Skocz do zawartości

[E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA


dawid82

Rekomendowane odpowiedzi

PoliniSpeed dobrze gada :) Baranka daje się na progi ale nie na gołą blachę bo nie ma właściwości antykorozyjnych tylko  ma za zadanie chronić przed kamieniami itd i tak samo nie powinno się go zostawiać jako ostatnią warstwę. Jeszcze tutaj jak się zostawi to może tragedii nie ma bo idą nakładki progowe ale najlepiej pokryć go lakierem, bo podobno chłoną wilgoć. Tak czy inaczej koniecznie przed barankiem trzeba dać podkład antykorozyjny, gdzie tutaj zostało to zrobione więc jak na koniec dasz lakier to będzie w 100% dobrze zabezpieczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Młody92 napisał:

PoliniSpeed dobrze gada :) Baranka daje się na progi ale nie na gołą blachę bo nie ma właściwości antykorozyjnych tylko  ma za zadanie chronić przed kamieniami itd i tak samo nie powinno się go zostawiać jako ostatnią warstwę. Jeszcze tutaj jak się zostawi to może tragedii nie ma bo idą nakładki progowe ale najlepiej pokryć go lakierem, bo podobno chłoną wilgoć. Tak czy inaczej koniecznie przed barankiem trzeba dać podkład antykorozyjny, gdzie tutaj zostało to zrobione więc jak na koniec dasz lakier to będzie w 100% dobrze zabezpieczone.

To się trochę nie dogadaliśmy z PoliniSpeed, rzecz jasna pod "barankiem" musi być jakiś podkład antykorozyjny, np. epoxydowy, sam baranek na goła blachę to nie jest dobry ruch.

Sorry za off ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Piorun napisał:

To się trochę nie dogadaliśmy z PoliniSpeed, rzecz jasna pod "barankiem" musi być jakiś podkład antykorozyjny, np. epoxydowy, sam baranek na goła blachę to nie jest dobry ruch.

Sorry za off ;)

Panowie, a gdzieś jest napisane, że baranek poszedł na gołą blache bo nie wiem do czego ma ta rozmowa prowadzić ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozmowa o tym baranku sporo trwa ale nie zostały powiedziane ważne kwestie o tym że baranek jest jak szpachla , namoknie i trzyma wilgoć i mimo że jest zabezpieczenie antykorozyjne pod nim to i tak zawsze będą gdzieś pory w nim więc korozja może się wdać i mimo że auto nie będzie eksploatowane w mokre dni to nic nie da bo będzie myte więc będzie wilgoć którą baranek może wchłonąć niestety nic na to nie poradzimy i trzeba go polakierować najlepiej dwiema warstwami lakieru akrylowego aby zamknąć wszystkie w nim pory.Fabrycznie baranek też jest zalakierowany więc już ktoś o takich rzeczach myślał 20lat temu aby takiej biedy z rudą nie było.Ode mnie tyle

ps. auto wymiata :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że jest rozmowa o baranku itp. jeśli ktoś czyta posty to bedzie przynajmniej wiedział jak to zrobić aby miało sens. Auto obecnie zmieniło miejsce i trafiło do lakiernika, od czwartku rozbieramy co trzeba i malowanie i korekty wszystkiego co trzeba, lakier ma być jak nowy innej opcji nie ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga mam ważny komunikat Sandał osobiście dostarczył pod mój dom swoją firmową Corsą Combo cały uj***ny od amelinium w dresiku twarz brudna zniszczna przez życie, palce zmieniły wraz z dłońmi kolor na shwartz mat, ale patrze niesie ranty wypolerowane 2,75 na przód, pytam się "dlaczego taką masz zjebaną opinie co jest z Tobą Sandał pytam " odpowiada wiesz kiedyś  w h... leciałem moja wina wiem ale za to już swoje zapłaciłem i teraz naprawiam swój wizerunek". Jeśli Sandał podchodzi do tematu tak jak mnie obsłuzył to z pewnością zmiana na plus". 

Tak więc mam ranty na przód i jest 8.5 cala , rant 2.75, opona 215/35/18 Dunlop i siedzi pieknie jeszcze będe schodził niżej bo można teraz : 

117.jpg

118.jpg

119.jpg

120.jpg

121.jpg

 

a spasowanie lotki pod zderzakiem pozostawiam bez komentarza ;) 

Już wiem, że przód pięknie siądzie na tym zestawieniu , co z tyłem nie wiem czekam na bębny i ma być 10 cali chciałbym opone 245/35/18 ale może nie wejść wtedy 225/35/18.  ale na to przyjdzie czas "piękny czas" tzw biały montarz :) . 

 

Na teraz. Rozebrałem ją wczoraj , wnętrze poszło do tapicera ma być do 3 tygodni zrobione, buda pod lakierowanie i polerkę , maluje kompletny przód na nowo, stara farba zwalona do gnota goła blacha i na nowo komplet , zderzak przód tył, progi, tylne błotniki do przetłoczenia, reszta jest ok, całość polerka i nano warstwy wszystkiego co doda blasku. 

