Skocz do zawartości

[E28] 528i Turbo White Sensation


kalbi

Rekomendowane odpowiedzi

Mały aktual.

Pocielismy ori kolektory do spawania pod turbo ale niestety żeliwo nie chce się spawać i będą robione nowe pod zamówienie. Wiązka z m50 wleciała już na silnik i trzeba to teraz ładnie rozprowadzić, pogrupować oraz dać w osłonę. Wszystkie drobniejsze elementy jak lampy, siłowniki zbiorniczki zostały zamontowane na samochód. Chłodnica została przeniesiona do tyłu żeby było miejsce dla FMIC. Kilka zdjęć jak to teraz mniej więcej wygląda: 

902efb9950b7e90amed.jpg

0e55974761260111med.jpg

1436b1e28164ad17med.jpg

f8ee218dfa1df846med.jpg

f43fe3a9b3ccb745med.jpg

0f43a587243a5e72med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję doładowanie 1 bara więc przy seryjnej mocy 184 km myślę, że po upływie lat jest szansa na jakieś 350 km i z takiego wyniku będę zadowolony. Zobaczymy jak to zniesie motor i jak to wyjdzie po tych wszystkich modyfikacjach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W pracach wstrzymuje nas zamówiony kolektor, ktory jeszcze nie dotarł. Obecnie pospawany został dolot oraz wydech. Wiązka z m50 jest już rozprowadzona jak trzeba zostało usunięte złącze diagnostyczne, auto będzie diagnozowane przez ECU Master. Zakupiłem cewki zapłonowe od fiata 3 szt podwójne, zostaną schowane w podszybiu. Została wytoczona zaślepka po aparacie zapłonowy. Teraz tylko detale do zrobienia i niedługo odpalamy.

 

cab35af6a658b235med.jpg

d35c54541a53a1b8med.jpg

f3b2a3a36634de4fmed.jpg

0d831a4fee96f3d7med.jpg

c55fd49847be2349med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Auto przez dobry miesiąc stało i oczekiwało na zamówiony kolektor pod turbo. Wykonawca ciągle miał jakieś wymówki i odwlekał jego wykonanie. Dwa dni do tyłu go odebrałem i okazuje się, że nie pasuje ponieważ turbo będzie zawadzała o kielich, żeby nie tracić już i tak zmarnowanego czasu padła decyzja, że go sami przerobiony, a gość zejdzie z ceny. Mocowanie pod cewki już ogarnięte i siedzą na swoim miejscu. 

aa14152f9f9d7d05med.jpg

358be622507ff889med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Celuje w 1bara, aparat zaplonowy został usunięty i zrobiona zaslepka. Do instalacj z m50 dołożone zostaly cewki z fiata seicento 3szt podwójne sa fajne bo male i mozna bylo je upchac za sciana grodziowa iskre zapodaja mocna co na zwyklym aparacie by bylo nie do uzyskania i przy takim doladowaniu pewnie by ja zdmuchnelo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, kalbi napisał:

Do instalacj z m50 dołożone zostaly cewki z fiata seicento 3szt podwójne sa fajne bo male i mozna bylo je upchac za sciana grodziowa iskre zapodaja mocna co na zwyklym aparacie by bylo nie do uzyskania i przy takim doladowaniu pewnie by ja zdmuchnelo. 

Niezły patent. Sam wymyśliłeś takie rozwiązanie czy z forum racing wziąłeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, ktory jest mózgiem tych operacji opatentowal takie rozwiazanie. Jest to chyba pionierski projekt wiązka M50b25 + ecumaster det3 w trybie FIT + silnik M30b28 + turbo. Nie widziałem drugiej jednostki w PL tak zrobionej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podsycam atmosferę, a tak serio filmik taki a nie inny bo auto nie zostalo wystrojone. Bylo troche komplikacji przy wyjechaniu na pierwsze ustawienia mapy. Musieliśmy wszystko posprawdzać i wykluczyć czy przypadkiem nie wysadziło motoru. Okazało się, że zdechła wstępna pompa paliwowa w zbiorniku, czujnik położenia wału, podparły się dźwignie zaworowe, zakupiłem jeszcze nowe świece. Wymienione wszystkie usterki zostały naprawione po tym jak auto zaczęło szarpac i nierowno chodzić. Wisienką na torcie był Ecumaster gdzie został odesłany na gwarancję i obecnie czekam na decyzje co dalej bo na podmienionym Ecu auto smiga jak trzeba. Było zbyt pięknie po złożeniu zapalił od strzała i wszystko chodziło jak trzeba ale życie zweryfikowało :grin: Na lepsze filmy przyjdzie czas. Przez ten sezon będę chcial się pocieszyć jazdą i później rozbieram żeby dopieścić i ogarnąć w końcu karoserię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Podczas strojenia temperatura dała się we znaki i przypaliła lakier na kielichu. Szybki demontaż turbosprężarki matowienie lakieru, malowanie i wyklejanie folia termiczna. Przy demontażu turbiny okazalo się ze zawór upustowy się przycinał i otwór ma za małą średnicę dlatego został rozwiercony. Z detali została wykonana zaslepka na aparat zaplonowy z logo BMW. 

df2e3f8cca68bb72med.jpg

cce10bcc3c1e7b2amed.jpg

12ae65165b10af93med.jpg

9bc23ece950e2701med.jpg

Autem można się już poruszać ale nie zostało finalnie wystrojone na szybko filmik z luźnego przejazdu 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

E28 nie zostało jeszcze dobrze wystrojone, a zaczęły się problemy kolektor pod turbo pękł i wygięło flansze wydechową od turbo. Flansza została zrobiona nowa dużo grubsza wycięta strumieniem wody i przyspawana na nowo, kolektor również pospawaliśmy i wywaliliśmy bandaże. Został przyspieszony zapłon i obecnie auto jeździ bezawaryjnie. Czekam jeszcze na finalne strojenie przez chłopaków z firmy HP Performance i wtedy auto będzie hamowane i zobaczymy co z tego wyjdzie. W międzyczasie kupiłem nowy filt stożkowy Simota wyciąłem otwór pod pompą ABS i wsadziłem go najniżej jak mogłem, żeby zasysał zimne powietrze ze zderzaka. 

 

05dc1596bed49bc8med.jpg

f52257d65e35e1f4med.jpg

8afe98f499204cfbmed.jpg

d3bb4f3215c9ce67med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kalbi zmienił tytuł na [E28] 528i Turbo White Sensation

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...