Skocz do zawartości

[E36] Touring Avusblau by Dejv


Dejv

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam na imię Dawid, po kilku latach przesiadywania na tym forum, oraz po prawie 2 latach w posiadaniu Touringa nadszedł czas aby wreszcie założyć temat i coś pokazać. ;) Na początku może zacznę od Vin'u:

Cytat
VIN: WBACE11060EZ26339
  Type code: CE11
  Model: 316I (EUR)
  E-F-R series: E36 3
  Series: 3
  Type: TOUR
  Steering: LL
  Doors: 5
  Engine: M43
  Displacement: 1.60
  Power: 75 (102 hp)
  Drive: HECK
  Transmission: MECH
  Paint code: 276 - AVUSBLAU METALLIC
  Upholstery code: E7AV - STOFF AMARETTA B
  Prod.date: 1997-11-03
S243 Airbag for front passenger
S260 Side airbag for driver/passenger
S269 BMW light alloy wheel, radial spoke 32
S305 Remote control for central locking
S320 Deleted, model lettering
S410 Window lifts, electric, front
S413 Luggage compartment net
S423 Floor mats, velours
S428 Warning triangle and first aid kit
S431 Interior rear-view mirror with auto dip
S441 Smoker package
S465 Through-loading system
S481 Sports seat
S494 Seat heating driver/passenger
S497 Centre armrest, rear
S498 Headrests mechanically adjustable, rear
S510 Headlight vertical aim control
S520 Fog lights
S528 AUTOMATIC AIR FLOW CONTROL
S534 Automatic air conditioning
S548 Kilometre speedo
S668 Radio BMW Reverse RDS
S704 M Sports suspension
S710 M sports steering wheel, multifunction
S715 M Aerodynamics package
S719 Sports Edition
S775 Headlining anthracite
S785 White direction indicator lights
L801 National version Germany/Austria
S863 Dealer List Europe
S879 Operating instructions German
S915 Omission of outer-skin preservation
P971 Exclusive package

W posiadaniu Turasa jestem od 3.06.2016. Od samego początku wiedziałem, że przejdzie spore zmiany i modyfikacje w kierunku German stylu. Stylem tym zaraził mnie Łukasz Ryba swoją coupe. :DSamochód służył poprzedniemu właścicielowi jako zwykłe daily. Dlatego też nie posiadał żadnych modyfikacji miał po prostu jeździć z punktu A do punktu B. Jeśli chodzi o wyposażenie to tak jak można przeczytać z vinu jest w ori mpakiecie wewnętrznym i zewnętrznym. Jedyną rzeczą, której brakowało to szerokie listwy, które po jakimś czasie zakupiłem nowe w ASO. Wnętrze w alcantarze, sporty oczywiście grzane. Czarny środek. ;) Posiadał hak (strasznie mnie irytował już w dniu zakupu), który szybko został usunięty. Jeździł na podj!@#$ borbetów made italy, które były w opłakanym stanie, najwidoczniej poprzedni właściciel nie przykładał wagi do wyglądu i estetyki. Pokaże teraz kilka zdjęć zaraz po zakupie.

2eolg6b.jpg

2yuwpom.jpg

 

Teraz może napisze trochę o tym co zostało zmienione, dodane i zakupione przez te prawie 1,5 roku. Zaczęło się od zawiasu, wpadł gwint (FK wtedy wydawało mi się, że taki wystarczy) Obecnie ten gwint został tylko z przodu. Wpadł końcowy eisenmann dedykowany do R4 E36 w wersji "N". Potem zakupiłem nowe szczebelki do zderzaka, gdyż jak widać na zdjęciach nie było ich. W krótkiej liście wymienię te ważniejsze elementy;

- szerokie listwy M

- dyfuzor pod dwururkę

- nerki czarny mat

- lampy bosch soczewka zrobione na black hella

- zawias tył sprężyny od helmuta z regulacjami od gwintu i amortyzatory koni sport wersja pod e30 z reg. tłumienia.

- lewy błotnik stan BDB (tutaj uwaga! znaleziony pod kolor i do tego ori)

- zderzak przód wraz z listwami wymieniony na nowy ori z ASO

- radio CD BMW BECKER BE 4769

- felgi Rondell 0058: 17" 2x8,5j i 2x10j z nowymi oponami przód: tradycyjnie nankang 195/40, tył: hankook ventus evo v12 225/35 (felgi były całe w polerce)

- licznik z anglika (zawsze jakoś mi się bardziej podobał)

Do tego wszystkie możliwe plastiki, węże, zaślepki itp. itd. 

