Skocz do zawartości

[e36]qbak -- 328i coupe czarnula


qbak

Rekomendowane odpowiedzi

Tego nie powiedziałem, bo pamiętam jak w tamtym roku przeprowadzałem zielonkę @ryyyan i wspomaganie chodziło leciutko, o wiele bardziej cywilizowanie niż u mnie. Natomiast faktem jest że wróciłem prawdopodobnie do stanu jak fabryka chciała ;) To już się może właśnie ryyyan wypowiedzieć bo coś tam na wisłostradzie polataliśmy.

 

Tak jeszcze mi się przypomniało:

image.png.7b40b8c1ca5c37e6511965799eba95a1.png

Wtedy nawet nie marzyłem o tym że będę mieć 328i, potem nie wyobrażałem sobie remontu zawieszenie i vaderów w swoim aucie... A tutaj się okazuje że powoli i sukcesywnie wszystko jest dopinane tak jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, może ktoś mi podpowie bo już sam nie wiem jak temat ogarnąć.

Auto zaraz po wielkanocy idzie do blacharza/lakiernika, dostanie nowy shadowline, zajmę się szczelnością lamp, lusterka obite w końcu będą pomalowane, tak samo jak maska i kilka innych elementów. Dodatkowo ogarnięcie felg - polerka, malowanie, pozbycie się tych obrzydliwych czerwonych śrubek itd.

Ale jest jedna rzecz za którą nie do końca wiem jak się zabrać, mianowicie listwy drzwi i zderzaków. Aktualne siedzą dobrze, nie odstawają i tak do końca właściwie to nie chcę ich zmieniać, no ale trzeba przyznać że są wypłowiałe. Jak auto dostanie wosk/powłokę to pewnie nie będzie to wyglądać dobrze. Dlatego zastanawiam się nad ich malowaniem, ale... Listwy boczne mają inną strukturę niż listwy z przodu i z tyłu. Przynajmniej moje boczne są prawie gładkie, a te ze zderzaków mają wyraźną strukturę. Zgarnąłem jakiś plastik z Lancii z nadkola na próbę, wypiaskowałem 800-600, odtłuściłem i pomalowałem Boll lakierem strukturalnym czarnym.

Zdjęcia nie są artystyczne, specjalnie z lampą robione żeby było widać jak jest - to listwa boczna:

 

92696979_3495177490499449_497904804027170816_o.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=wumVUpksF4QAX8fbzP2&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=6&oh=d1b50c3b776fcf4ce768cd0c3081d133&oe=5EB35888

Od prawej: - trzy warstwy lakieru, z czego ostatnia z bardzo bliska. Potem dwie warstwy tak z 10-15cm, potem kawałek wypiaskowany i oryginalny wypłowiały plastik. Część z dwoma warstwami ma syfy od taśmy malarskiej jak zaklejałem do 3 warstwy.

92572790_3495177437166121_1456570650142441472_o.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=4GvsduRy-LwAX-FJ5rb&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=6&oh=b34b4665ff395df632a627b95bb43ee4&oe=5EB6BD05

92443489_3495177480499450_1979951980398772224_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=3dwI-JMyhrYAX8i5oGR&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=6&oh=71d7d5101247fab1305d4d0335d605c9&oe=5EB3058A

92560736_3495177463832785_7158060824148312064_o.jpg?_nc_cat=100&_nc_sid=0debeb&_nc_ohc=BNU_iIKg1qkAX_uDJSX&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=6&oh=9dc5dfd1ad4477033a68903f1cb52e4b&oe=5EB62400

 

Ja sam nie wiem co najbardziej mi się podoba - już dwie warstwy wyglądały nieźle. Natomiast tak jak na listwach bocznych to wiem ze będzie dobrze, tak na tych z przodu i z tyłu to się zastanawiam, bo szlifując pewnie zgubię większość tej struktury - sam nie wiem jak to będzie wyglądało

edit:

Jutro jeszcze drugi etap, doczytałem że to co mam BOLL Lakier do plastików to wbrew temu co mówili w sklepie nie jest jeszcze lakier strukturalny. Barany wszędzie... Jutro dorwę strukturę zobaczymy jak będzie wyglądać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak plastik znosi piaskowanie,  myśle ze najlepiej tradycyjnie papierem zmatowić do plastiku i nie zapomnij o  PZP przed malowaniem bo orobisz się i zacznie odłaźić. co do lakieru to jeśli chcesz mat na gładko to będziesz miał duzo więcej szlifowania i wygładzania, a jeśli chcesz robić strukturą to ona jest juz w miare gruba więc przykryje wszystko.  Jeśli chcesz zaglądnij do mojego tematu tam będziesz miał efekt,  tylko z tą strukturą w sprayu trzeba się pilnować lakier ładnie kryje tylko do połowy puszki potem ciśnienie spada i zaczyna obrzydliwie pluć, ja u siebie darłem połowe listew, musiałem dokupić kolejne lakiery i jak pisałem wcześniej do połowy puszki i śmietnik,  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam BOLLa strukturalnego i z tą strukturą wychodzi różnie, moim zdaniem na tak dużej powierzchni może wyjść nierówno i daleko będzie to efektu ori. Może kup po prostu listwy "chropowate" i pomaluj sprajem do plastyków, on dobrze działa i przy codziennej jeździe wytrzyma co najmniej rok.

