Skocz do zawartości

[e36]qbak -- 328i coupe czarnula


qbak

Rekomendowane odpowiedzi

200 Km w e36 pewnie nie jeden był zdziwiony jak go mijałeś :-D  Jak te pierścienie plastikowe? Ja jak kupiłem do swoich to nie chciały wejść niby rozmiar pasował a zamontować się nie dało :mad:. Szybka wizyta na allegro i nabyłem pierścienie z amelinium . Pomalować się ich nie da ale przynajmniej pasowały :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, atos1987 napisał:

Wulkanizacja na Wolczyńskiej ?

nie inaczej. jest tak blisko mnie ze szkoda nie podjechac

 

2 godziny temu, Bartek.P napisał:

200 Km w e36 pewnie nie jeden był zdziwiony jak go mijałeś :-D  Jak te pierścienie plastikowe? Ja jak kupiłem do swoich to nie chciały wejść niby rozmiar pasował a zamontować się nie dało :mad:. Szybka wizyta na allegro i nabyłem pierścienie z amelinium . Pomalować się ich nie da ale przynajmniej pasowały :grin:

to drugi komplet, pierwszy sie trzymal chyba 3 lata. u mnie majster sprawdzil suwmiarka, podal dokladnie rozmiar i zadnego problemu nie ma

1 godzinę temu, Miked napisał:

Dokładnie. Żadne Et przy 9j nie zrobi roboty no chyba ze na przodzie :D Nie ma sie co oszukiwać i klepać po plecach, 10j/10,5j opona 225 to najsmaczniejszy kąsek w kebabie i nikt nic nowego tu nie wymyśli. 

nie chce z niej robic krolowej garazu na razie, dlatego 9j ma byc kompromisem. nie po to jest tak przygotowana ze szperą zawieszeniem i hamulcami zeby nie dalo sie nią szybko bezpiecznie pojechac. ale nie wykluczam ze w przyszlosci bedzie po prostu drugi zestaw felg dla szerokosci ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qbak napisał:

nie inaczej. jest tak blisko mnie ze szkoda nie podjechac

 

to drugi komplet, pierwszy sie trzymal chyba 3 lata. u mnie majster sprawdzil suwmiarka, podal dokladnie rozmiar i zadnego problemu nie ma

nie chce z niej robic krolowej garazu na razie, dlatego 9j ma byc kompromisem. nie po to jest tak przygotowana ze szperą zawieszeniem i hamulcami zeby nie dalo sie nią szybko bezpiecznie pojechac. ale nie wykluczam ze w przyszlosci bedzie po prostu drugi zestaw felg dla szerokosci ;)

To 9,5j na 225/35/17 bedzie Ci sie śmigało bajka i uwierz - te 0,5 cala zrobi robotę tak ze przemyśl 2 razy czy iść w 9j. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Miked napisał:

To 9,5j na 225/35/17 bedzie Ci sie śmigało bajka i uwierz - te 0,5 cala zrobi robotę tak ze przemyśl 2 razy czy iść w 9j. 

ale z tego co się orientuje to bbs rc 9.5j nie bylo :(

4 godziny temu, atos1987 napisał:

Oooo proszę to i moje rejony bo ja raptem od tego miejsca mam 2 km do domu ( w strone cm północnego) :ph34r:

no to się złapać trzeba będzie, ta wulkanizacja jest kilometr ode mnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Miked napisał:

Dokładnie. Żadne Et przy 9j nie zrobi roboty no chyba ze na przodzie :D Nie ma sie co oszukiwać i klepać po plecach, 10j/10,5j opona 225 to najsmaczniejszy kąsek w kebabie i nikt nic nowego tu nie wymyśli. 

