Skocz do zawartości

[e46] Tanzanite 328ci


hiszpan160

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich..

To i ja przedstawie moja krotka historie.

Od dwoch lat jestem szczesliwym posiadaczem tego egzemplarza.

Do stanu obecnego auto przeszlo dluga droge,zakupilem samochod ktory kompletnie mi sie nie podobal... :mrgreen:  tzn,priorytetem byl stan techniczny ,z gory bylo wiadomo,ze bedzie szlo na projekt.

Szare wnetrze plus topaz blue to bylo cos od czego zawsze stronilem a tu masz,nagle jestem posiadaczem takiego zestawu..

Auto mialo robione nadkola przednie pomalowane nieudolnie ,kolor roznil sie od reszty auta...

wymagalo troche pracy glownie serwisowej tarcze klocki etc. bo i podwozie i inne elementy byly zdrowe.

Silnik tez w bardzo dobrym stanie,bez wyciekow regularnie servisowany. Najechane w dniu zakupu 91 tys mil,w pelni udokumentowane.

Dodaje rozkodowany vin 

========================================

Vehicle information

========================================

VIN: WBABM52050JM10422

Type code: BM52

Model: 328CI (EUR)

E-F-R series: E46 2

Series: 3

Type: COUPE

Steering: RL

Doors: 2

Engine: M52/TU

Displacement: 2.80

Power: 142 (193 hp)

Drive: HECK

Transmission: MECH

Paint code: 364 - TOPASBLAU METALLIC

Upholstery code: N6TT - STANDARDLEDER/GR

Prod.date: 1999-06-14

S226 Sports suspension settings

S256 Sports multifunct.strng whl,cruise cntrl

S299 BMW LA wheels with mixed tyres

S302 Alarm system

S428 Warning triangle and first aid kit

S431 Interior rear-view mirror with auto dip

S441 Smoker package

S459 El. front seat adjustment w. memory

S473 Armrest front

S481 Sports seat

S502 Headlight cleaning system

S520 Fog lights

S521 Rain sensor

S534 Automatic air conditioning

S550 On-board computer

S661 Radio BMW Business (C43)

S692 Preparation, BMW 6-CD changer I-bus

L812 NATIONAL VERSION GREAT BRITAIN

S832 Battery in luggage compartment

S850 Additional Export tank filling

S853 Language version, English

S863 Dealer List Europe

S877 Omission of non-combined operation

S880 Operating instructions, English

================================

pare zdjec zaraz po zakupie

mrd2x1.jpg

2ykjjaf.jpgepol12.jpg

Na poczatku byl problem z tym w jakim kierunku chce isc z autem,nie bylem pewien czy robic pod drift ,czy ogolnie na cos do szybkiego przemieszczania sie.

i przez pierwszy rok poprostu postawilem na powolny proces renowacji,trwalo to troche bo auto slozylo mi tez do codziennej jazdy i czasami ciezko bylo to pogodzic.

Postaram sie podac te czesci ktore zostaly wymienione,fotorelacji nie posiada niestety.

-pelen serwis,olej ,filtry ,olej w skrzyni biegow ,olej w dyfrze

-nowy magiel +koncowki 

-nowe wahacze

-wszystkie tuleje loza dyferencjalu

-uszczelniacza dyfra

-tarcze przod i tyl +klocki

-lozyska kol tyl

---zakupilem jeszcze podpore walu i laczniki ,ale ich wymiana nie byla konieczna.

9zptnl.jpg

To sa takie wieksze rzeczy ktore pamietam...

Powoli przyszedl czas na poprawianie wygladu,

Reflektory byly juz bardzo zmieczone ,postanowilem je troche odmlodzic,,papierek wodny i cheja,efekt niczego sobie  pare groszy w kieszeni i ciagle ori klosze...

33m3ckl.jpg

no i oczywiscie ringi..jeden z pierwszych "modow"... :-P

htsq9x.jpg

Reflektory prezenrowala sie o niebo lepiej  niz na poczatku..

