Skocz do zawartości

e46 sedan by wifii


[e46]Wifii330sedan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam moja przygoda z bmw zaczęła sie 4 lata temu, kiedy zakupiłem pierwsze bmw w wersji sedan z 3 litrową jednostką napędowa, rozglądałem się za benzyną ale wpadł mi ten sedan w dobrej cenie i jestem bardzo zadowolony z tego wyboru jeżeli chodzi o bezawaryjność, osiągi i spalanie.Przez ten okres kiedy bawarka była ze mną przeszła parę modyfikacji które bedę starał sie krok po kroku opisać i przedstawić a wiec zaczynamy. Pare fotek po zakupie pojazdu ;)

CAM00079.jpg

 

CAM00004.jpg

Autko przyjechało na 17stkach oryginalnych z oponami zimowymi gdyż zakupiłem ja w styczniu, w cenie auta sprzedający mi dołożył 18stki z oponami letnimi styling 193 z dystansami 2cm na tył bo wpadały w nadkola . Założony był z przodu tylko zderzak z m pakietu reszta praktycznie seria, lampy bez soczewki z ringami,listwy w  chromie.

Krótko o aucie:

Silnik: M57 184KM

Skrzynia: Manualna

Dyfer: Heck

Kolor: ORIENTBLAU METALLIC (317)

Data produkcji: 1999-11-25

Krótki opis wyposażenia:

-abs

-asc

wnętrze skórzane fotele

listwy wykończeniowe drewnem 

zawieszenie, przystosowanie sportowe

komputer pokładowy

4x el szyby

radio business cd+ zmieniarka na 6 cd 

zdjęcia vinu

25075546_1521304467947822_636748970_o.pn

 

 

Na pierwsze mody nie trza było za długo czekać, jakoś po kilku miesiącach po zakupie udalo się zakupić lampy soczewkowe oryginalne boscha

20160908_161028.jpg

Następnym modyfikacją jaka była, to zamontowanie kierownicy z m pakietu z multifunkcją podsyłam foto jaka była oryginalnie 

CAM00211.jpg

CAM00215.jpg

Przy okazji drewno zostało zastąpione folią 3m carbon ;)

Potem przyszedł pomysł na założenie lamp ledowych z tyłu oczywiście zamienniki ale świecą całkiem nieźle ;) poniżej zdjęcia przed i po założeniem .

CAM00294.jpg

CAM00338.jpg

Może teraz trochę o silniku i układzie wydechowym.

Zostały usunięte katalizatory, wydech środkowy i końcowy, została poprowadzona rura od turbiny przez całe auto bodajże 2cale nie pamiętam dokładnie i założony został końcowy wydech z nierdzewki firmy Ac Schnitzer dedykowany do 330ci dźwięk robi robotę ;)

20170909_134119_HDR.jpg

auto przeszło podniesienie mocy przez firmę tuningową GSC Tuning Kraków przez co dysponuje mocą 220KM i 540NM jak znajde wykres to wstawie zdjęcie, już całkiem przyjemnie jeździ ;) .Potem przyszły mody żeby skompletowac m pakiet wpadło m.in. (zderzak tył z dyfuzorem, progi, czarny sufit,listwy wewnętrzne,listwy shadow line na tą chwile brakuje tylko siedzeń może kiedyś wpadną ;) Progi kupiłem od znajomego były tak jak zderzak w kolorze srebnym, natomiast zderzaka trochę szukałem chciałem kupić na miejscu bo z wysyłkami to róznie bywa jeżeli chodzi o transport ale wkońcu sie skusiłem i zamówiłem zderzak przez internet, na szczęscie przyszedł cały nic nie uległo uszkodzeniu ;)

25086803_1521333057944963_1319821860_o.j

Zmiana przyszła też na folie przyciemniająca szyb po zakupie bawarka byla przyciemniona jasna folia UV bodajże 30 pare procent dla mnie okazało się za jasno z racji tego że lubie mieć ciemniej w aucie ;) zerwałem folie z wszystkich szyb i bawarka została przyciemniona na nowa folia jakos koło 80% przyciemnienia nie pamiętam dokładnie, poniżej zdjęcie jeszcze wtedy na zimówkach 17stkach gdyż auto służy mi na codzień .;)

