Skocz do zawartości

[E46] 323Ci HAMANN x AERO - BartoszzG


BartoszzG

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, feconi napisał:

Jak Ty to robisz ? Takie dojście masz czy klucz jakiś krótki ? Zdradź sekret bo to już druga ciekawa rzecz którą od Ciebie słyszę, warto się nauczyć :grin:

Powiem Ci co i jak i pucharu nie dostanę :D

 

5 godzin temu, Wisnia135i napisał:

Na szczęście ja nie mam  tych problemów xd komplet od m4 praktyko p&p  i z głowy aczkolwiek fakt że tanio nie jest ..

Wychodzi na to że zaciski będziesz miał wizualnie te co ja i tarcza 380?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, BartoszzG napisał:

@Wisnia135i dobry set, będę miał kiedyś e9x to też w to pójdę. Wiesz jaka musi byś minimum felga 1tlg żeby to ogarnąć?

18 najmniejsza  ale  szerokości  i et ci nie powiem, bo nie wiem  na ten moment..jeszcze nie mam w domu więc niewiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2020 o 18:29, Wisnia135i napisał:

Pospprawdzaj ceny  i popisz...  bo do m5 zimmermanny  masz za 2.5k...  tarcze   390 400  to  normalna dobra cena  w  granicach 2.5m jeszcze  od marki  zależy a typowo sportowe  tarcze  do takich aut to ceny po 8-10 k zl...

Trzymaj, pierwsze z brzegu :) 

https://topbrakes.pl/tarcze-hamulcowe-zimmermann-formula-z-2-czesciowa-przod-150290770-26526.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, wojtek-e30 napisał:

Ta  a na dole napis   cytuje" cena dotyczy 1 sztuki, do wymiany potrzebne są 2" .. sprawdzaj  jak mówiłem..  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.05.2020 o 12:38, BartoszzG napisał:

 

@wojtek-e30 w tej feldze 375mm szału nie robi (na poprzedniej stronie jest zdjęcie) żeby ją dobrze wypełnić musiałbym dać z 390mm tarczę, szukałem rozeznawałem temat, tarcza 390mm to koszt 2500zł - za sztukę. prędzej inne felgi zbuduje niż wydam 5000 na tarcze :D

Wiśnia oczywiście, że jednej sztuki a gdzie ja napisałem, że dwóch :) 

Sprawdzaj co kolega Bartosz napisał :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wojtek-e30 napisał:

Wiśnia oczywiście, że jednej sztuki a gdzie ja napisałem, że dwóch :) 

Sprawdzaj co kolega Bartosz napisał :)

 

Ogarnij się... sam pisałeś wyżej że tarcze do m5  to koszt jakiś 1.5k  a,ja,ci napisałem że 2.5  i żebyś sprawdzał to podesłałeś link i " trzymaj pierwsze z brzegu" z cena poniżej 1.5k  ale mówię to jest  cena  za tarczę więc za 2 wychodzi jak mówiłem  więc wgl nie rozumiem tego komentarza teraz... a co do tego co zacytowałeśto nie widziałem tego komentarza wgl wczesniej.. myślałem że piszesz o cenie za  komplet 1.5k xd jak to wszystko się zgadza  twoja sztuka za 1300 i moje 2 za 2.5k haha piona!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiśnia zacznijmy od początku, 

Bartosz napisał, że szukał większych tarcz i tarcze 390mm kosztują jak się dowiadywał 2500zł za sztukę,

to mu odpisałem, że nawet takie do M5 to kosztują ok. 1500zł i nigdzie nie napisałem, że za dwie bo chodziło przecież o cenę za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wojtek-e30 napisał:

Wiśnia zacznijmy od początku, 

Bartosz napisał, że szukał większych tarcz i tarcze 390mm kosztują jak się dowiadywał 2500zł za sztukę,

to mu odpisałem, że nawet takie do M5 to kosztują ok. 1500zł i nigdzie nie napisałem, że za dwie bo chodziło przecież o cenę za sztukę.

Tak i myślałem że ty mówisz o komplecie :) a mówiłeś o cenie za sztukę, a ja mówiłem o komplecie  że 2.5  więc na jedno wyszło.. mój błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. 

Tarcze M5 z linku mają grubość 36mm. Nie do założenia w tym zacisku który mam. 

Tarcza 390mm o grubości 32-33mm występuję tylko w NISSANIE GT-R R35 i kosztuje najtańsza na allegro 1799zł za sztukę - dostępna na zamówienie więc pytanie czy faktycznie dostępna w tej cenie bo kolejne już 2020 i trzeba dorabiać nowy element mocujący tarczę do piasty. no za "flaszkę" tego nikt nie ogarnie. 

a jak chodzi o budżetowe tarcze 390mm to bezkonkurencyjny jest merc (pomińmy aspekt rzeźby z rozstawem śrub itd)

https://allegro.pl/oferta/tarcze-zimmermann-mercedes-gle-45-63-amg-390mm-p-8301089966

ale pojawia się ten sam problem co w tarczy z M5 - grubość 36mm.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, BartoszzG napisał:

Panowie. 

