Skocz do zawartości
Lelek

[E46] Bloody Wolf by Lelek

Polecane posty

3 godziny temu, SebaE30 napisał:

Fajne graty zbierasz, wszystko idzie w dobrym kierunku ! Mam nadzieje, że te wszystkie naklejki z szyb znikną ( szczegolnie przod ) i ze wpadnie xenon ori :) 

Akurat kolejna paczka jest dla mnie kompletowana i niedługo przyjdzie. A co w niej znajdę? 

Lampki, wiązki i latarka. W planach jest dodanie oświetlenia stóp, słoneczników po montażu czarnego sufitu. A i oczywiście dobrej jakości ori znaczek na klapę mego auta.
s33i48.jpg

Tego też nie może zabraknąć w aucie.
zim1wj.jpg

Rozszerzam wersje bieda o kolejny element układanki. Uchylane szyby tylne wraz z kawałkiem wiązki oraz przyciskami, zostanie tylko dokupić dekor od Compacta EU i będzie ciekawiej. 
Do tego zostanie dodany też zestaw czujników parkowania, obecnie mam w aucie, ale robią jako tło wizualne dla dziur w zderzaku - czas to zmienić.
357nkv7.jpg

Ostatnim elementem w paczce - jest dawca pinów, bo jakby inaczej:
2mhinm1.jpg

Kolejne graty, kolejne kroki w przód - kiedyś Cię dogonię @MAREK GERMAN, heheh.

10 godzin temu, PoliniSpeed napisał:

Ha to już wiem kto tak marudził, że boczki bagażnika 10zł droższe niż na allegro :D :D Na szczęście compact poszedł jak świeże bułki ;)

Akurat boczki bagażnika z zapalniczką sam sobie wyciągałem na szrocie, więc pudło. :ph34r:

@PoliniSpeed, jak sprawy się mają? :)

Ależ to jest brzydkie ;x 

Najważniejsze, że właściciel zadowolony i dba należycie ;) Naklejki według mnie też out. Rozwiąże się sprawa z dojazdem, to koniecznie spasy. Wnętrze jak wnętrze, każdy ma swój pomysł i dobrze, że dochodzą smaczki ;)

Dnia 2.01.2019 o 19:59, SebaE30 napisał:

Fajne graty zbierasz, wszystko idzie w dobrym kierunku ! Mam nadzieje, że te wszystkie naklejki z szyb znikną ( szczegolnie przod ) i ze wpadnie xenon ori :) 

Tutaj może się uda na urodziny kupić cały zestaw xenonu, bo jadę na wycieczkę za Nim - tylko przelew wpadnie na konto.

Dnia 24.01.2019 o 09:07, Sifacil napisał:

Ależ to jest brzydkie ;x 

Najważniejsze, że właściciel zadowolony i dba należycie ;) Naklejki według mnie też out. Rozwiąże się sprawa z dojazdem, to koniecznie spasy. Wnętrze jak wnętrze, każdy ma swój pomysł i dobrze, że dochodzą smaczki ;)

Staram się dbać o mojego Compacta jak tylko potrafię. Najpierw lepsza felga i dopiero o spasach będę myśleć. Obecne BBSy są przejściowe.

Dnia 31.01.2019 o 15:05, Thepiekarz napisał:

Czekam na całość jak siadze i wtedy się wypowiem. 

Tutaj jeszcze daleka droga, w planach mam jeszcze zakup radia 2 DIN i dopiero zacznę składać to w całość, bo podstopnica, kierownica m-pakietowa, szyby tylne w elektryce leżą w domu, ale dzisiaj nie wytrzymałem i zacząłem składać sobie wnętrze na próbę. Oto efekty:

2d767t3.jpg

30hv4et.jpg

xm1sna.jpg

2zxuhbq.jpg

23lecjq.jpg

Jak wpadną wszystkie graty jakie chce do wnętrza, złożę to już na stałe w aucie Macie pomysł jak przyciemnić elementy dolne od kokpitu, by były jeszcze czarniejsze?

3 godziny temu, Piorun napisał:

Czerwony ładnie pasuje do srebra, dobry przykładem jest mka Batmana, tylko tam jednak duża rolę odgrywają fotele recaro.

Postawiłem na sportsitize, bo są w miarę wygodne. Wcześniej miałem dzielone z materiałem i przypasowały mi do pleców. Do czerwonego byłem mocno sceptyczny swego czasu, ale przekonały mnie i teraz jestem zadowolonym posiadaczem ich.