Smaczniejsze jest 10.5 i opona 245/35 ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

image.png.5ecb87b740f5125c004907edf0888c18.pngimage.png.3759e607988fb22ebe8ba198238eb2ab.png

 

Dwa zgłoszenia przyjęte, jeszcze nie mówię hop ale może w niedzielę będzie aktualizacja całkiem smaczna :> Tymczasem auto u mechanika, poprawki z kolumną kierownicy, wymiana sprzęgła i docisku bo się dwuletni rozsypał, kilka innych pierdółek, dorobienie podświetlenia guzika pompowania lędźwi i jedziemy z całym majdanem do słupska na blacharkę, lakierowanie czego trzeba i detailing. Niby czasu dużo ale tak właściwie to już się stresuje że będzie ciężko

 

 

AAA i panowie dzisiaj premiera Art Brut 2 ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i się udalo. 4 tygodnie rozmowy ze sprzedającym ale są. Stan 3/5, rotory i srubki do malowania, ale ponoc proste. W takim razie teraz juz z gorki :)

20200308_120006.jpg

edit

Dojechałem do domu, cała akcja zajęła 10 godzin, 400 km i torbę pierników toruńskich :D

88253667_590837174835086_5207663432836317184_n.jpg?_nc_cat=103&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=Z_S5liMVfxYAX9X4EES&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=3e67e4dded1322f55e75dc641f7b239f&oe=5E94BBF4

 

Żałuje że auta nie mam pod ręką żeby od razu zakładać, no ale będę musiał poczekać do wtorku. Plan jest taki że przekładam opony 205/45 i 215/45 na nie i tak przez tydzień jeżdżę, potem do słupska i nie będę dziadować - środki jeszcze raz do malowania, śrubki i ranty do polerki

89345376_507302679955684_8024495206814449664_n.jpg?_nc_cat=102&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=3ySl5r5ToqMAX9jqRza&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=2bf9d199ab8e393491ee76b56055d9f8&oe=5E922622

88261666_2638336292942394_6147722020336435200_n.jpg?_nc_cat=105&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=iQubwDxfdVEAX_D5vP9&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=cc007bc46f07363d331d2357e07fdc14&oe=5E93C13A

89028662_2863358140577545_5962017933788971008_n.jpg?_nc_cat=107&_nc_sid=b96e70&_nc_ohc=HKv-6FiHqq0AX_4FPB-&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&_nc_tp=6&oh=655932f80f573e95fcc276d2c223b18e&oe=5E96348D

Jest konkretnie, jak auto będzie miało trafić do elity to dostanie RSy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Walczę z hostingiem zdjęć, widzę że wcześniejsze wszystkie powygasały... Tymczasem ja mam kurierowirusa. Nie pracuje, zero pensji bo gabinety stoją, nie wiadomo jak będzie ale graty się same nie zbiorą.

Obraz może zawierać: niebo, chmura, drzewo, roślina, na zewnątrz i przyroda

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, samochód i na zewnątrz

 

 

Tym razem nakładki już prawidłowe kupione, z M3 ale... Miały być do założenia, to jakiś baran jedną śrubą z przodu je przykręcił i dodatkowo są rozerwane w jednym miejscu przy kole. Właśnie wiozę je do mechanika na pospawanie i polakierowanie od nowa. Dodatkowo kupłem dwie listwy na progi bo jedną miałem połamaną a druga miała połamane mocowania, spinki, konektorki żeby ogarnąć temat z podświetleniem guzika od lędźwi i tak o leci. Mechanik też stwierdził że do wymiany jest pierścień górny na kolumnie kierownicy bo cała kiera lata lewo prawo. Trochę mi się nie chce wierzyć w to, ale rozbiorę i sprawdzę - chociaż podejrzewam że szykuje się grubsza sprawa...

 

A auto stoi brudne i japa wiem że jest, za tydzień idzie na lakierowanie, ogarnięcie rdzy, full polerkę, wymianę shadowline'a i kilka innych jeszcze rzeczy. Gdzieś za miesiąc będzie skończona :) Oczywście cygańskie czerwone korale z felg będą zdjęte, całe felgi też do renowacji.

A tymczasem...