Chropowate/gładkie listwy to kwestia polift/przedlift z tego co pamiętam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za pomoc, ważna wskazówka przy malowaniu z tym sprayem.

5 godzin temu, M3DYK napisał:

nie wiem jak plastik znosi piaskowanie,  myśle ze najlepiej tradycyjnie papierem zmatowić do plastiku i nie zapomnij o  PZP przed malowaniem bo orobisz się i zacznie odłaźić. co do lakieru to jeśli chcesz mat na gładko to będziesz miał duzo więcej szlifowania i wygładzania, a jeśli chcesz robić strukturą to ona jest juz w miare gruba więc przykryje wszystko.  Jeśli chcesz zaglądnij do mojego tematu tam będziesz miał efekt,  tylko z tą strukturą w sprayu trzeba się pilnować lakier ładnie kryje tylko do połowy puszki potem ciśnienie spada i zaczyna obrzydliwie pluć, ja u siebie darłem połowe listew, musiałem dokupić kolejne lakiery i jak pisałem wcześniej do połowy puszki i śmietnik,  

Oczywiście miałem na myśli papier ścierny, użyłem zamiennie tych słów

4 godziny temu, AdRRian napisał:

Chropowate/gładkie listwy to kwestia polift/przedlift z tego co pamiętam.

 

No właśnie jeszcze się zastanawiam nad chropowatością. Owszem mogę kupić nowe ale coś bym przy aucie porobił, a jak za dwie puszki sprayu mogę mieć idealny efekt to czemu nie. Już dostatecznie dużo na auto wydałem/jeszcze wydam ;)

Boczne listwy wydają się być u mnie w miarę gładkie, natomiast te na zderzakach mają wytartą strukturę. Ciężko mi określić co mi się bardziej podoba, bo przecież te listwy z przodu i z tyłu nie trzymają już fabrycznego koloru, są powycierane no i mają blisko 24 lata. Dlatego raczej uderzyłbym w strukturę wszędzie taką samą, ale no nie wiem... Przejrzę galerie innych, ale jeśli czyta to ktoś kto już przechodził taki temat/brał listwy nowe z salonu to nie obrażę się na zdjęcie na pw żeby zobaczyć jak wygląda taka nowa listwa

 

Tutaj na próbę strukturą. Wiem że to detale, bo tak właściwie z odległości metra już nic nie widać oprócz stabilnej ładnej czerni

Obraz może zawierać: trawa i na zewnątrz

93049952_3497680310249167_2150793186589540352_o.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=e007fa&_nc_ohc=SxjMhXXejckAX8vIl2a&_nc_ht=scontent-vie1-1.xx&_nc_tp=7&oh=ecca286e5e86a02a59c84cb513c5c2e8&oe=5EB7F8CE

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Obraz może zawierać: trawa, na zewnątrz i przyroda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak teraz wyglądają nowe listwy boczne M3 z ASO... M3 wg katalogu ETK to to samo co M Technik. Przynajmniej na teraz, bo nie chce mi się kopać głębiej ;)

1472334586_82119403144SETSTRIPS1.jpg.f383887e226f7b33d8f2f68eadcbd3d4.jpg

Szczerze, sam do końca nie ogarniam o co chodzi z tą powierzchnią szerokich listw bocznych w kebabach :lol: Niech któryś mądrzejszy się wypowie @Michaś 523i czy np Arass...

Pzdr,
B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że jak gładkie to komplet szedł przecież nikt nie dał mieszańców :).  Jak coś to gładkie dosyć że kibel wizualny to jeszcze w aso są droższe od chropowatych - dramat. Napisałem ci jakie szły kiedy więc wiesz że kombinowali z twoimi poprzednicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam na bank chropowate. Dziękiuje za pomoc z tematem.

