Skocz do zawartości

Rudy Hiszpan'

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Ostatnio musiałem podziałać z lampami, więc wymieniłem uszczelki na nowe ASO, listwy osłaniające nowe z ASO,  rozłożenie lamp przedlift na części pierwsze, czyszczenie, polerowanie, poskładanie.

1HmldCA.jpg

5LkpBNR.jpg

ajUtxlN.jpg

r5QZWKV.jpg

fmnWqoJ.jpg

rkkqbTf.jpg

CegBIp2.jpg

Oo7R1I2.jpg

Przy okazji składania lamp wymieniłem silniczki regulacji wysokości, bo były przyrdzewiałe i prawy już stał. Teraz oba po odpaleniu lamp śmigają aż miło.

Kupiłem przy okazji osłonę uszczelki przedniej szyby, wymienię przy lepszej pogodzie :)

 

Kółko też się trochę pozmienia na sezon. Rotor zostaje i tylne bębny. Kolor też będzie zmieniony. Zobaczymy jak to wyjdzie czasowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lapka666 napisał:

Robi się tłuścioch!!! Obyś ogarnął te koła i spasy bo już wszystko jest na dobrej drodze do PRE... I oby kolor rotora poszedł w ori srebro. Tego Ci życzę w nowym roku 8)

Mam nadzieję, że wyjdzie już z tego jakiś spas. Tylne ranty już mam, szukam przodow. 

Kolor chciałbym srebro z grubym ziarnem dość żywe. 

14 godzin temu, Michał740 napisał:

@Rudy Hiszpan' działaj, działaj. w tym roku to chyba się zobaczymy na kilki imprezach mam nadzieje? :)

Jasne mordko, do zobaczenia w Toruniu :)

 

13 godzin temu, Michał93 napisał:

Ładnie :)

Wnętrze coś się zmieni ?

Czy gabinet zostaje ?

Dzięki

Chciałbym dekory birke, ale nie dość że ich nie ma, to mam otwór na guzik rdc i gałkę m pak. Na nic innego chyba nie planuje zmieniać, te mnie robią porządnie. Ewentualnie 16:9 org lub android. 

Póki co na dłuższą chwilę zostaje gabinet. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...

Witam witam, coś tam przy aucie robiłem, to się podzielę, foty robione tym co pod ręką, więc dalekie im od tych do których forum przywykło, ale robota się liczy dla mnie.

Z ASO takie coś

QcdS6NJ.jpg
UcfcyJf.jpg
ntGeV6K.jpg
6FdiOZF.jpg
MaHRkwx.jpg
tjjShhQ.jpg

 

Część gratów


BbXZr6q.jpg
1ns7VpB.jpg

Wpadł kompletny hebel z M5

 

Tył - Tarcze BMW, klocki ATE, linki ATE, szczęki Textar, sprężynki mocujące ATE

HxkMTHP.jpg

Pfj2Nvu.jpg

lKFMnat.jpg

JUhTlvs.jpg

UEgGVKA.jpg

 

Nowe linki na miejscu, nowe wszystkie wieszaki i spinki na miejscu, musiałem zdjąć wydech i wygłuszenia

qrtkwjC.jpg

 

Przód - Tarcze BMW, klocki BMW

KXdm61H.jpg

bIaBI74.jpg

9AC2NPb.jpg

LIcovVC.jpg

IDMe3JU.jpg

gOanLlp.jpg

ffyakoi.jpg

RQDlqQJ.jpg

63LBuv2.jpg

XDEg4jz.jpg

i1g6FDy.jpg

qonU1N2.jpg

 

Nowe łożyska FAG


WIjYweZ.jpg

u8INigI.jpg

 

Zawias przód - Amortyzatory KW V1, nowe wkłady KW usztywnione o 30% względem serii, zamiast poduszek camber plates od swagiera.

qUFhMrq.jpg

oJAiHTz.jpg

sptjj5l.jpg

wzdcIAU.jpg

 

W aucie wszystko robię sam, ale na klimę i układ chłodzenia oddałem je do super zajebistego serwisu, w którym każdy chciałby robić swoje BMW z forum 5er.pl i niestety po naprawach musiałem poprawić parę rzeczy, więc samochód na parę tygodni unierochomiłem i naprawiałem wszystko co było do zrobienia.

