Skocz do zawartości

[E46] Compact by Lelek


Lelek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.
Przedstawiam Wam swojego E46 Compact, zapraszam do siebie:

========================================

Vehicle information

========================================

VIN: WBAAT51070FW36416

Type code: AT51
Model: 316TI (EUR)
E-F-R series: E46 5
Series: 3
Type: COMP
Steering: LL
Doors: 3
Engine: N42
Displacement: 1.80
Power: 85 (116 hp)
Drive: HECK
Transmission: MECH
Paint code: 354 - TITANSILBER METALLIC
Upholstery code: H2AT - STOFF INTERNATIO
Prod.date: 2002-08-27


Sports leather steering wheel
ITS - Head airbag
Alarm system
Rear window wiper
Smoker package
Armrest front
Fog lights
Automatic air conditioning
Kilometre speedo
On-board computer
CD player
Radio BMW Business (C43)
White direction indicator lights
Battery master switch
Language version German
Dealer List Europe
Omission of non-combined operation
Operating instructions, French


Co się zmieniło w moim aucie?
Auto jest budowane z czystej serii, zostało kupione z bitymi drzwiami, odcieniami lakierów, 15nastkach, welurowym wnętrzem. Auta troszkę nieaktualne, bo do auta wpada nowe wnętrze - bordowa skóra wraz z czarnym wykończeniem. 
Został dołożony gwint, felga BBS RS744/745, samochód został pomalowany na początku tego roku. 

Co dalej? Pomysłów na auto mam jeszcze wiele, po prostu chwilowo mam kryzys finansowy, więc stoję w miejscu... 
Na pewno wpadnie nowe serduszko, wykończenie wnętrze, dopracuje mój zamysł na nowy sezon i postaram się zrobić coś na poziomie.

Pytam na razie, czy idę w dobrym kierunku.
 

 

1sckhc.jpg

24mkrf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lelek no to teraz zaskoczyłeś :D No ale gratki galerii, postęp mimo wielu przeszkód jest ogromny, w sumie śledzę temat od dawna i jestem na bieżąco. Wiem, że lipy nie będzie :) Środek kocham i zazdroszczę, ale pamiętaj że to galeria więc im więcej fotek tym lepiej :P Więc siadaj chłopie i uzupełniaj ;) No i cieszę się że i swój wkład mogłem tutaj mieć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2018 o 00:01, MAREK GERMAN napisał:

Ja widzę co nie co, pokaż środek 

 

Pozdro

4fvk2u.jpg

 

 

 

Nowa kierownicą też czeka:

55okki.jpg

 

 

W środku na pewno jeszcze dojdzie radio 2DIN,  do tego wszystkiego planuje na dniach zamówić sobie podstopnice M,  odnowić jak czas pozwoli czarną podsufitke // ostre czyszczenie //.  Rozciągnąć przewody do podświetlenia pod makijaż + pod stopy.  Rozważam dodanie jeszcze system hi-fi w boczki przód i tył oraz zmienić głośniki.

Jak dokończę wnętrze na pewno będą zdjęcia.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Sezon 2018 rozpocząłem dość późno przez problemy z malowaniem autem, ale wyjechałem i kilka imprez BMW odwiedziłem.

Wiem, wiem kierunki przednie mi przeciekają - to wina źle sklejonych plastików jak tylko dojdą jakieś fundusze na bank będę zamawiać nowe kierunki tym razem z pomarańczową bańką.
Jest kilka detali do wymiany takich jak zderzak przedni, który dostał troszkę ode mnie przy nauce jazdy na gwincie, ale mogę dodać od siebie, że nowy już czeka na montaż i będzie zrobiony na gładko, by tablice rejestracyjną wozić na magnesach a na zlotach po prostu ściągać do tego dojdą nowe ślizgi na przód, bo przez to mi zderzak odstaje z przodu. Na dodatek prawdopodobnie opony z przodu pójdą jeszcze na tył a na przód padną jeszcze z mniejsze, by uzyskać lepszy efekt


Do tego wszystkiego zastanawiam się nad powrotem do:
czarnej wstawki przy lampach + czarnych obudowach lusterek
lun
czarnej wstawki przy lampach i srebrnym lakierze na obudowie.
Na pewno jeszcze będę walczył z lampami i kombinować z uzyskaniem czerni - już na testach u mechanika mam nowy zestaw lamp, krzyże...


49023128_323643445150p5j4v.jpg


49686175_362955254282jhk8z.jpg

 

49005458_209509594053tzjz6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2018 o 00:29, Scrat napisał:

@Lelek no to teraz zaskoczyłeś :D No ale gratki galerii, postęp mimo wielu przeszkód jest ogromny, w sumie śledzę temat od dawna i jestem na bieżąco. Wiem, że lipy nie będzie :) Środek kocham i zazdroszczę, ale pamiętaj że to galeria więc im więcej fotek tym lepiej :P Więc siadaj chłopie i uzupełniaj ;) No i cieszę się że i swój wkład mogłem tutaj mieć :) 

Znasz mnie już na tyle dobrze, że wiesz o tym, gdy coś zacznę to będę szedł do tego uparcie krok po kroku - jeszcze nie jedna debata na temat czy to pasuje do auta i czy nie zjebie ( przepraszam za słownictwo ) wizerunku auta będzie miała miejsce.





