Skocz do zawartości

[E34] Krigerous 530i


Krigerous

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Przedstawiam wam swoje kolejne auto którym jest E34 530i, w kolorze i wyposażeniu na które polowałem już jakiś czas.

    Model: 530I (EUR)
    E-F-R series: E34
    Series: 5
    Type: LIM
    Steering: LL
    Doors: 4
    Engine: M30
    Displacement: 3.00
    Power: 138 (188 hp)
    Drive: HECK
    Transmission: AUT
    Paint code: 205 - MALACHITGRUEN METALLIC
    Upholstery code: 1988-09-20
    Prod.date: 3531865 HC61 205 0295 5' E34

S201    Rape methyl ester version (RME)
S288    BMW light alloy wheel, cross spoke 29
S314    Door mirror, driver lock, heated
S320    Deleted, model lettering
S410    Window lifts, electric, front
S428    Warning triangle and first aid kit
S472    Armrest, front, driver/passenger
S498    Headrests mechanically adjustable, rear
S530    Air conditioning
S540    Cruise control
S556    Outdoor temperature indicator
S570    Reinforced power supply
S650    Radio BMW Reverse
S708    M sports steering wheel leather

 

Kilka zdjęć z dnia zakupu:

A96j9Ik.jpgN02Qsgr.jpg6zdXTt3.jpgbMEuRjK.jpg

 

Auto jest w pierwszym lakierze (oprócz przodu co widać) 1 rok w naszym pięknym kraju, brak tylko katalizatora co mnie wcale nie zdziwiło. Klimatyzacja działa, tempomat, komplet kluczy.

Plany:

-Nowa powłoka lakiernicza

-Pakiet zewnętrzny AC Schnitzer

-Remont silnika, zawieszenia ... Remont wszystkiego co mechaniczne.

-3TLG zapewne AC Schnitzer do kompletu.

-Mimo dobrego stanu wnętrza to jednak obszywanie wszystkiego na tip top.

-Skrzynia manualna, i maksymalnie zdłubane m30b30 aby został oryginalny silnik pod maską zgodny z vin.

-Black hella przód napewno, tył niekoniecznie ale być może zostaną na dobre - oceńcie

 

Wcześnie zakładam temat, ale chciałbym żeby każdy mój krok z tym autem został uwieczniony, opisany, bo przy poprzednim temacie zacząłem od w sumie efektu końcowego.

Auto od miesiąca w moich rękach ale nie mogłem patrzeć na kolorowy front więc musiałem coś z tym zrobić.qZKITRR.jpgDWTZKRF.jpg

 

AC Schnitzer z przodu już jest reszta czeka na malowanie.

Z racji że pozbyłem się z powodu tego auta dwóch innych E34:olwXfeV.jpg

 

Åatwo się domyśleć że następnym krokiem był montaż następujących części które mi zostały (Auta posprzedawałem w totalnej serii i wszystkie "rarytasy" zatrzymałem na przyszłość) :

v7dSMkt.jpggDToMkl.jpgbLreTWP.jpgzlhSQm9.jpg

 

Chyba od razu widać co z jakiego auta zaaplikowałem do 530i.

Zwraca uwagę wydech który okazał się być oryginałem z E34 M5, i w aucie był już zamontowany zawias gwintowany samoróbka na dobrym osprzęcie co w sumie niewiele daje bo i tak nie pracuje to tak jak powinno.

Niebawem kolejne modernizacje.

Pozdro

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALACHITGRUEN METALLIC za***isty kolor! Nie dziwie się, że takiego szukałeś ;)

Moja pierwsza e34 była identyczna, z tym, że miałem cały brązowy środek w korbotroniku i m20b20 :D Miała 150k, zero rudej i 100% ori lakieru.

Widzę w niej potencjał, ale zastanawia mnie czemu chcesz ją popsuć 2gim lakierem???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie denerwujcie się aż tak strasznie o to malowanie bo na zdjęciach nie widać do końca stanu lakieru. Otóż maska nadaje się cała do malowania pomijając wgniot na jej czubku, dzieci poprzedniego właściciela zrobiły sobie zjeżdżalnie z niej i nie odpuści to pod polerką, prawe drzwi przód i tył a właściwie ich ranty są dość poważnie zaatakowane rdzą, lewe tylne mają wgniot + rysa od kluczyka (do samego podkładu) aż na tylny błotnik koło lampy to zaciemnienie to nie cień ale tam jest matowy lakier, cała pozioma powierzchnia klapy bagażnika ma głębokie rysy a poza tym jakieś nieudolne zaprawki. I w sumie każdy element ma jakąś wadę. Nie rozmawiałem jeszcze z lakiernikiem (może wybije mi z głowy to malowanie) ale wydaje mi się że całość to będzie naprawdę niezły pomysł + blacharsko progi.

