Skocz do zawartości

[E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA


dawid82

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, dyziux666x napisał:

Spasowane na piczy kłak :D

Jak wszystko w tym aucie, hamulce też na jeszcze większy piczy kłak a wyglądają następująco. Tarcza 360/30  na zacisku brembo 6 tłoków. 

735922A3-F488-48BD-94DA-A8B3FB8ED33B.jpeg

C6539765-1143-466C-9B5D-B0FA55CC1521.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dawid82 napisał:

Jak ma lecieć ponad 300 to i niech hamuje ;) 

Jak ma latać to skrzydła trzeba nie hamulce:lol: powiem Ci piękna robota z Twojej strony B) pokazujesz wszystkim że nie ma rzeczy nie możliwych, tylko trzeba chcieć ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Łukasz ///3 napisał:

Poczekajmy na felgi ;-) wtedy będziemy się klepać po ramieniu i mówić że nie możliwe jest na wyciągnięcie ręki 

A co felgi to wyznacznik?  dla mnie felgi 3 tlg w tym aucie zeszły na dalszy plan, robię je bo kocham ten styl i wygląd, robię takie koło którego jeszcze nie widziałem w 3 częściach i sam zobaczysz, że z tym hamulcem będzie to miało ręce i nogi. Natomiast zaznaczam, że główny nacisk kładę na osiągi tego projektu abyś mógł przy okazji uwierzyć w to, że da się jechać 300 nawet trabantem ale trzeba go do tego odpowiednio przygotować. Pierwsze przymiarki rotor z hamulcem już w środę i wtedy będziemy wiedzieć jakie finalnie ranty wejdą.  PS. Klepać po ramieniu to możecie się tam u siebie na wsi ja nie szukam poklasku robię to co kocham a nie po to aby mi czerwony dywan rozkładano przed nogami ;)  Pozdrawiam i odblokuj whatsup jak człowiek a nie blokadę mi dałeś jak dziecko.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co takie spiny Panowie , robimy auta w stylu German bo o to chodzi jeśli jesteśmy tutaj na forum a na zlotach to widać!ja ciągle dostaje krytykę że jeżdżę damskim autem i wogole , robię swoje i tyle !

Czekam Dawid na koło , jak coś będziesz miał to podeślij mi na whatsupa 

 

Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MAREK GERMAN napisał:

Po co takie spiny Panowie , robimy auta w stylu German bo o to chodzi jeśli jesteśmy tutaj na forum a na zlotach to widać!ja ciągle dostaje krytykę że jeżdżę damskim autem i wogole , robię swoje i tyle !

Czekam Dawid na koło , jak coś będziesz miał to podeślij mi na whatsupa 

 

Pozdro 

Mareczku to normalna dyskusja gdzie tu spinka, rozmawiamy, jaka krytyka? Co tu krytykować ? Towar z najwyższej półki jest ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, MAREK GERMAN napisał:

Po co takie spiny Panowie , robimy auta w stylu German bo o to chodzi jeśli jesteśmy tutaj na forum a na zlotach to widać!ja ciągle dostaje krytykę że jeżdżę damskim autem i wogole , robię swoje i tyle !

Czekam Dawid na koło , jak coś będziesz miał to podeślij mi na whatsupa 

 

Pozdro 

Bardzo dobrze ujęte, szkoda moich słów bo widzę że odrazu jest pompa

PS. Dawid aż takimi kolegami nie jesteśmy abyś pisał do mnie na WhatsApp, wieś nie wieś każdy robi swoje a kto uczy się od kogo palcem pokazywać nie będę. 

 

Ochłoń  walnij _____ drina przecież jest weekend :lol: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Łukasz ///3 napisał:

Bardzo dobrze ujęte, szkoda moich słów bo widzę że odrazu jest pompa

PS. Dawid aż takimi kolegami nie jesteśmy abyś pisał do mnie na WhatsApp, wieś nie wieś każdy robi swoje a kto uczy się od kogo palcem pokazywać nie będę. 

 

Ochłoń  walnij _____ drina przecież jest weekend :lol: 

Po czym mam ochłonąć mordeczko mała, wytłumaczyłem Ci ładnie co i jak skoro tak ładnie piszesz w moim temacie i tyle a jak chcesz popisać o pierdołach to nie tu tylko są od tego inne komunikatory. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypowiadam się tylko i wyłącznie na temat auta, i czekam na rozwuj sytuacji oraz felgi, nie ma o czym pisać ani gadać osobiście od tego mamy forum. A że jestem bardzo ciekaw i pytam to chyba nic złego? 

