Skocz do zawartości

[E92] Dawid-320d


dawido

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, jaqub napisał:

Płuczka z liquid Molly a nie z millersa? 

Zawsze używałem liqui do motula. Bo olej miał być tym razem z liqui i jakoś tak wyszło że wziąłem milersa.  Ale będę zamawial motula do E87 to zostanie płukanka a sobie domowie milersa. Jest jakaś różnica między nimi z doświadczenia? 

 

8 godzin temu, Richie_G napisał:

O widzę że kupiłeś maszynkę, napisz później jak ci poszło rolowanie. I jak możesz to wrzuć zdjęcia przed i po, przymierzam się powoli do E92 E93 i jestem ciekaw jak wygląda w nich nadkole z tyłu.

Dam znać co i jak. Ale błotniki wyglądają solidnie i jest więcej tego ranty niż w e46. Ale jestem dobrej myśli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Felgi gotowe. Założyłem opony 225/35 przód i 255/30 tył. Z tyłu ociera jak cholera więc trzeba naciągnąć coś węższe. 10.25" i chciałbym na to 235/35 myślicie że będzie ok? Przód to nie wiem niby to nie obciera ale nie jeździłem na tym no ale jakbym go chciał trochę opuścić to pewnie by darly po blotniku dlatego myślałem nad oponami 215/35 na 9.25" jak się wam to widzi?

20171230_131037.jpg

20171230_131055.jpg

20171230_130631.jpg

20171230_130613.jpg

20171230_130742.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód nie będzie raczej obcierał na prostych kołach, a na skręconych to możesz sprawdzić na postoju jaka będzie przerwa między oponą a nadkolem.

Moim zdaniem teraz idealnie wystają poza obrys, ja bym raczej kombinował z oponą bo po zmianie kątów znowu się koło schowa górą. Marek German ma naciągnięte 225/35 na 10.5 co prawda 18" ale profil opony ten sam. Więc 235/35 na 10.25" powinno być OK. A co z tymi nadkolami? Rolowałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, KUJON napisał:

z tyłu to bym się z kątami pobawił ;)

Mam zamiar podjechać na geometrię i zrobić z tyłu większy negatyw bo z prawej strony jest większy niż z lewej widać to gołym okiem

5 godzin temu, beny130488 napisał:

Spokojnie możesz naciągnąć 215/30 na przód, a z tyłem to tak jak poprzednik napisał zwiększ kąty, albo daj 235/35 wtedy oponą sie bardziej naciągnie i opona schowa więc powinno mniej trzeć. 

Myślałem żeby je mocno naciągnąć i dać jeszcze dystanse jakieś 3-5mm ale nie wiem czy tak mocno naciągać opony. Jest też między nimi duża różnica w średnicach nie wiem czy nie będą trakcje wariować

4 godziny temu, Richie_G napisał:

Przód nie będzie raczej obcierał na prostych kołach, a na skręconych to możesz sprawdzić na postoju jaka będzie przerwa między oponą a nadkolem.

Moim zdaniem teraz idealnie wystają poza obrys, ja bym raczej kombinował z oponą bo po zmianie kątów znowu się koło schowa górą. Marek German ma naciągnięte 225/35 na 10.5 co prawda 18" ale profil opony ten sam. Więc 235/35 na 10.25" powinno być OK. A co z tymi nadkolami? Rolowałeś?

Wiem wiem.... w e46 miałem 215/40 na 9,5" i było ok. Tylko że jak naciągnę tak mocno opony to wtedy porobią się brzydkie szpary między błotnikiem a oponą więc będzie chciała na dół a z tyłu już nie mam nawet tulei. Jeszcze nie rolowałem i pewnie się za to wezmę zobaczę ile wydoli ten rant wtedy kąty i 245 oponę 

3 godziny temu, MAREK GERMAN napisał:

Zależy jakiej firma opona, bo to też ma znaczenie, najlepiej Dunlop, hankook,  ja bym też założył węższa oponę i może większe kąty, a tak jak to spasujesz to będzie mega 

 

Pozdro

Wiem że opona ma znaczenie dlatego mój wybór padł na Nankanga NS 2 bo w e46 miałem i bardzo fajnie się naciągają. Chcę to wszystko zrobić jak najlepiej ale to wszystko w moich rękach i głowie bo niestety nie mam wzoru na którym mógłbym pewnie polegać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tych zdjęciach widać, że z tyłem będzie nie lada wyzwanie aby osiągnąć dobry efekt ale trzymam kciuki aby Ci się udało, przód według mnie Ok, tył względem przodu nie ma opony daj więcej fotek tylu z różnych kątów to może coś więcej da się powiedzieć i doradzić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20171230_130647.jpg

20171230_130711.jpg

20171230_130835.jpg

I mi się właśnie tył podoba jeżeli chodzi o brak opony. Dlatego na przód wleci 215/35 i tej opony będzie tak mało jak teraz z tyłu bo jakoś chabetnie mi ta opona z przodu wygląda. Z tyłem jest masakra ja nie wiem już sam co robić i jak. Opony na przód zamówione z tyłem waham się między 245/30 a 235/35 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
22 godziny temu, KUJON napisał:

tak na serio rozkręcić je tj godzinka roboty z browarem w ręku, nie trzeba nawet opon ściągać, wysłać do chromowania i za kilka dni skecić od nowa, żadna filozowia a efekt będzie ogromny

Kurcze zawsze mi się podobały złote śruby i takie sobie wymarzylem ale nie będę tego chromowal tylko zmienię na normalne zwykle chromowane, spokojnie wszystko będzie ale kasa mi z nieba nie leci i nikt mi jej nie daje 

22 godziny temu, Fisiek napisał:

Dawido. Jak bys chxial sie zamienic na ranciory to z checia ja mam noweczki radinoxy 3.5 :wink: chetnie zamienie na 4 moge tez doplacic :wink:

Nie nie ja sam szukałem 4" cali więc nie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...
Dnia 23.03.2018 o 16:05, Talib napisał:

Dyfuzor nie malowałeś w kolor auta ?  Jaki masz kolor e92.

 

Dyfuzor malowałem na czarny połysk nie w kolor auta. Auto jest prawie czarne czyli bardzo ciemny a do słonka niebieska lakier na zamówienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...