 

ALACHITGRUEN METALLIC za***isty kolor! Nie dziwie się, że takiego szukałeś ;)
Moja pierwsza e34 była identyczna, z tym, że miałem cały brązowy środek w korbotroniku i m20b20 :D Miała 150k, zero rudej i 100% ori lakieru.
Widzę w niej potencjał, ale zastanawia mnie czemu chcesz ją popsuć 2gim lakierem???

Ta ma 188k przebiegu ale niestety jest trochę rudej w rantach drzwi :(

ePr95cz.jpgViIdV6h.jpg

 

Jeśli chodzi o środek, zapomniałem dodać że chce założyć Sportsitze które z resztą już kupiłem w tym samym kolorze ale one wymagają obszycia. I w tym przypadku na zdjęciach nie zauważycie wad tego wnętrza bo skóra była malowana już i szpachlowana i zaczyna znów pękać.

Poza tym do wnętrza chce dorzucić jeszcze elektrykę tylnych szyb, elektryczną roletę tylnej szyby.EnhuI8C.jpg

 

Gdyby tak zliczyć wszystkie 5-cio złotówki wrzucone na myjnie, wszystkich moich BMW, pewnie kupiłbym za to jeszcze jedną ;)

5dglX7r.jpg

Pozdro piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Będę musiał zrobić amerykańską wersję rejestracji tylnej bo trochę duża. Waham się też nad black hella czy przypadkiem nie wrócić do pomarańczy co sądzicie ?

x6ZWKTE.jpg

No i ten wgniotek na masce coraz bardziej mnie drażni trzeba będzie coś z tym zrobić :x

H7ppHMb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi Ci o tego który miał ją na RSach to tak to jest ten :) ale nie od niego kupiona bo zdążył ją sprzedać wcześniej bez felg komuś innemu.

 

A to nie jest ten kolekcjonerski rarytas od pasjonata Karola?!

 

pozdro

jpbPiHc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, wesołe jest to, że wytykał mi założenie galerii e46, że za szybko sprzedaje auta, a on jest prawdziwym pasjonatą od ratowania zielonej e34. Ty jesteś już trzecim właścicielem tej e34, a ja nadal pieczołowicie składam sobie tamto e46 :) Taka mała dygresja, sorki za OT.

Fajnie, że ktoś jest jeszcze tak zryty na e34 jak kilku z nas :D

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha okej ;) u mnie myślę że zagrzeje miejsce trochę dłużej.

Jego ratunek zielonej E34 to gwint i BBS-y parujące BH przednie, bo newralgiczne miejsca które należało by ratować są raczej nie ruszane ;)

Silnik wydawał regularny pisk jakby jakieś zjebane łożysko było w środku a dźwięk przypominał piszczenie koła wózka sklepowego, żaden z właścicieli nie miał pojęcia co to. Zmieniłem olej na syntetyk i przestało xD

Z nawiewu nie dmuchało prawie wcale i w dodatku śmierdziało. Odpowiedź na zdjęciu :)

Myślę że najlepsze odkrycia jeszcze przede mną :)

Nie, nie, wesołe jest to, że wytykał mi założenie galerii e46, że za szybko sprzedaje auta, a on jest prawdziwym pasjonatą od ratowania zielonej e34. Ty jesteś już trzecim właścicielem tej e34, a ja nadal pieczołowicie składam sobie tamto e46 :) Taka mała dygresja, sorki za OT.

Fajnie, że ktoś jest jeszcze tak zryty na e34 jak kilku z nas :D

 

pozdro

QrJLUol.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy później...

Małe odświeżenie tematu. 

Odmłodzona 530i, zmianą lamp przednich, felg i już bez black hella na tyle prezentuje się następująco.

yvtj5F8.jpg

jja0S3V.jpg

OnPNpRH.jpg

keRoVNt.jpg6u1gLUl.jpg

vnCHbC0.jpg

HNdiplLg.jpg

Reszta pakietu AC na E34 już leży u lakiernika nie mogę doczekać się ich montażu ;)

Po tej operacji chyba wezmę się za remont zmęczonego M30.

Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biedrusko 2018

ol6hNfT.jpgQKzKexj.jpgDICQnaq.jpgndXiHfT.jpg

9 godzin temu, RecklessChild napisał:

Przeglądałem temat od początku i już miałem pisać że poprzednie lampy z tyłu lepsze a tu proszę, zrobione :D

Ładne auto, tylko ta tablica z tyłu trochę nienaturalnie wygląda, rozmiar USA to raczej konieczność ;)

Zgadzam się jeśli chodzi oo rejestrację to będzie konieczny zabieg ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest w końcu Ac Schnitzer z tyłu z lotką oraz komplet nowych lamp. Wiem że na zdjęciu nie widać zbyt wielkiej różnicy w kolorze i stopniu zmatowieni natomiast na żywo jest różnica. Odświeżone końcówki wydechu oryginalnego tłumika M5.

Jakość zdjęć nie powala, postaram się zrobić kilka zdjęć o bardziej sprzyjającej porze dnia.HBZhU87.jpgpdPIkqg.jpg2RLFcHo.jpgQuWYJYR.jpgcE8Vy5X.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...