2 godziny temu, Wisnia135i napisał:

Do srebrnego dość spoko. Wrzuć poza czerwienią wzio w alcantare, ładnie by to siadło xd

Ogólnie jeszcze kminie sobie sprowadzić deskę z wersji individual, która od dekorów w górę jest w kolorze skóry a dół ciemny. Rozmowę mam nakręconą, ale to jeszcze nic pewnego - chociaż nie wiem czy nie będzie już za dużo tej czerwieni.

czerwony moze byc ale bez tych mieszków bo one są słabe - i wyżej kolega dobrze napisał, deche w alcantare i troche innych elementow i taki środek by siadł przyjemnie

10 minut temu, orzel napisał:

czerwony moze byc ale bez tych mieszków bo one są słabe - i wyżej kolega dobrze napisał, deche w alcantare i troche innych elementow i taki środek by siadł przyjemnie

Ogólnie mieszki zostały tylko naciągnięte na ramki plastikowe tak ooo bez większej precyzji dlatego wyglądają jak widać na załączonych zdjęciach. Nad wnętrzem jeszcze troszkę planuje pomyśleć, bo i tak będzie rozpruwane, że względu na dodanie wiązek na tył i kilka innych.

Przed urodzinowe zakupy:

Calutka wiązka z auta :
o797hf.jpg

Siłowniki, do uzyskania efektu uniesienia się klapy po naciśnięciu przycisku - otwarcia jej:
b8lm5t.jpg

Klapa poliftowa - jej debiut będzie mocno opóźniany, bo czekam na informacje od znajomego z Niemiec czy uda mu się ogarnąć spoiler:
iedmk3.jpg

Przewód między spryskiwaczami wraz z pompką.
nwbg8z.jpg

Manetka BC wraz z nowym modułem świateł:
2586iy9.jpg

Nowe światła o, których SebaE330 wspominał, żeby wsadzić:
33li6hf.jpg

Zaległe zdjęcie zderzaka m-pakietowego:
dpfim9.jpg

Wróciłem do domu i otworzyłem paczkę na urodziny od siostry a tam:
5d0awp.jpg

Nie mogłem wytrzymać i dzisiaj pojechałem kupić nowy sprzęt grający:
6h8guh.jpg

15zyn8.jpg

Na początku chciałbym powiedzieć, że burdel w aucie jest spowodowany, że ciągle przesuwam wyjazd auta z garażu i nie mam nawet po co sprzątać, ponieważ jeszcze nie jedną rzecz muszę wykonać w środku, np. przerzucić akumulator na tył przez co dywan pójdzie na chwilę z auta na zewnątrz.

Przed:

podstopnicavgkev.jpg

2nt8rut.jpg

Po:

podstopnicamdojff.jpg

inel2c.jpg

Rozłożenie wiązki i szukanie przewodów od PCD i xenonu udało się:

57038383_592509571262dljmd.jpg

123qw45.jpg

2ylkcig.jpg

57079768_424889684748onk0p.jpg

56702342_234452193577o5klq.jpg

Dotarły też nowe nerki:

30rw3mo.jpg

Tam gdzieś w oddali widać moje 3/4 BMW:

21m8fb5.jpg

Uzupełnianie braków w garażu:

nvd5d5.jpg

55o7r5.jpg

e03ioj.jpg

55o7r5.jpg

8z2vs1.jpg

Przymiarki nowych lamp:

14wwsag.jpg

Wstępny montaż:

orhyfp.jpg

Auto 23 kwietnia jedzie do lakiernika na malowanie: nowego zderzaka, maski i klapy tylnej oraz poprawki lakieru. Dlatego też jest bez spryskiwaczy xenon, który po prostu jest chwilowo wsadzony, by już mieć to z głowy.

Zakupiony wzmacniacz trafił do mnie:

315n24m.jpg

Audio System HX 175.4
Audiofilski wzmacniacz na komponentach marki Burr-Brown TI.
Najwyższa pólka tego wybitnego producenta wzmacniaczy Car HiFi !
4-Kanal HIGH END Hochleistungsverstärker mit Full-Mosfet Technologie Burr-Brown Vorverstärker, 1 Ohm Stereo / 2 Ohm Mono stabil, echtes "Direkt in" (RDI), stufenlose temperaturabhängige Lüfterkühlung, effizienter Analogverstärker, sehr hoher Wirkungsgrad, variabler Phaseshift von 0-360°, elegantes Design, variable und schaltbare Subsonic, HP, LP und BP Filter und Vollaktivmodus möglich, effizientes Sicherheitssystem (MWPC), extrem weitreichende Eingangsempfindlichkeit von 0,2-8 V
4x 175 Watt RMS @ 4 Ohm
4x 255 Watt RMS @ 2 Ohm
4x 500 Watt RMS @ 1 Ohm
2x 500 Watt RMS @ 4 Ohm Mono
2x 1000 Watt RMS @ 2 Ohm Mono

Udało się też kupić nadwozie wraz z budą i osprzętem do wykonania zmiany silnika pod maską. Padła decyzja na 3l benzynę / M54B30, po odebraniu auta od lakiernika - auto idzie na warsztat, więc spora liczba zdjęć może trafić tutaj z prac nad silnikiem.