111.jpg

112.jpg

113.jpg

114.jpg

115.jpg

116.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MAREK GERMAN napisał:

no wyglada spoko teraz ten przod, czekam jak wyjedzie ok lakiernika i od tapicera skorki bo napewno bedzie profi robota 

 

pozdro

 

Ps. Sandal wisi mojemu bracholowi 150zl jeszcze 

ps 2. mam na chacie 245/35/18 opony jak bys chcial

To siano bedzie odzyskane bo Saki będzie odbierał koła do m6 za 11 tys zł to zapłaci mniej bez obaw ogarniemy, a oponę mi pożyczysz do przymiarki jak wejdzie biorę 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, ja tu nie chcę nikogo reklamować, bo gość podobno poleciał w ch*** z połową forumowiczów. Do mnie przyjechał o 24 po komunii w cwelkach i garniaku, bo umawiał się na ten dzień i był (co prawda ze złożeniem kół się poślizgnął dwa dni, ale to był ten margines, który miałem w głowie) i koła dowiózł mi do wieliczki tak jak chciałem i tam dałem mu opony o 4:30 rano i na wulkanizacji w KRK 24/7 składał koła parę godzin przed Chotową. Nie spał, bo mi pisał smsy co chwile jaki ma etap pracy i że nie leci w ch***. Dla mnie koła zrobił kozackie, nigdzie nie ma spawów czy dziwnych wymiarów. Z resztą koła oglądałem i mierzyłem w każdą stronę od wspomnianej 24 do 5 rano i pewnie bym je jeszcze pomaglował, ale to był już poniedziałek i musiałem do roboty jechać hehehe. Oprócz tego razu w garniaku gość zawsze brudny, ręce uje... w brudnych ciuchach i już widziałem u niego combo, caddy i uwaga... Xare więc jeszcze myśle czymś nas zaskoczy hehehe

 

 

A z robotą lecisz grubo!

 

PS. Marek_German, miałem dobrych parę godzin na rozmowę z sandałem i dużo mi gadał o osobach, które na niego narzekały. Nie mówię, że Twój brat narzekał, bo po prostu sandał go oszukał, chodzi mi o ludzi co dostali koła ze spawem, inni z otworem centrującym 77.5 do E34... Nie wiem ile w tym prawdy, ale z paroma o tym gadałem i to zawsze była kwestia szybkiej gadki, mocnej negocjacji cenowej (w okół której toczyła się cała rozmowa) i brak zainteresowania towarem. Jak ktoś przyjeżdża o 3 w nocy z mazur do łodzi i na BP odbiera koła prosto od szwaba, nie sprawdza, nie ogląda, a sandał nawet przy sobie nie miał suwmiarki, bo miał je rozkręcić itd w zabrzu, ale gość nie chciał potem robić dodatkowych km żeby przejechać się po sprawdzone koła to potem tak wychodzi. A następnie dowiaduję się, że gość u niego zamawia custom (a mi odradzał jak nie wiem co interesy z typem). Inni nie lepsi. Temat złodziejstwa to jest osobna kategoria, ale pytałem tego kretyna po co tak zrobił, to powiedział, że niespecjalnie sranie w banie, a po chwili było za późno i nie wiedział co robić. Ja w to nie wnikam, bo Wy temat znacie lepiej, ale mocno skruszony to opowiadał i mówił, że żałuje itd, a ja w prost mu mówiłem, że was nie znam, więc szopki nie musiał robić żadnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.11.2017 o 18:44, bmw_e36.pawel napisał:

rozmowa o tym baranku sporo trwa ale nie zostały powiedziane ważne kwestie o tym że baranek jest jak szpachla , namoknie i trzyma wilgoć i mimo że jest zabezpieczenie antykorozyjne pod nim to i tak zawsze będą gdzieś pory w nim więc korozja może się wdać i mimo że auto nie będzie eksploatowane w mokre dni to nic nie da bo będzie myte więc będzie wilgoć którą baranek może wchłonąć niestety nic na to nie poradzimy i trzeba go polakierować najlepiej dwiema warstwami lakieru akrylowego aby zamknąć wszystkie w nim pory.Fabrycznie baranek też jest zalakierowany więc już ktoś o takich rzeczach myślał 20lat temu aby takiej biedy z rudą nie było.Ode mnie tyle

ps. auto wymiata :-P

Czy można położonego jakiś czas temu baranka pokryć akrylem? Wysuszyć opalarką w garażu i odtłuścić? Czy lepiej targać to i dawać na świeżo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Chycu napisał:

Czy można położonego jakiś czas temu baranka pokryć akrylem? Wysuszyć opalarką w garażu i odtłuścić? Czy lepiej targać to i dawać na świeżo?

Można tylko trzeba przygotować go czyli wymatowić go np.szarą szmatką do matowania , dać podkład zwiększający przyczepność i na to wtedy lakier akrylowy.

auto Dwaidzie coraz ładniejsze 8) szkoda że takich silników nie wkładano fabrycznie :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecimy dalej z tematem, generalnie będzie praktycznie cała w nowym lakierze nie wliczając dachu słupków klapy tył, lakier zdarty do gołej blachy i cały nowy wjedzie , mógłbym zostawić na siłe drzwi ale jak ma być nowa to muszą dostać nowej farby. Część elementów już w podkładzie reszta na dniach, malowana będzie na początku następnego tygodnia i potem już z górki składanko i ubieranko w nowe plasticzki, listweki itp. Będzie relacja z tzw. Białego montarzu :) 

tak to teraz wygląda  

122.jpg

123.jpg

 

Złożyłem też do przymiarki felgę na tył z rantem 3.25 + bęben 6,75 = 10 cali tył. 

124.jpg

Ustawimy kąty dopieścimy i tył wejdzie bo bałem się, że nie wejdą, będę prubował na oponie 245/35/18 jeśli będzie tarło to będzie 225/35/18. 

 

C.D.N.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Buciek napisał:

Doszedł klosz lampy ? Cały? 

Bo niektórzy mówią że paczek nie umie pakować....jestem Ciekaw czy te szkło cale jest ?czy nie jest pekniete albo skrzywione :P;)

dobrze spakowane , wszystko całe także wielkie dzięki . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • dawid82 zmienił tytuł na [E36] 316i Coupe HELLROT V8M look OD DAWIDA

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...