Skocz do zawartości

[E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA


dawid82

Rekomendowane odpowiedzi

udało się tak przerobić pokrywe V8 M look, że maseczka bez problrmu się zamyka, mało tego teraz wygląda dużo lepiej niż oryginał nie ma tzw. buły i optycznie jest proporcjonalna do komory e36.  

323.jpg

 

silnik już siedzi finalnie tak jak trzeba, łapy można wykończać na gotowo. 

324.jpg

325.jpg

326.jpg

 

Teraz działamy z kolektorami wydechowymi, prawa strona nie będzie problemów z lewą jestem ciekawy jak Jakub sobie z tym poradzi w piątek podjade zobaczyć co ustrugał ciekawego. 

327.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, nowaak napisał:

Jakieś zmiany się szykują poza zmianą pieca? 

 

Hamulce muszą być zmienione a co za tym idzie koła, do tego zawieszenie które już czeka bc racing, wydech na klapach, to tak w pierwszej kolejności po piecu

1 godzinę temu, GroupeAIE napisał:

kolektory ... najgorsze przed Wami 

Zgodzę się, lewy będzie miazga bo tam jeszcze drążek kierowniczy idzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, dawid82 napisał:

Hamulce muszą być zmienione a co za tym idzie koła, do tego zawieszenie które już czeka bc racing, wydech na klapach, to tak w pierwszej kolejności po piecu

Zgodzę się, lewy będzie miazga bo tam jeszcze drążek kierowniczy idzie. 

Masz juz pomysł na fele? Bbsy lm z przekreconym do tyłu rotorem fajnie wyglądają i dają relatywnie spore możliwości jeżeli chodzi o zaciski. Pozdro 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2020 o 09:40, patrykm88 napisał:

Masz juz pomysł na fele? Bbsy lm z przekreconym do tyłu rotorem fajnie wyglądają i dają relatywnie spore możliwości jeżeli chodzi o zaciski. Pozdro 

A co z centrowaniem?

probowalem to kiedyś zrobić i rzeźba jak u sandala

nie da się w bbs lm przekręcić rotora 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, koko2403 napisał:

A co z centrowaniem?

probowalem to kiedyś zrobić i rzeźba jak u sandala

nie da się w bbs lm przekręcić rotora 

 

Nie wiem dlaczego u Ciebie nie dało się przekręcić rotora. Nie ma żadnej rzeźby. Wchodzi ladnie wsztstko. Zreszta na forum juz to przerabial m.in. chilli w z3. Smigają chlopaki na tym chlopaki w porszakach. I nie slyszalem nigdy zeby ktos miał problemy z centrowaniem. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.04.2020 o 09:40, patrykm88 napisał:

Masz juz pomysł na fele? Bbsy lm z przekreconym do tyłu rotorem fajnie wyglądają i dają relatywnie spore możliwości jeżeli chodzi o zaciski. Pozdro 

Nie myślałem jeszcze o tym,  przyjdzie na to czas,  ale bbs lm to raczej nie, jakoś mi ten wzór nie pasuje do końca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyyyyyyyyy kur.... ciasno jest z każdej strony - wymagający ten swap :)

walczę z myślami czy zostawić u siebie M50 + kompresor czy dać S52b32 bo jak patrzę na twój projekt odechciało mi się V pod maską (nie dla tego że źle to wygląda czy coś  nie tak zrobione) ale jak na jedną osobę to za duży projekt

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Michaś 523i napisał:

yyyyyyyyyy kur.... ciasno jest z każdej strony - wymagający ten swap :)

walczę z myślami czy zostawić u siebie M50 + kompresor czy dać S52b32 bo jak patrzę na twój projekt odechciało mi się V pod maską (nie dla tego że źle to wygląda czy coś  nie tak zrobione) ale jak na jedną osobę to za duży projekt

 

Ten silnik jest mniejszy od poprzedniego v8 który tu siedział. Jest i mniejszy i lżejszy. V8 czy każdy inny swap jak masz wiedzę i sprzęt i nie jesteś nerwowy to ogarniesz sam wszystko, pamiętaj tylko spokój Cię uratuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Łukasz ///3 napisał:

 na foto wyżej ori e36 m3 s50us 

te e36 m3 usa to niby m power ale dla mnie i dla większości fanów m powerów to fake "m" , to takie m z małej literki pisane, dobrze, że bmw szybko to zrozumiało i e46 M power usa jest już prawdziwym M. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, dawid82 napisał:

te e36 m3 usa to niby m power ale dla mnie i dla większości fanów m powerów to fake "m" , to takie m z małej literki pisane, dobrze, że bmw szybko to zrozumiało i e46 M power usa jest już prawdziwym M. 

Wiesz ze E46 US też nie jest do końca takim samym m powerem co Europa ale już nie odjebali takiej lipy jak z e36, bo w E46 to już kosmetyka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, dawid82 napisał:

te e36 m3 usa to niby m power ale dla mnie i dla większości fanów m powerów to fake "m" , to takie m z małej literki pisane, dobrze, że bmw szybko to zrozumiało i e46 M power usa jest już prawdziwym M. 

Dawid z E36 M jest taka historia - otóż E36 M3 S50 eu był to taki dzik w tamtych latach który z uwagi na osiągi nie dostał homologacji i nie został dopuszczony do ruchu ( wyjaśnienie w de można było to obejść) i nie można było go sprzedawać np do USA więc firma chcąc sprzedawać M3 na rynek amerykański została zmuszona do stworzenia silnika o mniejszych osiągach , dla tego mamy co mamy czyli S50us.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dawid82 zmienił tytuł na [E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...