu? Mam miękkie serce i tak wyszło. Później szybkie przełożenie i wyszło jak wyszło, wstępnie jestem umówiony na czyszczenie komory jak tylko wyjdę na prostą.
Kwestia xenonu? Ogólnie wpadł on do auta, zaostały zmienione przetwornice, żarniki i wszystko miało być cacy, ale zaczęło się komplikować przez brak świecenia lampy po prawej stronie, która ma zasilanie i wszystko sprawne a jednak nie świeci, czemu? Nie wiem do dziś dnia nie mogę dojść co jest powodem, chociaż nie ukrywam jeszcze nie powiedziałem ostatniego słowa z nimi.
Czy wyjdę na prostą? Pewnie tak tylko potrzebuje czasu.

 

 

 

 

Dnia 17.05.2019 o 18:24, M3DYK napisał:

fajnie, ale ten czerwony rotor to średnio tu siedzi nawet bardzo, można było wybrać jakiś fajny odcień srebrnego co w słońcu robi duży rozp...ol, 

fota auta od tyłu super !!   

Hmm może i masz rację, nie mówię, że czerwony zostanie - na chwilę obecną z braku kasy jest jak jest. Mam też inne zmartwienia jeszcze przez co malowanie rotoru będzie przekładane w czasie. Z tego co się dowiedziałem na 3er Fest jest po prostu ciut za wąsko: jednak 8 i 9j to niej jest dużo. Chociaż do poprawy jest wiele mankamentów to jeszcze rozważam montaż lotki na klapie:
a122zwkzr.jpg

a123qrkmg.jpg

a124iuk8t.jpg


Coś się na pewno kupi, aby się kasa zgadzała.

 

 

 

Dnia 17.05.2019 o 21:41, Thepiekarz napisał:

Jeśli chodzi o 330i w compakcie e46 to jestem jak najbardziej na tak bo sam chce wsadzić ten silnik tylko że do E36 compact :)

Ale silnik wsadzać do takiej komory to mi by było wstyd.

A jeśli chodzi o rotor felg to dla mnie wiocha level expert.

W sumie M54B30 w Compactcie robi robotę to mogę przyznać, że ładnie się zbiera i nie jeden posiadacz lepszego auta według nich dostaje na starcie czy w trakcie jazdy.
Nie byłem przy tym nie mogłem tego kontrować, mogę się wstydzić, ale mogę też podziałać coś z tą komorą - nie schowam głowy w piasek, bo coś jest źle. Za pewne rzeczy trzeba ponieść konsekwencje i po prostu naprawić z czasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...