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba

Ma @Cholo, mam i ja ;) Dzięki wielkie dla Arka za ogarnięcie tematu. Kupiłem za krótki kabel ale będzie ładnie jak bozia przykazała. Ciemno się zrobiło, a że fotele na wierzchu to jeszcze szybkie czyszczenie i impregnacja.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: ludzie siedzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Coupe-ta .... 

Tylko 9J na tyle w e36 to troche mało .... ale ..... wąsko też nie jest.

Nie myślałeś o pomarańczowym kierunku z przodu? Jak dla mnie dużo lepiej siedzi niż biały ... tym bardziej w tym kolorze budy  ;) 

:mrgreen: coś tam kiedyś ..... 

14107749_929710277156998_3699450614371388180_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za foty, ale zostaje przy białym. Jakoś tak zawsze miał być taki kolor, pomarańczki postarzają według mnie. Może kiedyś przymierzę ale nie sądzę że mi się zmieni. Co do felgi - miał być kompromis żeby było szerzej ale jednak użytkowo. Na razie auto za dobrze jeździ żeby zrobić z niego żabę, myślę że wnętrzem będzie broniło się na tyle że podaruje mu się brak cala na tyle ;)

 

Żeby nie było że auto ma jakieś fuszery - od dwóch lat leży mi na wątrobie kwestia szyb uchylnych. Wszystko było podpięte jak trzeba oprócz niebieskiego przekaźnika, którego nie było w zestawie. Od ostatniego przelutowania guzików nie działa ich podświetlenie, próbowałem wszystkiego ale nie mogę znaleźć co nagle jest nie tak. Więc rozbieram starą wiązkę i zarobimy od nowa, tym razem sterowaną jak bozia przykazała i na żółtych pleckach.

Z tym się muszę zmierzyć:

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 

 

Edit

 

Potęga facebook'a jest niesamowita. Zgadałem się z człowiekiem który elektryką się zajmuje, pokazał mi schematy, wszystko wytłumaczył... Działa :)

90754621_3453670264650172_46002616631180

Już prawilnie zrobione na tyle ile się da - jak wrócę do pracy to pewnie kupię zapasowy zestaw uchylnych szyb tym razem już z całą wiązką. Przy okazji dziś wysłano do mnie kolejny fancik - dlatego rozebrałem więcej niż potrzebowałem:

90728105_3453670287983503_39344572201665

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny update. Wydaje się że wnętrze na razie jest skończone. Następny przystanek - lusterko wsteczne z kompasem, ale to raczej nie prędko.

 

Po kolei. Dodanie czujnika AUC nie było aż tak proste jak się wydawało. Na początek demontaż lampy i kierunka, byłem pewien że coś połamie ale tym razem się udało. Lampa zaczeła parować, myslalem ze ją rozbiorę doszczelnię i podczyszczę, ale czeka mnie jeszcze regeneracja odbłyśników w przyszłości więc dopiero wtedy tym się zajmę. Od razu jeszcze nowe klosze wtedy zamówię, bo te mają połamany jeden zaczep i pewnie przez to paruje.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

W internetach nie ma tak do końca powiedziane gdzie ten czujnik ma być, dużo jest informacji że gdzieś na obudowie chłodnicy. Trochę mnie to martwiło bo mogło być tak że moja nowa nie będzie miała tego zaczepu. Finalnie okazało się że jest w okolicach noska na elementach blacharskich auta, wpinamy i siedzi nie do ruszenia :)

Obraz może zawierać: samochód i buty

Potem wiązka i tu największy problem, jak się dostać pod kierownicę... Bez demontażu skrzynki bezpieczników (górnej części) się nie obędzie. Oczywiście dwie śrubki (torx 10 z tego co pamiętam) są pod podszybiem i jest do nich trudny dostęp - u mnie jeszcze były zaśniedziałe, ale jakoś pomalutku i powolutku poszło. Potem przewleść drut i przeciągnąć - od tego momentu już łatwo.

