Skocz do zawartości

[E46] david E46 357ci


david

Rekomendowane odpowiedzi

@Szymon_97 rozumiem że zbadałeś rynek i wiesz?  To samo  można powiedzieć o ls1... Też nie  jest to nowy silnik  i wiadomo że kupując silnik  i tak najlepiej to rozebrać..  Dla mnie osobiście nie ma tu nic ciekawego... W tych pieniadzach co  to wsadza  gdzie ls1  miał okolice 350ps w corvette  i  mniej np  w camaro czy coś takiego  to myśle że bez  problemu wsadzasz s54 o podobnej mocy  a  na spokojnie n54 które po lekkich modach ma 450+...  Dlatego nie widzę sensu pakowania tego silnika tu... Już pomijam fakt że to silnik jeszcze z lat 90 więc tym bardziej nic fajnego tutaj... Żeby nie było nie mam nic do silników z lat 90 ale za te pieniadzę co to kosztowało plus swap można mieć lepsze  jednostki... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Wisnia135i napisał:

Kolorcfajny i na tym się kończy.. Nie jestem wgl fanem wsadzania 2jz, ls, itd itp  do bmw.... Wgl mnie to nie kręci... Ani to nie wygląda jak dla mnie a w tych cenach i przeróbkach można wsadzić coś tak samo mocnego z palety bmw.. Ja bym tu widział najlepiej s85 i to by robiło robote a to to szmelc jak dla mnie.. 

Generalnie pi***olisz jak potłuczony ;) 

porównywanie s85 do ls i nazywanie tego drugiego szmelcem o tym świadzczy. Ale po to jest forum żeby sobie każdy mógł pogadać :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@david źle mnie zrozumiałeś.. Nie porownuje  S85 do Ls1... Mowilem ze najchetniej bym tu widzial s85... Mówie tylko ze ja nie widze nic fajnego  we wsadzaniu  tak juz starych konstrukcji z lat 90 jak ls1 czy 2jz.. W tej kasie moglbys wsadzic cos lepszego i to bez  problemu...  Jedyne co to to ze dzwiek v8 i nic po za tym tak naprawde...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca tylko dźwięk , choć faktycznie ls brzmi wg najlepiej ze wszystkich v8 jakie słyszałem. Chodzi tez o to jak mocno rozwojowy jest ten silnik a przy tym lekki i mega kompaktowy. Taka ciekawostka , że jest lżejszy nawet od s54. A tak już poważniej to jakie v8 wg Ciebie jest lepszym wyborem ? Bo tutaj zamawiam zestaw kutego strokera na „381” czyli 6.3 litra i z portingiem głowic i wałkiem robi się około 500km na dzień dobry a to nadal konie wolnossące gdzie mogę dołożyć dedykowany kompresor itd 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Które v8  jest  najlepsze to ci nie powiem. Po prostu chodzi mi o to że nie jestem fanem wsadzania do bmw silnikow z po za  gamy bmw... Wiesz każdy silnik można modyfikować...  Ja plany zmieniłem co do mojej n54 miało być okolice 500 a jednak auto wyjedzie na  przyszly sezon ze zrobiona  blacha i zawiasem a do motoru w miedzy czasie czesci kupuje  pod zakucie turbiny 700+ ostre walki...  Wiec tez  bedzie grubo... Kwestia co kto chce i tyle... I co kto lubi bo co do reszty auta   to  jest mega :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
  • 1 miesiąc później...
3 minuty temu, KUJON napisał:

bez kitu ale ten silnik mimo swojej pojemności i mocy również wydaje się niesamowicie mały w tej komorze E46 ;) , będę wypatrywać na tarnowskich rondach ;) 

zostało miejsce na LPG :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.04.2020 o 18:07, KUJON napisał:

bez kitu ale ten silnik mimo swojej pojemności i mocy również wydaje się niesamowicie mały w tej komorze E46 ;) , będę wypatrywać na tarnowskich rondach ;) 

I co najlepsze , jest lżejszy od np s54 , nie mówiąc już o takim klocku jak m60 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...