Skocz do zawartości

[e3] 2.8L 1976 by Envis


Envis

Rekomendowane odpowiedzi

odebrałem już nowa tapicerkę,   oczywiście wszystko w skórze naturalnej. kolor jak to mówi mój tapicer "blade toffi"   mnie się niesamowicie podoba ten kolor i uważam że zgra się świetnie :) boczki drzwi zostały całkowicie rozebrane,  i pomalowane pod kolor - lekko ciemniejsze niż ori ale kolor  z fotelami musi sie zgrywać.  w póżniejszym czasie oczywiście będzie nowy dywan i podsufitka :) wnętrze będzie jak nowe

przed i po :)

bon3igufmohb.jpg
lz7j3j3o1984.jpg
xkc209j7gt58.jpg
8i4vevm7yjyx.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Za każdym razem jak tu wchodzię jest mega sztos i oczywiście mega progress,

nie mogę się doczekać jak juz będzie na maksa poskładna i skończona,brakowało a ty forum

takiego dopieszczonego klasyka 7er w twojm wydaniu kolego Envis.Piękna klayczna historia e3...

Czekam na 2018 myślę że już będzie na chodzie aby można ja na żywo obejrzeć,pięknie działasz SZTOSSS... :shock::shock: :-D:-D:-D Gratulacjie za podeście i samej e3.piona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dzięki Panowie za dobre słowo, staram się zrobić to auto najlepiej jak można :)   skóra na żywo wygląda dużo lepiej ale wszystko dopiero po złożeniu  będzie pełny efekt :)

mysle o tym żeby załozyć ceramike również na tą nową tapicerkę, myśle że na pewno będzie łatwiej ja utrzymać.


remont małymi krokami posuwa się do przodu,  czekam na ostatnia część blacharska z aso i konczymy blacharkę,  także powoli widac koniec prac blacharsko lakierniczych, a tymczasem przyszło kilka nowych fantów.


nowa mata do schowka z narzędziami
4n8d3sclqii5.jpg
ozqb8z0lmgwa.jpg

oraz nowiutki komplet kluczy :) niestety do mojej półki nie pasują śrubokręty oraz najmniejszy klucz ale w tym tygodniu  powinna dojść inna skrzynka narzędziowa do ktorej na pewno klucze pasuja wiec zrobie tylko podmiankę :)

gpuwj7wtkpak.jpg


kolejny fajcik do radio bavaria s wraz z srebrnymi gałkami na czym mi zależało bo sa takie jak od panelu klimy czy innych przełączników i powinno się to skomponować idealnie :) radyjko wymagało jedynie kosmetyki,   gałki są nieco zmęczone ale może uda mi się cos z tym zrobić ;)

vbvkn5efz5hf.jpg
q47diyby8brx.jpg
vy4tbws8ffut.jpg


do tego antena, co prawda miałem już zakupioną nową ale ta którą kupiłem teraz jest mega lepsza, z blokada na kluczyk!  poniżej filmik z porównania aneten :)

5xtvcoz5jehj.jpg
u6455mzpnieb.jpg
3kolfumrfx11.jpg

 

https://youtu.be/-S53OAqW_84https://youtu.be/-S53OAqW_84


teraz czekam na kolejne fanty z aso :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toolbox podobny do tego w E24. Te nowe klucze i śrubokręty to niestety nie pasują już do tych skrzynek narzędziowych. Śrubokręty mają zupełnie inny kształt rączki i się zwyczajnie  nie mieszczą w zagłębienia. klucze natomiast są za długie lub za grube. Poza tym nie są już nawet robione przez HEYCO... Być może te klucze siedziałyby lepiej w skrzynce od E23, bo ma zupełnie inny uklad narzędzi. U mnie zamiast tego najmniejszego oczkowego klucza jest ogólnie dostępny płaski otwarty 8/10 i siedzi ładnie.  Brakuje Ci jeszcze gąbki na zapasowe żarówki (BMW już tego nie produkuje) i szmatki do czyszczenia narzędzi z logo BMW :P

IMG_2420.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

 

