Skocz do zawartości

[E46] 323Ci HAMANN x AERO - BartoszzG


BartoszzG

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące później...

Cabrio wstępnie złożone na ten rok, większość planów wcielona w życie. 

Najważniejsze zmiany:
- dokładka zderzaka przedniego replika Hamann
- wygładzenie zderzaka, nowe kratki świateł przeciwmgłowych i czarne nerki w połysku
- skręcenie kół na 10J przód (2.5" rantu) 
- rotory toczone na płasko, wnęki lakierowane w jasny grafit + front toczenie CNC
- przełożyłem adaptery przód tył, teraz na tyle mam 25mm na przodzie 18mm, tył camber na regulowanym wahaczu i tutaj jeszcze będę chciał poprawić pasowanie po zrobieniu zbieżności, przód jest max pochylony na camberplatesach

Myślę o twardszych sprężynach na tył, aktualnie jak jadę sam lub z synem jest ok, ale w 2 osoby dorosłe zaczyna dymić opona.

Nie udało się już dopiąć budżetu na opony tylne 255 więc nadal są niedociągi z opon 235. Najbliższe inwestycje to opony 255 na tył + rolowanie błotników. Mam też ofertę na dekory w carbonie, powoli kompletuje elementy, gdyż chce oryginalne drewno zachować w pudełkach.

Kilka zdjęć całokształtu,

2008kfp.jpg

1ig2o5.jpg

2cqi59w.jpg

2wn6zq1.jpg

208eaec.jpg

15y649l.jpg

Edytowane przez BartoszzG
dodanie opisu i zdjęć
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, asmo napisał:

Super pomysł ze stoczeniem rotora i trzeba przyznać że wygląda to naprawdę fajnie :)

Ogólnie setup na ten rok zdecydowanie lepszy! Zmienić opony na takie jak powinno być i będzie klasa :D

Powodzenia!

Tak jak pisałem, na dziś pierwsze w kolejce opony 255. Ale. O ile opony to temat jeszcze do ogarnięcia, o tyle sprawa rolowania błotników cięższa. Musze rozeznać temat gdzie mogę to zrobić zgodnie ze sztuką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Richie_G, cały czas bije się z myślami czy nie podnieść przodu o 1cm, wtedy miałbym przód i tył równe odległości błotnik - rant. Myślę, że po weekendzie będę wiedział co i jak :)

Wczoraj miałem ustawiać zbieżność, tył udało się ustawić, kąty równo po 4,5* jak dobrze pamiętam:

b624pt.jpg

 

Przód niestety nie ustawiony nadal. Drążki chyba pamiętają fabrykę BMW, tak skorodowane, że nie było jak chwycić do regulacji. Dzisiaj mam już w ręce nowe Meyle, także jutro dalsze prace, jutro planuje także po pracy zrobić czyszczenie z konserwacją skór mając nadzieje na ładną pogodę w weekend i korzystanie z cabrio tak jak się powinno.

Korzystając z okazji chwili "ekstra czasu" kolega zamontował mi w końcu nową podstawę anteny razem z krótkim "batem", którą woziłem od kilku miesięcy w schowku. Wymieniłem też żarówki kierunkowskazów na chromowane.

33bejjm.jpg

 

a przed schowaniem do garażu obowiązkowo myjka po trasie :)

2dvjrtf.jpg

 zdjęcie powyżej po samej myjce, bez wykańczania lakieru "dodatkową chemią"

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Działam dalej z zawieszeniem. W dzień wyjazdu na GF19 zakładałem na tył szersze opony z 235/35 zmieniłem na 255/30. Poskutkowało to koniecznością podniesienia tyłu o 1,5cm, na podnoszenie przodu nie było już czasu. Bramę Chotowej mijałem w piątek o 18:50. Po powrocie musiałem podnieść także przód. Raz że był bardzo nie równo, dwa - tarło. Aktualnie wysokość jest ustawiona jak na poniższym zdjęciu:

28cdb20.jpg

Niestety aktualny gwint nie spełnia moich oczekiwań, zamówiłem już nowy u PK Coliovers, ma być w lipcu u mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
15 godzin temu, Breyton napisał:

Też widziałem na HRCS i jest petarda.. Dawaj te dekory w węglu! Będą pasowały. Chyba że masz drugi komplet naszykowany to ogarnę Carbonowanie

miło, że się podoba ;) dekory carbon plan na zimę, miały być na ten sezon, nawet "kupiłem" komplet dekorów żeby nie jeździć z dziurami w czasie realizacji carbonowania, ale po poł roku i interwencji policji dotarły do mnie pieniądze, a nie towar, którego sprzedawca zapewne nawet nie miał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • BartoszzG zmienił tytuł na [E46] 323Ci HAMANN x AERO - BartoszzG

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...