Skocz do zawartości

[e3] 2.8L 1976 by Envis


Envis

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem mega ciekaw jak siądzie ten kolor, a nie myślałeś o Calypsorot?

 

 

chcę coś bardziej unikalnego ;)

 

 

 

 

odchodząc troche od tematu koloru ;)

 

 

 

pora na zawieszenie oraz hamulce :D

hamulce tak wyglądały przed renowacją

e72gj9b5wrqp.jpg

 

 

teraz wszystko rozebrane na części pierwsze,  ocynkowane, pomalowane, wymienione wszystkie tloczki i inne śróbki, gumki,   wpadną też nowiututuńkie klocki Ori oraz nowe zestawy montażowe klocków,

 

5d7f8dpkvb2f.jpg

ns9hw8p8my8f.jpg

juz2infps452.jpg

tggvhqtu4qpp.jpg

op327dh9kzej.jpg

bdyiffgqwb7z.jpg

vr7feqkje7j3.jpg

xbb5tl6r5npz.jpg

vx1smyrdvnyv.jpg

gvifhzaqjrwe.jpg

g0tcbcqirgh8.jpg

mhiqcg4pav88.jpg

so8buzomt3n6.jpg

 

 

zawieszenie tył już poskładane :)

 

 

4czzyvuxux10.jpg

ywvhz38vv9u7.jpg

26fzk6iwgq2e.jpg

beibaevcews7.jpg

 

 

oraz druga pokrywa zaworów pomalowana w stylu czarny + złoto lecz tym razem złoto dokładnie to samo ktore na zaciskach,  oraz na tym kole alternatora, z daleka tego nie widać ale na tych korkach wlewu oleju już tak.

 

 

vafzb1de1069.jpg

egz3locdnnj9.jpg

 

 

 

klipsy filtra powietrza po ocynku

 

 

48tzv8ykabpb.jpg

 

 

 

zabrałem się również za przednie kierunkowskazy, rozebrane,  wyczyszczone,  a szkła wypolerowane oraz pokryta powłoką ochronną :)

 

rjjnfsqtzd2x.jpg

xk8s2m1be9pr.jpg

n9q8bzvay4kd.jpg

 

 

 

w planach miałem montaż gwintu, ale po długich namyśleniach zdecydowałem, że na chwilę obecną obniżam tylko sprężyny,  wysłane do poznania i zrobione -60/-40mm,  gwint chyba za bardzo obciążyłby tą karoserię,  jesli to mnie nie zadowoli wtedy będę montował airride.

3ovfmeqiqp0r.jpg

afrm631m7af7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

no to lecimy dalej z tematem ;)  

dzisiaj kolejna paczka od BMW Koneser:

nowy zbiorniczek płynu wraz z korkiem,  śruby mocowania lamp z podkładkami, linka hamulca recznego, chromowane ozdoby podłokietnikow (przód), dekielek zbiorniczka.


zbiorniczek płynu zdecydowanie ładniejszy ;D

f25mljeiae38.jpg
d5us79mv279l.jpg
nalg94539id5.jpg
7khnwk5w7cae.jpg
49b70llwhime.jpg
3abmkjwz3njc.jpg


klosz lampy tylnej prawej miałem uszkodzony, nadpęknięty.  wiele miesięcy szukałem na aukcjach takiego i w końcu w niemcowni udalo się wyhaczyć nowiutki klosz lampy!  I to w dodatku za przyzwoita kwotę :)  dla mnie to wielka radocha jak przez kilka miesięcy szuka sie jakiejś części i uda się wygrać licytacje :D  nowy oraz stary-lewa klosz poszły od razu do polerki oraz położona podwójna powłoka kwarcowa.  na razie nie wrzucam więcej zdjęć lamp tylnych bo czekam na chromowane boki żeby wszystko złożyć w całość więc temat zostaje na później.
 
72fhr9ebjth3.jpg


w silniku jak na razie bez wiekszych zmian, jedynie pomalowany proszkowo filtr na czerwono,   natomiast gaźniki już po wymiania wszystkich uszczelek,  musiałem kupić 2 dodatkowe komplety ponieważ w tym starym serwisowym zestawie uszczelek nie było membrany z tym metalowym trzpieniem a wymagało to wymiany.  


bhcmevzk7jzo.jpg
m15ovwc1gycl.jpg
978cgo0pvmm4.jpg
suebplph0fb0.jpg



teraz czas na chromy -  zostanie wychromowane niemal wszystko, jedynie klamki zostaną bo są w świetnej kondycji a płacenie 250zł/szt  mija się z celem - może w przyszłości

0gjr5djsc8e7.jpg



dylemat z kolorem caly czas na tapecie niestety :/ zrobiłem próby kolorów

Ruby Red II
oraz
025 Granatrot metalic

i jak dla mnie granatrot odpada bo jest różowy niestety :/
co do ruby tez nie jestem przekonany dlatego robie jeszcze 2 customowe lakiery, efekt końcowy ma być taki jak na ostatnim zdjęciu,  jak będę mial zrobione próby wtedy podejmę ostateczną decyzję.


lgy34lziaf8d.jpg
xdwmcwfsat08.jpg
xq2w5fc8uleu.jpg
7u2xvaxmizgz.jpg


blacharka już na "ukończeniu" - myślę że w przeciągu 2 tygodni auto będzie kolejny raz piaskowane. wiec "może" na początku listopada odbiorę.... oby bo mialo być w marcu i jest spory poślizg....

