Skocz do zawartości

[E82] 1er Coupe - - >>1M by Wisnia135i


Wisnia135i

Rekomendowane odpowiedzi

@MAREK GERMAN No coraz lepiej to juz wszystko wygląda i zaczyna  jak auto wyglądać,w końcu :mrgreen:

@lapka666 no tak wyszło że, na  paru rzeczach musiałem przyoszczędzić ale  w  kolejnej aktualizacji pokaże że, jeszcze  nie jest tak źle bo , nadal dość dużą  rolę  aso tu odgrywa , ale  no gamek jest tylko jeden :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dzikasz napisał:

Witaj,

pozwolisz że zapytam bo jak najbardziej kibicuję. Czemu pozostawiasz zawieszenie ze 135 a nie wrzucasz z M. Nawet nie mówię o wózku ale wahacze?

Tak mialem wrzucać zawias  od M ale wtedy miała być jeszcze  bardziej do zwykłej jazdy, a tera  bardziej torowo i będę wrzucał i tak na tył  regulowane wachacze  na unibalach a przednie wachacze  wpadną od Mki z tym że, zwrotnica zostanie z 135i i da mi to dodatkowe 0,75 stopnia pochylenia  koła, a dyfer z półosiami wpadnie od M 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wisnia135i napisał:

Tak mialem wrzucać zawias  od M ale wtedy miała być jeszcze  bardziej do zwykłej jazdy, a tera  bardziej torowo i będę wrzucał i tak na tył  regulowane wachacze  na unibalach a przednie wachacze  wpadną od Mki z tym że, zwrotnica zostanie z 135i i da mi to dodatkowe 0,75 stopnia pochylenia  koła, a dyfer z półosiami wpadnie od M 

Gdybyś wrzucił dolne wahacze tył z M, to mógłbyś zastosować amortyzatory z M właśnie. Mają dłuższy o kilka mm skok przez to że są niżej osadzone. No i zawsze dedykowane do M. Koszt wahaczy używanych naprawdę małay i zawsze aluminium a nie stal. Ja właśnie tak u siebie zrobiłem i ogromnie wpłynęło to na prowadzenie na nierównościach w zakrętach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, dzikasz napisał:

Gdybyś wrzucił dolne wahacze tył z M, to mógłbyś zastosować amortyzatory z M właśnie. Mają dłuższy o kilka mm skok przez to że są niżej osadzone. No i zawsze dedykowane do M. Koszt wahaczy używanych naprawdę małay i zawsze aluminium a nie stal. Ja właśnie tak u siebie zrobiłem i ogromnie wpłynęło to na prowadzenie na nierównościach w zakrętach. 

Tak wiem ale  chcę  końcowo iść  w regulowane  na  uniballach więc myślę że, nic nie strace  jak nie będą od M jeśli chodzi o prowadzenie, wiem też ze, własnie prócz dolnych to jeszcze  górne  od M wsadzają na tyle mam gdzies całą  rozpiske co i jak ale  jak będą regulowane  to i tak mam dużo regulacji, a wpadnie clubsport więc i tak będzie dobrze  :)

A powiedz mi  duża jest różnica  miedzy ori rozpórkami przód z 135i a  tymi z 1M ? Warte swojej ceny bo, jak kojarze to zakladałeś do siebie niedawno ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.09.2021 o 13:19, Wisnia135i napisał:

Tak wiem ale  chcę  końcowo iść  w regulowane  na  uniballach więc myślę że, nic nie strace  jak nie będą od M jeśli chodzi o prowadzenie, wiem też ze, własnie prócz dolnych to jeszcze  górne  od M wsadzają na tyle mam gdzies całą  rozpiske co i jak ale  jak będą regulowane  to i tak mam dużo regulacji, a wpadnie clubsport więc i tak będzie dobrze  :)

A powiedz mi  duża jest różnica  miedzy ori rozpórkami przód z 135i a  tymi z 1M ? Warte swojej ceny bo, jak kojarze to zakladałeś do siebie niedawno ?

Po założeniu przednich rozpórek z 1M i skręceniu na max pierwszy raz na podnośniku to okazało się, ze mam kierownice przekręconą. Dopiero na ziemi, rozkręcane wszystko i dokręcone jeszcze raz i jest OK. Generalnie czuć tak bardziej zwarty przód, bardziej odczuwam drobne nierówności, jest tak po prostu bardziej bezpośrednio. Tak bardziej ostro. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie udało się, zrobić tyle  ile chcialem ale  no grill u znajomych nie wybiera :lol:

Ale robota poszła  do przodu, i coraz wiecej ogarniete, cyknąłem parę fotek aby byly  na forum, jakieś  porównanie zwyklych przewodów i tych od M, nowe ulozenie filtra węglowego,oslona  podlogi od M , wiadomo jakies śrubki nowe, lampa stopu , przewody w oplocie,  prócz tego co na fotach to dzisiaj wrzucilem jeszcze  przedni zawias bilsteina i tył też wrzucony ale  fot nie zrobilem, nowe części pozamawiane  i w tyg czeka  mnostwo pracy, będę wrzucal maty termoizolacyjne  pod maske ,przewody od klimy , jakies drobnostki i kończył instalacje na cito elektryczną ... i zostanie czekać na koła i na silnik i w sumie auto będzie gotowe, jak to mówią ... coraz  blizej swięta :twisted:

20210911_125502.jpg

20210911_131109.jpg

20210917_104746.jpg

20210917_104754.jpg

20210917_104739.jpg

20210917_104802.jpg

20210917_104809.jpg

20210917_104813.jpg

20210917_105414.jpg

20210917_110051.jpg

20210917_110428.jpg

20210917_110712.jpg

20210917_110937.jpg

20210917_113723.jpg

20210917_121200.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka ponownie, ostatnio kazdego dnia siedzialem po robocie w garażu i skladałem autko wpadlo trochu części z aso jak zawsze :mrgreen: Udalo mi się zamknąć temat hebli po calości, każda rurka już podłączona, heble na  aucie , co do tarcz to skorzystałem z K2 derusto do tarcz hamulcowych aby zlikwidować troche tej rdzy i jak na  srodek za 15zł to cudow się nie spodziewałem ale  jest dużo lepiej jak było, do tego tylne tarcze pomalowalem dzwony aby nie było lipy i jakos tam jest...

Prócz tego masę czasu stracilem na składanie  po prostu pierdół... to ręczny, bak, instalacja  od sposu plus spinki, przewody klimy i masę innych pierdół ale końcowo i tak musialbym to zrobić i tak , a tera  już to zamną i spokój jest...:mrgreen:

Wpadł oczywiscie gwint  i przy okazji górne mocowania nowe bo, stare gdzies powypadały te sruby do przykręcania ... i skręciłem go na maksa z ciekawości i 17 się z tylu pochowaly hahaha

I jako że, nie zakładam ori wygłuszeń do komory silnika to trzeba bylo to czyms zastąpić i tu głównie  chodzi mi o ciepło od silnika i turbin, tak więc wpadła folia termoizolacyjna, wsio wyklejone, jeszcze  muszę domówic tylko kawałek na przewód hamulcowy co tam idzie z  prawej i tyle...

Na ten moment  zrobione prawie wsio co mogłem juz zrobić przy aucie,  jedynie w  przyszły weekend skończę juz na cito instalacje  w środku i tyle... Dalej juz zostaje czekać na resztę gratów do silnika i  auto będzie skończone :twisted: a ze wpadła podwyżka w robocie  to myślę że, szybko pójdzie :mrgreen:

Problem mialem ze śruba prawego tylnego amora i na ostatnim foto przedstawiam jak potoczyła się historia:lol:

I na  koniec jak zawsze troche fot :)

20210920_165839.jpg

20210922_134955.jpg

20210923_130221.jpg

20210923_150142.jpg

20210923_154905.jpg

20210925_131836.jpg

20210926_134830.jpg

20210926_144833.jpg

20210926_153054.jpg

20210926_153100.jpg

20210926_153122.jpg

20210926_170340.jpg

20210926_165107.jpg

Screenshot_20210922-222056_Chrome.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 minuty temu, ryyyan napisał:

wszystko super ale ten biały kolor to Mnie uwiera, ciagle mam z tylu głowy, ze mogłabyc zielona i pozamiatane by było.. No nie przeboleję tego koloru za ch*** 

Tutaj sie  nie zgodzę, moim zdaniem dobrze wybralem, brg dobrze wychodzi  na fotach  i tylko tam, na żywo wgl ten kolor mnie nie robi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolor to jeden z najlepszych jakie mogłeś wybrać. Ogólnie kawał dobrej roboty wykonanej przy aucie, ale czy ta opowieść kiedyś się skończy, czy będzie miała happy end? :D Powiedz mi jakie koło planujesz? (jeśli gdzieś to było wspomniane to wybacz ale mi umknęło).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, B-MM-W napisał:

Kolor to jeden z najlepszych jakie mogłeś wybrać. Ogólnie kawał dobrej roboty wykonanej przy aucie, ale czy ta opowieść kiedyś się skończy, czy będzie miała happy end? :D Powiedz mi jakie koło planujesz? (jeśli gdzieś to było wspomniane to wybacz ale mi umknęło).

Z tego co pamiętam to APEX ARC-8 lub ARC-8R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, B-MM-W napisał:

Kolor to jeden z najlepszych jakie mogłeś wybrać. Ogólnie kawał dobrej roboty wykonanej przy aucie, ale czy ta opowieść kiedyś się skończy, czy będzie miała happy end? :D Powiedz mi jakie koło planujesz? (jeśli gdzieś to było wspomniane to wybacz ale mi umknęło).

Na ten moment  mam oem m359, w  przyszlym tyg odbieram z lakieru a docelowo  jak DzikuCms wspomnial apex arc8  9.5 10.5x18  lub jak wejdą to 10 i 11, bede miał m359  na aucie to bedę mógł dokladnie policzyć co wejdzie i będzie wtedy jak na foto ponizej, a co do czy kiedys się skonczy, to tak napewno, plan mam dokladnie co i  jak , i co będzie  i myślę w ciągu dwóch najbliższych sezonow będzie gotowa w 100%

Screenshot_20211007-104548_Instagram.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, qbak napisał:

Za te spasy nadkoli to niech mu ktoś da bana

 

 

Fajnie że idzie do przodu ;) Zobaczymy kto pierwszy skończy, Ty czy ja ;))

Mówisz  o foto które wrzucilem? Cóz nie moje auto ale to bardziej torowo wiec tam takie spasy są:lol:

Co do wyjazdu to u mnie marzec/kwiecień max:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ryyyan zablokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...