Skocz do zawartości

[E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA


dawid82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich fanów Syndykatu, bardzo mi miło poinformować, że po dwóch latach przerwy wracam do gry z projektem e36 coupe 316i swap 4.4. 

 

 

 

 

Fakty są takie:

 

 

 

 

 

1. Dawca 316i coupe w kolorze Hellrot z 1997 roku w oryginalnym M-Pakiecie. Buda w 99% oryginał, totalnie bezwypadkowa, z drobnostkami do poprawek ale o tym w kolejnych odcinkach tego długiego serialu. 

 

 

 

 

 

2. Projekt budowany od dwóch lat przez mojego kolegę Jokera, niestety dla niego przeliczył się z kosztami budowy , do tego sytuacja rodzinna zmusiła go do sprzedaży tego auta, nie mogłem pozwolić by nakład pracy jaki został włożony w ten samochód oraz jakość wykonania , nie mówiąc o całej reszcie, bo nie jednokrotnie brałem udział w budowie i śledziłem poczynania, faktycznie potwierdziło się, że jeśli ktoś ma zamiar coś takiego pierwszy raz budować to musi być naprawdę cierpliwy i mieć mocne nerwy. 

 

 

 

 

 

3. Z rzeczy najbardziej istotnych cały silnik rozebrany nowy rozrząd, uszczelki, uszczelniacze itp. rzeczy. Motor suchy zero wycieków itp. Będzie niebawem wizyta na hamowni .  

 

 

 

 

 

Plany , plany ,plany . 

 

 

 

 

 

Będę robił z niego typowego germaniskiego oprawce, będzie rozpierdol, bo ta bestia tak lata, że zasłużyła sobie na grube tematy.  

 

 

 

 

 

Zaczynam od podstaw czyli mechanika, ponieważ tu już zartów nie ma, auto musi być przyklejone i przedewszystkim hamować  

 

 

 

 

 

1.Na początek hamulce bo są w tej chwili seryjne z e46 330d i nie dały rady na track day poznań. Co założyć jakieś propozycję ???????????? Myśle, aby na razie jeszcze sprawdzić na tych  zaciskach sportowy zestaw tzn. sportowe klocki z wysokiej półki + tarcze przód sportowe . 

 

 

 

 

 

2. Gwint jest w tej chwili taserx więc na bank wymieniam na coś markowego sztywnego i tu chciałbym chłopaki o pomoc co założyć  ??????????????

 

 

 

 

 

wszystko wyjdzie z czasem nie chce mi się teraz rozpisywać dokładnie co będę robił bo to życie zweryfikuje najlepiej. 

 

 

 

 

 

Na początek fotki tak jak ją kupiłem . 

 

 

 

 

 

1.jpg

 

 

2.jpg

 

 

3.jpg

 

 

4.jpg

 

 

5.jpg

 

 

6.jpg

 

 

7.jpg

 

 

8.jpg

 

 

9.jpg

 

 

10.jpg

 

 

11.jpg

 

 

12.jpg

 

 

13.jpg

 

 

14.jpg

 

 

15.jpg

 

 

16.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid popraw fotki bo ich nie widać,

Auto znam, nawet teraz miałem okazje pozapierdalac nim, szatan przeokrutny, a jeździłem z Dawidem M5 jego tez nie raz, kilka rzeczy do zrobienia ale ogarnie sie przez zime

 

Pozdro

 

Kilka rzeczy dobre sobie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj raczej spooro rzeczy do zrobienia, powodzenia :)

Kominów 4 mam nadzieję że nie będziesz zostawiał.

 

układ wydechody do poprawki bo nie podoba mi się dzwięk, jest teraz metaliczny przez to, że poprzednik założył jako końcowy tłumik od bmw m3 e46, też nie jestem przekonany do 4 rurek z tyłu ale to temat na później, teraz będę zamawiał nowy zestaw hamulcy na przód,myśle nad  Klockiami Hawk Performance HP Plus i Tarcze Hamulcowe Black Diamond Combi są one hartowane i myślę, że dadzą rade. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KEBABA się nie spodziewałem u ciebie ale V8 jak najbardziej  :drive:

 

Jednak jestem starej daty maiłem kupić mocnego plastika w v8 i połączyć jazde codzienną z tuningiem, nie da się zbytnio, więc wiechał świeży plastik w dieslu i kebab v8 do zabawy. 

 

Bardzo ciekawy projekt z tego bedzie jestem w 100% o tym przekonany,mam pytanie miske masz od ...? i z jaka skrzynia jest spięty silnik?

pozdro

 

Miskę mam robioną na wzrór Alpiny, skrzynia od e39 535, tak to wygląda od spodu 

 

17.jpg

 

Åoł e36 coupe w hellrocie to jest to co mnie prześladuje od dłuższego czasu do tego V-ka pod maską, może wyjść z tego dobry sk***iel Powodzenia

 

co do gwintu przy takim piecu tylko wyższa półka np. KW lub BC Racing

 

Myśle, jeszcze nad zawiasem od bilstein koszt ok 3000 zł 

 

Aha mam jeszcze pytanie bo poprzednik zalał motor olejem Motul Competition 15w60 zostawić taki czy dać coś innego ????

 

 

18.jpg

19.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo ciekaw jak to jeździ, wyjdzie z tego mega hardkorowy projekt  

 

uwież mi, że to nie jeździ to lata. 

 

Dzisiaj kupiłem koło styling 37, koło nisko budżetowe ale robi robore w e36, wiadomo, że do wiosny wjedzie prawidłowe koło , swoją drogą ogłaszam CASTING na felgi do niej, niech szlachta Syndykatu zabierze głos CO powinno tu wjechać docelowo, na chwile obecną styling 37 prezentuję się następująco : 

 

20.jpg

21.jpg

22.jpg

23.jpg

24.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padam na japę ale to auto musi kosić z tym silnikiem :o

I zapowiada się grubaśny projekt powodzenia i czekam na aktualizację :)

A i zaje..ste masz halogeny czy co tam to jest :)

 

Halogenów nie będzie ponieważ z prawej strony usytułowany jest dolot i w miejsce gdzie znajduję się prawy halogen musi docierać świeża dawka zimnego powietrza . Te zaślepki będą oczywiście zlikwidowane i będą czarne kratki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dawid82 zmienił tytuł na [E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...