20170119_194539.jpg

Bunia na 18stkach jezdziła jakoś 2 sezony potem przyszła myśl żeby zmienić kółko na jakieś skręcane.Wybór padł na Felgi niemieckiej firmy Rial imola Race 2tlg19' 8.5 j i 10j et 14 i 18 felgi jeździły u znajomego w e39 od pierwszego razu jak je zobaczyłem u niego to mi się spodobały i jak się tylko dowiedziałem że chce sprzedać to nie mogłem inaczej postąpić jak je od niego odkupić;) Oto pierwsze przymiarki :

20170217_114214.jpg

Niestety musiałem zakupić 4 opony ponieważ te, które były założone były za szerokie do mojego auta. Założone były na nich opony 225/35/19 przód i 255/35/19 tył. Ja założyłem 215/35/19 przód i 225/35/19 tył tak jak się obawiałem nawet po puszczeniu śrub na wachaczach koła trochę wystawały poza obrys

20170412_143142.jpg'

i na tyle troszkę się opona naciągneła ;)

25075428_1521363804608555_1574890398_o.j

25075539_1521364787941790_666457632_o.jp

Po założeniu kół i pojechaniu na zbieżność okazało sie że do wymiany są tuleje wachacza tył i przewody hamulcowe więc postanowiłem już zrobić cały wózek, gdyż wiedziałem że auto pozostanie ze mną na dłużej. Zakupiłem większości komplet tuleji z poliuretanu na wóżek i oddałem do znajomego na wymianę ;)

25129766_1521396614605274_1470686883_o.j

Jak będzie kiedyś chwila to wejdę do kanału i zrobię zdjęcie jak to wygląda z dołu

Potem były plany i myśli nad wypchaniem nadkoli albo zamontowaniem regulowanych wachaczy tzw. camberów gdyż pojawił sie problem obcierania z tyłu  i wybór padł na regulowane wachacze.

Po założeniu camberów i dodatkowo gumy w sprężyny obcieranie troszkę ustąpiło ale nadal niekiedy obetrze na sezon myślałem zrolowac nadkola ;)

Kąty jakie mi ustawili na zbieżności około 3,5 stopnia z tyłu w wolnej chwili jak znajde wykres to wstawie opona praktycznie schowała sie całkiem wystaje tylko troszkę felgi. Zdjęcie po założeniu camberów kumpel zakładał na podnośniku i ustawiliśmy na oko no wiedziałem że i tak będę musiał jechać ustawić jak się  okazało po przyjeździe na zbieżność kąt był ponad 6 stopni nie dało się wogóle jeździć i opona schodziła w mgnieniu oka .

25129892_1521357837942485_1040898986_o.j

20170908_154222.jpg

20170908_154225.jpg

20170908_154213.jpg

Ostatnim modem jakim przeprowadziłem do tej pory było zakup klapy stylizacja csl Laminat 
20161113_201246.jpg

20170129_161937.jpg

20170130_164621.jpgKlapa była w kolorze czarnym oklejona jakimś carbonem, po kupnie odrazu trafiła do lakiernika .

20170313_195048.jpg

20170313_182920.jpgZdjęcia po odebraniu od lakiernika ;)

Przyszedł czas na założenie klapy ;)

20170314_174732.jpg

20170314_174900.jpgKlapa siadła całkiem nieźle jak na laminat troszkę odstaje z lewej strony ale się z tym jeszcze bawił ;)

Tutaj zdjęcia z małej sesji po wszystkich modach do tej pory ale za pewne nie ostatnich :P

20170909_134042_HDR.jpg

20170909_133829.jpg

20170909_134331.jpg

20170909_134526.jpg

Zdjęcia robione przed ustawieniem odpowiednich kątów ;)

Czekam na wasze opinie i rady co by można było w niej zmienić plany są na wydajniejszy IC i myślałem nad wydechem  z m3 zrobiony na wymiar pod m pakietowy zderzak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Złoty328 napisał:

Kilka miesięcy na pierwsze mody tzn wymiana kiery i lapm :D

Garmana to my się tutaj nie doczekamy :]  

Spokojnie wszystko  w swoim 

 

2 minuty temu, Złoty328 napisał:

