Skocz do zawartości

[E36] Utaś_e36 - Cabrio_325


Utaś_e36

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich. Jakiś czas temu umyśliłem sobie że sprawię sobie kebaba a że podoba mi sie e36 w cabio wiec  takiego szukałem. Po dość długich poszukiwaniach udało się kupić fajną bazę, przede wszystkim zdrową bez rdzy. Bmw przyjechało do Polski około 15 lat temu i było garażowane i jeżdżone tylko latem ( zimy nie widziało i nie zobaczy ) 

Bmw na chwilę obecną ma przebieg 151 tyś, po wnętrzu i silniku wygląda na realny przebieg, z resztą sami ocenicie na zlotach. 

Bmw fajnie skonfigurowane bo ma fotele w prądzie i podgrzewane, hi fi + zmieniarka ori bmw, klimatyzację ASC i duże OBC i PDC

Plan na to auto jest taki że w tym sezonie doprowadzę ją do takiego stanu jaki przystaje na BMW-SYNDYKAT poprawię co trzeba dołożę kilka rzeczy i kilka rzeczy oczywiście zmienię. 

Na pewno wpadnie gwint i będą koła na codzień w 18 calach a na zloty jakieś dobre niemieckie koło w 17 i słusznych rozmiarach.

W aucie były GEJLUKI z tyłu i lusterka ala m3 ale to już zmienione, na tył wpadły ori lampy z kierunkiem a lusterka wpadły w kolorze ori. 

Ktoś próbował to auto robić na wzór ala ac schnitzer ale kiepsko to wychodziło, pełno naklejek, nawet wpinki w listwie bocznej są acs. W środku oklejone było ala karbonem, wywaliłem to i obszycie bedzie alcantarą. 

Z tyłu jest zderzak w takim stylu co widzę pierwszy raz na oczy :-P  

Temat zakładam przede wszystkim żeby dostać od Was rzetelnych informacji, tak żebym nie musiał szukać godzinami odpowiedzi na pytania. 

Troszkę muszę sobie pamięć odświeżyć  na temat e36 :-D bo dość dawno miałem czarną .

Kilka fotek dodaję teraz, a reszta będzie sukcesywnie dodawana. 

Vehicle Identification Number WBABJ61030JC58997 
Type BJ61 
Model 325i - EUR 
Development Code E36 (C) 
Chassis CABRIO 
Steering LL 
Doors 2 
Engine M50 
Displacement 2.50 
Power 141 
Drivetrain HECK 
Transmission AUT 
Color Montrealblau Metallic - 297 
Upholstery Leder Standard/schwarz - P7SW 
Production Plant REGENSBURG 
Production Date 1994-09-16 

240 Leather Steering Wheel
243 Airbag For Front Passenger
341 Bumpers Completely In Body Colour 
388 Softtop Black
395 Roll-bar Protection System
398 Softtop Operation, Electro-hydraulic
423 Floor Mats, Velour
428 Warning Triangle 
481 Sport Seats F Driver/front Passenger
494 Seat Heating F Driver/front Passenger 
498 Headrests In Rear, Mechanic. Adjustable
530 Air Conditioning Klimaanlage 
556 Exterior Temperature Display 
676 Hifi Loudspeaker System 
687 Radio Preparation
694 Preparation For Cd Changer 
807 Japan Version
818 Main Battery Switch
900 Appr. Veh.immobilizat. Acc. To Azt/tuev 
925 Shipping Protection Package
 

9k2by9.jpg

64198w.jpg

282j9d1.jpg

a3e6fc.jpg

2yyz954.jpg

2ew0iu1.jpg

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w napędzie masz pokruszone zębatki. Generalnie można by je zrobić z Alu ale są trzy rodzaje ich białe różowe i zielone różnią się kątami pochylenia musisz rozebrać go i spr jakie masz. Nowe są dostępne gdybyś chcial możemy kupić zestaw wspólnie bo dam potrzebuję komplet a cena jednej to 40€ plus wysyłka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, jestem na etapie wyboru felg. Szukam felg jednoczęściowych w 18 calach, w szerokościach takich żeby z tyłu zrolować nadkola i nic wiecej. 
Ja skłaniam sie ku felgom ACS typ 2 lub zwykłe ACSy bądź Styling 37. 
A jakie wy macie propozycje?? Doradźcie coś.  piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam, zeby nie było że nic sie u mnie nie robi to wrzucam kilka zdjeć. Puki co to kompletuje to czego brakowało i to co wymaga wymiany.

Lampy boscha co mam maja pourywane zaczepy wiec zakupiłem ZKW z czasem wpadną do nich nowe klosze.

