Skocz do zawartości

[e3] 2.8L 1976 by Envis


Envis

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, M3DYK napisał:

No gościu, na GF uścisnę twojądłoń ale wrzucając zdjęcia e9 automatycznie zobowiązałeś się do wykonania takiej samej roboty co z e3 :) także od tego momentu czekam na nowy temat i mam nadzieje że nie będziesz musiał kupować nowej karoserii... oby tą udało się odratować...    

 

myśle że e9 będzie jeszcze lepsza bo na e3 dopiero się uczyłem i pewnie zanazłyby sie jakieś szczegóły które można było zrobić lepiej lub inaczej ;)  szczerze mówiac ta karoseria jest w opłakanym stanie ale decyzja jeszcze do konca nie zapadła bo w trakcie teraz inne projekty także e9 będzie czekać w kolejce ;)

 

 

1 godzinę temu, AdRRian napisał:

Zniszczyłeś Wszechświat i wygrałeś internety :)

Co tam jeszcze było ciekawego na placu :P?

 

dużo e12 i kilka e21 ale niestety nic ciekawego.  jakby tam była taka e12 535 to bym sie zainteresował jednak takiej tam nie znalazłem :(

 

 

 

 

r6hzlntg3dvi.jpgkh5c66a6vatp.jpg

4hi9s2uwqdbo.jpg

5wdvp6185wbq.jpg

w5j46vsnc532.jpg

2sqgr6k74tem.jpg

zq02kdxmm2tf.jpg

7csunqafoo7b.jpg

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

auto w koncu staneło na kołach! zawieszenie i hamulce gotowe. w tym tygodniu planowane jest dokonczenie silnika i odpalenie i robię co tylko się da zeby zdążyć na GF :D

na próbę założone ori koła 14" oraz styling 37 i mnie się na tym stylingu bardzo podoba auto.  oczywiście austo zejdzie jeszcze niżej jak uzbroimy wszystko i zapowiada sie dobrze :D

 

 

 

 

h1tfe9rno7yw.jpg

f212d9z57woc.jpg

vat1fayaqqp8.jpg

vwyee33bryx1.jpg

ripwlekjf5jb.jpg

8dnd1pzniozy.jpgg7iaan9kruyg.jpg8dnd1pzniozy.jpg

26g3u1py4gc8.jpg

suvbb8o9l7pg.jpg

hweq7sm6drhz.jpg

nxhmyenxreu0.jpg

muefype42myt.jpg

zjcw0ezw74fy.jpg

gdzi6b6ws7bt.jpg

x3qjlep1pmpe.jpg

pn4ay40tgz2r.jpg

0rm2cwjgigs9.jpg

kbyx8napwrrs.jpg

geupyf52wxsj.jpg

pcji7l5gz0cz.jpg

vzenayp84imt.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące później...

i w końcu upragniony finisz i aktualizacja tematu. ogólnie muszę przyznać że z autem miałem takie przeboje że można by napisać grubą książkę.... auto musiało być malowane drugi raz bo przy montażu drzwi, maski i klapy tylnej wyszło ze są w lekko innym odcieniu.... to był dramat i przesunięcie składania auta o kolejne miesiące.  ale to już za mną i teraz auto już powiedzmy że skończone, zostało kilka detali które musze dokończyć :)

zawieszenie po pierwszych kilometrach z kilkoma pasażerami siadło według mnie idealnie!  

na tą chwilę wrzuciłem na auto styling 37 z mojej e34 ale to tylko przejściowo bo wysyłam s32 do renowacji i na razie na tym kole będzie jeździć :)


qjqy7gt8wwke.jpg
gnuudme2h4uw.jpg
1gyrjoyi0hr0.jpg
nuk8y8dohnu4.jpg
v9eo8qyv6g1x.jpg
n14juntbmsw7.jpg
azuuxbjlh5t0.jpg
bjqcg1xybqdm.jpg
s944cmtq3y2v.jpg
gcbr4p4ekk63.jpg
is6mv0ruewl3.jpg

 

ze składaniem auta było spore ciśnienie poniewaz od dawna było zaplanowane że będzie wieźć pare młodą i gonił nas czas. skonczyliśmy dzien przed ślubem.... jednak na samym weselu auto spisało się wyśmienicie i wtedy wlasnie zrobiło swoje pierwsze 150km :D

mpy0or2fvwvd.jpg
muo77jvlnwri.jpg
jmtf5hdgl8tz.jpg
mbs5my01by9v.jpg
36knycndbbuj.jpg
jlc48408qaad.jpg
r2d3tczyd7bp.jpg
7ont9zpqh2d3.jpg
rugm4nf6d33o.jpg
zu01gd4hja7l.jpg
b3lxu8bwy1e9.jpg
cayy5ph5xb5l.jpg
ptaz87afv81r.jpg
0e8dtpy5bkxg.jpg
sjdy9jw5te8h.jpg
d8fpxzdq02h4.jpg
3j2i004r29k5.jpg
eem71uas69m9.jpg


znajomy zaraził mnie opcją klasycznych kierownic....  i udało się zdobyć kilka bardzo ciekawych modeli, np peri, nardi, i piekną kierownice z neue klasse :D na tą chwilę auto ma założoną nardi.