15f0vlt.jpg2hr36rp.jpgfv8goy.jpg2jam16q.jpg15ee69.jpgv5yfd3.jpg2lth5ko.jpgx40voy.jpg2sb8nwn.jpg

Plan na jeszcze ten sezon:

Zakupiłem zaciski z e46 330i oraz na tył z e36 328i do tego nowe tarcze ATE, pójdą do piasku i lakierowania, muszę jeszcze kupić tylko przewody w oplocie żeby było tip top. Zderzak tylny pójdzie do lakierowania z racji, że ma sporo rys i stary lakier w kilku miejscach popękał co może nie jest bardzo widoczne ale mnie denerwuje. Myślę czy nie polakierować przy okazji nakładek na progi, od gleby są trochę przytarte z dołu. 

Plany na przyszłość:

- swap

- montaż relingów (jakoś łyso bez nich mi się wydaje)

- zakup nowych reflektorów na soczewce

- usunięcie wszystkich wad blachy i małych wgniotek

- zabezpieczenie podwozia

- jeśli będzie potrzeba to lakierowanie całego auta

- może koło 3TLG

To chyba tyle jeśli chodzi o te 'większe' mody. Może ktoś napisze, że to nie dużo jeśli chodzi o te 1,5 roku, ale cały czas coś się dzieje i nie zamierzam zakończyć na tym. ;) I teraz najlepsze... na pewno ktoś zapyta "kiedy swap na R6?" Odpowiem: nie wiem ;) Na pewno swap będzie, myślałem nad b25, b28 lub b30 lecz mam mieszane uczucia jeśli chodzi o M54... Zobaczymy. Skupiłem się na innych rzeczach i choć kogoś może to rozbawić uznałem, że mogę jeszcze trochę pojeździć z tym mocarnym m43 :D Jeszcze dodam, że felgi były w spa, zostały polakierowane rotory w kolor "silvergrey" oraz wypolerowane ranty. Wygląda to znacznie lepiej niż gdy były całe w polerce. :)

Teraz zdjęcia jak obecnie wygląda Turas:

wcfrsn.jpg

2w5ttp5.jpg

of6bsm.jpg

ehetdx.jpg

21mhpbq.jpg

Zdjęcia środka będę musiał zrobić, bo jak się okazuje chyba na obecnym telefonie nie mam żadnych a starych nie mogę znaleźć. :/ Liczę na komentarze, opinie i konstruktywną krytykę. Pozdrawiam! ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Genialne są. Ja mam skręcone na max twardość z racji niskiej i twardej sprężyny (od helmuta). Cieżko mi porównać między min a max, bo na min twardości nie jeździłem. Ogólnie polecam. Po roku czasu dalej świetnie pracują i wyglądają jak nowe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaję mi się, że 0058 to chyba jedyne koło z pośród jednoczęściowych, które mogło tutaj siąść tak dobrze. Od zawsze ta fela mi się podobała. ;) Pewnie w przyszłości będzie 3tlg, ale póki ta felga robi robotę i mi się nie nudzi, mogę się skupić na reszcie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia środka ;)

2iblvuf.jpg

1588dtv.jpg

qz2nw9.jpg

Jak widać sporty nie są w idealnym stanie. Schowek pójdzie do wymiany na inny w BDB stanie aby wszystko ładnie spasować. Obecnie myślę nad zmianą sportów i kanapy na czarną/białą/bananową skórę. :) Najbardziej denerwująca rzecz jeśli chodzi o wnętrze, to pseudo nagłośnienie, które dodał poprzedni właściciel... :roll: Plus tego taki, że boczki tylne i tak muszę wymienić, bo będą szyby w prądzie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lesiek napisał:

Jak dla mnie nie ma lepszego koloru dla touringa e36 niż avus. Nie podobają mi się trochę to wstawki na kierownicy, lecz reszta projektu sztos ;) turas zawsze na propsie :D

Wstawki są z alcantary ale to chyba kwestia zdjęcia, bo nie wyglądają tak źle ;) Kierownica dostanie nowe zaślepki jak pójdzie do obszycia (może nawet już będzie wtedy multi) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka zdjęć z dzisiejszego Moto Show w Andrychowie ;)

rlicsw.jpg

30w1rm8.jpg

288r3f6.jpg

Zaciski poszły do piaskowania i lakierowania. Powinny być gotowe do środy. Wrzucę foty jak to wyszło. W przyszłym tyg postaram się już wszystko zamontować. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Krigerous napisał:

Schludnie ale czegoś mi tu brakuje jakiegoś akcentu. Swap to chyba priorytet ? ;)

Może relingów? :P Znalazłem i jeszcze jutro jadę je odebrać. :)

4 godziny temu, dejw napisał:

Z zewnątrz nic bym nie zmieniał, rondelki idealnie tu siadły.
Nic tylko robić swapa.

Dokładnie! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...