 

Byłem u blacharza, dziś rozmawiam z lakiernikiem i trochę mi entuzjazm opadł. Auto widział detailer i mówi że oba nadkola do lakierowania, plus były plany na maskę i zderzaki. Blacharz dodał drzwi x2 i wyszła propozycja że właściwie całe auto warto by było malować. Czyli cena za lakier 10 tys... dodać renowację felg, blacharke i detailing. A ja od miesiąca nie pracuje. I tak z 3 tys za lakier i korozję robi sie 15-16... nie wiem jak to będzie na razie szczerze mówiąc. Na germanfest nje mamy co liczyć, ale i tak zostawilem sobie dwa miesiace marginesu do imprezy zeby auto bylo gotowe a tu sie okazuje ze i tak malo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, qbak napisał:

To ja mam na bank chropowate. Dziękiuje za pomoc z tematem.

 

Byłem u blacharza, dziś rozmawiam z lakiernikiem i trochę mi entuzjazm opadł. Auto widział detailer i mówi że oba nadkola do lakierowania, plus były plany na maskę i zderzaki. Blacharz dodał drzwi x2 i wyszła propozycja że właściwie całe auto warto by było malować. Czyli cena za lakier 10 tys... dodać renowację felg, blacharke i detailing. A ja od miesiąca nie pracuje. I tak z 3 tys za lakier i korozję robi sie 15-16... nie wiem jak to będzie na razie szczerze mówiąc. Na germanfest nje mamy co liczyć, ale i tak zostawilem sobie dwa miesiace marginesu do imprezy zeby auto bylo gotowe a tu sie okazuje ze i tak malo

Znam twój  ból na ten moment, mi też trochę się plany posypały... a  za  blacharkę i lakier prawie 25k do zapłaty....  masakra  jest z tym gównem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą sytuacje , miałem do roboty próg , myślałem że to pikuś a że auto trafiło do lakierni gdzie robione są porsche dla reincarnation Classic car to pokazali mi co jest do roboty i się załamałem bo auto dałem do tapicera gdzie zostawię gruby sos to jeszcze doszło w kit poprawek lakierniczych u mnie i zostawię następna kupkę pieniędzy tzw. Never ending story . Głowa do góry będzie dobrze !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorzej jak się pies polak dobierze do auta. Najchętniej łapy bym poupierdalał... Dzisiaj osoba która przejmuje pieczę nad autem pozdejmowała to i owo. Niestety kilka rdzawych punktów jest, ale raczej wszystko do wyprowadzenia. Najgorzej z pasem tylnym ale też się ogarnie. No i poprawka po idiotach którzy przykręcili zderzak na blachowkręty i po dwóch latach mam teraz dziurę w nadkolu... W poniedziałek zadzwonie, ciekawe jak się będą tłumaczyć debile.

Obraz może zawierać: samochód i na zewnątrz

Tak, dobrze widzicie. Kretyny spaliły wiązkę od PDC, nie wiadomo czy podczas spawania czy jak. Dostał też zderzak. Na razie nie doszliśmy kiedy i jak to się stało, ale aż mam ciarki że cała fura mogła spłonąć. Dać durniom auto...

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie siedzą i samochód

Obraz może zawierać: samochód

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, samochód i na zewnątrz

Oczywiście e36 nie byłoby e36, a polak nie byłby sobą jakby nie miał chociaż jednej listwy na silikon zaklejonej. Aż mi się gotuje... Oczywiście rdza wyszła pod silikonem.

 

Jakoś to będzie, cieszę się że facet który ją przejął czuje bluesa, podoba mu się i mówi że zrobi jak trzeba.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie także wyszły małe kwiatki przy malowaniu auta ale grunt to trafić na odpowiednią osobę która podejdzie profesjonalnie do swojej roboty. Kiedyś także zrobili mi zderzak na wkręty to nie wiedziałem czy się śmiać czy płakać więc rozumiem twoja irytację. Roboty ruszyły więc już jest dobrze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Panama napisał:

Poprawisz wszystko powoli ogarniesz będzie jak ma być. Jak masz zdjęty zderzak i będziesz poprawiał wiązkę od PDC to masz źle wyprowadzona nie przez kratkę wentylacyjną może Ci tam woda się wlewać tylko otwór musisz zrobić koło mocowania zderzaka. 

Wiadomo :) Dzięki za uwagi, w zasadzie jak coś widzicie to piszcie bo wiadomo człowiek może przegapić a ma być git malina. Po tym jak kretyni spalili wiązkę i wkręcili zderzak na wkręt do blachodachówek uznałem że takim detalu jak źle wyprowadzony kabel to nawet nie będę wspominać ;) 

 

Wiatr w żagle nabrałem, może jakoś to będzie. Jak z lakiernikiem ugadam jakoś robotę to i może auto będzie zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że nawet jak zadzwonisz do tego warsztatu gdzie Ci odwalili taką kaszankę to wyprą się wszystkiego. Jedyne co zostaje to zrobić im opinie w necie gdzie tylko się da.  

Patologia warsztatowa niestety u nas w Polsce jest na bardzo wysokim poziomie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ryyyan zablokował ten temat
  • ryyyan odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...