Tarcze M5 z linku mają grubość 36mm. Nie do założenia w tym zacisku który mam. 

Tarcza 390mm o grubości 32-33mm występuję tylko w NISSANIE GT-R R35 i kosztuje najtańsza na allegro 1799zł za sztukę - dostępna na zamówienie więc pytanie czy faktycznie dostępna w tej cenie bo kolejne już 2100 i trzeba dorabiać nowy element mocujący tarczę do piasty. no za "flaszkę" tego nikt nie ogarnie. 

a jak chodzi o budżetowe tarcze 390mm to bezkonkurencyjny jest merc (pomińmy aspekt rzeźby z rozstawem śrub itd)

https://allegro.pl/oferta/tarcze-zimmermann-mercedes-gle-45-63-amg-390mm-p-8301089966

ale pojawia się ten sam problem co w tarczy z M5 - grubość 36mm.

 

A nie da rady ogarnąć tego zacisku z tarczą od m4?  Tam grubość  to 30 jak pamietam ? A cenowo  taniej  jak gtr xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, dało by radę na 380mm z M4 ale albo musiałbym założyć zwrotnice z M3 E46 albo dać dystans pod tarcze. Dystans odpada z dwóch powodów. Po pierwsze nie zmieści mi się wtedy felga 10" w nadkolu po drugie lubi przy takim zabiegu bić kierownica. Zwrotnice z M3 już jedną mam, drugą mógłbym dorwać nawet za 100zł. Problem jest taki, że tarcze 380 najtańsze kosztują 899zł sztuką a 375 febi więc też nie jakiś turbo chłam mam za 215. 

Jakby kasa była no limit to bez zastanowienia i jakiejkolwiek rzeźby zakładam zwrotnice M3 i pełen set 380mm z M4. Niestety realia są jakie są i chciałbym zrobić coś fajnego i nie wydać na to majątku.

 

zresztą, teraz to mam inny "problem" muszę kupić dojazdówkę do porsche albo jakąś najtańszą felgę 17" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, BartoszzG napisał:

tak, dało by radę na 380mm z M4 ale albo musiałbym założyć zwrotnice z M3 E46 albo dać dystans pod tarcze. Dystans odpada z dwóch powodów. Po pierwsze nie zmieści mi się wtedy felga 10" w nadkolu po drugie lubi przy takim zabiegu bić kierownica. Zwrotnice z M3 już jedną mam, drugą mógłbym dorwać nawet za 100zł. Problem jest taki, że tarcze 380 najtańsze kosztują 899zł sztuką a 375 febi więc też nie jakiś turbo chłam mam za 215. 

Jakby kasa była no limit to bez zastanowienia i jakiejkolwiek rzeźby zakładam zwrotnice M3 i pełen set 380mm z M4. Niestety realia są jakie są i chciałbym zrobić coś fajnego i nie wydać na to majątku.

A wszystko jasne bo, myslalem ze wgl tarcza  nie pasi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walka ze spasowaniem trwa. Wczoraj ustawione kąty z tyłu na 6*. Bez rolowania się nie obejdzie niestety, była próba rolowania z @jacoo ale na taką operację to trzeba mieć sporo czasu. 

Dzisiaj zamówione tuleje z poli na przednie wahacze, wybór padł na średnią twardość z Olkusza, zgodnie z sugestią @KUJONA.

Żeby nie było zbyt kolorowo zawsze się coś wysra na ostatnią chwilę. Moment nie uwagi i dwa ranty przytarte, męczę teraz znajomego, żeby mi na cito ogarnął koła. 

 

 

IMG_20200519_202052.jpg

IMG_20200519_202104.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wisnia135i wiesz, że nie oczekuję urywania setnych sekundy dzięki tej modyfikacji ;) Tuleje mam i tak do wymiany, na tym zawieszeniu które jest zdecydowałem się na poli aby uzyskać większą trwałość, różnica w prowadzeniu przy kątach rzędu 6* będzie aspektem pomijalnym :)

@Bartek.P tak, to już na kątach 6* zdjęcia, czemu pytasz? myślisz u siebie zwiększać? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, BartoszzG napisał:

@Wisnia135i wiesz, że nie oczekuję urywania setnych sekundy dzięki tej modyfikacji ;) Tuleje mam i tak do wymiany, na tym zawieszeniu które jest zdecydowałem się na poli aby uzyskać większą trwałość, różnica w prowadzeniu przy kątach rzędu 6* będzie aspektem pomijalnym :)

Tak  wiem o tym doskonalem chodzi  o to że, Olkusz potrafi mega skrzypieć a i z trwałościa  bywa tak że, wytrzymują mniej  jak bys zwykłe gumy kupił :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • BartoszzG zmienił tytuł na [E46] 323Ci HAMANN x AERO - BartoszzG

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...