Skocz do zawartości

[e36] Adrian - 323iT


AdRRian

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, Dav napisał:

Mi się za to bardzo podoba, widac nakłady pracy jakie poszły w te auto :) Też czeka mnie montaż PDC, powiedz proszę ile mniej więcej czasu trzeba zarezerwować?

Dzięki za miłe słowa :) 

w internetach to różnie piszą, mnie sam montaż zajął 3 wieczory, ale przygotowanie znacznie dłużej. Jeśli masz wiązkę bez cięcia i chcesz ją położyć mniej więcej tak jak z fabryki to musisz liczyć się z wyciąganiem foteli, kanapy, rozmontowaniem wykładzin w bagażniku, zdjęciem osłony pod kierownice i wydłubaniem elementu zbiorczego na grzebyki elektryczne. Oprócz tego przyda się dobrej jakości otwornica żeby nie narobić szkód. Dobrze jest też sprawdzić czy wszystko działa przed upchnięciem, u mnie uwalona była wiązka i 3 czujniki, mimo, iż była dobrze zdemontowana i ze znanego auta.

Możesz też podłączyć wszystko w bagażniku, np. pod zasilanie żarówki od wstecznego i bez podłączania linii diagnostycznych, wtedy będzie znacznie szybciej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kilka kolejnych puzzli. 

Na swoje miejsce wrócił świeżo oklejony dach. Śmierdzi ale jest piękny ;)

Podłączyłem wszystkie lampki do pełnego oświetlenia, wymieniłem daszki na te z zamknięciami.

A teraz frykasy.

Udało się zdobyć przycisk centralnego zamykania drzwi wraz z oryginalną konsolą USA z otworem. Zakończyłem też montaż telefonu poprzez dołożenie pięknej zaślepki mikrofonu.

Na konsoli pojawiło się również przygotowane wcześniej gniazdko USB i zmieniarka MP3.

00036a.jpg

00037.jpg

Udało się też całkiem przypadkiem wyrwać siateczkę. W samochodzie od dawna wozi się też ori parasolka, która jeździła ze mną jeszcze w e38 :)

00038.jpg

 

Konkludując.

Wnętrze zostało (chwilowo) poskładane ;) Więc prezentuje się tak:

00039.jpg

00040.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Dav napisał:

Ekstra to wygląda :) Duzo zabawy z podsufitką ? Też mnie to czeka i tak się zastanawiam czy dam radę samemu czy brać pomocnika. 

Do samego odkręcania nie potrzebny jest pomocnik. Do wyciągania dachu już się ktoś przyda bo łatwo go połamać.

Najlepiej wszystko odkręcić i pojechać do tapicera tylko na uszczelkach drzwi i słupkach B ;) 

ale naprawdę warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...

Była mała przerwa w relacjach ale nie było przerwy w pracach.

Zakupiliśmy maszynkę do zaginania nadkoli i poprawiliśmy trochę fabrykę. Teraz można już wpadać w dziury. Niedługo geometria.

00043a.jpg

W ramach akcji serwisowych, przyszła pora na wymianę pompy wody, termostatu oraz chłodnicy.

Mam też nowe klocki oraz sprzęgło.

00043.jpg

W prezencie dostałem zegary z ramkami ori od 323ti, a skoro mam 323i to ramki są jak najbardziej na miejscu ;) Fajna ramka robi robotę. Szkło zostało wyczyszczone i wypolerowane.

00046.jpg

00046a.jpg

W ramach powiększania mocy (a może raczej odzyskiwania) wleciał Pipercross. Powiem Wam, że jakaś różnica jest, na pewno nie +10KM, ale jest.

W związku z przygotowaniem do negatywu, zagościły też świeże mimośrody.

00047.jpg

Kolejny element układanki, zgodnie z zapowiedziami z pierwszego postu, to zestaw HK :)

Udało się go nabyć zupełnie okazyjnie, brakuje mu jedynie przycisku, ale to się ogarnie ;) Wiadomo, że w touringach HK nie było, więc trzeba jeszcze dobrać głośniki w dach, ale i tak jest mega różnica. VIN ma nowy wpis: S674 Hi-Fi System Harman Kardon.

00048.jpg

Równie fartownie co HK udało się nabyć rozpórkę Wiechersa. Była już nieco sfatygowana więc poszła do lakierowania. W komplecie z nowymi śrubami - czarne bardziej pasują, co nie?

00049.jpg

Jako że na kielichach mam Motorsporty, a po założeniu rozpórki nie chciały się trzymać, mój znajomy Tokarz Artysta dorobił customowe śrubki do amorków. Dzieła sztuki!

