Skocz do zawartości

[E36] 325i coupe by Piotr


Janeeww

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim :D dziś chciałbym zaprezentować wam mój jescze nieskończony projekt którym jest bmw e36  coupé z 93 roku. Auto kupiłem niecałe dwa lata temu, mocno zaniedbane co ukażą zdjęcia poniżej :) postanowiłem małymi kroczkami doprowadzić je do stanu bardzo dobrego, wręcz idealnego - takie małe marzenie hehe :D zaczęło się od wyrzucenia wszystkiego co zniszczone, podarte, brudne czy połamane.

 

9j2mxg.jpg

52aux2.jpg

Początkowo pod maską znajdował się poczciwy is - m42b18 w gazie, problemów było co nie miara, to gaz do regulacji, to lewe powietrze, to filtr zapchany, chyba każdy wie o czym mówię, porządków i drobnych napraw ciagle nie brakowało :)

28rd53n.jpg

2dweuzm.jpg

Po czasie 15 calowe felgi bmw nie sprawiały miłego wrażenia w moim oku wiec nabyłem rh schnitzery 17 cali. Rolka siedzi na gumach 195/45 na lekkim naciagu. Ranty osobiście polerowalem, efekt jest całkiem ok ale i tak w najbliższym czasie planuje 3tlg.

16ae5bk.jpg

Z czasem coraz częściej myślałem o swapie, brakowało mi tego dźwięku, przyjemności z jazdy, niestety mój is był psotliwy i lubił gdzieś na pasach wrzucić 2 tys obrotów i rzęzić łańcuchem jak szalony :D ale był niezawodny ! Do Torunia dowiózł bez problemu. 

abgfap.jpg
 

Oczywiście zdarzały się tez „drobne” usterki ;)

2l8vqtt.jpg
 

Ale autko zawsze miało bezpieczne miejsce pod okiem :D

saw6ld.jpg

Kupiłem skórzane podgrzewane sporty, później je polakierowalem. W środku zaczynało robić się przyjemnie dla oka ;) aktualnie zamontowałem tez boczki, deskę i cały komplet beżowego skórzanego wnętrza.

30ierfq.jpg

Z czasem doszło serducho, radio bmw na kasety (zegary już są seryjne, bez ramek i szybkich wskazówek :p) 

28jczg1.jpg

Po doprowadzeniu auta do stanu który mnie zadowalał w jakimś stopniu zacząłem więcej myśleć o jakichś zmianach, no i padła okazja na motor, kupiłem m52tub25 z e46 od mojego przyjaciela :)

2cp7w8z.jpg

No i zaczęła się zabawa, wpierw wszystko rozebrać, a jako ze komora nie była w najlepszym stanie postanowiłem ja polakierowac, wcześniej zdejmując zabezpieczenia spawow i kładąc nowe, wszystko zostało zrobione :)

2zyem8k.jpg

wsqrfc.jpg

Wstępne przymiarki :D

v62q2w.jpg

df7dq1.jpg

No i tu juz się zadomowił, elektrykę zrobiłem sam, sporo kłopotów miałem po drodze - ale było warto. A tu kilka zdjęć jak sie to prezentuje :)

28alwlx.jpg

ab1rhx.jpg

156sokh.jpg

Komputer został oddany i zrobiony, przesunięta na 7 tys szybka odcinka, sprzęgło zostało obite kevlarem, wydech to przelot z końcówka basowa dedykowana pod e36. Brzmi pięknie :) 

Po swapie już nie wytrzymałem, musiałem w końcu pomalować tylnią klapę w kolor i kupić gt class II.

2q2hdew.jpg

2dbjle1.jpg

Aktualnie Beti jest obniżona z przodu -40 mm na camberach z tylu siedzi na ori mtechniku z vinu. Moje najbliższe plany to gwint, regulowane wahacze tył, nakładki na progi, listwy wewnętrze oraz zewnętrzne z m3. No i oczywiście 3tlg ale to już mówiłem wcześniej :) ca 

Myśle ze starczy pisania, wrzucam wszystkie fajne zdjęcia a na końcu rozpiskę z vinu :)

o52e8p.jpg

5mxyl2.jpg

35apu88.jpg

3325hdx.jpg

jrablz.jpg

6gfllh.jpg

adls81.jpg

A tu takie ustrzelone pewnego ranka :)

