Skocz do zawartości

[E36] COUPE ARO


ARO

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, MAREK GERMAN napisał:

Dobrze to pod maska wyglada!oby nie bylo problemow teraz juz 

 

pozdro

No teraz już powinienem się tylko cieszyć jazdą 

 

Wczoraj silnik wyleciał z komory aby uzbroić go w osprzęt .

Zostanie sprawdzony rozrząd i panewki

dorobiony spływ do turbo 

nowe cewki,czujniki i wiązka

FMFuHvX.jpg

zjKilay.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Siemka mała aktualizacja  silnik miał być już w komorze ale okazało się że lipa .Po zdjęciu miski olejowej okazało się że jest w nim płyn niestety uszczelka wydmuchana . Tak wiec silnik od nowa składany :-? widać też że DET lał mocno paliwem bo nagar na tłokach jest spory dlatego tym bardziej się cieszę przejścia na EMU . Silnik i głowica lecą na obróbkę. Niestety wyjazd  na germanfest MOLO też odpada w tym roku :/ 

qU18wOO.jpg

lyuZU1o.jpg

IWGvlyy.jpg

izaI51y.jpg

s1wX70O.jpg

3ZedHIR.jpg

cZIBgVe.jpg

gCKCDRq.jpg

NsvPa5G.jpg

MLLMV7Y.jpg

gKyy2sk.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Wisnia135i napisał:

Planujesz  go tylko ogarnąć i wsadzać, czy jakaś kucizna coś? 

Dziś był temat z Kamilem odnośnie kucizny ale zakończyliśmy rozmowę na tym że silnik będzie złożony na nowych pierścieniach, panewkach i szpilkach. Można zakuc silnik ale to kolejne kilkanaście tysięcy które nie ukrywam że już naruszają mój budżet bo auto jechało tylko na strojenie.A jak  widać jest robione od podstaw. I jeśli komuś wydaje się że osprzęt turbo do silnika to 15 tys to uprzedzam jest w błędzie. Nie będzie 500koni bo to przerost mocy do tej konfiguracji  auta,dlatego też padła decyzja na to że zostaje tak jak jest. Wiem że można zakuc ale w moce które celuje wystarczy to co jest. Auto ma jechać a nie stać w miejscu i te 400+ wystarczy do normalnego jeżdżenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ARO spokojnie mi nie musisz tłumaczyć co ile kosztuje bo, bardzo dobrze  zdaję sobie z tego sprawę, pytałem z ciekawości czy po aktualnych wydarzeniach planujesz  coś zmieniać czy nie, dowiedziałem się że nie i spoko.  Już moc pod 500 jaką planujesz to i tak, będzie kosa i do ew jazdy na codzień to i tak już spory nadmiar... A masz  ew program na bio etanol? To może od tak 5 z przodu będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Wisnia135i napisał:

@ARO spokojnie mi nie musisz tłumaczyć co ile kosztuje bo, bardzo dobrze  zdaję sobie z tego sprawę, pytałem z ciekawości czy po aktualnych wydarzeniach planujesz  coś zmieniać czy nie, dowiedziałem się że nie i spoko.  Już moc pod 500 jaką planujesz to i tak, będzie kosa i do ew jazdy na codzień to i tak już spory nadmiar... A masz  ew program na bio etanol? To może od tak 5 z przodu będzie :)

@Wisnia135i świetnie że rozumiesz jakie to koszta bo słuchając niektórych znafców to teraz wolę to przemilczec że za 16tys możesz turbo zamontować. Oczywiście możesz tylko pytanie.... Jak to będzie zrobione. Jeśli chodzi o etanol to nie będzie programu bo tłoki z 2.8 tego nie wytrzymają :grin: ale zobaczymy co Kamil wykrzesi z tego pieca. 

 

1 godzinę temu, qbak napisał:

Chyba wszyscy znamy ten ból że auto miało być gotowe a zaczyna się prawie od początku. To tylko kasa, a będzie już kolejna sprawa odhaczona :)

@qbak auto jechało tylko na strojenie :? a wyszło jak widać. No to tylko kasa tylko w tym przypadku kupiłbym 6 kompletów vaderow :-D 

 

1 godzinę temu, Bartek.P napisał:

Ale jak to??? To z kim ja teraz będę leciał na Molo??? :cry:Pogrążam się w smutku :cry:Ale trzymam kciuki za dalsze pracę nad autem i życzę szybkiego wyjazdu na równy, szeroki i prosty odcinek drogie.

@Bartek.P no też się wkurzylem jak Kamil w piątek dzwoni i mówi że uszczelka wywalona. Odbijemy w przyszłym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ARO najlepsi to są znafcy na fb...  Jak jakaś, firma np k64 wrzuca że będzie jakiś gotowy zestaw pod m50 a odzywają się ludzie u ktorych auto ledwo co śmiga a nogi wychodzą przez podłogę i myślą że to tysiaka będzie kosztować... No niestety zawsze  były, są i będą to duże koszta. U mnie koszt zroienia  na 700+ gdzie sam go będę składał więc koszt to same części to 30tyś+ gdzie motor ori jest już turbo...  Ale tak jak mówisz można  coś zobić i coś zrobić.... Jak ojciec wsadził kompresor gpowera do siebie  i w rozmowie było ze kosztowało to 15 tys  to jakiś typ walnal koment ze  za 15 tys zl to on s54, zakuje, uturbi i bedzie  mial 600 ps xd i potem małolaci sluchaja takich kretynow i mysla ze to wszystko 5 zl kosztuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Wisnia135i napisał:

@ARO najlepsi to są znafcy na fb...  Jak jakaś, firma np k64 wrzuca że będzie jakiś gotowy zestaw pod m50 a odzywają się ludzie u ktorych auto ledwo co śmiga a nogi wychodzą przez podłogę i myślą że to tysiaka będzie kosztować... No niestety zawsze  były, są i będą to duże koszta. U mnie koszt zroienia  na 700+ gdzie sam go będę składał więc koszt to same części to 30tyś+ gdzie motor ori jest już turbo...  Ale tak jak mówisz można  coś zobić i coś zrobić.... Jak ojciec wsadził kompresor gpowera do siebie  i w rozmowie było ze kosztowało to 15 tys  to jakiś typ walnal koment ze  za 15 tys zl to on s54, zakuje, uturbi i bedzie  mial 600 ps xd i potem małolaci sluchaja takich kretynow i mysla ze to wszystko 5 zl kosztuje...

@Wisnia135i no temat rzeka jeśli chodzi o znafców. Gdybym chciał tak jak u ciebie uderzyć w 700koni to bez 50 tyś w ogóle nie ma rozmowy.Juz zostawiłem tyle co ty na swoje graty a to jeszcze nie koniec :? Natomiast auto nie ma żadnych zabezpieczeń typu kontrola trakcji itd tak jak w nowych autach. I nie ma sensu się pchać w cyferki skoro auto nie jeździ na 1/4 czy w drifcie. Zobaczymy jak będzie zawsze później mogę zakuc silnik jak będą na to fundusze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ARO Wiadomo, ja dopiero dowiedziałem się ile trzeba położyć za zawias - blisko 2 komplety vaderów :D Po coś te pieniądze zarabiamy, a gdzie przyjemniej je przepalić niż w samochody !

 

Zresztą... To e36. Spodziewałeś się że będzie cokolwiek innego ? Auto jedzie na strojenie, wraca z nowym silnikiem - proste !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...