Skocz do zawartości

Karaś77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, postanowiłem, że Was trochę przynudze i przedstawie moją wizje E28 ;)

Rocznik 87' z motorem M20B20 w wersji shadowline ori z vinu.

To co na razie udało się zmodzić:
-lotka m-technic
-felgi bbs rf 17'
-custom gwint
-wieksze heble wraz z tarczami wentylowanymi, nawiercanymi i frezowanymi
-kierownica sport
-fotele sportsitze
-customowy przelotowy układ wydechowy
-przewody paliwowe w oplocie
-na nowo położony cały układ hamulcowy
-nowa powłoka lakiernicza
-wygłuszenie całego auta profesionalnymi matami

Auto kupiłem w kwietniu 2016 roku i do lipca tego roku prowadziłem w niej generalny remont blacharsko-lakierniczy, mechaniki też zostało trochę dłubnięte.

 

Świeżo po zakupię:

bugl26.jpg

 

Remont przebiegał bardzo długo, było dużo przeciwieństw losu ale jakoś się udało. Mam masę zdjęć z remontu ale wszystkich nie będę wrzucał żeby nie przynudzać.

Pokrótce, skorupa została kompleksowo odbudowana, znam dosłownie każdy cm mojego rekina :)

 

Tak to wyglądało na początku:

wqp7Dt.jpg

Progi robione na nowo, własnoręcznie wyginane i spawane:
k5R8BF.jpg

 

Nadkole przed:

GPi1Pr.jpg

 

i po:

5fb4586f1a9464f8.jpg

 

i tak dalej :-P

PRRv0z.jpg

 

draM18.jpg

 

Gdzieniegdzie wleciał poliuretan:
5JXYLw.jpg

 

7rVEhz.jpg

 

hGphGf.jpg

 

 

qTInRn.jpg

 

5cv9ri.jpg

 

Starałem się aby wszystko składać jak najlepiej, jak najschludniej, od razu mówię, że nie jestem mechanikiem ani blacharzem wiec nie wszystko jest idealnie :-P

Przewody hamulcowe i paliwowe (w oplocie) położone na nowo

f425c0f674bd0ce9.jpg

 

Całość wygłuszona matami:

4904a2c6981f792c.jpg

 

274a7cc51609f362.jpg

 

Tak wiem, straszna jakość zdjęć, niestety wtedy nie przykładałem do tego wagi i teraz żałuję.

 

 

Po wielu nie udanych próbach, po nieszczęśliwych jazdach testowych, pękających wężach, zespawaniu się łożyska na ataku dyfra w końcu nią wyjechałem i aktualnie prezentuje się tak:
d3d604f69e2f850c.jpg

 

f6c5bf962c9a194e.jpg

 

7f0de18a9139fc63.jpg

 

b6a2de0992e80500.jpg

 

9b091bb549d093ad.jpg

 

fe44f451866e1f19.jpg

 

 

b03dbd0fbd4dbb86.jpg

 

b96e6ee7ccd4f61e.jpg

 

 

(te yellow hella zostały juz wywalone)

b390448f9e18a616.jpg

 

cff605e9add43541.jpg

 

7cfaf4e9be893b5e.jpg

 

3de06b03d9197a2e.jpg

 

Yellow hella zostały wyrzucone i aktualnie wygląda tak:

 

98f6e26c6fd193fc.jpg

 

 

 

 

Plany na rekina są ogromne, chce żeby była to prawdziwa definicja germańskiego stylu, jeszcze wiele rzeczy muszę doprowadzić do stanu perfekcji wiec przede mną długa droga :)

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za miłe słowa Panowie ^_^

 

Co do wnętrza to nie mam zbyt wielu zdjęć ale mniej więcej tak to się prezentuję:
5488f3705702f2f0.jpg

 

5b7e27a5e91f2eb4.jpg

 

 

