Skocz do zawartości

[E28] 528i Turbo White Sensation


kalbi

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Przy e28 ciągle coś się dzieje. Z rzeczy ważniejszych felgi Rondell zostały sprzedane, pojechały za granicę do e36. Zakupiłem O.Z Ultraleggra 17x8j które pojechały od razu do odnowienia w czarnym proszku na to opona 225/45/17 do tego czarne wentyle i odważniki. Wymieniłem również grill i nerki na oryginalne bo miałem w zamienniku i średnio wyglądały. Nerki pomalowałem na czarno. Co do zmian pod maską to wpadło MBC do regulacji doładowania oraz został rozwiercony zawór WG. Auto zostało zmierzone hamownią drogową i pokazało ponad 270km i 500nm myślę, że jeszcze kilka poprawek i 3 z przodu powinna strzelić. Zerwałem też te nieszczęsne progi udało się zakupić M Technikowe. Na zdjęciach pierwsze przymiarki na taśmę jak to wygląda na aucie. Obecnie zacząłem rozbierać środek do wymiany tapicerki na boczkach itd. oraz auto jest wybebeszane pod prace blacharskie. 

Kilka fot : 

26804587fe25b118med.jpg

e35aba5b7af52debmed.jpg

b1e6b541dd91c88fmed.jpg

7875065569e15bfdmed.jpg

2ee8c34fe79b00d6med.jpg

3ab01d3c4d078a78med.jpg

5628ef8abf1b6ccemed.jpg

d16f84cf9b3f29a0med.jpg

783bd7107f6e8d19med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kalbi zmienił tytuł na [E28 528i] BMW e28 Turbo White Sensation
W dniu 19.11.2020 o 08:16, BartoszzG napisał:

czekam aż felga zostanie założona na auto. auto będzie miało lekko torowy klimat, do modyfikacji mechanicznych fajne uzupełnienie :)

Kto powiedział, że felgi nie są na samochodzie ? :D

Ultraleggery już dawno założone jeszcze ze starymi dekielkami. Właśnie w taki klimat chcę iść z autem. Ewentualnie dokupi się kiedyś drugi komplet 3tlg.

 

16 godzin temu, Wisnia135i napisał:

No jak 3 z przodu będzie to fajnie będzie ^^  tym bardziej w takim aucie jedynie co do tych felg mam pewne  zastrzeżenia czy aby napewno to w miare siądzie ale to się zobaczy jak już je wsadzisz

Auto fajnie jedzie i czuć niuta na plecach na obecną chwilę moc jeszcze mi starcza. Zdjęcie słabej jakości robione z telefonu na szybko i progi nie pomalowane itd e28 w grudniu oddaje do poprawek blacharskich/lakierniczych ... bmw ogólnie jest w czasie budowy na przyszły sezon. 

a3cd3f0db7a3c251med.jpg

16 godzin temu, Łukasz ///3 napisał:

obstawiam allegro gdzis widziałem kiedys 

aliexpress :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, BartoszzG napisał:

no i dla mnie rewelacyjnie to wygląda. następne auto będę robił tak samo, na co dzień 1tlg z mięsem a w garażu drugi kpl 3tlg żeby na zlocie auto ładnie stało :)

No jest to zawsze  jakaś opcja z minusów co zmiana  kół i regulacja gwintem to powinno się jechać na ustawienie geometrii :-P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Wisnia135i napisał:

 

a tam, ja już mam plan w głowie. 3tlg zbudowane pod auto gwint ustawiony pod koło skręcane, kąty po 2-3* nie więcej, a na codzień 1tlg rozmiar mniejsze i na średnicy i na szerokości. po zmianie kół zbieżności ruszać nie trzeba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BartoszzG napisał:

a tam, ja już mam plan w głowie. 3tlg zbudowane pod auto gwint ustawiony pod koło skręcane, kąty po 2-3* nie więcej, a na codzień 1tlg rozmiar mniejsze i na średnicy i na szerokości. po zmianie kół zbieżności ruszać nie trzeba :)

No chyba że, tak to sobie policzyłes to wtedy nie trzeba  nic ruszać :) zjeść ciastko i mieć ciastko ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Wisnia135i napisał:

No chyba że, tak to sobie policzyłes to wtedy nie trzeba  nic ruszać :) zjeść ciastko i mieć ciastko ^^

no jedynie tak, żeby był wilk syty i owca cała. teraz o tym myślałem, żeby drugi komplet kupić, ale jak mam na tyle 6* to nawet po zmianie z 19 na 17" z balonem szału nie będzie, nie łudzę się. 

dobra, koniec OT. 

@kalbi myślałeś żeby jakoś "przyciemnić" reflektory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 20.11.2020 o 10:48, BartoszzG napisał:

@kalbi myślałeś żeby jakoś "przyciemnić" reflektory?

Jakoś o tym nie myślałem. 

Z racji, że srodek jest rozebrany wziąłem się za boczki. Stare poszycia byly już zdeformowane więc dorobiłem nowe i obiłem je nowym materiałem nubuk na wzór alkantary z gąbka 5mm. 

 

4cc06b45d8fe54femed.jpg

4789a3a894111c4amed.jpg

3d04fcb7b64e7764med.jpg

2b1c3f92ae5fc9ecmed.jpg

588f8eb8e57104a4med.jpg

1fc009d1e3516becmed.jpg

22a4e88af6fc1bc5med.jpg

b8fbfeb392787a36med.jpg

b17f40b0f935ab55med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Wisnia135i napisał:

Ale te wnętrze jest straszne.... nie myslałes  aby je całkiem zmienić na  pelne czerwone lub lepiej na czarne?

Właśnie zacząłem od boczków juz sa czarne. Fotele i reszta tak samo do wywalenia i zmiany koloru prawdopodobnie też na czarny tylko co do przednich stołków mam jeszcze przemyślenia co wstawic coś sportowego czy klasycznego. Nie mogę się zdecydować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, kalbi napisał:

Właśnie zacząłem od boczków juz sa czarne. Fotele i reszta tak samo do wywalenia i zmiany koloru prawdopodobnie też na czarny tylko co do przednich stołków mam jeszcze przemyślenia co wstawic coś sportowego czy klasycznego. Nie mogę się zdecydować. 

Ja bym leciał w  kubełki ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc później...

Przez ostatni czas trochę się działo z e28 :

- nowe nakladki progowe m-tech,
- ogarnięta karoseria,
- nowe boczki drzwiowe,
- nowe koła oz ultraleggera, 
 
To tak na szybko bo prac było bardzo dużo. Zmontowałem krótki film z dzisiejszej pracy przy bmw jak wam się podoba taka forma przekazu to moje pierwsze kroki z montowaniem wideo ? 
 

 

zdjecie :

4ca08057c5bca874med.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kalbi zmienił tytuł na [E28] 528i Turbo White Sensation

Co do karbonu to średnio jak dla mnie będzie wyglądał w klasycznym aucie, nie ta epoka. Fotele raczej zostana te co mam tylko obszyte czarną skórą lub kubełki recaro z epoki. Klatka nie powiem pare razy pojawiła się w głowie ale na chwile obecną jestem na nie. Wnętrze będzie utrzymane w klimacie z lat produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...