 

Będzie ogień przyznam rację, będzie kupa to oczywiście też to napisze, już się tylko tak odrobinę boję że felgi zeszyt na plan 3 czy tam 13 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Łukasz ///3 napisał:

Wypowiadam się tylko i wyłącznie na temat auta, i czekam na rozwuj sytuacji oraz felgi, nie ma o czym pisać ani gadać osobiście od tego mamy forum. A że jestem bardzo ciekaw i pytam to chyba nic złego? 

 

Będzie ogień przyznam rację, będzie kupa to oczywiście też to napisze, już się tylko tak odrobinę boję że felgi zeszyt na plan 3 czy tam 13 

Szacun, bo właśnie tak ma być. A felgi zeszły na dalszy bo projekt poszedł w kierunku dużej mocy wiec dlatego niezbyt do tego pasuje skręcana koło na naciągniętych oponach. Ale nie bój się bo dobrze wiesz, że ja kół nie odpuszczę i będzie stała na kołach godnych tego projektu. Tak jak pisałem wyżej we wtorek będę już miał obraz co wejdzie finalnie jakie szerokości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, qbak napisał:

Dawid ale wiesz ze my dalej czekamy na video z przepalenia tej suki ;)

Nie ma co przepalać na razie, robimy klimę i masę detali, potem malowanie komory, przyjdzie czas na przepalanie i wszelkiego rodzaju testy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2021 o 21:19, bartnik3er napisał:

To co bedzie kompresor:-D

Pozdro

Tak będzie kompresor ale od klimy :). Pierwsze przymiarki rotor zaciski i stwierdzam że mam miarę w oczach felga ET 22 i tarcze z Renge Rower i proszę bardzo bez toczenia jest zapas na teraz ok 4-5mm od zacisku do ramienia, jutro hamulce wylatują na auto i mierzymy szerokości finalne felgi 

E5D27B94-CC40-422F-8968-66CF9A2C6D77.jpeg

D61F8016-B3D4-4B51-B790-4FAD9BFA91DA.jpeg

E0F1E890-4C46-44E6-ABD0-39EA23836F18.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Wisnia135i napisał:

Zaciski spoko ale  jak dobrze widzę to tarcze lipne, bo to zwykle tarcze są  nie pływające.. 

Jaka jest ich grubość i  wielkosc?

360/30 spokojnie powinny dać radę te tarcze wchodzą głębiej Ok 10 mm od serii. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, kamils13 napisał:

Tarcze mają jeden mały minus. Są dość cienkie jak na 360mm średnicy :) 

Ale do wagi kebsiora to aż nadto....

Czy aż tak cienkie to bym nie powiedzial,  m3 ma dokladnie  takie same, jedyny minus, ze to pelen odlew a nie pływajace, przy tym jak to 300+ bedzie moglo jechac to 2  dobre  hamowania i tarcze się zwichrują..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądzę, żeby ktokolwiek przy tych 300 chciał iść ogniem po hamulcach, chyba że będzie trzeba, ale wtdy zwichrowane tarcze raczej nie będą problemem. Dadzą se radę.

U mnie 360x36 i przy 1750kg ze mną niema grama lipy z wydajnością, czy brakiem cieplnej pojemności. W warunkach miejsko-podmiejskich i w towarzystwie samych 400+ aut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kamils13 napisał:

Nie sądzę, żeby ktokolwiek przy tych 300 chciał iść ogniem po hamulcach, chyba że będzie trzeba, ale wtdy zwichrowane tarcze raczej nie będą problemem. Dadzą se radę.

U mnie 360x36 i przy 1750kg ze mną niema grama lipy z wydajnością, czy brakiem cieplnej pojemności. W warunkach miejsko-podmiejskich i w towarzystwie samych 400+ aut.

No z hamowaniem z 300 eiadomo jak trzeba  to trzeba ale dawid wspominal o lataniu po torze a tutaj juz moze braknac hebla bo, hamujesz często  i  mocno i momentalnie heble puchna, tym bardziej ze  ori heble od m3 eybitne  nie byly a jednak plywajace, sam znam doskonale roznice miedzy zwyklymi a plywajacymi bo, 135i  ma fabrycznie te  6 tlokow ale tarcze  zwykle przez co,  no wybitne  nie sa, ale  tylko zmiana  na plywajace tarcze i od razu czuc mega roznice..

Ty masz 360 ale  za to juz 36mm grubosci a  to srogo stad przy zwyklej tarczy jak mowisz pojemnosci cieplnej nie brakuje przy normalnej jezdize,   natomiast jestem ciekaw  jak wypadaja twoje w warunkach torowych , gdzie jak dawid wspominal bedzie chcial zawitac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...