Dnia 7.01.2018 o 20:41, Dyziu napisał:

lubie wchodzić na ten temat:)  ładnie wszystko idzie :) jak skończysz to bedzie najładniejsza w PL :)

 

mam nadzieję że jak kiedyś spotkam jakaś inna e3 to bedzie widać różnicę ;)

 

Dnia 8.01.2018 o 12:39, Richie_G napisał:

Jak ty robisz profesionalne filmy z prac blacharskich to z gotowego auta coś czuję że będzie produkcja na hollywood-dzkim poziomie. Zapowiada się niezły sztos :)

 

oj na pewno jak auto skoncze to tym bardziej będę trzaskał sesję oraz klipy e-trójeczki :)  obecnie staram się jak najdokładniej doumentować proces renowacji tak żeby było co wspominać :)

 

Dnia 9.01.2018 o 21:18, wiking napisał:

Toolbox podobny do tego w E24. Te nowe klucze i śrubokręty to niestety nie pasują już do tych skrzynek narzędziowych. Śrubokręty mają zupełnie inny kształt rączki i się zwyczajnie  nie mieszczą w zagłębienia. klucze natomiast są za długie lub za grube. Poza tym nie są już nawet robione przez HEYCO... Być może te klucze siedziałyby lepiej w skrzynce od E23, bo ma zupełnie inny uklad narzędzi. U mnie zamiast tego najmniejszego oczkowego klucza jest ogólnie dostępny płaski otwarty 8/10 i siedzi ładnie.  Brakuje Ci jeszcze gąbki na zapasowe żarówki (BMW już tego nie produkuje) i szmatki do czyszczenia narzędzi z logo BMW :P

IMG_2420.jpg

 

 

 

właśnie ten zestaw kluczy który mam idealnie pasuje do skrzynki z e23 i muszę się zastanowić co z tym zrobić bo zacząłem tez projekt e23 i może ten zestaw zostawie do niej.  zamówiłem mały śrubokręt po vinie z aso i przyszedł czarny ale do tej półki wyżej pasuje, gorzej z tym dużym, dotarł taki sam jak mam zielony i tez nie pasuje.

niedługo "mały" update fantów bo doszło trochę tego :)

 

3uvktyxivdrf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że na początku nie wierzyłem w ten temat w ogóle. Pomyślałem, że gość sobie ubzdurał, że odbuduje klasyka a nie ma pojęcia jakie to koszta i jak ciężko znaleźć graty do tak rzadkiego auta.

Ale teraz jaram się tym tematem jak tematem Grabola. Podejście mega mega dobre. Zajeb... się to ogląda. Śledzę każdą aktualizację tematu

Tak trzymaj!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolejny update :)  doszły kolejne fanty od konesra i jak dotarła paczka to aż miło było ją otwierać :)

 

 

yf9ch7k44q7f.jpg

 

 

a w paczce dwie ostatatnie częsci blacharskie,  prawa osłona okularu lamp oraz ucho holownicze - tej osłony nie chciałem żeby blacharz dorabiał sam, wolałem zamówić oryginalną część bo dość trudne było by wykonanie tego elementu.

 

y5feb32akuep.jpg

809exash8axz.jpg

cox1fqxgujho.jpg

 

 

 

wpadły również ori maty wygłuszające maski.

 

6ae1zvlzoi8q.jpg

p0v1604lwy9u.jpg

 

 

 

nowy zbiorniczek płynu spryskiwaczy oraz płynu hamulcowego - do spryskiwaczy nie zauważyłem ze trzeba wieczko zamówić osobno ale przy następnym zamowieniu na pewno dotrze do mnie :)

 

0iov20eahbmy.jpg

li76043uizp6.jpg

 

 

nowe uszczelki maski oraz bagażnika i do tego nowe odboje maski

 

shpxqj3yorr0.jpg

jzzxn5hhztme.jpg

 

 

 

 

 

zamówiłem również nowy zamek klapy bagażnika -  okazuje się że z aso nr vin jesli chodzi o zamki nic nie daje, jesli bym zamówił wszystkie zamki + stacyjkę do kazdego zamku miałbym inne kluczyki dlatego zamowiłem na razie 1 zamek i będe sprawdzał u jakiegoś speca od zamków czy da się zrobić tak zeby 1 kluczyk pasował do wszystkich.