2mo2wwg.jpg

VIN: WBABE51030JG07137    

    Type code: BE51

    Model: 318IS (EUR)

    E-F-R series: E36 2

    Series: 3

    Type: COUPE

    Steering: LL

    Doors: 2

    Engine: M42

    Displacement: 1.80

    Power: 103 (140 hp)

    Drive: HECK

    Transmission: MECH

    Paint code: 237 - GRANITSILBER METALLIC

    Upholstery code: 1993-02-15

    Prod.date: JG07137 BE51 237 0383 3' E3

 

S240  Steering wheel, leather    

S301    Alarm system

S303    BURGLAR AL. WITH TILT ALARM SENSOR

S314    Door mirror, driver lock, heated

S320    Deleted, model lettering

S401    Lift-up-and-slide-back sunroof, electric

S423    Floor mats, velours

S428    Warning triangle and first aid kit

S473    Armrest front

S510    Headlight vertical aim control

S520    Fog lights

S530    Air conditioning

S556    Outdoor temperature indicator

S564    Interior light package

S657    Radio Bavaria C Reverse III

S690    Cassette holder

S704    M Sports suspension

L801    National version Germany/Austria

S848    Expanded wiring harnes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaczynałem przygodę z BMW od auta w podobnym stanie, więc wiem z czym to się je... Czuję, że to będzie dobry przykład "odchamiania" kebaba. No i kupiłeś mnie tym GT Classem, choć chyba jednak nie oryginalnym ;)

Na pierwszy ogień szukaj szerokich listw bocznych i progów, bo to strasznie razi w tej chwili.

Daję szansę temu autu u nas no i działaj!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z absolutnie wszystkim się zgadzam ;) gt class niestety nie oryginalny - żałuje ze oszczędzałem, brak spasu idealnego spędza mi sen z powiek, ale niestety człowiek na błędach się uczy :/ po zrobieniu istotniejszych rzeczy na pewno zainwestuje w ori. Tak czy inaczej tak jak mówisz - na pierwszy ogień idą listwy i progi :) na bieżąco będę wrzucać co się dzieje z autem, a na pewno będzie się dziać wiele! Dzięki za akceptację i szanse ! Pozdro :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam do końca nie wiem, Komora była do renowacji a coś do mnie przemówiło, może jakieś inne projekty, trochę „zaszalalem” to fakt, ale przynajmniej się wyróżnia :D na zlotach tez przyciąga oko z tego co zauważyłem. Taka nutka kontrowersji :) mi osobiście się podoba. A kolor to ciemny bordo, na żywo wyglada lepiej :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe, faktycznie teraz zauważyłem. Trochę wygląda jak szczepan :lol:

Na szczęście, na miejscu w PZN mamy dwóch bardzo wysoko postawionych reprezentantów Syndykatu - Marka i Dawida - więc pewnie podrzucą Ci na jakiś spotach dobre rady w stylu tego forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Janeeww napisał:

Sam do końca nie wiem, Komora była do renowacji a coś do mnie przemówiło, może jakieś inne projekty, trochę „zaszalalem” to fakt, ale przynajmniej się wyróżnia :D na zlotach tez przyciąga oko z tego co zauważyłem. Taka nutka kontrowersji :) mi osobiście się podoba. A kolor to ciemny bordo, na żywo wyglada lepiej :-) 

 

Ja bym na zlocie pomyślał, że auto było przemalowane z czerwonego na srebrny, a na komorę po prostu zbrakło czasu albo gotówki. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Filipovic napisał:

 

Ja bym na zlocie pomyślał, że auto było przemalowane z czerwonego na srebrny, a na komorę po prostu zbrakło czasu albo gotówki. :P

