Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście ja bym się nie  bawił w LGBT.... Tylko  poszedł bym w  grafit i by to dobrze  siadło. Ani nie za ciemno ani nie za  jasno i do srebrnego auto dobrze by pasowało. Co do lampy sprawdzałeś czy nie  trzeba  zakodować? Bo z tego co ja się zorientowałem to podobno tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lapka666 napisał:

Czerwony, żółty jaki jeszcze? Macie fantazję...

Auta malują w takie kolory, to i felgi można.

A tak na serio to:

1:0 dla mnie, łykłeś ;-)

 

Przemaluj to na jakiś stonowany kolor bo trochę Toruń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Zbieranie, zbieranie, zbieranie - to jest nałóg...

 

 

 

 

Ostatnio wpadły - lusterka AC Schnitzer, europejskie:

34zejfh.jpg

34zejfh.jpg

Troszkę pracy z Nimi będzie, bo się utlenia pod lakierem, ale lakiernik na bank mi to ogarnie... No i szkiełko w kiepskim stanie na jednym, ale coś się zaradzi na to.

 

 

 

 



Udało się też dorwać w fajnych pieniądzach felgę dojazdową 17 calową, której mi brakowało w aucie:

37b3kk4.jpg

36kqjug.jpg

Żaden rarytas, ale zawsze pewniejsza jazda z kołem zapasowym niż bez niego...




 

 

 

 

Ponadto co może być dziwne udało mi się nabyć też tłumik końcowy Eisermann'a dedykowane do Compacta 325ti:

381fky7.jpg

39byjfe.jpg

409okzy.jpg

41a2jqc.jpg



Także poczeka on na swój debiut, bo jeszcze jest plan na wcześniej...









Trzy zdjęcia z ostatniego zlotu na jakim byłem wraz z Atosem...

424sjhk.jpg

43c0jfz.jpg

44jkj7m.jpg




 

PLANY NA NAJBLIŻSZY CZAS?
- Lotka z pakietu Zender, wstępnie po 10 sierpnia powinna być u mnie.
- Progi zewnętrzne do wymiany oraz pomalowanie w jednolity kolor.
- Radio 2DIN na Androidzie
- Dorzucenie elektrycznych szyb
- Dorzucenie grzanych dup
- Dorzucenie PCD
- Wyciszenie auta: drzwi, boczki tylne i może pod kanapą na początek 
- Montaż CarAudio
- Zakup zestawu układu wydechowego w HTT wraz z katami i baranami
- Zakup poliuretanów
- Zakup betonów 
- Zakup wahaczy regulowanych tył
- Lusterko środkowe od M3
I kilka innych prac, które zawsze przychodzą mi na spontanie do głowy.

Także pracowita jesień-zima-wiosna się szykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lapka666 napisał:

No no. Dojazdówki jako mod na syndykacie jeszcze nie widziałem odkąd tu jestem... czyli od 2008 roku. Jesteś pierwszy. Brawo :mrgreen:

Dojazdòwka w 17" to rarytas, 300-400 zł trza wywalić a dostajesz koło od rowera. Jednak dobrze że na syndykacie dbamy o każde szczegóły w naszych autach. To  się chwali.:D;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lapka666 napisał:

No no. Dojazdówki jako mod na syndykacie jeszcze nie widziałem odkąd tu jestem... czyli od 2008 roku. Jesteś pierwszy. Brawo :mrgreen:

Każdy modzi na tyle ile pozwalają fundusze. Ja kibicuje nawet takim małym zmianom. Ważne że do przodu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lapka666 napisał:

No no. Dojazdówki jako mod na syndykacie jeszcze nie widziałem odkąd tu jestem... czyli od 2008 roku. Jesteś pierwszy. Brawo :mrgreen:

Nie traktuje kupna felgi dojazdowej jako modyfikacji auta a po prostu kolejny zakup, który planowałem wcześniej. Dla Ciebie to nic a dla mnie to następny jakiś malutki krok w przód.

 

5 godzin temu, Bartek.P napisał:

Dojazdòwka w 17" to rarytas, 300-400 zł trza wywalić a dostajesz koło od rowera. Jednak dobrze że na syndykacie dbamy o każde szczegóły w naszych autach. To  się chwali.:D;-)

Po zrobieniu swapa, obecnie wakacje i wyjazd na kilka dni to jednak znalezienie 300 złotych wolnych w portfelu też było dla mnie lada wyzwaniem. Staram się o każdy detal, równie dobrze mogę kupić nowe znaczki BMW na maskę i klapę a zdjęcie wrzucić gdzieś pomiędzy to przegapione będzie. 

