Skocz do zawartości

[E82] 1er Coupe - - >>1M by Wisnia135i


Wisnia135i

Rekomendowane odpowiedzi

@feconi tak jak patryk wspomniał, bo już gdzies o tym pisalem, wpadly Apexy  co widać po fotce, konkretnie model Arc8 czyli takie jak ma asmo na m3, z tym że  u mnie wpadły 19 na ten moment  9.5 et 22 przód  i 10.5 et 22 tył, mam nadzieję że wejdą haha

@kumor07 no więcej roboty było przy rozbieraniu niż jak będzie  przy składaniu  bo, dużo rzeczy z auta wyleciało.. jak

Wszystkie wygłuszenia w środku i łącznie z tymi na ścianie grodziowej

Fotele tył, pasy, szyberdach, i wiele innych pierdół które już spowrotem nie wracają tak więc aż tak dużo składania nie będzie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lapka666 napisał:

Co tu składać? Blachy, klatka, fotel i kiera. Przecież to roboty na max dwa dni. A Ty już tyle czasu walczysz :mrgreen:

No nie zapominaj o zawiasie silniku desce haha 

Ale zgodzę się że robota na parę dni raptem jest xd

Co do walki  to tak to bywa.. tu miałem inne sprawy na glowie i  nie bylo czasu  do końca  auta ogarnąć,  to zmiana  terminu... to corona   i zaś  zmiana terminu.. i tak to leci ten czas  na tej wsi xd ale  w sumie  jak planowalem na 2021 będzie śmigać hahahtwn moment kiedy auto zakupiłem z  usa 4 lata temu  i zrobiłem 4k km   przez  5 mscy  hahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Blaniu napisał:

No stołki świetne ^^ siedziałem w nich z pół godziny jak przyszly haha ale  wczoraj z alp wróciłem  a w sumie dzisiaj  o 3 w nocy  a  o 7:30 kurier z nimi przyjechał  i myślałem że,ch** mnie strzeli bo, nie pospałem  ale ważne  że, stołki są ^^ Co do pasów to fakt cena świetna ale  pasy  to będzie jeden z ostatnich zakupów do auta, na ten moment to zakupy w aso  niszczą mój portfel haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemka miało nie być ale niech będzie, lud krwi się domaga!! Tak więc wjeżdża aktualizacja !!! Niestety jeszcze nie ta która powinna być ale jeszcze chwilę musicie poczekać:-P Na ten moment wpadło do mnie trochę nowych części prosto  z bi-em-dabliu ^^ Oczywiście to jeszcze nie wszystko co potrzeba ale takie najistotniejsze na pierwsze rzeczy do skłądania^^ Z innych spraw  to biorąc pod uwagę że, wpadły ori błotniki, nadkola  i w sumie 90% części będzie z aso bo, nigdzie indziej części się nie dostanie a  i o zamiennikach nie słyszałem, to postanowiłem nawet śrubki pokupować nowe aby projekt wyszedł naprawdę zacnie i nie było nic na skróty ^^  Tak więc mała galeria :)

Na początek nowe lusterka ^^ Tak miałem już kupione ale jedno okazało się uszkodzone na rogu  i zwróciłem i żeby się już nie bawić w szukanie to zakupiłem nowe ^^

uc?export=view&id=1c41jUJ5wNO66XRW_7d3lt

uc?export=view&id=1bwBnnk4OQzqESXaLXjoGZ

Teraz nakładki progowe.. tak miałem kupione nowe, ale potem postnowiłem je sprzedać i kupić tuningowe carbonowe ale od momentu zapłaty przez 2 bite miechy zero odzewu od firmy co się z nimi dzieje.. po wielu próbach kontaktu napisałem do paypal o zwrot kasy i nie było z tym problemu.. z minusów stare, nowe progi sprzedałem ciut taniej  niż kupiłem z Aso  i pare pesos jestem do tyłu a tera już bez kombinacji zakupiłem nowe i już zostają haha

uc?export=view&id=1bwh2xBzOl-o_Mh0IUSkjR

 

Dalej na ten moment to już bardziej pierdoły..