Pozdrawiam
Lelek

PS. Życzę wesołych świąt i mokrego poniedziałku!

Graty, graty, graty...

Wloty powietrza na hamulce, wyciszenie drzwi i kilka pierdół pod tym:

wi4qkw.jpg

n67wjk.jpg

Kolejny graty - z racji kolejnych prac, zakupiłem szyby boczne bez folii, by ujawnić wnętrze:

s63fpj.jpg

[glow=red]M54B30[/glow] - czas start, prace zaczynamy nad nim:

vse1jr.jpg

2uynp0z.jpg

25s95k9.jpg

2lshbnm.jpg

i3c3fo.jpg

Maska była wcześniej spierdolona, auto poszlo na poprawki i oto efekt prac przy niej:

2d7d8ye.jpg

Stary zderzak, rozwaliłem - więc poszedł nowy do malowania - będzie montowany po wsadzeniu silnika, by go nie zniszczyć. Ponadto wycięte zostały miejsca pod spryskiwacze:

2yun24n.jpg

Kolejne zmiany przy aucie, przed:

2vuyg50.jpg

A teraz wygląda to tak:

34qmmbl.jpg

2 maja ruszam z uszczelnieniem silnika, zamówione są uszczelki, rolki, paski by już powoli szykować auto do dalszych prac. Czas troszkę goni, więc trzymać kciuki - kolejna dawka zdjęć, zapewne już jutro wieczorem.

Pozdrawiam.

No to lecimy troszkę z zdjęciami, części do CarAudio...

2wcmbs2.jpg

2881ekz.jpg

Kable do zasilania głośników przód już są zakupione, RCA też już będzie lada moment kładzione wraz z kablami do akumulatora - przód.

Misja reanimacja:

20rw5ue.jpg

212h3f7.jpg

6bs1.jpg

2ist5px.jpg

11htl6t.jpg

i6xoj4.jpg

244ae06.jpg

141sb41.jpg

2hfjoyh.jpg

8ygi9x.jpg

3483ntc.jpg

Jutro kolejne prace przy aucie, biorę się za przygotowanie hamulców i zacisków.

Nie do końca sam, bo robię pod okiem mechanika - ale jak widać i mi się nogi podwijają z tą śrubą o jeden obrót grzechotką za dużo i poszło się walić wszystko, ale od poniedziałku jak wymienię rolki i uszczelki pod deklem to wrócę do tej śruby, w sumie z obecnego silnika będą śruby.

40 minut temu, MAREK GERMAN napisał:

widze ze caly czas cos sie dzieje i fajnie!

powodzenia .

pozdro

Mam nadzieję, że niedługo i od Ciebie paczka do mnie zawita, bo to przyśpieszy prace :)

Akcja SERCE ciągle trwa - z racji, że robię to po godzinach i przed pracą...

2r3jluh.jpg

214edt4.jpg

fctbes.jpg

2rxdw1d.jpg

15x3c50.jpg

Stan rolki na pompie wspomagania też wiele do życzenia dał, ale wcześniej już nowa została zamówiona:

IMG]http://i63.tinypic.com/2h4gwzt.jpg[/IMG]

i1cfmt.jpg

730a6t.jpg

Anglicy chyba nie dbają o silniki ten strasznie zasmażonym olejem był pokryty, troszkę poczyściłem co się dało i zostanie od razu z wejścia płukanka zrobiona:

21kkvi8.jpg

Hamulce zostały rozebrane, rozdzielone, ale z braku kasy - pomaluje i oczyszczę je sam - wolę kupić nowe tarcze i klocki niż dać w proszek, bo nie wyrobię finansowo.

2meuwle.jpg

Zastanawiałem się czym mnie jeszcze te M54B30 zaskoczy, przyszła kolej na świecie i kolejne zaskoczenie:

2tc7t.jpg

Przy wyjmowaniu świec zastanawiałem się co za pajac tak zrobił, świece pozalewane dość mocno, do tego zużyte i 2 tylko takie jak powinny być, jak to chodziło? Nie wiem, ale w moich rączkach te serduszko będzie miało raj.

28u3680.jpg

2w3b6gi.jpg

Rolki powymieniane co potrzebowały tego, paski pozakładane. Także zostało wykręcić jeszcze tą śrubę co urwałem i można kombinować dalej.

2llhmk3.jpg

Zostało dobrze wypucować plastiki u góry jak jeszcze poprawić jakość silnika na dole i będzie przekładka w tym tygodniu. Jutro już zaprowadzam Compacta i jak się uda to wyjedzie silnik z auta. Nieszczęsne N42B18 - olej do płukania, filtry już zamówione.

A w domku czekała niespodzianka, której mi brakowało w moim zestawie nowego serduszka:

5c0wmq.jpg

Kolejna sesja zdjęciowa z prac, już niedługo ! :)