 

4 godziny temu, feconi napisał:

Każdy modzi na tyle ile pozwalają fundusze. Ja kibicuje nawet takim małym zmianom. Ważne że do przodu. 

 Na chwilę obecną pozwolił mi na zakup tłumika końcowego Eisermann'a, który znaleźć na rynku dedykowanego jeszcze pod Compacta graniczy teraz z cudem, szukałem go bardzo długo i miałem czasem ochotę z ebaya zamówić gdzie koszty byłby spore. Do tego lusterka AC Schnitzera też trafić jest trudno. Wystarczy zapytać Marka o dostęp do części właśnie do modelu E46 Compact, ale tak jak wyżej pisałem to zostało przegapione. Dla mnie każdy zakup jest sukcesem, kolejnym krokiem w przód - bo i budżet jest teraz mniejszy, ale mam chęci i ochotę działać non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lapka666 napisał:

To był pozytywny żart Lelek :-P Ja niestety nie jestem kibicem compactów. Dlatego nawet nie będę komentował ale wrzuta z zapasem jak to się mówi: "make my day".

Ten samochód jest specyficzny pod względem oceny - nawet jak go ktoś zrobi naprawdę solidnie to i tak będzie ostatni argument: lampy, compact i ch** za przeproszeniem :D 

Także z uśmiechem na ryju trzeba iść dalej w świat modyfikacji i zgermanizować bardziej te brzydkie kaczątko :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uważam że jak ktoś ma łeb na karku to czy z E46 czy z E36 Compact można zrobić gruby project który może rozpie..alać scenę i jest tutaj na forum kilka przykładów.

A ty Lelek działaj dalej bo idziesz w dobrym kierunku ale masz jeszcze trochę pracy. :)

A i jeśli będziesz robił wygłuszenia to polecam firmę https://www.bitmat.pl/ ja od nich brałem do swojego auta tak więc polecam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Thepiekarz napisał:

A ja uważam że jak ktoś ma łeb na karku to czy z E46 czy z E36 Compact można zrobić gruby project który może rozpie..alać scenę i jest tutaj na forum kilka przykładów.

A ty Lelek działaj dalej bo idziesz w dobrym kierunku ale masz jeszcze trochę pracy. :)

A i jeśli będziesz robił wygłuszenia to polecam firmę https://www.bitmat.pl/ ja od nich brałem do swojego auta tak więc polecam. :)


Pod względem E36 Compact scenę BMW rozwali Krystian a ma wyjechać na drogi w 2020 roku z tego co mi wiadome i naprawdę zrobi niezły show. 
E46 Compact jest trudniejszym modelem do zrobienia, najciekawszą przemianę zrobił Marek chociaż też pewnie gdzieś podpatrywał. Sam wiem, że jeszcze sporo pracy mnie czeka przy moim aucie, na dodatek bardzo wiele razy zmieniam koncepcje, ale powoli krok po kroku dojdę do wyznaczonych celów. Także jedno jest pewne nie poddam się.

Co do mat? Jeszcze mam troszkę czasu na ich wybór, ale dostałem namiar też na typa co w tym siedzi i mi doradzi na pewno a CarAudio zacznę budować dopiero jak zrobię:
- elektyczne szyby tylne, bo muszę się wpinać w kostkę w drzwiach 
- zakupię radio 2DIN na Androidzie, bo mi go brakuje.

Także jeszcze nie jeden komentarz z mojej strony będzie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to popatrzyłem tylko zderzaki, malowanie nic więcej, wszystko inne robiłem po mojej myśli!także Wy przecieranie szlaki, ale ja i tak kibicuje każdemu co się podejmuje zrobić dobrze ta bryle, ja poszedłem w germana bo dla mnie to jedyny słuszny styl do tuningu aut!

 

Pozdro

 

Ps. Dobrze lecisz z tematem i rób tak dalej , inni nie robią nic a piszą tylko 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, MAREK GERMAN napisał:

Szczerze to popatrzyłem tylko zderzaki, malowanie nic więcej, wszystko inne robiłem po mojej myśli!także Wy przecieranie szlaki, ale ja i tak kibicuje każdemu co się podejmuje zrobić dobrze ta bryle, ja poszedłem w germana bo dla mnie to jedyny słuszny styl do tuningu aut!