Kilka miesięcy na pierwsze mody tzn wymiana kiery i lapm :D

Garmana to my się tutaj nie doczekamy :]  

Spokojnie, powoli do celu :-) dopiero się oswajam z syndykatem i z wszystkimi zasadami jakie tu obowiązują :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze co to wydupc ten karbonit z nerek. Do mnie ten tłumik nie przemawia kompletnie, powinna tu wpaść zwykła dwururuka. Lampy przód ciemne, osłona pod silnik, klapa laminat - wiem - ale nie da sie tego spasować jakoś? Koło no ujdzie na początku, ale lepiej daj trochę mniej kątów i niżej auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakupić czarne nerki, te okleilem tak na próbę jak to wyjdzie, co do klapy będę sie jeszcze z tym bawił żeby to bardziej spasować bo rzeczywiście jest lekka japa z lewej strony, co do kątów są już ustawione okolo 3.5 stopnia, na ostatnich zdjeciach bylo ponad 6 ale to zaraz po założeniu camberów. Koła hmmm kupiłem je tak z głupa gdyż mi się spodobały, kto wie może sie zmieni na jakieś inne i ten tył jest jeszcze troszkę wyżej bo wsadziłem gumy w sprężyny żeby sie tak nie uginała.Co większej gleby się może pomyśli ale to bym musiał zakupić gwinta bo teraz mam sportowe oryginalne. 

 

11 godzin temu, Fisiek napisał:

Poerwsze trzaaaaaa zapytac w jaki styl kolega chce isc hmm? Jesli german to dluga droga :wink:

Będę chciał zrobić tak żeby to miało ręce i nogi :-) ale rzeczywiście german brzmi nieźle i do tego będę chciał dążyć i myślę ze z wami mi się to uda żeby to jakoś wyglądało. :-)

 

12 godzin temu, Rudy Hiszpan' napisał:

Pierwsze co to wydupc ten karbonit z nerek. Do mnie ten tłumik nie przemawia kompletnie, powinna tu wpaść zwykła dwururuka. Lampy przód ciemne, osłona pod silnik, klapa laminat - wiem - ale nie da sie tego spasować jakoś? Koło no ujdzie na początku, ale lepiej daj trochę mniej kątów i niżej auto.

A co do lamp to co proponujesz folia przyciemniająca ? Kiedyś myślałem nad tym , ale zastanawiałem sie jak to bedzie świecić po oklejeniu taka folia. A co do wydechu plany miałem zrobic wydech z m3 na wymiar pod m pakietowy zderzak ale zobaczymy może faktycznie wpadnie jakas zwykła dwururka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Wydech do zmiany bo teraz jest lipa

Gont z szyb do wywalenia

Emblematy do zmiany na te właściwe no i z kołami trzeba coś zrobić bo tak jak było wcześniej napisane pokracznie to wygląda.

A i jeszcze jedna uwaga jak możesz to odpowiadaj w jednej wiadomości bo jak na razie robisz za duży spam i nabijasz sobie posty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, [e46]Wifii330sedan napisał:

Emblematy tzn ? Na jakie ? Co do wiadomości ok bede pamiętał 

 

39 minut temu, [e46]Wifii330sedan napisał:

Wcześniej były w carbonie, teraz założyłem biało-niebieskie

Sorki zobaczyłem na pierwszych zdjęciach że są w carbonie i nie zwróciłem uwagi że na ostatnich zdjęciach są odpowiednie tak więc jest okey.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2017 o 22:19, Fisiek napisał:

Tu nie Raceism tu sie blotnikow lekko nie poszerza hehe. tu  musisz dopasowac kola do blotnikow aby sie zgrywaly ;)  tak jak ci napisalem mysle ze lepszym wyjsciem by bylo wsadzic 18 i konkretna glebe

Wracając do koła masz na myśli jakiś konkretny model co by fajnie pasował do e46 ? Cos z bbs ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem wiem, muszę sie z tym pobawić, bo z prawej strony fajnie siadła a z lewej tak jak widać ,chociaż regulacja jest już ustawiona maksymalnie jak się dało,  a z wydechem tak jak pisałem plany były na wydech z m3 ale jeszcze zobaczymy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...