-Śrubki

-plastiki do zderzaka

-uszczelki do podstawy filtra oleju

-osłony turbo

-osłony hebli

-listwy pod lampy

inne

uc?export=view&id=1bsk37fAVdZyu87x83uVZk

uc?export=view&id=1bs6t1clGwGPx1aq5WhpnT

uc?export=view&id=1bYBnWghpagbpXdcq3tC1z

uc?export=view&id=1bT4qLYCoDgTE6w0ytrO4U

uc?export=view&id=1boMSXMLqgCbWoP-jcPhsp

uc?export=view&id=1bnwKlc4njCXmV-i8U_sX5

uc?export=view&id=1bj8wiNunmR-3sJkPC8hA6

uc?export=view&id=1bhoP2jZatJcIhXZcyhZkw

uc?export=view&id=1c6MkInuCi2w7Wkdn6uMs8

A na koniec nawet dbam o takie szczegóły jak podkładki pod belke tył ^^ 

uc?export=view&id=1bXiA4GVbBYLsKXTcbhLZ6

 

Oczywiście do auta jeszcze wiele części brakuje le zostaną zakupione potem gdyż, mam teraz jeszcze inne wydatki a to co teraz kupione pozwala mi dość dużo poskładać przy aucie łącznie z wsadzeniem motoru a reszta potem nie przeszkadza aby ją wsadzić z doskoku jak np nadkola plastikowe, czy osłona pod silnik...

Pzdr

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę Was zmartwić. Kolega Mateusz nie buduje auta tylko symulator do PS4.

Widziałem na spy foto Logitecha g29, teraz te fotele.. lusterka bez wkładów (wiadomo że będzie montował tam lcd z imitacją szkła)

Sory Wiśnia, jesteśmy dorośli i nie możemy tak okłamywać innych. :shock: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, atos1987 napisał:

Panowie muszę Was zmartwić. Kolega Mateusz nie buduje auta tylko symulator do PS4.

Widziałem na spy foto Logitecha g29, teraz te fotele.. lusterka bez wkładów (wiadomo że będzie montował tam lcd z imitacją szkła)

Sory Wiśnia, jesteśmy dorośli i nie możemy tak okłamywać innych. :shock: 

Rozgryzłeś mnie ^^ robię symulator bmw 1M   do ps4 ^^ ale  będzie się grało ^^haha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dobra dostałem pierwsze dwie foty szpiegowskie z tego co się dzieję na warsztacie.. jedna fota dobra druga niestety zła... szkoda że tylko dwie ale jak blacharz wpada w amok pracy to nie ma czasu na foty hahah Ogólnie z tego co mam info to dwa poszycia błotników zostały już zdjęte i jeden był wstępnie przymierzony ale fot brak... Ale pierw dobra fota...

uc?export=view&id=1dfbo_2c34fAdBCyvLHcP6

 

Jak widać coś się dzieję.. Ale teraz złą wiadomość o której nie wspomniałem gdyż, czekałem na ten moment aby znać skalę uszkodzeń... Niestety po rozebraniu auta okazało się że, lewy próg jest uszkodzony... najlepsze  to,to że, auto było sprawdzane na carfax jak ściągałem auto z usa i miało czystą historię do momentu jak ja ją kupiłem uszkodzoną.... Wychodzi na to że, ktoś miał wypadek ze swojej winy i na własną " rękę" naprawił... jeśli można tak powiedzieć auto...... Oczywiście nie zostawię tego tak i cały ten element został już zakupiony nowy w aso i kolejny tysiak dołożony do zabawy... Cóż życie.....z ciekawych rzeczy wychodzi że, tylko E82 ma takie wzmocnienie w słupku B,żaden inny model serii e8x ani e9x nie posiada tego... 

uc?export=view&id=1dZhFG9yMc6XD3YwhDY5Bu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, KUJON napisał:

Śmierdzi tu murzyńskimi rączkami, zrobili jak to w ich stylu WAZZUP ;) Bardzo dobra robota ! hehehe

No niby Usa  a tu jednak je***y Meksyk....  No co zrobie jak nic nie zrobię xd  na szczęście tylko to wyszło i nic innego...  nowa częśc z aso zamówiona  i tyle w temacie ^^

 

2 godziny temu, atos1987 napisał:

Nie wiem, jebią mnie te zdjęcia i opisy, ja idę rzeźbić czerwoną kartkę w kalendarzu że u Wiśni prace ruszyły.

Dobra a po napisaniu pierwszego zdania zabieram się za oglądanie i czytanie wypocin. 