 

Pozdro

 

Ps. Dobrze lecisz z tematem i rób tak dalej , inni nie robią nic a piszą tylko 

Miałeś okazję wymienić ze mną kilka poglądów na temat tej bryły i pewnie zauważyłeś już, że nie chce robić duplikatu Twojego auta a po prostu zrobić coś  zgermanizowanego, ale po mojej myśli. Stąd będzie inny motyw troszkę auta, mniej więcej plany znasz. Chociaż nie ukrywam z felgą poczekam do wiosny a od niej będzie wiele zależeć jak to auto po prostu usiądzie w nowych butach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłość do Compacta to trudna miłość. Czasami człowiek zbacza i maluje rotor z desperacji :D  Ale później wraca wszystko na swoje tory więc Patryk idzie w dobrym kierunku. Od siebie dodam że auto bardzo dobrze się prezentuje na tle innych aut i mimo tej dziwnej bryły i zrypanych oczek na buźce na prawdę cieszy ryja widząc je w lusterkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Thepiekarz napisał:

Jeśli mówisz o tej czarnej to wiedziałem na GF18 i niestety było wiele niedociągnięć najbardziej we wnętrzu.

51733878_806919969646974_861431747782167

 

 

No to masz bardzo stare spostrzeżenie na te auto. Krystian przestał nim się poruszać, by dokończyć swoje plany. Zamknął się w garażu i dokończył wszystko w środku, dopieścił zewnątrz i nowe koło kupił, ale nic nie zdradzę więcej, będzie grubo!

 

 

6 godzin temu, atos1987 napisał:

Miłość do Compacta to trudna miłość. Czasami człowiek zbacza i maluje rotor z desperacji :D  Ale później wraca wszystko na swoje tory więc Patryk idzie w dobrym kierunku. Od siebie dodam że auto bardzo dobrze się prezentuje na tle innych aut i mimo tej dziwnej bryły i zrypanych oczek na buźce na prawdę cieszy ryja widząc je w lusterkach.

Dzięki, Łukasz za te miłe słowa. Twoją kozę też bardzo miło się ogląda, ale teraz jeszcze lepsze widoki będziesz mieć jak Ci dostarczę element po jaki dziś jadę! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.07.2019 o 14:31, Lelek napisał:

No to masz bardzo stare spostrzeżenie na te auto. Krystian przestał nim się poruszać, by dokończyć swoje plany. Zamknął się w garażu i dokończył wszystko w środku, dopieścił zewnątrz i nowe koło kupił, ale nic nie zdradzę więcej, będzie grubo!

No to jeśli będzie okazja zobaczyć to auto na żywca ponownie to się obczanij czy nie dociągnięcia które miało to auto we wnętrzu  i kuły masakrycznie w oczy zostały poprawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2019 o 17:54, Thepiekarz napisał:

No to jeśli będzie okazja zobaczyć to auto na żywca ponownie to się obczanij czy nie dociągnięcia które miało to auto we wnętrzu  i kuły masakrycznie w oczy zostały poprawione.

Sam jestem ciekawy efektu końcowego, bo ustawiłem się wstępnie z nim na zlot w 2020 roku. Mam nadzieję, że to co zrobił wraz z nowym kołem przypasuje ludziom, ale serca i kasy poszło mnóstwo w projekt i ma totalnie indywidualnie zrobione auto pod siebie. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mała aktualizacja tematu.



Wyleciała wlepa z przedniej szyby o, której tak często mi wspominaliście:

z6kgkqu.jpg





Brakowało mi swego czasu zaślepki na silniku i jak tylko natrafiła się okazja to kupiłem:

z2q5j93.jpg





Jednym z ostatnich zakupów był ten dłuuuugi element - aj, na długość całego Opla Zafira. czytaj progi, spinki do progów i uszczelki do drzwi:

z7p9jwg.jpg




 

W ostatnim czasie też udało mi się zakupić lotkę z pakietu Zender, ciut inna niż u Marka, ale nacieszy oko jak naprawię ją z lewej strony:

z5srjyu.jpg

z490kno.jpg

z3j3j3l.jpg




Na chwilę obecną jestem taką myszką, która gromadzi rzeczy na sezon zimowy, by podziałać:

z1nakvi.jpg





A niedługo kolejne zmiany tym razem planuje już coś na aucie porobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni spontaniczny wypad pod Warszawę skutkował zakupami - także trafiło kilka kujących mnie w oczy gratów:

68473225_23554054747010k21.jpg

68872174_365770037435lmkb4.jpg

69460371_2546475878739ckwv.jpg




69215654_361271404790anjrv.jpg


Nowy zbiornik na płyn do spryskiwaczy na dniach zostanie pomalowany na czarno...
 

