Skocz do zawartości

[E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA


dawid82

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, dawid82 napisał:

Z tego co wiem hamulce ma słabsze tylko, czy coś jeszcze ??

 

2 godziny temu, Wisnia135i napisał:

Z tego co ja kojarze  to katalizatory chyba są inne przez co jest słabsza  o parę kucy..

Tak heble są mniejsze i barany nie sa takie same jak w Europie. Czyli jak mówi Wiśnia US ma barany wraz z katami dlatego jest parę koni mniej niż EU 

 

Jak mówiłem kosmetyka, z heblami już nie masz problemu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Łukasz ///3 napisał:

 

Tak heble są mniejsze i barany nie sa takie same jak w Europie. Czyli jak mówi Wiśnia US ma barany wraz z katami dlatego jest parę koni mniej niż EU 

 

Jak mówiłem kosmetyka, z heblami już nie masz problemu :mrgreen:

Ja mam cały inny wydech bez katów bo są wycięte, co do mocy będę sprawdzał ile ma ale na idzie 290 wiec chyba trzyma moc. Tak hamulce mam ogarnięte co nawet Europa m3 ma słabe wiec i tak i tak trzeba zmieniać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, dawid82 napisał:

Ja mam cały inny wydech bez katów bo są wycięte, co do mocy będę sprawdzał ile ma ale na idzie 290 wiec chyba trzyma moc. Tak hamulce mam ogarnięte co nawet Europa m3 ma słabe wiec i tak i tak trzeba zmieniać. 

Te katy też masz wycięte? Czy tylko tyle ? 

 

katalizatory-kolektor-e46-m3-barany-m3-wersja-us-kolektory-lubin-526298564.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, jacobs napisał:

Pytanie z innej beczki, jeśli było wczesniej to sory. Co jest zrobione z tylnymi nadkolami zeby spas zrobić? Jest tam wycięty rant wewnetrzny czy jakoś zrolowany czy zaklepany?

Wycięty, zaklepany i zrolowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 2 miesiące później...
  • 1 miesiąc później...

czas na małą aktualizacje, bo prace znacznie przyspieszyły  

udało się ogarnąć kolektory wydechowe, które były prawdziwym wyzwaniem dlaczego proszę zobaczyć na fotkach niżej

 

 

328.jpg

329.jpg

330.jpg

331.jpg

332.jpg

333.jpg

334.jpg

335.jpg

336.jpg

Wał napędowy został odpowiednio skrócony i wyważony, został też całkowicie zregenerowany 

 

337.jpg

 

Przy okazji wleciał też nowy zawias BC RACING z regulacją i camberami 

 

338.jpg

339.jpg

 

Silnik wraz z kolektorami usiadł już na swoim miejscu w aucie 

340.jpg

341.jpg

 

następny krok to układ chłodzenia, krok bardzo ważny dlatego zastosowałem chłodnice oleju, chłodnice wspomagania, chłodnica wody to wersja do przymiarek finalnie siądzie cała nowa z aluminium ze znacznie większymi możliwościami chłodzenia.

 

342.jpg

343.jpg

344.jpg

345.jpg

346.jpg

347.jpg

 

Następnym krokiem był układ dolotowy, zdecydowaliśmy, że zastosujemy tzw. zimny dolot, gdzie filtr powietrza będzie pod lewą podłużnicą auta a zimne powietrze będzie zasysane z lewego wlotu na hamulec. 

 

348.jpg

349.jpg

350.jpg

351.jpg

352.jpg

353.jpg

354.jpg

 

po długich poszukiwaniach prawie dwu letnich trafiłem licznik od m3 przed lift z odpowiednią choć i tak za niską skalą obrotów bo tylko 8 a ten szatan będzie się kręcił do ponad 9 ;) ale lepsze 8 na wyświetlaczu niż 7 , dodatkowo m3  ma wskaźnik temperatury oleju co jest bardzo potrzebne w tego typu projektach, prędkościomierz do 280 km/h myślę, że też się przyda :) 

 

355.jpg

356.jpg

 

mam też ogarnięty układy wydechowy z kwasu do końcowej puszki, która jeszcze jest z poprzedniego swapa, zdjęć nie mam ale będą w kolejnych odcinkach 

357.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Wisnia135i napisał:

W końcu coś się dzieję, długo czekalem na aktualizację w tym temacie  i jest  na co popatrzeć :) jedynie ten łącznik silikonowy dał bym czarny a  nie czerwony :-P

dobra sugestia, ale nie potrzebna, bo oczywiście finalnie będzie czarny, to jest wersja demo bo akurat nie było na stanie czarnego koloru ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dyziux666x napisał:

No w końcu :D mam nadzieję że teraz to już pójdzie z górki!  

Przyszedł czas na nią, bo przez rok stała, w sumie to wisiała na podnośniku pod dachem. na szczęście miałem co robić bo m3 e46 wleciała w tym okresie, teraz m3 idzie do poczekalni a e36 wraca do gry na sezon 2021, nie ukrywam jaram się strasznie bo dwa lata jej już nie mam wiec to tak jakbym budował auto od nowa a wiadomo budowanie jest najciekawsze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dawid82 a  tak celujesz  na  kiedy wyjazd? Na 2k21 Chotowa się wyrobisz jesli planujesz  nią wpaść czy jeszcze roboty troche jest? Bo tak to co zostało? Bo patrząc że, motor siedzi i  wydech w sumie jest jak i zestaw do odpalenia  to chyba  już końcowka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Wisnia135i napisał:

@dawid82 a  tak celujesz  na  kiedy wyjazd? Na 2k21 Chotowa się wyrobisz jesli planujesz  nią wpaść czy jeszcze roboty troche jest? Bo tak to co zostało? Bo patrząc że, motor siedzi i  wydech w sumie jest jak i zestaw do odpalenia  to chyba  już końcowka?

Lada moment odpalamy, potem strojenie, podłączenie wskaźników, generalnie grube prace za mną, po strojeniu wszystko wyjeżdża na stół i buda jedzie do lakiernika, będzie malowana komora, pas przód, potem już finalne składanie z dopieszczaniem  każdego detalu na tzw TOP, myśle że do czerwca się wyrobie na gotowo. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.11.2020 o 23:26, qbak napisał:

Czuje się ojcem chrzestnym tego projektu - chyba 2 lata temu na chotowej pytałem czemu 4.4 wleciało a nie właśnie z m3 motor ;)

Dobrze wiedzieć że prace ruszyły - doskonale znam uczucie, moja stoi 8 miesiąc nie ruszana...

ten silnik toczysty spontan o czym już chyba pisałem wcześniej,miałem modyfikować i dopieszczać m62ale trafiłem silnik S65 i nie było co się zastanawiać tylko działać na silniku z palety S, bo jak to mawiają znawcy M to M ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dawid82 zmienił tytuł na [E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...