Skocz do zawartości

[E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA


dawid82

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, qbak napisał:

Cholera ja tu podjarany patrze V8 look na szycie tematów, ostatni post @dawid82, myślę sobie będzie grubo, poleciałem nastawić popcorn a Ty nadal sterownika szukasz.... Update pane ! 

//żartuje, działaj, wiadomo ze temat się w koncu ogarnie :D

auto stało prawie rok nie ruszane, teraz dopiero zaczyna się coś dziać, także spokojnie, to nie jest temat na szybko, trzeba było kilka książek najpierw przeczytać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wrzucę coś na ruszt, prace ruszyły,  tak to mniej wiecej siądzie

317.jpg

318.jpg

319.jpg

320.jpg

 

Kapy zaworowe są już pomalowane w czarny półpołysk , pokrywa V8 M look jest w etapie przerabiania, będzie rozcięta i maksymalnie zminimalizowana tak aby nie zakrywała całego silnika i też po to aby szło zamknąć maskę, jak już uzyskam efekt finalny tzn. kształt będzie w całości nowa wykonana z karbonu. 

Udało mi się też odkupić ECU firmy Megasquirt od gościa co miał ten sam silnik w e46 do driftu, w skład zestawu mam kompletną wiązkę z komputerem, przerobione silniki krokowe, przerobione przepustnice oraz czujniki spalania stukowego, fartem udało mi sie to wyrwać bo koleś zmienia auto do driftu i ma wszystko do s65 co jest mi potrzebne aby uruchomić to w e36. Całe ECU stroił TurboLamik i ten soft wypluwa bez doładowania 460KM z tego silnika co mnie też bardzo zadowala. Oczywiście wszystko będzie podpięte pod oryginalne zegary. 

Sam licznik zostanie przeskalowany na 320km/h oraz 9 tyś obrotów, mam już namiary kto to wykona na wzór oryginału.  

Także jest światło w tunelu, po wielu niewiadomych  jest konkretny plan i co najważniejsze szlak przetarty przez drifterów z tym silnikiem wiec odpalanie go gdzie się tego w sumie najbardziej bałem nie stanowi już problemu. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Wisnia135i napisał:

To jak dobrze rozumiem  dobry namiar  ci dałem  gdzie pisać ^^ No w końcu coś wrzuciłeś :)

Fuks jak nie wiem, ale widocznie tak mialobyć, jestem Ci wdzięczny naprawdę, to jest właśnie siła forum i ludzi z prawdziwą pasją, zawsze ktoś gdzieś coś podpowie pomoże i tak temat znacznie ułatwiony i skrócony w czasie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, dawid82 napisał:

Fuks jak nie wiem, ale widocznie tak mialobyć, jestem Ci wdzięczny naprawdę, to jest właśnie siła forum i ludzi z prawdziwą pasją, zawsze ktoś gdzieś coś podpowie pomoże i tak temat znacznie ułatwiony i skrócony w czasie. 

A  najlepsze to że pytałeś o ten sterownik  a on z UK a mam kumpla w UK który siedzi w temacie robienia silników i napisalem do niego, on podał  mi ten namiar a ja  tobie.. i tak można powiedzieć pocztą  pantoflową   i temat ogarnięty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wisnia135i napisał:

Z ciekawości  ścianę grodziową coś trzeba  bylo ruszać?

Nie ściana nie ruszana.

1 godzinę temu, wojtek-e30 napisał:

Skrzynia manual ?

Tak skrzynia manual od m3 e92 6 biegów oczywiście, odrazu nowe sprzęgło też wrzuciłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MAREK GERMAN napisał:

Dobrze że prace wreszcie ruszyły , cieszę się, mam nadzieję że pojedziemy na pierwsze odpalenie 

 

Pozdro

Kiedyś nadejdzie ten dzień, to będzie wtedy najszybszy w życiu dojazd do stammka garażu. Oczywiste jest, że Marek jedziemy tam razem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, dawid82 napisał:

Kiedyś nadejdzie ten dzień, to będzie wtedy najszybszy w życiu dojazd do stammka garażu. Oczywiste jest, że Marek jedziemy tam razem. 

Dawid jest jakaś oficjalna  lista  na  której można  się zapisać na  pierwsze odpalenie?  Ile wpisowe  ? ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, patrykm88 napisał:

A powiedz,  miska została? Ma cos wspólnego z m62? Sinik bedzzie siedział podobnie? Niżej, wyżej? Pozdro

Miska na szczęście oryginał bo jest tak skonstruowana, że pasuje, silnik będzie nieco niżej niż m62. miskę mam wyżej niż dokładkę od zderzaka wiec tak może zostać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wryl napisał:

Dawid nie tylko przeciera szlak na forum ale również wewnętrznie mobilizuje innych użytkowników forum do działania:grin:

Pięknie napisane, porównajcie wpisy na naszym forum, poziom wypowiedzi, do tego ścierwa co jest na grupach FB, przepaść takie forum to kopalnia wiedzy i warto to pielęgnować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dla tego ja wrzucam też fotki na forum właśnie po to żeby tutaj się wypowiedzieć , a nie tylko FB !warto o tym pamietac

 

Pozdro

 

Ps, FB czy inne gówna to przeważnie młodzi niedoswiadczoni , piszą bzdury jak by naprawdę SAMI zbudowali wiele projektów 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.02.2020 o 12:30, patrykm88 napisał:

Pewnie już to widziałeś, ale przeglądałem forum dziś i wpadło mi to. Nie wiem czy jest jakiś kontakt z kolegą bo dość stary temat 

 

znam temat, ale tam była obrana zupełnie inna doroga na oryginalnym ecu i liczniku z e92 a to u mnie wykluczone ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dawid82 zmienił tytuł na [E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...