Ty koleszko^^  ja ci dam wypociny   XD 

 

1 godzinę temu, qbak napisał:

To skurwiele, na kątowniki naprawa tego jeszcze nie było

To nie tyle co jakies kątowniki  co ku***  kawalek blaszki zwykłej.... nie wiem co to miało dać i jaki zamysł miał autor ale ch** hahah  Na szczęście wszystko wpada nowe i  na szczęscie tylko to wyszlo  dodatkowo  więc w sumie pierdoła, gorzej jak by wyszło że, jakieś szkielety w srodku czy ćwiara wstawiona  i w dodatku chujowo.. . A tak wpadnie cala ta blacha nowa od góry do dołu więc nawet nie będzie żadnego cięcia i luz ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lapka666 napisał:

Normalnie czytałem to jego głosem haha. 

Dokładnie tak to wygląda. Ale trafiła w dobre ręce i wyjdzie na ludzi. Tak jest co robić. Za łatwo było hehe. 

Wiesz nie ma  co płakać, koniec konców co by nie patrzec to tylko blacha :) Geometria wszystko jest więc nie ma czym się martwić, też zamówiłem właśnie nową aby wymienić calość  i będzie element  jak nowy a nie jakąś  ćwiartkę aby było i ciąć to i wymienic tyllo twn dolny kawałek.. wymieni się całość i zero stresu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wazne ze zostalo to znalezione i bedzie poprawione :) Wisnia a co do klatki to zamowiles juz ? Pytam z ciekawosci bo ostatnio szukam tez do e36 i jak zobaczylem klatke zrobiona przez Pleie Sport to sie za glowe zlapalem. Te mocowania to poprostu tragedia jest :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Blaniu napisał:

Wazne ze zostalo to znalezione i bedzie poprawione :) Wisnia a co do klatki to zamowiles juz ? Pytam z ciekawosci bo ostatnio szukam tez do e36 i jak zobaczylem klatke zrobiona przez Pleie Sport to sie za glowe zlapalem. Te mocowania to poprostu tragedia jest :(

Dokładnie, znalezione i zrobione ^^ Co do klatki to widziałem parę sztuk Pleie  i wszystko było pięknie jak powinno być, a gdzie to widziałeś?  Może ktoś coś z odzysku miał  i tylko nalepki wlepil haha i pytanie czy była spawana czy przykręcana  i które mocowania  ^^  Ja sie  nie wyrobie na początek  sezonu ze wszystkim co chcialem.. to juz wiem  w tym klatki tera  nie będzie, wpadnie w sezonie lub po nim.. ogólnie po przemyśleniach zaś podniosłem sobiw  poprzeczke jeśli chodzi o części jakie chcę mięc w aucie więc trzeba  będzie to rozbić w czasie xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Wisnia135i napisał:

Dokładnie, znalezione i zrobione ^^ Co do klatki to widziałem parę sztuk Pleie  i wszystko było pięknie jak powinno być, a gdzie to widziałeś?  Może ktoś coś z odzysku miał  i tylko nalepki wlepil haha i pytanie czy była spawana czy przykręcana  i które mocowania  ^^  Ja sie  nie wyrobie na początek  sezonu ze wszystkim co chcialem.. to juz wiem  w tym klatki tera  nie będzie, wpadnie w sezonie lub po nim.. ogólnie po przemyśleniach zaś podniosłem sobiw  poprzeczke jeśli chodzi o części jakie chcę mięc w aucie więc trzeba  będzie to rozbić w czasie xd

Ty bedziesz mial cala skrecana czy spawane wszystko na stale ? Widzialem na Nürburgringu u znajomego ktory wsadzil wlasnie ich klatke miesiac temu i mocowania byly slabe moim zdaniem, nigdy nie kupil bym takiej klatki za taka kase . Na ich stronie widac tez te same mocowania co u niego  a on ma klatke wedlug DMSB.

Tutaj zdjecie takiej skrecanej klatki od nich, moim zdaniem mocowania tego typu to poprostu lipa jest :(

80423008_2717015454985795_7316866050211971072_o.jpg.54cd0f4f3cd6745351c856d608531492.jpg

