Skocz do zawartości

[E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA


dawid82

Rekomendowane odpowiedzi

34 minuty temu, Łukasz ///3 napisał:

Tam było wszystko wsadzone z E92 do e46

i to droga przez mękę, czujniki w zawieszeniu wszystkie systemy kontroli dyfer wszystko od e92 czyli mega rzeźba, która nigdy do końca nie zagra w budzie e36. 

a tymczasem przyszła paczka a w niej ECU + wiązka i krokowe 

321.jpg

322.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Thepiekarz napisał:

Dobrze że zacięło się coś dziać i ależ ten silnik wygląda a jak wpadnie clean look to będzie istny rozk..w systemu. :)

Czekam na więcej aktualizacji!!! :D

Będzie co pokazać to będę aktualizował 

13 godzin temu, krystek93 napisał:

Dawid, jak z mocowaniem wózka? Przerabiałeś coś czy siedzi oryginał jak w 316i?

Wózek oryginał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie zastanawia jaka to musi być niezbadana ziemia, że taki kozak jak stammek nie ogarnął tematu wiązki i sam musisz szukać. Myślałem, że e36 i wszelkiego typu silniki to już rozgryziony temat od dawna. No jak to zbudujesz to będzie szaleństwo. Na każdym biegu poślizg...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, lapka666 napisał:

Mnie zastanawia jaka to musi być niezbadana ziemia, że taki kozak jak stammek nie ogarnął tematu wiązki i sam musisz szukać. Myślałem, że e36 i wszelkiego typu silniki to już rozgryziony temat od dawna. No jak to zbudujesz to będzie szaleństwo. Na każdym biegu poślizg...

No niestety takich projektów  dużo nie ma,  a problem w tym że dawid chce to podpiąć pod ori części  np zegary od e36...  dużo łatwiej by było wsadzić na zasadzie  wszystko od e90  i odpalić, tak  robią jak auto  typu drift ma  zapierdalać a nie wyglądać... to już nowsze silniki i  milion czujników, pilot, zegary komp to musi wszystko współgrać teraz... takie uroki tych swapów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, lapka666 napisał:

Mnie zastanawia jaka to musi być niezbadana ziemia, że taki kozak jak stammek nie ogarnął tematu wiązki i sam musisz szukać. Myślałem, że e36 i wszelkiego typu silniki to już rozgryziony temat od dawna. No jak to zbudujesz to będzie szaleństwo. Na każdym biegu poślizg...

łapka ja kupiłem gotowca od driftera z ecu, więc po co mam przerabiać moją wiązke skoro za 500zł mam już przerobioną z kompem który wypluwa 460KM i jeździł w e46, co niby jest rozgryzione widziałeś gdzieś e36 z s65 pod maską ?? w tych czasach nie ma rzeczy nie możliwych sa takie ECU na których idzie wszyswtko zrobić era przekładania wszystkiego z innego modelu do innego już dawno za nami, teraz można każdy silnik odpalić nawet w polonezie caro plus. ;) 

 

3 minuty temu, Wisnia135i napisał:

No niestety takich projektów  dużo nie ma,  a problem w tym że dawid chce to podpiąć pod ori części  np zegary od e36...  dużo łatwiej by było wsadzić na zasadzie  wszystko od e90  i odpalić, tak  robią jak auto  typu drift ma  zapierdalać a nie wyglądać... to już nowsze silniki i  milion czujników, pilot, zegary komp to musi wszystko współgrać teraz... takie uroki tych swapów :)

dużo łatwiej ?? chyba nie wiesz co piszesz ;)  całe napędy , dyfer, czujnki, skrętu itp, cała elektronika z e92 do e36 łatwiej , naprawde nie wiecie co piszecie.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, dawid82 napisał:

dużo łatwiej ?? chyba nie wiesz co piszesz ;)  całe napędy , dyfer, czujnki, skrętu itp, cała elektronika z e92 do e36 łatwiej , naprawde nie wiecie co piszecie.   