lIUsic0.jpg

xbcHYME.jpg

EWqw2zH.jpg

Urwane szyje magistrali wodnych

j4rq1C1.jpg

ycBplgg.jpg

h1msyly.jpg

Nowy separator

HvS5f1K.jpg

Magiczna rurka, która mnie uświadomiła, że mam wyjątkowego dziwoląga. Otóż 528i z 10/11.98r jak zauważyłem w necie głównie na stronach UK, nie miało w tym miejscu trójnika tylko bezpośrednie przejście do rozdzielacza, jednak w żadnym sklepie nie mieli tego elementu bez trójnika, nie jest niby dostępny. Więc zmieniam rozdzielacz ciśnienia.

zc7tecx.jpg

Jak widać mój rozdzielacz ma tylko jedno wejście (na odmę, nie ma wejścia po drugiej stronie na odpowietrzenie)

LDWeOBP.jpg

To już ostatnia rura od odmy i druga listwa.

jRwonHa.jpg

Myje i składam.

f6Un2Ph.jpg

Nowe magistrale wody

WfeKKUy.jpg

Nowy wąż Vanosa z ASO, bo stary był uszkodzony mechanicznie przez magika

j3YaReJ.jpg

IASf8em.jpg

DISA czysta

OTW0oYh.jpg

Przepustnica

Q0zbFNe.jpg

rZLIsVN.jpg

Listwa wtryskowa.. wszystko było w borygo i oleju z węża vanosa.

OUU8SdX.jpg

Montuję uszczelki

EfZGBkg.jpg

Silnik po złożeniu kulał, zajęło mi to parę dni zanim doszedłem do tego, że winowajca to krokowiec.

08SdYZV.jpg

Fura odpala, śmiga równo, nie faluje i jest sucha jak pieprz

16v1uLy.jpg

V9GbgPE.jpg

LtqqPmg.jpg

Ostatnie sprawy serwisowe

pVEQWVj.jpg

 

Tak to teraz wygląda


AkxOQdx.jpg

inZsMDO.jpg

3pL3yBk.jpg

Nowe ranty, śrubki, nakrętki, bębny, kapsle, lakier na wszystkim w sumie :)

LnOmv5p.jpg

 

 


qK4cViK.jpg

l1MUaFX.jpg

XpjapFD.jpg

YeMbtA2.jpg

6vJXA0g.jpg

IRNxFAC.jpg

QHJCm7R.jpg

 

Po dłuższych przemyśleniach nie będę jej mocniej obniżał i dużo poszerzał, jedynie przód wypchnę i głównie z tyłu poreguluje kąty, jak na daily myślę że jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto będzie jeździło pare km rocznie to sobie kupie, żeby lans był i elit, a jak będę kupował to podjebki.

wentyle są nowe metalowe, a jeżeli o nakrętke Ci chodzi to też jest, więc nie dygaj, lepiej byś sobie pixeloze ogarnął w liczniku, bo niedługo na fejsie będziesz pytał co to za komunikaty wywala w czarnej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Rudy Hiszpan' napisał:

jak auto będzie jeździło pare km rocznie to sobie kupie, żeby lans był i elit, a jak będę kupował to podjebki.

wentyle są nowe metalowe, a jeżeli o nakrętke Ci chodzi to też jest, więc nie dygaj, lepiej byś sobie pixeloze ogarnął w liczniku, bo niedługo na fejsie będziesz pytał co to za komunikaty wywala w czarnej ;)

Nie dygaj napewno beda zrobione jak bedzie na to czas. Ja swojego samochodu nie mam przez caly rok przy sobie i u mnie jest troche inaczej z tym wszystkim ale jak widac lipy raczej nie ma i napewno nie bedzie wiec nawet te zje*ane pixele sie ogarnie.

Kup nawet i ta pod*ebke jak chcesz napewno lepsza niz ta rozwalona ktora masz teraz

 

2 godziny temu, orzel napisał:

Nie bardzo kumam o co spina z nimi ?

Dla mnie schludnie to wygląda- duża tarcza, wszystko czysto i schludnie

pozdro

No tak i jedyne co mi sie nie podoba to ten odstajacy wentyl ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie za pochlebne i też te motywujące słowa. Ja mam jeszcze coś w zanadrzu i późniejszych planach, bedzie ok myślę. 

 

 

A i zapomniałem o istotnym fakcie, felgi na obu osiach poszerzone w każdą strone, aktualnie przod 10j 3.5" radinoxy, bebny 6j. Tył 11.25j 4" radinoxy, bebny 6.75j. A lakier na bebnach i rotorach to proszek. Opony przod 225/35 dunlop sport maxx rt2 tyl 235/45 michelin pilot super sport. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...