79447771_2717015768319097_5894337680224813056_o.jpg.256b3bb9ef3fcd9042b26e3011435470.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blaniu to klatka  skręcana  i tak po prostu to wygląda, znajomy ma Wiechersa tez skręcana i jest dokładnie to samo więc nie wydaje mi sie aby to bylo  zle, tym bardziej że, dużo osób na tym lata, wiadomo  cała spawana byla  by dużo lepsza i  lepiej wygladala bo, tez te srubki nie wyglądaja  na  jakies nie wiadomo co ale  normy  spelnia  więc raczej ok.... Co do mnie to sam się zastanawiam jaką  dokładnie zrobie bom tera jej nie wsadzam  więc napewno wygodniej  będzie to dostać i wsadzic skręcaną niz znowu rozbierać auto i na lawecie wozic ale to wyjdzie w praniu  jak zawsze hahaha Ale  że, idę grubo po calości  to pewnie koniec końców wybiorę spawaną xd Jeszcze dodam że, jak zamawias, skręcana  i sam to sobie robisz pod domem to muszą to jakos wysłać... a że, wysylają  to w  puzzlach  do montażu  to musi to byc na śruby  i nic nie zrobisz  z tym xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da sie tez zrobic klatke skrecana i porzadne mocowania wedlug zalacznika J w PL i wychodzi o wiele taniej. Za skrecana klatke do mojej E36 wedlug DMSB Pleie zaspiewalo mi 1900 euro za klatke skrecana i lakierowanie bez montazu. W PL firma  Gorny-Sport.pl posiadajaca autoryzacje Ireco Motorsport wiec lipy na pewno nie ma. Za skrecana klatke wedlug zalacznika J wraz z malowaniem proszkowym wyszlo 4200 zl wiec polowa i mocowania sa zrobione jak trzeba a nie na jakies badziewate dospawowywane mocowania do glownych slupkow.  Wysylka tez nie jest problemem wiec tak jak pisalem, nigdy nie wydal bym tak grubej kasy za taka klatke jaka oferuje Pleie Sport.  Dlatego na twoim miejscu zastanowil bym sie czy nie lepiej wyjdzie wsadzic auto na lawete i wyslac do nich lub ireco i miec pozadna klatke.

106276283_2607113079547092_3828763233353195919_n.jpg

105769072_602059897399196_1750768233787405151_n.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Blaniu ale ty masz auto na de czy pl blachach?  Bo ja nie znam aż tak przepisów i nie wiem czy w pl mogę sobie zrobic i nie będzie potem problemu z tuv...  inna sprawa ze to jazda  po torze a  nie wspinaczka na góry tym autem  i myślę że skoro to tak robia i jest zezwolenie  to jest ok .. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Wisnia135i napisał:

@Blaniu ale ty masz auto na de czy pl blachach?  Bo ja nie znam aż tak przepisów i nie wiem czy w pl mogę sobie zrobic i nie będzie potem problemu z tuv...  inna sprawa ze to jazda  po torze a  nie wspinaczka na góry tym autem  i myślę że skoro to tak robia i jest zezwolenie  to jest ok .. 

Auto narazie nie jest zarejstrowane ale ma byc na De tablicach. Co do przepisow to dzwonilem do roznych firm w De wokol Nürburgringu i kazdy mowil ze jesli klatka jest zrobiona w Pl to trzeba miec papier z firmy ktora wykonala klatke, z czego jest ona wykonana, jak spawana i przetlumaczyc to na niemiecki i jesli klatka  jest solidnie wykonana i wszystko jest ok to nie ma problemow z TÜV. Mam znajomego ktory swoja Klatke robil u Treli Motorsport i zostala wbita bez problemu. Jak juz kiedys wspominalem pracownicy z TÜV ktorzy robia tez auta do DMSB wiedza co i jak i nie robia problemow jak jest papier z czego jest wykonana klatka.

EDIT:

Na klatke od Pleie dostajesz praktycznie to samo co w PL , czyli tylko papier z czego jest wykonana klatka i jak spawana itp. Na ich stronie pisze  ''Auch die Motorsportkäfige sind nach §21 für den Gebrauch im Straßenverkehr eintragbar.'' wiec nie jest to tak ze wsadzasz klatke jedziesz do pierwszego lepszego TÜV i juz po problemie tylko musisz jechac na specjalna stacje diagnostyczna gdzie narpiew sprawdza czy wszystko jest okay, sprawdza z czego jest zrobiona itp i dopiero wbija wedlug ''Einzelabnahme §21''. Najlepiej pytac sie w TÜV co wbija a co nie bo co stacja to co innego mowia. Jeden wbije bez problemu a drogi sie boi i powie ze cos jest nie tak i nie wbije i tyle.  Chyba ze wbija ci odrazu w Pleie to wtedy bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ryyyan zablokował ten temat
  • KUJON odblokował ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...