I właśnie tego niestety nie przewidziałem :D przez co kusi mnie pomalować znów w kolor... ale znów wyciągać silnik :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie na pewno odpuszczę ten temat :) z mechaniki jest na prawdę dobrze. W zawieszeniu nic nie puka ani nie wyje, silnik zawsze na widok klucza odpala :-D  rdzawki są do roboty gdzieniegdzie i właśnie tym w najbliższym czasie chce się zająć. I koło - ile ja się już przymierzam do tego tematu :) ale już jestem blisko. Są dwie opcje, moje najskrytsze marzenie co do e36 - ac schnitzer 3tlg lub rh zw1 albo coś tego pokroju cenowego. Ac schnitzer wątpię żebym w najbliższym czasie kupił ponieważ krótko mówiąc lubię jeść :D a ów koło zdecydowanie pozbawiłoby mnie większości funduszy, pominę już tu fakt ze jeszcze uczę się w technikum elektronicznym a moje fundusze to to co sam w wolnym czasie zarobię, to robiąc komuś elektrykę, swapa czy inne robótki :) także czasu zawsze brak, ale zajawka jest ogromna i mam zamiar wkładać w to auto 100% serca i prawie 100% zarobków :-) Aktualnie będę się zajmować tylnim wózkiem, auto już na podnośniku, czekam na poli i blacharza który porobi wzmocnienia i zaprawki gdzie trzeba oraz zajmie się konserwacja :) 

pozdro!! :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bartas napisał:

Dawida od E36 coupe z pokrywą V8 look by Syndykat :mrgreen: Galeria jest w Polish Definition- POLECAM !

:-o czy ja nie mogę połączyć faktów czy na prawdę nie widziałem tego projektu.. tak czy inaczej na pewno musze nadrobić zaległości ! Brzmi genialnie 8-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Janeeww napisał:

:-o czy ja nie mogę połączyć faktów czy na prawdę nie widziałem tego projektu.. tak czy inaczej na pewno musze nadrobić zaległości ! Brzmi genialnie 8-) 

Jak można nie widzieć projektu który w tym roku zrobił największy gnój na scenie to ja nie wiem:shock:A co do auta to wszystko idzie w dobrym kierunku czekam na szerokie listwy i nakładki na progi:-) A co do wnętrza to ja bym zrobił boczki w kolor siedzeń :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Thepiekarz napisał:

Jak można nie widzieć projektu który w tym roku zrobił największy gnój na scenie to ja nie wiem:shock:A co do auta to wszystko idzie w dobrym kierunku czekam na szerokie listwy i nakładki na progi:-) A co do wnętrza to ja bym zrobił boczki w kolor siedzeń :)

Aktualnie boczki są całe jasne z bezowa skóra w kolor. Zastanawiam się czy wrzucić do tego jasna deskę, bo taki był plan - czy może te boczki co są na foto zostawić ale tylko środek obić bezowa skóra :) albo w ogole się wstrzymam aż kupię vadery wtedy wszystko razem obije jednym materiałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziwne, że razem z wydechem nie odpadła ta rdza z maski przy prawej lampie. całe auto poobijane itd. pod maską nie skomentuje. przedni pas opłakany. acs wąskie nawet na tyle, schodzi z nich lakier. brak nakładek progowych, z reszta wyglada jakby lewy leciał. dziura w zderzaku od podtlenku. lustra czarne gtclass podjebka. dla mnie tragedia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Rudy Hiszpan' napisał:

dziwne, że razem z wydechem nie odpadła ta rdza z maski przy prawej lampie. całe auto poobijane itd. pod maską nie skomentuje. przedni pas opłakany. acs wąskie nawet na tyle, schodzi z nich lakier. brak nakładek progowych, z reszta wyglada jakby lewy leciał. dziura w zderzaku od podtlenku. lustra czarne gtclass podjebka. dla mnie tragedia.

Tak jak mówiłem, rdza jest i będzie niedługo robiona. Maskę mam już kupiona, czekam na lakiernika razem z pasem przednim. Nakładki tak jak listwy mpak niedługo sie pojawią. Liczyłem się z krytyka bo roboty jescze jest dużo - nie ukrywam. Ale wszystko po kolei na pewno będzie zrobione :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mati0618 napisał:

Jeszcze daleka droga przed Tobą, żeby auto cieszyło oko i było na poziomie Syndykatu... Braliście ode mnie sporty w elektryce od sedana ;)

Droga jeszcze bardzo długa, ale mi się nie spieszy, cierpliwość mam wszystko po kolei ogarne. A sporty już się zaczęły wycierać przy delikatnym czyszczeniu :/ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...