2w7iknt.jpg

Kierunki TYC dymione 

2cdzuk7.jpg

Wpinki były jakieś ac schnitzer wiec dostałem m pakietowe

1585y0k.jpg

Zderzak m pakiet przód był założony ale nic po za tym wiec dokupiłem co trzeba zeby było jak na syndyczek przystało

15hzekl.jpg

Luterka były jakie były ale na szczeście gość mi dał ori wiec też odrazu zmieniłem

2l9mw5.jpg

Windschot sprawny i z tylko z jedną  malutką dziurką

 2z99tnb.jpg

Lampy tył zmienione z gejluków na ori m pakiet 

2rcwmrr.jpg

Zderzak na tył również dostałem ori m pakiet (fotki brak)

I jeszcze taki jeden mały smaczek 

orl4rn.jpg

Puki co auto całe rozebrane, po nowym roku idzie do lakiernika na malowanie zderzaka i konserwacje podwozia i co tam trzeba jeszcze,

Nadkola z tyłu będą zrolowane pod szersze rolki,

Musze zawias ogarnąć bo wybite jest kilka gum i chyba amory wylane. 

Wnetrze zostaje i idzie do tapicera na renowację też po nowym roku. 

Ogólnie do wiosny będzie gotowa na sezon

pozdro.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich u mnie w tym roku zawita koło RONDELL 0058 8,5 i 10j w 18 calach każdy wie jak to koło wygląda, spodobało mi sie to koło bardzo już dawno temu u KUBY na jego czarnym e36 tyle że on miał 17cali. Zobaczymy jak to u mnie wyjdzie, tylko odświeżcie mi pamieć jakie opony założyć na te 18 cali?? 205/40 przód i tył 225/35 ?? KUJON jakie ty miałeś opony?? 

A druga sprawa jak sie reguluje przedni gwint koni i tylny?? Przedni można regulować już na aucie z pod maski?? a z tylnego trzeba ściągnąć odbój żeby go docisnąć do końca żeby nim pokręcić?? Kto miał i wie to niech pomoże??

pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chcesz to upchać bez mocnego charatania nadkoli to tył 225/35/18 na 10" z tym małym problemem że u mnie na Futurach 18 RH 18 i u Davida RH również 18" z tego co wiem opony nie trzymały ciśnienia przy tym naciagu. Funalnie u mnie i u niego skończyło sie 245/35/18. Tylko że to w seryjne błotniki nie wchodzi już. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty kujon jak pamietam to chyba raz tylko na początku i to pod 17stki robiłeś nadkola tak?? Ja też będę pchał nadkola bądź rolował maszynką zobaczymy która metoda bedzie lepsza. Przymierze felgę i będę widział ino że właśnie nie wiedziałem jakie opony założyć do tego zabiegu, jesze mi KUJON powiedz jakie kąty miałeś z tyłu pod 18nastki?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 11.11.2018 o 17:11, ryyyan napisał:

Utas pokaż coś tam wymodzil.

W sumie to nie wiele. Nowy lakier felgi 1tlg i tyle :mrgreen: U mnie nie znajdziecie ori navi, vaderów czy innych rarytasów, ba nawet climatronica nie bedzie tylko manual :grin:  no bedzie taka bida editon, ale tak jak 10 lat temu, czyli ciemno nisko i szeroko.  

Jedyne co się zmieni to koło na nie oklepane 3tlg w 18 calach :cool:

14mf96t.jpg

dlsv0g.jpg

vwsart.jpg

10en76t.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy później...

Witam, Wypadało by uaktualnić co nieco, Wiele sie nie zmienia, poza detalami, 

Wymieniłem szybę w dachu bo moja była w tragicznym stanie,

2gvtt0z.jpg

Moje przednie boczki były w złym stanie z dziurami i rozklejone całe, wiec musiałem dostać nowe, zależało mi na tym by czarny materiał nigdzie sie nie rozklejał i były kompletne wiec kupiłem z anglika bo i tak pójdą do obszycia a z moich starych mam europy wiec zamienię rączki i bedzie tak jak ma być a na ten rok zostanie tak.

70xqoy.jpg

jhroko.jpg

Wydech dalej czeka na montaż ale załatwię to w tym tygodniu

2psf3wp.jpg

Pomalowałem pokrywę zaworów oraz dekiel od obudowy filtra i do tego nowa uszczelka pod pokrywą oraz

Zrobiłem porządki pod maską, bo po lakierowaniu auta było tyle syfu że głowa boli...

Założyłem też wkładkę filtra powietrza K&N

2efi935.jpg

Noi na koniec koła... OZ BREYTON 18 cali  Finalnie będzie 9 i 10 cali rotory malowane na nowo na srebrno, śrubki chrom, ori Ranty OZ 2,5 i 3 cale

r0nya9.jpg

2iabuj6.jpg

Na 3er fest powinno być wszystko gotowe. 

Noi na koniec odcinka w M50 :)

 

Pozdro Wariaty.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...