Potem juz tylko zabawa z detalami,czarna nerka wymiana tylnich lamp na led i ciemne kierunki...

auto prezentowalo sie  o niebo lepiejxnrzts.jpg

w dalszej czesci felga i gwint...

Kolo..na tamta chwile myslalem ze to dobry wybor,teraz wiem ze nie...tzn za duze..i juz jakos mnie nie kreci..do pwenych rzeczy trzeba dorosnac :-P ..

padlo na zito belair 19 cali i gwint fk,mimo tego ze gwint budzetowy,to daje rady do dzis :mrgreen:

23homfk.jpg

no i chyba w tym momencie zdalem sobie sprawe ze rant to fajna sprawa...i ze jest cos takiego jak German,wiec postanowilem ,ze bedzie dobrze isc w tym kierunku...przelatalem na tym setupie jakies 7 miesiecy.

W miedzy czasie zrobilem black helle...to znaczy taki mialem zamiar..hahah...

nie jest zle,,reflektor jes bez soczewki wiec wstawialem krzyze do dwoch odblysnikow,efekt zaciemnienia jest,ale nie tak fajny jak przy wersji z soczwka.Do tego shadow i bylo juz troszke lepiej...a wiec tak auto prezentowalo sie jeszcze na poczatku roku.11l6edu.jpg

fbi22x.jpg

29p3qeb.jpg

ivuybp.jpg

a wiec przyszedl czas na zmiany....

to ze kolor i wnetrze nie byly moim ulubionym elementem tego auta juz wspominalem....

rozgladalem sie za kompletnym srodkiem ,ale ustrzelic cos w dobrym stanie bylo naprawde ciezko..

W koncu sie udalo skompletowac caly srodek zajelo to prawie 3 miesiace...skory i boczki odnowilem,podsufitka byla w swietnym stanie tak jak i deska rozdzielcza i wykladzina,je tez mialem w planie wymienic...

28ssu9k.jpg

warunki polowe ale cel osiagniety.prawie jak nowe,a pomogl w tym gliptone..

ruponq.jpg

kolor....

padlo na tanzanite blue,jako ,ze kolor malo spotykany na ulicy jak juz to na nowszych modelach "cywilnych" jak i modelach M...

mysle ze byl to strzal w dziesiatke bo cieszy oko za kazym razem jak na nia patrze...

mala fotorelacja z przemiany..

Za zmiane koloru odpowiedzalny byl Grzech i jego Projekt X Custom.

zmiana wnetrza zajalem sie ja...tzn troche youtube troche ja..hehe

2w2e7uq.jpg

no i babcia idzie w strzepy..hehe

2rot9go.jpg

2hs2qyx.jpg

2gv2c8h.jpg

25t7ujr.jpg

z wnetrzem bylo troche zabawy ale cala akcja przebiegla bez wiekszych problemow..nie lioczac poaru polamanych plastikow..

2ue5mxh.jpg

14v2fd.jpg

29ohoiu.jpg

2w3nji1.jpg

2d8pef7.jpg

314rmo2.jpg

2mqnfqh.jpg

i tak to mniej wiecej wygladalo.. potem juz "tylko" dopieszczanie lakieru...pare zdjec jak wyglada po korekcie..

jv28u0.jpg

a tu na predatora... :mrgreen: 

2w51107.jpg

fteizb.jpg

Z dodadkow doszla weglowa nerka i dystanse przod 12mm tyl 15mm

w takim setupie auto przelata sezon,niestety felga ogranicza zejscie w dol,wiec narazie tak zostanie....

Planow jest jeszcze sporo wiadomo..projekt nigdy sie nie konczt,zawsze jest cos co mozna zmienic.

Napewno w planie mniejsza felga 18 lub 17 cali 3tgl lub 2tgl  i nowy gwint...no i .. zejdzie sie w dol  :mrgreen: 

Po sezonie czas na silnik...

Pare zdjec jak auto prezentuje sie obecnie....

zsoavs.jpg

 

2ugl1s5.jpg

n71xj4.jpg

zwg877.jpg

107m3qp.jpg

qwzwg4.jpg

C.D.N..pozdro piwo

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...