Skocz do zawartości

[E36] Montrealblau Coupe by Pioter


pioteresz

Rekomendowane odpowiedzi

Ciąg dalszy składania coupe do kupy :-P

Wał po regeneracji (skracanie, wyważenie, nowe krzyżaki, łożysko podpory) 

56927237_617762938667828_6311726317196804096_n.jpg.065b432c28d28ecc717e88f40831a738.jpg

Zrobiony układ wydechowy (w przyszłości będzie kwasówka :-P

Wywalone katy, w ich miejsce wstawione przelotowe tłumiki basowe, tłumik końcowy został Supersport

715226476_56539191_2013808695394375_56375513094029312_n(1).jpg.28c4741871bd3e4539b9054d70a06814.jpg

Zostały również dokończone hamulce, a konkretnie tył, jak wiadomo przy swapie z e46 trzeba pokombinować z ręcznym :wink:

56770475_1146006448904450_7216935054725873664_n.jpg.9b7b8ab5fa5ffab5c45a6ae93b16a2c2.jpg

 

Dodatkowo zaopatrzyłem się w drugi sterownik silnika z między innymi usuniętymi sondami, usuniętym limitem prędkości, przesuniętą, szybką odcinką, poprawioną mapą paliwa oraz zapłonu. Zobaczymy jak to będzie gadać :-D

Została do ogarnięcia sama elektryka, zalanie płynami eksloacyjnymi i odpalenie :-P

 

Cdn. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pioteresz przeczytałem ale napomnieć musiałem :) z ciekawości napisz  mi na priv gdzie wał robiłeś i jak to cenowo, bo u mnie  będę robić a w firmach się nie orientuje. Ew starą część wydechu pomaluj specjalną farbą do wydechu, zawsze to trochę lepiej xd   i  nagraj dzwięk  jak to chodzi bo jestem ciekaw :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Mała aktualizacja tematu :-)

E36 jeździ, skręca, hamuje, cała operacja ze swapem przeszła pomyślnie, autko podaje jak trzeba

Komora po wstępnym ogarnięciu, doszły jeszcze nakładki na kielichy z M3 oraz sprężyny od helmuta. 

Snapchat-2028499863.jpg.7939f288f7ed99435b04a43a026792c9.jpg

Następnie samochód pojechał na usuwanie wgniotek, polerkę i drobną korektę lakieru 

 

W między czasie odebrałem alufelgi z regeneracji 

received_444274663012282.jpeg.2de2aa42bb60e175eeb12c82ca48bdbd.jpeg

W trakcie czekania na auto rozebrałem wnętrze. Boczki poszły na małe poprawki do tapicera, poprzedni użył zbyt słabego kleju :neutral:

Tapicer przerobił mi także mieszek gałki pod ramkę e36 i zrobił nowy mieszek ręcznego. 

Postanowiłem odświeżyć nieco fotele, szczególnie fotel kierowcy był dość zmęczony życiem. Pomalowałem je farbą do skóry, efekt myślę zadowalajacy. 

Parę fotek przed i po 

received_855831958111695.jpeg.64113d1c19ceb122e9fc57f3f7193e56.jpegreceived_350079665697852.jpeg.7e58572e354cb6b3de9546bd5c129267.jpegreceived_1272887246210797.jpeg.af2adee40f3e2d4bd347259973540549.jpegreceived_333826037246497.jpeg.67b07f31459f2926fb75e5c99c26080a.jpeg

E36 z polerki odebrane wczoraj, do GF zostało parę dni na składanie, pasowanie, detailning, mam nadzieję że zdążymy bez niespodzianek. Czekam jeszcze na jedną paczkę z paroma potrzebnymi pierdołami z ASO. 

 

:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Siemanko! Już dwa dni po GF, czas coś napisać ;-) Wyjazd do Chotowej był pierwszą dłuższą trasą po poskładaniu auta, w obie strony oblecieliśmy bez zająknięcia, co mnie bardzo cieszy. Jazda autostradą na 6 biegu to czysta przyjemność, 180km/h i ok 3900 obr/min :-P

Co do samego zlotu - mega! Dziękuję wszystkim których poznałem, dziękuję za wszystkie sugestie na temat mojego samochodu, za pochwały i porady. Wróciłem z  głową pełną pomysłów :smile:

 

Teraz parę fotek ode mnie i te znalezione w necie.