7fnyk9h2rjdk.jpg
esmze2unt9dm.jpg
slxk1skl2xcl.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zrobiłeś na vt przypomina mi kolory z palety firmy HOUSE Of Kolor . Lakiery jedne z najdroższych na rynku ale robiące porządną robotę na aucie :twisted:

Poszukaj w ich gamie produktów - a najlepiej zobacz sobie gdzieś element tym polakierowany, Daje sobię łapę uciąć że by ci się spodobało.

przykład czerwieni z ich asortymentu:

zsmy7Ht.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co zrobiłeś na vt przypomina mi kolory z palety firmy HOUSE Of Kolor . Lakiery jedne z najdroższych na rynku ale robiące porządną robotę na aucie :twisted:

Poszukaj w ich gamie produktów - a najlepiej zobacz sobie gdzieś element tym polakierowany, Daje sobię łapę uciąć że by ci się spodobało.

przykład czerwieni z ich asortymentu:

zsmy7Ht.jpg

 

 

 

 

właśnie coś takiego mi sie podoba, cena myśle że nie gra roli, chyba że będzie kosztować 2tys za litr :) dzieki wielkie! koniecznie ich poszukam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Śledzę temat na fejsie ;) pięknie się to wszystko zapowiada! Już widać że będzie kosa, jedyne czego tu nie widzę to felgi w 19". Do takiego klasyka pasowała by najbardziej klasyczna felga 3tlg (RS) w 17" lub 18" max, myślę że to będą odpowiednie wymiary do tej budy. Ogólnie zazdroszczę zabawy przy takiej odbudowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.10.2017 o 17:42, Richie_G napisał:

Śledzę temat na fejsie ;) pięknie się to wszystko zapowiada! Już widać że będzie kosa, jedyne czego tu nie widzę to felgi w 19". Do takiego klasyka pasowała by najbardziej klasyczna felga 3tlg w 17" lub 18" max, myślę że to będą odpowiednie wymiary do tej budy. Ogólnie zazdroszczę zabawy przy takiej odbudowie :)

 

tak jak pisałem 19" będa tylko przejściowo,  docelowo na pewno będa 3tlg i prawdopodobnie w 18" ale to jeszcze nie temat na teraz,  dopiero w 2018 będę myslał o customach :)

 

z samochodem małymi krokami do przodu.  blacharka już na ukończeniu, auto już dokręcone do obrotnicy,  dzisiaj odbyło sie drugie-ostatnie piaskowanie karoserii.  

a z fantów, kupiłem nową gałkę zmiany biegów z logo BMW, w porównaniu do starej jest mega różnica :D


dig955axzbow.jpg
9859qkb8i7h0.jpg
8w9axhk8i0gb.jpg
b9syrbx7laex.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 19.10.2017 o 10:01, aniolki napisał:

jest dalej zapał do pracy ...ona będzie piękniejsza niż wyszła z fabryki....co do gałki szkoda ze niema takich jak kiedyś z naszego dzieciństwa z małym BMW w środku wiadomo oco chodzi te co było można spotkać w syrenie/ maluchu..

 

 

akurat gałka to mnie sie podoba taka jaką kupiłem :D ale za jakiś czas będę chciał zmienić kierownicę na drewnianą - coś takiego jak niżej. tylko to na pewno dopiero przyszły rok bo kosztuja około 4-5tys a na tą chwilę wolałbym ta kasę zainwestować w 3tlg ;D

 

lk9cd6xvgsch_t.jpg

cjpb766sivrb_t.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, aniolki napisał:

fajna ta biblia ale cena to chyba z kosmosu wyjęta.....z Polski ja będziesz mieć czy zagrabanicy ...tak z grzeczności się zapytam

 

chodzi ci o kiere?  ceny sa mega duże, ale tak pisałem na razie temat kierownicy to odlegla przyszłość.

http://www.ebay.pl/itm/BMW-E9-E3-Wood-Steering-Wheel-15-3-Vintage-NARDI-NEW-NOS-Boss-Horn-Push/122776583989?hash=item1c960dff35:g:M4YAAMXQjWtRKNqy

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...