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Pies był robotą wykończony

Obraz może zawierać: samochód, buty, niebo, drzewo, na zewnątrz i przyroda

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Nigdzie tego w internetach nie ma, ale wiązka od czujnika do e36 jest 4 pinowa - 4 pin idzie na masę. Na szczęście ja już wiem co i jak (po wpinaniu się w szynę zbiorczą dla podświetlenia na nogi) więc szybki nurek pod pedały i wpięcie masy to chwila.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

gdzieś.... tam :D

Wpięcie klimatronika na szybko żeby sprawdzić czy sprawny i gra gitara. W końcu dodatkowe świecidełko w kabinie :)

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Ogarnianie podświetlenia przycisku lędźwi to już pryszcz - zarobienie kabla do oryginalnej wtyczki, puszczenie go pod dywanem, wpięcie w szynę zbiorczą podświetleń - to od strzała poszło.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Potem mój nemezis, czyli uchylne szyby tylne. Długo się zastanawiałem czy to ruszać bo nie czułem się na siłach, ale na FB poznałem człowieka który mi jak idiocie wytłumaczył wszystko co i jak i jeszcze przeprowadził przez cały proces - jestem mu wdzięczny. To niesamowite jak ludzie są gotowi żeby pomagać :) Wklejam schemat dla potomnych i nieszczęśników, którzy tak jak ja nie mają niebieskiego przekaźnika

Obraz może zawierać: rysunek

Obraz może zawierać: samochód

Zamówiłem nowe guziki (bo stare były na zielonej wtyczce, dodatkowo wlutowane kable były bezpośrednio w płytkę a nie po wtyczce), poogarniałem wiązkę, wszystko na kontektorkach poizolowanych. Nic się z tym niby przez 3 lata nie działo, ale teraz już wiem że jest zrobione jak trzeba :)

Od miesiąca latała mi też cała kolumna kierownicy lewo-prawo. Wściekły byłem bo generalnie w układ kierowniczy poszły chore pieniądze i chora ilość czasu a tu znowu coś nie gra. Dla podsumowania - zawieszenie, wszystkie elementy gumowe nowe, regeneracja magla, potem NOWY magiel, wymiana łożysk na kolumnie kierowniczej, potem wymiana CAŁEJ kolumny kierowniczej, wymiana taśmy x3 a potem kupno NOWEJ taśmy z ASO, na koniec wymiana kierownicy na taką z dobrym wieloklinem. Po tym wszystkim nareszcie odczucia z działania kierownicy były takie jak powinny być, a tu znowu coś. Na szczęście jak się wczołgałem pod pedały to zobaczyłem że ten plastikowy pierścień wyskoczył ze swojego miejsca. Wcisnąłem go tam gdzie powinien być i działa wszystko jak trzeba :)

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Przestała mi też działać kontrolka świateł długich - wszystko się świeci jak trzeba a kontrolki niebieskiej nie ma. Myślałem że to może żarówka się spaliła - wymiana nic nie dała. Wymieniłem też przekaźnik świateł - nic. Raczej tutaj już się poddam i oddam auto do elektryka.

Mam też w domu kanał - z tej okazji wymieniłem czujnik ABSu. Oddałem kilka tygodni temu moduł ABSu do elektryka, w końcu coś tam naprawił i można było się połączyć komputerem do diagnostyki. Pokazało błąd czujnika, niestety wymiana nic nie dała. Trzeba będzie szukać dalej - nadal losowo wywala mi błąd ABSu i trakcji i dopiero reset auta kasuje błąd.

Nie pytajcie co tam wcześniej było - człowiek miał warsztat a obok lakiernie. Długo czasu minie zanim to miejsce doprowadzę do ładu...

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Obraz może zawierać: na zewnątrz

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Na koniec mycie, odkurzanie, konserwacja

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: ludzie siedzą

Chwila przerwy i auto leci do blacharza i lakiernika :) Gdyby ktoś miał pomysł jak wypiaskować i pomalować prowadnice od foteli - dajcie cynk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • ryyyan zablokował ten temat
  • ryyyan odblokował ten temat

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...