00050.jpg

No i kilka aktualnych fotek, jak to wszystko usiadło :)

00051.jpg

00052.jpg

00053.jpg

00054.jpg

00055.jpg

00057.jpg

00058.jpg

00059.jpg

00061.jpg

00062.jpg

Grzebię w tym samochodzie już trzeci rok i wiem mniej więcej co się dalej wydarzy.

  • Od czasu do czasu noszę się z zamiarem zmiany kół ale od nowa mi się podobają. Jeśli coś się w tym temacie wydarzy to chyba najpewniej na S37 albo BBS RS 2.
  • Za chwilę wjeżdża czarna nerka + wygłuszenie maski od M3.
  • Rozważam opcję założenia żółtych lamp ale nie wiem czy na pewno mi się to spodoba :) Jeśli tak to tylko szkła od długich + halogeny
  • Przód jest nadal wysoko, myślę nad dołożeniem eckenów
  • Tył na pewno pójdzie w dół, zaraz po geometrii żeby nie było takiej dziury
  • Wpadną hamulce od e46 330i/d
  • Dokończę montaż telefonu żeby współdziałał z multifunkcją (prawidłowy moduł) oraz dołożę tempomat
  • Wszystkie listwy będą odświeżone (pomalowane na czarny mat) chyba, że nie sprawdzi się to w codziennej jeździe, to trzeba będzie wymienić na nowe
  • Jak dobrze pójdzie to na wiosnę chciałbym założyć gwint D2
  • Wydech jednak się zmieni w dwururkę + zmiana dyfuzora (ale seria z 2.8 mnie jakoś nie rajcuje)
  • Odświeżenie wnętrza lub kubełki od Z3M lub Vadery (?)
  • Shortshifter
  • No i kompresor :)

Ciekaw jestem Waszych opinii odnośnie planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ty to masz nerwy do tych kabelków :D Sobie tylko wyobrażam ile czasu zeszło przy takim hifi. Auto z zdjęcia na zdjęcie wygląda co raz lepiej, bardzo chętnie tu zaglądam :)  Jeśli byś potrzebował porad z zakresu kosmetyki, autodetailingu to wal śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Dav napisał:

Kurcze ty to masz nerwy do tych kabelków :D Sobie tylko wyobrażam ile czasu zeszło przy takim hifi. Auto z zdjęcia na zdjęcie wygląda co raz lepiej, bardzo chętnie tu zaglądam :)  Jeśli byś potrzebował porad z zakresu kosmetyki, autodetailingu to wal śmiało.

A chętnie chętnie :) dzięki za miłe słowa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące później...

Siemanko, raport z postępu w pracach poniżej ;) 

Na początek nowe fanty, które wkrótce zagoszczą w środku - półka pod HiFi/mikrofon + kabel i moduł Antenna Diversity + przycisk HiFi.

00070.jpg

 

Wymienione zostało wygłuszenie maski oraz nerka zrobiła się czarna w skutek pomalowania.

Odświeżone zostały też wszystkie listwy z przodu i z tyłu.

00063.jpg

00065.jpg

 

Z tyłu zgodnie z obietnicą zagościł dyfuzor na dwururkę + wydech z kwasówki Bastuck dedykowany do 323i. Wygląda doskonale, pasuje idealnie i brzmi dobrze :)

00064.jpg

00066.jpg

00067.jpg

 

Mimo, że @lapka666 mówił żeby ekcenów nie zakładać, musiałem sprawdzić jak to wygląda.

No i uważam, że wygląda teraz tak jak powinno. Nie dość, że przód zrobił się jeszcze bardziej agresywny to jeszcze zbliżył się znacznie do ziemi i teraz jak na moje oko i na codzienną jazdę jest ok (czyli za nisko ;))

00068.jpg

00069.jpg

 

Miały być żółte lampy ale jednak będą black i chyba soczewki.

Obecnie pracuję nad zaaranżowaniem Harmana Kardona do touringa, co idzie średnio ze względu na tylne głośniki i miejsca w suficie, ale się nie poddaję ;)

Równolegle powstaje autorski zestaw do bezbolesnego usuwania relingów.

W kontakcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Dav napisał:

Czekałem na jakiś update w temacie :) Detale bardzo fajnie ogarniasz to mi się podoba. Jak się sprawuje te hifi ? Warto na cos takiego polować jak zależy komuś na dobrej jakości brzmieniu?

Cieszę się, że ktoś czeka na wieści ode mnie :P 

Jeśli chodzi o audio to na pewno gra ciekawiej niż zwykłe HIFI. Ale wszyscy piszą, że w touringu nie da się zrobić dobrego audio. Jak skończę temat to zdam bardziej obszerną relację ;)

8 godzin temu, lapka666 napisał:

Bez byłoby lepiej. Ale nie będę bił piany. Poczekam spokojnie aż połamiesz hehe i same wylecą :-P

Jest szansa, że się połamią ale od teraz będę miał komplet na zapasie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...