Dawid chodziło mi że mniej  roboty by było jak  byś pakował  to z zegarami od e92  itp .. wyobrazam sobie ile jest  roboty  ile trzeba  się namodzić aby  to w e36  odpalić  i  żeby wyglądało jak ori  motor w e36 :) w mojej budzie  odpalenie trgo  nalewno  było  by prostrze :) ale w starszym modelu wiadomo że w ch** roboty 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, dawid82 napisał:

łapka ja kupiłem gotowca od driftera z ecu, więc po co mam przerabiać moją wiązke skoro za 500zł mam już przerobioną z kompem który wypluwa 460KM i jeździł w e46, co niby jest rozgryzione widziałeś gdzieś e36 z s65 pod maską ?? w tych czasach nie ma rzeczy nie możliwych sa takie ECU na których idzie wszyswtko zrobić era przekładania wszystkiego z innego modelu do innego już dawno za nami, teraz można każdy silnik odpalić nawet w polonezie caro plus. ;) 

Nie zrozumiałeś mnie. Chodziło mi o to, że myślałem, że stammek zjadł zęby na tych autach i że temat podłączenia nawet s65 nie będzie dla niego problemem. A finalnie wyszło, że sam też byłeś w to zaangażowany. Mówię z perspektywy osoby, która ogląda tylko obrazki :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Wisnia135i napisał:

Dawid chodziło mi że mniej  roboty by było jak  byś pakował  to z zegarami od e92  itp .. wyobrazam sobie ile jest  roboty  ile trzeba  się namodzić aby  to w e36  odpalić  i  żeby wyglądało jak ori  motor w e36 :) w mojej budzie  odpalenie trgo  nalewno  było  by prostrze :) ale w starszym modelu wiadomo że w ch** roboty 

To właśnie nie rozumiesz, więcej roboty jest właśnie wkładając to z oryginalnym licznikiem na oryginalnym kompie. Na tym kompie co ja mam można pominąć masę czujników związanych np z emisja spalin, na takim sterowniku moc oscyluje na poziomie 460km gdzie na seryjnym masz ok 420 km. Mówiąc krótko robiąc to na oryginalnym sterowniki to żeźba totalna jest. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

to jest taka moc że ciężko auto opanować tutaj potrzeba doświadczenia w jeździe z takim silnikiem,byle chłystek nie jest godzien dosiąść takiego potwora bo go nie opanuje...Co jak co ale Dawid umie jeździć takimi potworami wystarczy wejść na jego kanał,to co robił z m62 w e36 przechodzi ludzkie pojęcie to aż strach pomyśleć co będzie z s65:-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, lapka666 napisał:

Ja nawet sobie nie wyobrażam jak to będzie jeździło... :shock: toć każdy bieg będzie bokiem szedł. Rusz tym w ogóle hehe.

Bez przesady na dobrym sliku i odpowiednim ciśnieniu dwójka już będzie sklejona do asfaltu. Oczywiście można tak zrobić że i 3 będzie odklejać wszysko zależy co chcemy uzyskać.

3 godziny temu, Kempin95 napisał:

to jest taka moc że ciężko auto opanować tutaj potrzeba doświadczenia w jeździe z takim silnikiem,byle chłystek nie jest godzien dosiąść takiego potwora bo go nie opanuje...Co jak co ale Dawid umie jeździć takimi potworami wystarczy wejść na jego kanał,to co robił z m62 w e36 przechodzi ludzkie pojęcie to aż strach pomyśleć co będzie z s65:-D

Tu masz racje, tu już trzeba myśleć do przodu i znać wagę auta, jak się zachowuje itp. Co jak co ale e36 opanowałem dość dobrze, ale będę musiał się jej uczyć od nowa inne obroty inna charakterystyka silnika, odcinka na 8700 sam jestem ciekawy jak to będzie w praktyce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dawid82 zmienił tytuł na [E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...