 

 

t9xatcukhbtz.jpg

 

Jesli chodzi o tapicerkę: boczki drzwi, podłokietniki, słupki b,  tylna część przednich foteli różniły się kolorystycznie od nowej skóry,  tapicer pomalował wszystko ale kolor mimo wszystko się różnił dlatego tez oddałem te części ponownie do malowania lecz tym razem do firmy detailingowej i jak dla mnie teraz jest klasa :]  minimalnie rózni się ta tylna część foteli ale na żywo na prawde trzeba sie przypatrzeć.    do całego zestawu wpadły nowe ozdobne wykonczenia podłokietników :) efekt uważam że będzie bajeczny jak to złożę :)

 

 

Przed renowacją

7nq59magiuwy.jpg

slt47rgti35j.jpg

 

 

 

a tutaj już gotowe :)

 

015dnijcq7p3.jpg

 

 

7d6vdnk7bmpw.jpg

qgvixiqmhdrt.jpg

sjn3c1cj4xf1.jpg

a1yj9tvwdg2o.jpg

qwyj7i6kzkzi.jpg

vysi4i4hnii8.jpg

 

 

i na razie to tyle, prace trwają i niebawem karoseria idzie do malowania ale to zostawiam już na osobny post ;)  plan jest konkretny: zdążyć na germana :)

 

 

 

 

Dnia 25.01.2018 o 08:41, lapka666 napisał:

Przyznam, że na początku nie wierzyłem w ten temat w ogóle. Pomyślałem, że gość sobie ubzdurał, że odbuduje klasyka a nie ma pojęcia jakie to koszta i jak ciężko znaleźć graty do tak rzadkiego auta.

Ale teraz jaram się tym tematem jak tematem Grabola. Podejście mega mega dobre. Zajeb... się to ogląda. Śledzę każdą aktualizację tematu

Tak trzymaj!!!

 

niestety wiele projektów konczy się zanim na dobre się zaczna :(  sam zaczynam "na zakładkę" kolejny projekt tym razem e23 728i  który od kupiłem od znajomego który zwyczajnie zrezygnował,  przerosła go masa pracy do wykonania. ale ja sobie z tym autem poradzę :)

 

 

jvqn9pqpwib6.jpgpbvwrwr542f4.jpg

zrp01a1k98o2.jpg

 

 

 

 

 

11 godzin temu, SzajBaa napisał:

Envis podziwiam Cie za wytrwałość w temacie. Miałem kiedyś takie E3 2500 i był plan na odbudowę ale wymiękłem. Naprawdę szacun

PS: Nawet podobny patent na pierwsze odpalenie miałem jak u Ciebie :)

 

 

oj to szkoda że zrezygnowałeś bo jak dla mnie e3 jest piekna!  i warto te auta ratować a ze zdjeć widać że tą twoją mozna było uratowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem cały temat, i na prawde, jestem pełen podziwu ! Gratuluje, bo jest czego ! Auto JUZ robi duże wrażenie, ale boje się co będzie finalnie ! 

Kolor, jak dla mnie tez bedzie strzałem w 10tkę. Chociaz nie mogłem sobie tego wyobrazić, ale jak pokazałeś to na aucie z aukcji w DE, bedzie sztos ! 

Sledze temat, i chciałbym to auto zobaczyć na żywo ! 

 

Gratuluje jeszcze raz, i powodzenia, czekam na dalsze aktualizacje ! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.01.2018 o 23:48, Kawul napisał:

Przejrzałem cały temat, i na prawde, jestem pełen podziwu ! Gratuluje, bo jest czego ! Auto JUZ robi duże wrażenie, ale boje się co będzie finalnie ! 

Kolor, jak dla mnie tez bedzie strzałem w 10tkę. Chociaz nie mogłem sobie tego wyobrazić, ale jak pokazałeś to na aucie z aukcji w DE, bedzie sztos ! 

Sledze temat, i chciałbym to auto zobaczyć na żywo ! 