W planach jest doprowadzenie tego wnętrza do porządku bo gdy się przyjrzy to widać, że ma swoje lata. Do ogarnięcia są jeszcze lampy, niestety nie są w najlepszym stanie, proszą się o renowację i zima to będzie ich czas :-P Koła również nie są dla mnie zadowalające ponieważ są w dziewiczym stanie, nigdy nie rozkręcane i są wąskie. Plan na nie jest taki żeby zdobyć większe ranty a jak się nie uda to będę szukał jakiś customów. Dokładka na przód też musowo będzie musiała wlecieć no ale każdy wie jak jest z ich dostępnością.. :x Drażni mnie również motor, dużo pali a nie wiele z siebie daje, nic mnie przy nim nie trzyma szczerze mówiąc i jak tylko wyjdę z długów które mam przez tą pannice wyżej :lol: to będę szukał 3.5 do niej ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh, E28 moje marzenie od dzieciaka, auto wygrywa swoją sylwetką i nie wiele jej trzeba do perfekcji względem oryginału. Kawał roboty za Tobą, wszystko nakreśliłeś, ale jakieś dalsze plany? Szersze ranty, krzyże w lampach czy coś? Zmiana M20 np na M30? ;) Zawsze odrażało mnie to wnętrze, przeżytek w kolorach granatu i zieleni, ale u Ciebie kolorystyka i bardzo dobry stan robi robotę i przywraca pozytywne wspomnienia motoryzacji tamtych lat i coś innego niż czarne, bo zazwyczaj w odnawianiu starszych aut leci się w klasykę. Ogólnie gratuluję fury, zawsze będę podziwiał ludzi robiących E28, mi zabrakło cierpliwości, żeby znaleźć swój egzemplarz. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo przyjemne auto! Poza małymi niuansami które chcesz zrobić, to motor zostawiłbym m20 lecz zmienił na b25, a felgom nadal prawidłowych szerokości i nie myślał nawet nad customami bo ten rotor odziwo bardzo jej pasuje! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W minioną niedziele rekin otrzymał tytuł najpiękniejszego auta zlotu :) Miło jest oglądać reakcje ludzi i słuchać miłych słów na temat auta i włożonej pracy :))

 

b4e2905e1cdb09c8gen.jpg

 

15b0c1a0876c7199gen.jpg

 

eea69b4ddbe29d0dgen.jpg

 

43716fc3889c84cagen.jpg

 

3f6e16b0654a3296gen.jpg

 

d3a11096a9d24be3gen.jpg

 

Od lipca czyli od momentu wyjechania z garażu byłem na 4 zlotach, otrzymałem 3 nagrody, strasznie fajnie zobaczyć, że nie tylko mi tak bardzo się ona podoba ^_^

 

d44055a1131da5b6gen.jpg

 

 

8c3cfab93e6022fagen.jpg

 

053616a5489b030cgen.jpg

 

 

Przez ostatnie dni walczyłem zawzięcie o zejście niżej przodu, zrobiłem kąty, podniosłem silnik na poduszkach (gdyby nie to miałbym 1,5cm do miski) i udało się co widać na pierwszych zdjęciach :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również śledzę temat na fb i fura mi sie bardzo podoba :)  mega pasuje jasne wnętrze!  jednak co do swapa to ja bym radził tak jak pisał grabol swom z m20b20 na m20b25,   jeździłem e34 z obydwoma silnikami i jest spora różnica a swap nie jest tak inwazyjny.   ogólnie wielki plus za całokształt prac przy aucie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja również śledzę temat na fb i fura mi sie bardzo podoba :)  mega pasuje jasne wnętrze!  jednak co do swapa to ja bym radził tak jak pisał grabol swom z m20b20 na m20b25,   jeździłem e34 z obydwoma silnikami i jest spora różnica a swap nie jest tak inwazyjny.   ogólnie wielki plus za całokształt prac przy aucie :)

 

Dzięki ;) a możesz powiedzieć mi jak dużo zabawy jest przy swapie b20 na b25? skrzynia? instalacja? jak to wygląda? bo słyszałem od koleszki że w 3.5 swap jest dziecinnie prosty

 

 

 

Miałem okazje być sędzią w konkursie show&shine w Makowicach. Obejrzałem to e28 bardzo dobrze i muszę przyznać, Jest mega ;) miło było zobaczyć auto, szkoda że nie zdążyliśmy pogadać. Może następnym razem, bo kolejny zlot 11.11

 

O proszę, jaki świat mały.. Dzięki wielkie :-) Patrze właśnie na grafik i wygląda, że 11 mam wolny wiec postaram się być :) :)

 

 

 

Mega spas. Mimo nietypowego rotoru dobrze to koło leży w tej budzie. Uciekając od tematu masz więcej zdjęć tej e39 kombi? Co to za fele?

 

Dzięki :mrgreen: Co do e39 to jest na kilku forach, auto kolegi, mega kocur, na spasie takim, że niejedno powietrze się chowa. Felgi to styling 357.

 

 

21316212_2045075842184825_53044719532835

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 15.10.2017 o 14:04, aniolki napisał:

Widać grubo... rób półkę na puchary....fajnie krople na lakierze mam foto na kalendarz....

małą półkę zrobiłem w garażu ;)


084a483157dfb385gen.jpg

 

 

11 godzin temu, Thepiekarz napisał:

To E39 nawet całkiem całkiem ale te naklejki na przedniej szybie masakra :o

A tak poza tym to jak na zdjęcia robione telefonem to całkiem dobre wyszły. :D

 

te naklejki są właśnie po to aby o tym gadali, mission completed :D

a co do zdjęcia to super wygląda na tapecie telefonu

 

24 minuty temu, marszal napisał:

co to masz za kratke w na tylnej szybie na niektorych zdjeciach? 

 

a taką ozdobno zabezpieczającą, nadaje uroku staremu autu ;)

 

2aca8cff1075cf5d.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...