06k9vhrlmaea.jpg  
bvf8tszci04j.jpg
y3bha1uzamld.jpg


na zimę chcę zacząć już projekt kolejnej e3 więc powoli zaczyna się kompletowanie części ;)
wpadły kolejne 2xe3
pcj5tm3c33ap.jpg
bqlpdowfwvoa.jpg
wvkzvlcangp0.jpg
o4ikmr1d6ehd.jpg

 

mimo że już koniec sezonu mam nadzieję że uda się jeszcze trochę nacieszyć jazdą a auto daje mnóstwo radości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.09.2019 o 20:22, M3DYK napisał:

Wszyscy czekali na Twoje auto na Chotowej, ale jak widać było sporo pracy, mamy nadzieję że tym razem uda Ci sie dojechać na najbliższy zlot :)  grzechem byłoby nie obejrzeć takiego projektu 

Grzechem byłoby nie pokazać, obejrzeć swoją drogą :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzieki panowie :D oczywiscie koło będzie zmienione ale na pewno będzie 17-18" bo ja tak to widzę ;) mam nadzieję, że w zimę uda sie juz zrobić takie jakie mi sie marzy czyli 3tlg BBS Mahle/ alpina/ styling 5.

na tą chwilę jednak wpadną styling 32 w 18" lecz z niższą oponą. a tymczasem na chwilę wrzucone ori koło 14" tak aby zrobić zdjecia dla rzeczoznawcy i białej karty :) jedno ląduje na koło zapasowe a reszta do garażu jako dekoracja :D

 

auto już jeździ jednak zostało kilka drobiazgów które trzeba dokończyć i tak skrupulatnie biorę się za pracę

wygłuszenia maski, klapy tylnej i drzwi zrobione :) auto dostało zdecydowanie dużo dużo lepsze wygłuszenie niż oryginalne które było znikome.

ysy0bzs44som.jpg
le87msagso76.jpg
eyc8i2gq7cm4.jpg
rj0koz14h5m9.jpg
xi3trjkws39d.jpg
0h30k4w7zswd.jpg
a4gu6guoq3vh.jpg
cej1an9pr4tp.jpg
t5pue03v1yjb.jpg
y3o1ht58vxl5.jpg

 


a teraz detal który robi świetną robotę! oryginalne drewno na boczki drzwi w stanie NOS (new old stock). niesamowicie trudne do kupienia zwlaszcza w wersji long ale lata spędzone na ebay jednak dały efekt ;) smaku dopełniają delikatne dekory chromowane pod mocowania podłokietnika które tez wychodziły jako opcja za dopłatą i ciężko to kupić jednak podkreślają że to limuzyna z najwyższej pułki i wygladają super :)

bwtxeozrz5q3.jpg
0fftkkq3jmq9.jpg
zwyrpvz2ddud.jpg
ecnazrsh98ow.jpg
zes7spctsmyn.jpg
s2ec77dctq4p.jpg
5vltqx0g8q4x.jpg
ew14eu43myx2.jpg
apg1uq8lrb5h.jpg
stb3ot20sapk.jpg
xbeyh3azmp1o.jpg
dorwlegywcqo.jpg

 

 

zegarek klasa sama w sobie. mega klimat
i2sb6sfkmypi.jpg

 


i teraz fotki auta na ori kole 14". tak wiem dla wielu jedyny sluszny wybór ale dla mnie to tylko chwilowa przymiarka ;) w końcu wpadło wykonczenie tylnej klapy czyli chromowana listwa ktorej brakowało. teraz jest tak jak to powinno być czyli listwy boczne błotników długie + listwa tylnej klapy.


2n0nlsakdkd0.jpg
f0h2q6124p7j.jpg
2cgbmnwpakpt.jpg
g8jmefax1qi2.jpg
k4w80e1h66tk.jpg

 

i na koncu małe porównanie e3 z starym trabantem p60.

13hdhs6jhb0f.jpg
bsddnchspoij.jpg
igyeeck5cmue.jpg
4di6hmqx2ga7.jpg

 

pod komorą silnika musi być jeszcze również kilka rzeczy zrobionych. przede wszystkim porządne mycie bo szczersze jest syf.  trzeba nakleić naklejki serwisowe i zamontować spryskiwacze szyby.
y1q901talch9.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ryyyan napisał:

Ależ ona jest piękna.  Kapitalna robota , szapo ba. Mam nadzieje ze Bedzie mi dane w niej usiąść  na najbliższym germanfescie

nie widzę problemu :D jak tylko sie dostanę to będzie do dyspozycji :d termin już sztywno zarezerwowałem w terminarzu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co Ty zrobiłeś to jest coś czego nawet nie umiem opisac siedząc i klikając w literki na klawiaturze.

Dzięki takim ludziom jak Ty motoryzacja zyskuje bardzo wiele. Wielki szacunek dla Ciebie za to co zrobiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...