 

Gratuluje jeszcze raz, i powodzenia, czekam na dalsze aktualizacje ! 

auto koneicznie musi być gotowe na germana  w tym roku, oby tylko zostało przyjęte bo z tego co słychać to w tym roku cieżko o miejsca ;)

kolor to mój najwiekszy dylemat bo to nie jest ori z palety bmw ale jeszcze ostatecznie decyzji nie podjałem.

 

 

i dalej z tematem :D

Auto kupiłem na felgach ATS 14" 7J,   nie sa to jakies mega rarytasy ale nawet mi sie podobają i zdecydowalem że je odnowie, choćby do tego aby mieć zdjęcia auta na ori kołach.   choć ostatecznie na pewno wpadną większe.  


tutaj koła jeszcze przed renowacją:

 

cxb61byqtp0x.jpg
bh2czv22tfhl.jpg
vlxnl6bgnwm3.jpg


jedna felga wymagała niewielkiego wyprostowania.  były dwie opcje pomalowania tak jak na zdjeciu poniżej i wydaje mi się że wybrałem ładniejsza opcję czyli na czarno tylko środek.  

npn6a34ff2h9.jpg
khsup6mfs9mp.jpg
uog4pcxfchi1.jpg
df72o30bgolm.jpg
tlp0t011u76u.jpg
e8hpht1p1gum.jpg
7gj8fc4q8lky.jpg


dekielki z tych felg czarne mi się nie podobały i miałem tylko jedną sztukę.  zakupiłem więc ori nowe, niestety idealnie nie pasują - trzeba je wkładać od środka felgiz Z pomocą przyszła taśma izolacyjna która obkleiłem dekielki i teraz wchodzą na sztywno i trzymają sie mocno :) efekt finalny

hmhu6vb4p8z1.jpg
e0b6loca1py7.jpg
2vzhb7los1uu.jpg
q26etvi9njbb.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, beny130488 napisał:

Moja pierwsza myśl jak zobaczyłem to kolo to również custom na 16". Myśle ze dobrze by siadło.

 

 

3tlg jak najbardziej sa w planach ale w grę wchodzi wyłącznie BBS na nowych ori rotorach :)   a jedna felga z  tego kompletu poleci na kolo zapasowe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Envis napisał:

 

3tlg jak najbardziej sa w planach ale w grę wchodzi wyłącznie BBS na nowych ori rotorach :)   a jedna felga z  tego kompletu poleci na kolo zapasowe :)

Czyżby masz na myśli "nowe" rotory (RS) które produkuje Schmidt? :-P Czy BBS Super RS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, lapka666 napisał:

Zboczę trochę z tematu. Czym robisz foty? BO pomysł na czarny blat lakier plus biała ściana MISTRZ!!! Wychodzą jak jakieś pokazowe z katalogu.

zdjecia zazwyczaj robie na stole kuchennym ;)  a zdjecia robię nikonem - lustrzanką oczywiście

 

 

 

2 minuty temu, Richie_G napisał:

Czyżby masz na myśli "nowe" rotory (RS) które produkuje Schmidt? :-P

 

chodzi mi dokładnie o takie rotory

 

http://allegro.pl/bbs-rs-rotory-nowe-17cali-5x120-i-inne-rozstawy-i6526555920.html#thumb/1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Envis napisał:

zdjecia zazwyczaj robie na stole kuchennym ;)  a zdjecia robię nikonem - lustrzanką oczywiście

 

 

 

 

chodzi mi dokładnie o takie rotory

 

http://allegro.pl/bbs-rs-rotory-nowe-17cali-5x120-i-inne-rozstawy-i6526555920.html#thumb/1

Tak właśnie myślałem :-P

Tutaj kupisz je taniej --->  http://www.felgenfuchs.de/en/Centers/RS-17/RS-Center.html 

Na czterech sztukach już trochę zostanie w kieszeni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Richie_G napisał:

Tak myślałem właśnie :-P

Tutaj kupisz je taniej --->  http://www.felgenfuchs.de/en/Centers/RS-17/RS-Center.html 

Na czterech sztukach już trochę zostanie w kieszeni ;)

 

super! dzieki :) co prawda kola takie będę robił dopiero pod jesień ale na pewno sie przyda link :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...