10qskki.jpeg

9dmki1.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

138vkp0.jpg

 

 

143sj72.jpg

 

 

15ifkrc.jpg

 

 

16gxkxi.jpg

Bardzo wiele się nasłuchałem na temat Compacta, że to nie jest BMW, że już dawno powinienem to sprzedać i przestać inwestować. Z każdym miesiącem zdaje sobie sprawę, że robię coś innego - nie idę za tłumem, wybrałem bardzo trudny model auta do zrobienia i z każdą decyzją zostawiam coraz mniej do powiedzenia "pasjonatom", "znaffcom" i innym osobom, którzy znają się za osoby mądre. Wielu z Was nie zmieni zdania na temat Compact'a, ale też wielu z Was zrozumie ile serca, pracy, kasy poszło w zmodyfikowanie tego autka. Compact'ów zadbanych tak naprawdę będzie coraz mniej przez to, że ludzie się poddają na początku po falach nienawiści do tego modelu - trzeba jednak zrobić kilka naprawdę ładnych egzemplarzy, by nie zaginął o nich słuch. Miłej niedzieli! :)

 

 

 

17xsk90.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim to nie pisz postu pod postem a co do auta to ja należę do tego grona ludzi którym ABSOLUTNIE nie widzi się bryła compacta. Owszem Marek pokazał że można z tego modelu zrobić coś schludnego i ciekawego ale mimo wszystko ja się nigdy nie przekonam do 3/4 bmw :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lelek napisał:

Znasz mnie już na tyle dobrze, że wiesz o tym, gdy coś zacznę to będę szedł do tego uparcie krok po kroku - jeszcze nie jedna debata na temat czy to pasuje do auta i czy nie zjebie ( przepraszam za słownictwo ) wizerunku auta będzie miała miejsce.

Zawsze służę pomocą B) Wiadomo, że compacty zawsze będą miały pod górkę ale już niejedna osoba udowodniła że z kompota da się zrobić coś :) 

 

A i tak btw. edytuj posty i wszystko wrzucaj w jednym bo się ktoś czepi :P O już :D 

 

1 minutę temu, atos1987 napisał:

P.S.

Zderzak przód jakoś dziwnie spasowany albo mi się wydaje...

czytamy a nie tylko oglądamy obrazki :arrow:

1 godzinę temu, Lelek napisał:

Jest kilka detali do wymiany takich jak zderzak przedni, który dostał troszkę ode mnie przy nauce jazdy na gwincie, ale mogę dodać od siebie, że nowy już czeka na montaż i będzie zrobiony na gładko, by tablice rejestracyjną wozić na magnesach a na zlotach po prostu ściągać do tego dojdą nowe ślizgi na przód, bo przez to mi zderzak odstaje z przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2018 o 10:44, atos1987 napisał:

Przede wszystkim to nie pisz postu pod postem a co do auta to ja należę do tego grona ludzi którym ABSOLUTNIE nie widzi się bryła compacta. Owszem Marek pokazał że można z tego modelu zrobić coś schludnego i ciekawego ale mimo wszystko ja się nigdy nie przekonam do 3/4 bmw :) 

 

Czeka mnie przede wszystkim jeszcze nauka i zapoznanie się z panującymi zasadami.
Są gusta i guściki, więc ABSOLUTNIE nie zmuszam Cię do akceptacji bryły Compact'a. Hmm, ale skoro nie lubisz jej bryły to oceniaj zakres prac przy nim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się ciekawie ale auto aż się prosi o większą glebe i dobre spasowanie bo na razie jest trochę KIPESKO.

I jeszcze dodam coś do siebie jeśli chodzi o COMPACT-a uważam że z tych aut można zrobić dobry GNÓJ czy to z E36 czy E46. Sam jestem posiadaczem E36 Compact i właśnie jest fazie budowania i nie uważam że to jest strata czasu oraz kasy w tą budę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.12.2018 o 11:04, Thepiekarz napisał:

Zapowiada się ciekawie ale auto aż się prosi o większą glebe i dobre spasowanie bo na razie jest trochę KIPESKO.

I jeszcze dodam coś do siebie jeśli chodzi o COMPACT-a uważam że z tych aut można zrobić dobry GNÓJ czy to z E36 czy E46. Sam jestem posiadaczem E36 Compact i właśnie jest fazie budowania i nie uważam że to jest strata czasu oraz kasy w tą budę.