 

2elh8qt.jpg

x7qcx.jpg

2ia2wqu.jpg

2pzliiw.jpg

10wqsfd.jpg

hx9ag7.jpg

2duhax.jpg

 

Bardzo miła niespodzianka podczas sobotniej nocy - samochód został wyróżniony za co bardzo dziękuję!!! Wielka motywacja i kopniak do modzenia dalej 8)

 

2v1vgx4.jpg

11 godzin temu, Thepiekarz napisał:

Auto widziane w sobotę na żywca i PIOTER odwaliłeś kawał dobrej roboty fajnie się prezentuje twoje auto. :)

Dziękuję!

10 godzin temu, szubik1997 napisał:

Już Ci to gadałem, ale bardzo mnie robi do auto!! Od razu wiedziałem kto przyjechał :grin: Zwykła prosta, a niezwykła, gratulacje, spotkamy sie kiedyś w połowie drogi na kawe pogadać bo to Bielska nie mam dalekopiwo

Dzięki wielkie, miło było poznać i pogadać! 

Mam nadzieję że zobaczymy się na kolejnych zlotach piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Siema

e36 przed Chotową dostało jeszcze wszystkie ori osłony pod silnikiem, nowe wisko i nową pompę wspomagania o czym zapomniałem wspomnieć wcześniej :grin:

a ostatnio musiałem kupić kolejny zmodyfikowany sterownik, bo poprzedni szlag trafił..

 

Powoli rozglądam się za nowym gwintem z wyższej pólki - co polecacie?  BC Racing vs ISC ?

 

MaLUYDX.jpg

 lgXgJd6.jpg

 ObsRnhN.jpg

 DnwF0cH.jpg 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Isc i bc to raczej budżetowe zawieszenia. Ze swojej strony polecam kw v2 w podobnej cenie może ciut droższe. Tyle że nie nie posiadają tych wszystkich frykasów co bc czy isc. Cambery możesz kupić customowe, pasują do kw. Zobacz sobie też h&r z regulacją twardości. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pioteresz napisał:

Budżetowe to jest ta tesco i mts :? i między nimi a takim bc racing jest prawie 4k pln różnicy więc myślę że można go nazwać gwintem 'z wyższej półki'  :grin:

 

 

Gdyby mts zrobił zawias z camberami, odbiciami i dobiciami to cena bylaby pewnie cos pod takiego bc racinga którego kupisz poniżej 4k bez problemu. A jeżeli nie, to 3k napewno trzeba byłoby położyć. I czy ten zawias byłby wyższa półką? Tyle ze te zawiasy maja duzo frykasow więc cena jest jaką jest. Taki isc nie ma np tüv.. są ludzie którzy na to patrzą. Wiem ze auto bedzie jezdzic pp polsce bla bla..Zobacz sobie st xta, kw v2, h&r. Są to zawiasy pod 5k zł. Np st ma cambery, do kw za 400 zł kupisz customy, nie wiem jak do hr. Ja bym się skłaniam ku kw lub h&r. Napewno nie będziesz żałował 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy jaki budzet ale jak bym mial brać tesko czy mts gdzie znam i jest to zenada to wolalbym dolozyc do AP chociaz i to i to to chinczyki a ap to niby od kw ale z, kw ma to niewiele wspolnego... ST moim zdaniem jest bardzo ok i jest to rzeczywiscie robione  przez  kw a nie made in china... Lecąc dalwj srednią polką to D2  jest srednie , niby tak chwala ale  jak sie orientuje to tez chinol tylko leci na dobrej nazwie... Isc nie mialem to nie wiem.... A tak to z wyzszej polki to KW,  ew mozesz zlozyc cos na  blistein ale osobiscie kw z tych co wymienilem to bije na glowe wszystko ale co za, tym idzie cena...  Jak mial bym decydowac sie na  nisko budzetowe to wolalbym jednak dolozyc do AP  niz kupic mts czy tesko.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście polecam skontaktować się z firmą PK Coliover, nie jedno auto na forum ma od nich zawieszenie, sam też się zdecydowałem na zmianę chinola na ich produkt, nie mam opinii co do jakości jazdy, ale kontakt z firmą i możliwości konfiguracji zawieszenia bardzo na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Maciek nie mam porównania do jazdy z x pipe, ale tak mam teraz jest w porządku, dźwięk jest przyjemny, nic nie dusi ;-)

@patrykm88 dzięki za info, jestem ciekaw jaka jest różnica w praktyce między bc a kw

@Wisnia135i właśnie chodzi mi o zmianę budżetowego tatesco na coś lepszego, lepszego niż ap, tak żebym bez stresu mógł jechać 180 i nie zastanawiać się czy aby tyłek mnie nie wyprzedzi :mrgreen: 

@BartoszzG jak cenowo wygląda pk? I czas oczekiwania? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...