 

 

Szykuje lekką zmianę wizualną dlatego zakupiłem pomarańczowe kierunki:

69311537_369007117331f1k30.jpg

68388192_2625153544374xjji.jpg





Jedno zdjęcie zrobione kalkulatorem...

68466498_44241554634931jsw.jpg






Nowy zakup - uparłem się na xenon i musi trafić do auta:

68936528_24209350881430kob.jpg




I cyk, działa!

68363161_46544296430813ksb.jpg

68693449_470034123579xdk75.jpg



Jakby ktoś chciał związku z starymi lampami - mam 3 przetwornice do sprzedania, w tym dwie nowe. Kupione.




Czekam również na paczkę z ASO, ale może to jeszcze potrwać troszkę czasu - obstawiam, że nie mają produktu na stanie u siebie. W czwartek znowu mam zaplanowaną wycieczkę pod Radom, postaram się zdać relacje jak tylko wrócę z wycieczki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miała być relacja wczoraj niestety padłem na ryj wczoraj po trasie, pracy przy zawieszeniu w dość dziwnych warunkach, bo wszystko na ziemi i tyle co na bloczkach auto podniesione, ale mniejsza z tym - czasem pasja wymaga poświęcenia...



 

 


Paczki z ASO są przerażające, będąc w drugiej pracy dostaje telefon, że co ja zamówiłem, że ta paczka jest większa ode mnie i ciekawe kto ją wniesie na górę - już miałem dziwne wrażenie, że będę musiał się urwać z roboty, ale kobieta zaniosła ją na 4 piętro, heheh.

68659250_382975259080naj5c.jpg

 



A oto zawartość zakupów pierwszych jak na razie w ASO:

68736483_498460834044jlkc6.jpg


68804899_511677066313kbje6.jpg


68781725_782690442199i2kyd.jpg


 

 


Przy okazji jeszcze wpadły innym kurierem wycieraczki, bo miałem dość swoich...

68932727_17218616946280jtk.jpg








A teraz sektor złomowisko - dlaczego? Po co? Już tłumaczę na wstępie... Kompletuje drugie zawieszenie dla siebie, które poleci w piasek, proszek a później w przerwie zimowej zostaną wbite tulejki poli w miejsce starych taki jest wstępny plan jedynie może się zmienić poli na zwykłe, ale na chwilę obecną jestem za zestawem poli pod całym autem... Także brakuje mi jeszcze tylko tylnego mostu od Compacta + tylnego stabilizatora też z Compacta.

68751375_483169928899xzkq5.jpg

68756823_368363850524cqklp.jpg

69084557_24940746839816jqp.jpg

68782513_211746621521ank4r.jpg

68996900_397894604078rikuu.jpg

68676371_437576920191uukmp.jpg

69302262_523986118370ghkvc.jpg

69141741_439712456619htjep.jpg

69662520_174125016935kykti.jpg


Przy okazji postawiłem jeszcze na stabilizator przedni od 3 litrowego disla, bo jest grubszy od benzyniaka. Doszła też osłona pod silnik R6, której mi brakuje. Także już wstępnie ugaduje temat z osobą co mi zrobi to wszystko na tip top. 



 



I, żeby nie było teraz też przy demontażu brałem i segregowałem każdą śrubę... Dlaczego? Będzie ocynk do tego wszystkiego....

68796218_117073270647v4k9t.jpg

69015419_526717691403ghje4.jpg

69164035_352081735734a0jq5.jpg

69222089_242147736127c7kon.jpg

69421973_678048242699zwkde.jpg

69469576_4987817575727wkqw.jpg

69105809_421497478466iajde.jpg


Teraz tylko czas na kupno jeszcze: tylnego mostu oraz stabilizatora oraz sprowadzenie drugiego zestawu zacisków, by oddać jeden do malowania a drugi trzymać na aucie do czasu zmiany w aucie. Trzymajcie kciuki bym się zebrał w niedługim czasie na wybijanie tulejek wszystkich oraz wypalanie gum, by metale z nich przygotować do poli o ile się na nie uprę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...