Mieszkam na wsi przez co mam troszkę przewalone pod względem spasowania wszystkiego, wjazd do garażu mam praktycznie na styk, że zostaje mi z cm zapasu, między progami a wylanym betonem na wiosnę - będę rozszerzać wyjazd by móc zejść i później zostanie brama od zjazd z kostki - niestety realia mnie troszkę zmuszają do tego co mam. Chociaż już analizowałem dalsze kroki jakie mogę podjąć w sprawie zejścia jeszcze bardziej w dół.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początek jest ok, jest parę życzy do poprawy ale widać że jesteś tego świadom a jak nawet nie to chłopaki nagromadzenie cie na dobrą drogę. Compact też mi nigdy nie podobał się wizualnie ale już nie raz się przekonałem że Dobry Compact Nie Jest Zły.  Dlatego Ja od siebie życzę wytrwałości i zapału w budowie auta. Powodzenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę Cie zrozumieć jeśli o spasy chodzi bo ja np mieszkam w Warszawie ale w miejscu gdzie nie mam wjazdu do posesji zrobionego jak należy tylko musze cześto wjeżdzac pod krawężnik (przez co u mnie odpada całkowicie montaż gwintu) . 

A tak po za tematem , jesteś z Węgrowa ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, atos1987 napisał:

Mogę Cie zrozumieć jeśli o spasy chodzi bo ja np mieszkam w Warszawie ale w miejscu gdzie nie mam wjazdu do posesji zrobionego jak należy tylko musze cześto wjeżdzac pod krawężnik (przez co u mnie odpada całkowicie montaż gwintu) . 

A tak po za tematem , jesteś z Węgrowa ?

Jestem z okolic Węgrowa,  akurat u mnie ostatnio położono kostkę a co za tym idzie zrobili jak na złość krawężniki,  które tylko irytują i nie pozwalają na zejście niżej. 

 

 

16 minut temu, Bartek.P napisał:

Początek jest ok, jest parę życzy do poprawy ale widać że jesteś tego świadom a jak nawet nie to chłopaki nagromadzenie cie na dobrą drogę. Compact też mi nigdy nie podobał się wizualnie ale już nie raz się przekonałem że Dobry Compact Nie Jest Zły.  Dlatego Ja od siebie życzę wytrwałości i zapału w budowie auta. Powodzenia. 

  Jestem świadomy tego co jest w tym aucie i nie będę owijać w bawełnę.  Jestem typem osoby,  która nie lubi się podporządkować zasadom i na pewno zostaną jakieś cząstki mojej osobowości.  Postaram się nie zejść na złą drogę :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Sebolx napisał:

Siemanko, tak czułem, że założysz tu galeriez:grin: masz bardzo dużo pomysłów i napewno cie tu dobrze pokierują, ale musisz przyjąć pewne zasady, sam się przekonasz. Powodzenia, będziemy przecież się czasami widziec 8)

Na wiosnę wyjadę pewnie,  bo muszę tylko auto od mechanika przeprowadzić na kwadrat do siebie - silnik trzeba złożyć,  bo jeszcze nie jest czas na swapa. Na dodatek kilka drobiazgów jest do zrobienia w aucie,  które chce poprawić i dopracować.  Wszędzie gdzieś wsadziłem rączki i po zaczynałem a nic nie skończone jest :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Lelek napisał:

Jestem z okolic Węgrowa,  akurat u mnie ostatnio położono kostkę a co za tym idzie zrobili jak na złość krawężniki,  które tylko irytują i nie pozwalają na zejście niżej. 

 

 

  Jestem świadomy tego co jest w tym aucie i nie będę owijać w bawełnę.  Jestem typem osoby,  która nie lubi się podporządkować zasadom i na pewno zostaną jakieś cząstki mojej osobowości.  Postaram się nie zejść na złą drogę :)

 

 

Nikt ci nie każe się podporządkować. Auto robisz przede wszystkim dla siebie.  Tylko jak kolega Sebolx ci napisał.  Musisz przyjąć pewne zasady które tu panują. Jeśli trochę zboczysz to forum szybko cie o tym poinformuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Bartek.P napisał:

Nikt ci nie każe się podporządkować. Auto robisz przede wszystkim dla siebie.  Tylko jak kolega Sebolx ci napisał.  Musisz przyjąć pewne zasady które tu panują. Jeśli trochę zboczach to forum szybko cie o tym poinformuję. 

Okej, w razie problemów z moją osobą,  proszę o prostowanie mnie w wiadomościach prywatnych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...


Dzisiaj doszły kolejne paczki do mnie a dokładnie do mechanika gdzie auto chwilowo stoi.
Dotarła jak poniżej widać półka na tył z schowkiem, od pewnego czasu miałem na nią zajobca i spełniłem swoją zachciankę. Komponuje się dość ładnie - odnowię w wolnej chwili.

18e4k2m.jpg



Z braku xenon a po części braku odpowiedzi od osoby, która ma kompletny postanowiłem nie stać w miejscu i zakupiłem kierunki przednie z pomarańczową bańką - bardzo trudno dostępne na rynku części do Compacta. Jutro postaram się zdjęcia zrobić lepsze.

20cnkzy.jpg

 

 

 

Efekt końcowy:

192n7jxg.jpg

 




Czekam na kolejne paczki, jutro może coś z rana wpadnie, bo czekam na dwie paczki jeszcze mniejsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie paczki przed świętami zatargały mi na garaż.

 

*************************************


Podstopnicę co prawda używaną, ale nie jest w tragicznym stanie.

22qlkmk.jpg



23n5jyi.jpg

*************************************

Boczki wraz z gniazdem zapalniczki, będzie montowane po przeniesieniu akumulatora do tyłu.

216yjue.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...